Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zgražajo se nad najino odločitvijo

Zgražajo se nad najino odločitvijo

Moji trije najstniki radi hodijo v šolo zaradi druženja z vrstniki. Takšnih staršev, kot jih opisuješ jaz praktično ne poznam. Čudi me, ti, ki si tako “odprtega duha” zaničevalno in grdo govoriš o drugih ljudeh- starših.

No, uživaj, kjerkoli že si in boš ..

Moj cilj je, da otroci odrastejo v zadovoljne, optimistične, pogumne in solidarne ljudi, ki bodo propomogli, da bo družba boljša, da bo okolje čistejše in da bo svet lepši.

Z umikom v mediteranski raj soočanje otroka z realnostjo zamakneš na kasneje, in ga prikrajšaš za raznovrstne izkušnje. Moje mnenje. Ljudje smo si pa različni. Če boste naslednjih 50 let živeli v maditeranski komuni, odmaknjeni ribiški vasici, ali se v koči na Veliki Planini preživljali z živinorejo, pa tudi v redu.

Glavno, da se z otrokom ukvarjaš, skrbiš zanj in da se z možem dobro razumeta. Vse ostalo ni odločilnega pomena …

Srečno!

Mislim, da sta se prav odlocila. Pohvale in poklon za pogum ❤️ ne se pustiti

Prevelik egoizem in psesivnost staršev, da bi se dalo rešiti otroka.

Kar naj se zgražajo! Vidva vesta kaj je najbolje za vajinega otroka in za to odločitvijo stojta. Glede na to, da se vedno več otrok šola od doma bi se morala zamisliti država in začela prenavlati zastarel in neuporaben šolski sistem.

Odgovor na objavo uporabnika
Starša, ki jima ni vseeno, 08.06.2022 ob 18:07

Odločila sva se, da bova otroka šolala od doma, ker ne želiva, da najbolj občutljiva leta svojega življenje preživi z egoističnimi, vase zagledanimi vrstniki, ki jih programirajo starši, o katerih je itak škoda izgubljati besede.

Nisem vedela, da šola lahko toliko komplicira okoli šolanja na domu. Deležna sva zgražanj, neprimernih komentarjev in prepričevanja, da to za otrokov razvoj ni vredu, kamorkoli prideva, se pravi od različnih strokovnjakov, pa vse do naše družine. Pri vsakem negativnem komentarju in pametovanju sva samo še bolj prepričana da delava prav.

Če nama bo uspelo vse speljati tako kot sva si zamislila, se bomo v roku enega leta itak pobrali živeti v milejšo klimo in med prijaznejše ljudi. Meni je to pehanje za denarjem, tekmovalnost, nevoščljivost, egoizem,… itak too much. Za otroka ne želim, da podleže kapitalističnemu sranju.

In ker z možem delava po svoji vesti in srcu sva za ljudi nedorasla, neumna, nespametna, otročja,…, vse to poslušava te dni, ko sva oznanila, da se bo otrok šolal od doma. Slišala sva celo da mu delava škodo, v resnici pa nama je samo, da bi imel srečno in brezskrbno otroštvo, da bo lahko odrasel v srečnega in zadovoljnega odraslega. V današnji družbi se mi žal to ne zdi mogoče.

Bi ti šolal otroka od doma, če bi imel znanje, časovne in finančne možnosti? Kaj bi si želel za svojega otroka? Ker ko poslušam druge starše, bi oni vse, da imajo otroci dobro izobrazbo, dobro službo, da si lahko privoščijo vse kar jim srce poželi, meni pa gre ob tem na bruhanje. To je to, zaradi česar ne želim, da moj otrok odrašča v sodobni družbi razvitega sveta.

 

 

Zaradi takih staršev, kot ste vidva, so potem otroci v življenju brez odgovornosti, ker naj bi imeli brezskrbno otroštvo, malo morgen….

Permisivna vzgoje kaže svoje zobe prav zdaj in vi boste v to se dodatni  pahnili otroka in ga obvarovali brez vsem zlom in kapitalizmom tega sveta.

Obveza starša je da ga vzgoji v odgovornega in spoštljivega človeka z jasno izraženim jazom, ne pa enomehkuzno  kot sta vidva, ki se na tak način izogibati resni odgovornosti, torej vzjgoji otroka.

 

Poznam primer ko je mati vse  vse 4 otroke doma, prvo ( srednja šola) priložnosti ki so jo dobili so odsli od doma”, ker so enostavno rabili vrstnike socializacijo, no sedaj vsi tudi študirajo v tujini in se ne mislijo vrniti v objem matere, ki je menila kako jih bo obvarovala pred vsem hudim.

Premislite ni to prava izbira za vsakega.

 

Pa srečno vam in otroku

Jaz te popolnoma podpiram in se strinjam da je današnja celotna slika usrana.Naša je v šoli doživljala različne psiho drame od otrok in učiteljev,odgorjal ni nihče za storjeno ,mi kot starši pa se ukvarjamo z različnimi ustanovami da si lahko otrok zlomljeno dušo pokrpa,pol si pa še mi starši moramo živce in dušo krpat in to zato ker živimo v res usrani družbi primitivce,se pa najde kakšna izjema.Draga moja želim vama uspeh pri šol.otroka doma,vse vse dobro l.p

Odgovor na objavo uporabnika
Kyfbb, 08.06.2022 ob 18:17

Tvoj otrok odrasca v sodobni druzbi, hoces ali noces.

