Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zgražajo se nad najino odločitvijo

Zgražajo se nad najino odločitvijo

Odgovor na objavo uporabnika
Starša, ki jima ni vseeno, 08.06.2022 ob 18:07

Odločila sva se, da bova otroka šolala od doma, ker ne želiva, da najbolj občutljiva leta svojega življenje preživi z egoističnimi, vase zagledanimi vrstniki, ki jih programirajo starši, o katerih je itak škoda izgubljati besede.

Nisem vedela, da šola lahko toliko komplicira okoli šolanja na domu. Deležna sva zgražanj, neprimernih komentarjev in prepričevanja, da to za otrokov razvoj ni vredu, kamorkoli prideva, se pravi od različnih strokovnjakov, pa vse do naše družine. Pri vsakem negativnem komentarju in pametovanju sva samo še bolj prepričana da delava prav.

Če nama bo uspelo vse speljati tako kot sva si zamislila, se bomo v roku enega leta itak pobrali živeti v milejšo klimo in med prijaznejše ljudi. Meni je to pehanje za denarjem, tekmovalnost, nevoščljivost, egoizem,… itak too much. Za otroka ne želim, da podleže kapitalističnemu sranju.

In ker z možem delava po svoji vesti in srcu sva za ljudi nedorasla, neumna, nespametna, otročja,…, vse to poslušava te dni, ko sva oznanila, da se bo otrok šolal od doma. Slišala sva celo da mu delava škodo, v resnici pa nama je samo, da bi imel srečno in brezskrbno otroštvo, da bo lahko odrasel v srečnega in zadovoljnega odraslega. V današnji družbi se mi žal to ne zdi mogoče.

Bi ti šolal otroka od doma, če bi imel znanje, časovne in finančne možnosti? Kaj bi si želel za svojega otroka? Ker ko poslušam druge starše, bi oni vse, da imajo otroci dobro izobrazbo, dobro službo, da si lahko privoščijo vse kar jim srce poželi, meni pa gre ob tem na bruhanje. To je to, zaradi česar ne želim, da moj otrok odrašča v sodobni družbi razvitega sveta.

 

 

Vsi bi si želele neobremenjenosti v družbi v kateri se nahajamo. Ampak, kako se pa vi preživljate? Kako bo pa otrok nadomestil socialno plat življenja v t.i. ” milejšem okolju?

 

Odgovor na objavo uporabnika
zdravesta, 08.06.2022 ob 20:07

Odgovor na objavo uporabnika
Floyd146, 08.06.2022 ob 20:02

Dvomim da je Aristotela in DaVincija doma poucevala mama.

Ne, imeli so vrhunsko izobraženi kader, ki jih je poučeval.

Kaj ima to veze, ne govorimo o nezadostni izobrazbi, ampak avtorico napadajo zaradi baje nesocializiranosti.

Tole, kar se v osnovni šoli jemlje, pa zna vsak povprečen otrok ob razlagi na internetu dojeti. Pa ob vseh učbenikih, delovnih zvezkih…Saj danes je vse razloženo, imaš en kup filmčkov, razlag, nalog…samo dati se ti je treba. Ne rabiš mamice, da ti razlaga, če si kolikor toliko dojemljiv.

To je čista resnica. Šola, kakršna je danes, je samo za otroke z učnimi težavami.

Nadpovprečni stagnirajo leta in leta, ko čakajo ta počasne, da pricapljajo za njimi. Nikoli ne. Povprečnim se tudi nič več ne ljubi, ko pridejo do 7. razreda, potem pa gre vse to v vedenjske težave, ne zanima jih več nič. Prosperirajo samo tisti z učnimi težavami, s katermi se vsi ukvarjajo, da ja dobijo tisto dvojko.

Zasebne šole so nuja!!!

Vsi bi si želele neobremenjenosti v družbi v kateri se nahajamo. Ampak, kako se pa vi preživljate? Kako bo pa otrok nadomestil socialno plat življenja v t.i. ” milejšem okolju?

Kakšno socialno plat? A misiš, da otrok, ki se šola na domu, nikoli ne vidi vrstnikov? Pa kje živiš? Pa saj ima brate in sestre, saj obiskuje kakšno popoldansko dejavnost. Ravno obratno je res, raziskave kažejo, da so taki otroci veliko bolj vljudni, prijazni, prijetni, nezagrenjeni, in intelektualno na višjem nivoju kot povprečni vrstniki. Pa v službah odlično delujejo v timih, a ni to hecno?

A misliš, da so bili vsi veliki ljudje do srednjega veka sami čudaki? Pa tudi če ne govorimo o velikih ljudeh, tisti navadni ljudje, saj šol do nedavnega sploh ni bilo. Bogataši so bili bolj ali manj osamljeni na svojih posestvih, pa so se začuda, ko so prišli v družbo, znali obnašati.:)))

Moje mnenje je, da prvo triado ni nobenega problema šolanja od doma. V teh 3 letih lahko dobro utrdi osnove branja, pisanja in računanja. Ne rabi se ukvarjat z vsem ostalim balastom, ki je v šolah. To je samo plus. S tem da je fino da hodi redno v družbo vrstnikov. Potem je pa že kar fino da gre v šolo.

Drugače pa tudi naš šolski sistem sledi sodobnemu trendu, da se pametnejši prilagajajo neumnim in neprilagojenim, samo zato da se oni ne počutijo manjvredne. Ni redko da zaradi enega neobvladljivega otroka v razredu naheba 27 ostalih sošolcev in to za celih 9 let. Kje so njihove pravice?

In kako veš, da sta bila Aristotel in DaVinci zadovoljna in srečna v življenju? Pomoje sta bila zaradi svoje genialnosti globoko v depresiji večino življenja. Ampak taki genialci se rodijo 1x na 500 let, tako da primerjati vaše sončke z DaVincijem …. ne me hecat!

Šole so ječe

Kratek video s slovenskimi podnapisi:

( https://www.youtube.com/watch?v=GBqPYFsaJFI )

Odgovor na objavo uporabnika
Resno, 08.06.2022 ob 18:18

Jaz ne bi. Pustmo dajstvo, da je solski sistem kakrsen pac je, ampak vpelje te v realno zivljenje, ki je pa dalec od idealnega.

Ali jim bos tudi sluzbo nudila po koncanem solanju? Ker enkrat bodo trescili v ta sistem.

V Kaksno realno zivljenje?

Ko bi v soli vsaj kaj uporabnega se ucili, jaz namrec zelo pogresala kaj kvalitetnega okoli financ, okoli podjetnistva….nic od nica. Pri zgodovini se vedno dudlanje o rimljanih pa hitlerju, o zgodovini slovenije bore malo.

 

Ok o šoli. Primer:

Splošno prepričanje bi nekako veljalo, da je celotna Slovenija ljudi obiskovala šolo, prav tako pa velika večina izdelala vsaj osnovno šolo.

Če bi zaprli trgovine za tri mesece bi VELIKA VEČINA začela stradat in se bockati med seboj. Pa tako izučeni, šolani in socializirani so.

BULL SHIT

Nič narobe če bo otrok v novem okolju imel socialne stike s svojimi vrstniki, tudi če se bo šolal doma. Ljudje vaju napadajo, ker sta redka oz, drugačna od vseh drugih ljudi in se želita izogniti sistemu, česar pa vsak ki je v njem ne dopušča že iz ljubosumja. Ampak kako pa ocene in spričevalo, kako boste prišli do njega, verjetno se nekim šolskim oblastem ne boste mogli povsem izogniti?

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmmm, 08.06.2022 ob 20:26

In kako veš, da sta bila Aristotel in DaVinci zadovoljna in srečna v življenju? Pomoje sta bila zaradi svoje genialnosti globoko v depresiji večino življenja. Ampak taki genialci se rodijo 1x na 500 let, tako da primerjati vaše sončke z DaVincijem …. ne me hecat!

Pa kaj sta samo  Leonardo in Aristotel imela šolanje na domu? Saj so bili milijoni drugih nepomembnih ljudi tudi šolanih na domu. Vsi nesrečni v življenju? Masovna šola je domislica zadnjih stoletij, ljudje so živeli tudi prej, bolj ali manj srečno, kot tudi zdaj. Da bi se obesil kak učenec ali dijak, ki se je šolal na domu, ni novic. Se pa vsak dan kdo, ker so ga sošolci šikanirali, to pa. Če že govoriš o nesrečnežih.

Odgovor na objavo uporabnika
darwindarko, 08.06.2022 ob 20:37

Ok o šoli. Primer:

Splošno prepričanje bi nekako veljalo, da je celotna Slovenija ljudi obiskovala šolo, prav tako pa velika večina izdelala vsaj osnovno šolo.

Če bi zaprli trgovine za tri mesece bi VELIKA VEČINA začela stradat in se bockati med seboj. Pa tako izučeni, šolani in socializirani so.

BULL SHIT

Kaj bi pa bilo z onimi ki so se solali od doma v tem primeru?

 

Odgovor na objavo uporabnika
Nič narobe, 08.06.2022 ob 20:39

Nič narobe če bo otrok v novem okolju imel socialne stike s svojimi vrstniki, tudi če se bo šolal doma. Ljudje vaju napadajo, ker sta redka oz, drugačna od vseh drugih ljudi in se želita izogniti sistemu, česar pa vsak ki je v njem ne dopušča že iz ljubosumja. Ampak kako pa ocene in spričevalo, kako boste prišli do njega, verjetno se nekim šolskim oblastem ne boste mogli povsem izogniti?

 

 

Pa saj otrok je vpisan na neko šolo in tam dela izpite. Saj to je vse urejeno.

Odgovor na objavo uporabnika
Svasta422, 08.06.2022 ob 20:40

Kaj bi pa bilo z onimi ki so se solali od doma v tem primeru?

 

Odvisno od tega kaj so se učili in čemu so namenjali čas.

Ce tvoje sonce rabi ujckanje, ga vpisi na Waldorfsko.

Odgovor na objavo uporabnika
darwindarko, 08.06.2022 ob 20:49

Odvisno od tega kaj so se učili in čemu so namenjali čas.

Daj ne blodi.

Odgovor na objavo uporabnika
Svasta481, 08.06.2022 ob 20:57

Daj ne blodi.

you too

Javne šole so bile ustanovljene za ta namen, da bi tudi otroci navadnih ljudi brez denarja, postali opismenjeni in ne bi hodili butasti okoli. Še vedno je tako.

Zato podpiram zasebne šole, ki bi morale nuditi več za tiste, ki želijo več.

Odgovor na objavo uporabnika
ultrapas, 08.06.2022 ob 21:01

Javne šole so bile ustanovljene za ta namen, da bi tudi otroci navadnih ljudi brez denarja, postali opismenjeni in ne bi hodili butasti okoli. Še vedno je tako.

Zato podpiram zasebne šole, ki bi morale nuditi več za tiste, ki želijo več.

 

Spet en programiranec ki je vse verjel pa za drek prijel.

To so ti v šoli nabijali da si sprejel kot fundamentalno resnico.

ZBUD SE TI PISMENI DRNOHONJA

Korenine obv šolstva pri nas izhajajo od Mati Tereze, Jožefa 2 in vi ko ste odrasli ljudje še vedno verjamete, da so obv. šolstvo uvedli za vaše dobro?

RUNKLNI SVETOVNI ZASPANI

Samo malo o tem:

S trezijanskim osnovnošolskimi zakonom imenovanim Šolska splošna naredba, ki ga je 6. 12. 1774 potrdila Marija Terezija, je bila prvič na našem ozemlju uvedena splošna šolska obveznost za vse otroke od 6. do 12. leta, ne glede na starost in spol. Zakon je poznal tri oblike šol; trivialne, glavne in normalne šole. Leta 1805 ga je nadomestil nov zakon, Politična šolska ustava. Zakon je poudarjal vzgojno vlogo verouka in ponovno uvedel cerkven nadzor. Uvajal je tudi ponavljalne nedeljske šole, ki so bile namenjene tistim šolarjem, ki so že končali obvezno šolanje.

zbudite se

Prej cerkven nadzor, danes državni.

Kar pomeni, da je vedno nekdo šolal z namenom, da obdrži oblast nad šolanimi.

Tako, kot so nekoč Kralji svojih sovražnikov otroke jemali pod svoje okrilje in jih šolali na dvoru ter jim nadevali nazive in s tem preprečili, da bi se sovražnikovi otroci kdaj obrnili proti njim, tako tudi država šola otroke, da bi ji ti nekoč slučajno ne priznali oblasti nad njimi.

V šoli našo generacijo so učili da je v državi v kateri živimo parlamentarni sistem. Obstajajo zakonodajna, izvršna in sodna oblast.

Če tega nisi “vedel” (lejte BUTLI vedel sem dal v oklepaj) si domu ŠUT, cvek.

Kaj pa je to vedenje? Je to vedenje? NE TO NI VEDENJE to je posiljevanje otrok z nečim izmišljenim, kot, da bi bilo res in da oni to sprejmejo kot sveto resnico. Kdo pravi da je oblast zakonodajna izvršna in sodna?

JST NEM JE NE PRIZNAM. Vi pa ki jo priznate,zakaj pa jo priznate, od kod vam je v BETICAH vaših, da to velja? Je Bog tako dejal, da je to vaša oblast in ima pravo nad vami? Tudi, če bi Bog zapisal kaj nimamo svobodne volje in še njemu potem bi dejali NE , NE GREM SE TEGA?

zbudite se

To, da je zakonodajna, sodna in izvršna oblast VERODOSTOJNA za nas, če se mi ne strinjamo z njo je takoj šele za tem, da sem vam vsem kar vas je na tem svetu jst EDINI GAZDA IN ŠEF. JASNO?

 

Pravijo večina je zato potem pa moraš še ti biti hočeš nočeš.

Lejte, že forum kaže, pa ne samo forum cel svet, kaže kako so mnogi ljudje žleht in če van je ok in logično to da je njihova večina potem za vas oblast kot so vas učili in učijo vaše otroke se popišam jst na tako logiko vsem vam, ki jo imate in se z njo nelogičnostjo in nepravico strinjate.

popravek :

Če tega nisi “vedel” (lejte BUTLI vedel sem dal v NAREKOVAJ)

Pa še zaznamek v vednost. Narekovaje, kot jih sam postavljam jih postavljam na nači, kot jih poznajo finščina , irščina,portugalščina (Brazilija), švedščina, da se ne utrujam s kontra postavitvijo. Tako ti narekovaji , ki jih uporabljam pa čeprav s slovenščino, predstavljajo poseben pomen ob enem pa dovoljujejo navedbo drugače razumeti, saj imam in si jemljem pravico izražati pa tudi pisati, kot si sam želim in na način, kot sam lahko razumem ali hočem razumeti, pa če vi ali kdo drug to razume, sprejme ali ne. Vse pravice pridržane ali si jih pridržujem bi temu dejal.

Nisem za to, da se otroke šola doma. Zato pa imamo šole, učitelje, strokovni kader. Otroci hodijo v šolo, odraščajo med svojimi vrstniki, pri pouku dobijo veliko znanja, se socializirajo, sklepajo prijateljstva. Lahko doživijo pri tem tudi kakšno krivico, ampak tako je življenje, življenje ni potica, tudi razočaranja, krivice, so sestavni del življenja.

Ne, resnično ne verjamem, da starši obvladajo 100 % prav vse predmete, predvsem pa, da znajo podajati znanje. Saj učitelji vendar študirajo in so specializirani za določen predmet. Res starši obvladate prav popolnoma vse, ste v tem suvereni, da svoje otroke prav vse naučite. Če sta oče in mati v službi in prideta domov ob 16.00 uri, kdaj potem otrokom razlagate snov in dajete domače naloge? Ne, ne verjamem.

Sama sem kot otrok šla v šolo z velikim veseljem. Mislim, da mi je šola dala veliko znanja, dobila sem tudi veliko prijateljic in če verjamete, ali ne, še sedaj imam stike s sošolkami iz osnovne šole.

Otroka ne moremo držati v vati. Po končani osnovni šoli, bo šel v srednjo šolo, potem na fakulteto, potem v službo. Enkrat se bo moral odklopiti iz družine.

Tudi ce otroka solas doma, mu s tem ne prihranis snovi, ki jo je samo pri enem predmetu 1/3 nepotrebne. Pri vseh predmetih bi zmetala stran kar nekaj snovi, zmanjsati bi bilo teze solskih torb.

Pravis da bi ga rada solala v sodobnem svetu? Pa si ti pogledala dobro, kam gre ta sodobni svet? V celotiidlim… Vsak samo zase, komolcarstvo, rinjenje, podkupovanje, nepostenost…in kako mislis, da se bo tvoj otrok, ko bo sel enkrat v svet, znasel, brez da spotoma to predeljuje. Kar naenkrat bo to vse kasiral in kaj mu bo to na psihi naredilo. Ni to ok. Poglej si kako folk gunkcionira v sodobni druzbi….ti povem primere turistov, ki so obtical v nekaterih turisticnih krajih v korona lockkdown. Ko so pokurli prihranke se je zacela kalvarija. Prvo zlahta, tud ata in mama: imas se sluzbo,nimas, ok pol ti ne bomo pomagal ker vprasanje kdaj bi lahko vrnil, sluzbo vmes izgubili, ker 14d ok si odsoten, drugo, tud izredne razmere,me ne zanimajo. Izguba doma,Izgubili zdr varstvo itd. Pa to normalni  ljudje iz npr zda, kanade, uk…ne mi zdej z nasima zakoncema culiberg ven hodit. To draga moja je sodobna druzba v to sranje grejo nssi otroci. Kaj mislis da je zanj boljse? Poleg sole pa ga ti komot ucis tisto, kar se ti zdi pomebno, v kaksnega cloveka lahko odraste. Nista slaba starsa, a res dobro premislita vse vidike ne samo vajinega. Pri nas otroka komaj cakata sovrstnike, s tem, da zivimo na samem in nimata sebi primerne druzbe in je vse kar imata, druzba vrstnikov v soli in na dejavnostih. Kak dan dva je ok, potem pa ze : kdaj bom zdrav pogresam solo, prijatelje,….

New Report

Close