S tem solanjem na domu pa … meni je vseeno kaj naredis, ampak, ce bo otrok izlocen od vrstnikov, mu bos naredila slabo uslugo. Tudi, ce ga zelis zavijat v vato pred krutostmi sveta …

Jaz bi se za kaj takega odlocila samo, ce ne bi mogel redno obiskovat sole …

In kako veš da bo izločen od vrstnikov, misliš da so samo vi šoli vrstniki?

Očitno so te šola in politika v njihov prid naučili, delaj v službi in socializirajo se s sošolci….hej si slišala da v današnji dobi obstajajo različne oblike služenja denarja iz da lahko kdo tudi ima svoje podjetje, …sigurno si tudi slišala za nasilja ki se dogajajo v šolah in da znanje ki ga šola posreduje dan danes ni znanje, saj te uči veliko stvari katere nikoli ne potrebuješ….intd očitno tebe je šola zelo super naučila razmišljanja, le to kar bogataši želijo, ovčko ki bo za njih delala

Sigurno ga bosta zelo dobro pripravila. Poznam veliko družin katere šolajo na domu in njihovi otroci so socializirani, zelo veliko znajo, imajo čustveno inteligenco in zelo pripravljeni vstopiti sami samostojno v ta svet….

Poznam veliko družin katere so se odločile za šolanje na domu, njihovi otroci so zelo socialni, imajo razvito čustveno inteligenco katera marsikateremu otroku, ki obiskuje šolo nima in šola zelo malo dela na tem, ker če bi, bi bilo veliko manj med-vrstniškega nasilja v šolah. Otroci, ki se šolajo na domu, skoraj vsak zna igrati vsaj na eno glasbilo, zna več jezikov tekoče govoriti intd intd. Podpiram šolanje na domu. Vi ignorirajte zlobne jezike. Upam, da ste zdaj kje v tujini z bolj prijaznimi ljudmi, ga tujini šolanje na domu ni noben bavbav in obstaja nešteto učnih programov, ki podpira šolanje na domu….

Bogi otroci, da jih tako oropaš življenjske izkušnje, samo zato ker jih hočeš doma pod nadzorom… če se ti gre za znanje jih lahko še vedno dodatno učiš doma, vse ostalo pa je sebičnost iz tvoje strani

Če bi bila ponovno na tem bi to sigurno naredila, ker mojega sina je prav vpliv družbe “pok aril” .lp srečno

S šolanjem na domu ni nič narobe, če imaš kot starš dovolj časa in znanja. Med koronskim šolanjem doma sem tudi sama pomagala z razlago snovi in se je izkazalo za precej učinkovito. To z izolacijo od vrstnikov ne bo držalo, saj se vsak od naših otrok lahko v popoldanskem času druži na igrišču ali kje drugje(popoldanske dejavnosti). Če bi imela to možnost, bi ga tudi sama šolala doma, saj tudi sedaj opravljam podobno- razlagam snov na drugačen način, tako da razume, saj v šoli ne upa vprašati, ker se sošolci norčujejo iz njega( ni med priljubljenimi učenci). Pa prijateljčkov tudi nima iz razreda, ampak iz soseske. Pogumno naprej!

Pozdravljeni,  vse lepo in prav, vendar mislim, da sta oba vedela, v kakšni družbi živita, preden sta se odločila za otroka.  Ljudje smo socialna bitja in se družimo,  ne le s starši in morda nekaterimi izbranci. Zato je prav, da ima otrok socialne stike z najrazličnejšimi ljudmi, da se bo naučil kako komunicirati,  tako s prijetnimi, kot z neprijetnimi. Verjetno bo kdaj tudi iskal službo, ja, pa stiki s sorodniki so lahko dobra šola. Razumem,  da vama dela težavo misel, da morata otroka spustiti iz svojega zavetja v svet, kjer ga ne moreta zmeraj zaščititi pred slabimi dogodki. Vendar je po moje boljše,  da razmišljata, kako ga čim bolje opremiti za življenje, saj na koncu koncev, ni nujno, da bo njemu dolgoročno všeč to vajino zaščitnisko ravnanje,  pa tudi vidva bosta verjetno prej šla s tega sveta, kot otrok.  Če se bosta odločila,  da vseeno gresta, pač vsako okolje ima svoje pluse in minuse,  svet je pa tudi že postal ena globalna vas. Vso srečo vam jn otroku.

No ja… mislim,  da otroci, ki se šolajo v zasebnih šolah velikokrat ne dobijo ravno pravega vpogleda v družbo,  saj se imajo priložnost družiti le s podobnimi. Pri tem pa razvijejo, zavedno ali ne, vzvišen pogled na drugačnost,  kar ne za otroka kot posameznika, ne za družbo ni najboljše. Mislim sicer, da tako slabe pa naše šole tudi niso, seveda pa šola vedno raste in pade z učitelji in mene res skrbi, ker je vpis na naše pedagoške fakultete enostavno preslab, sploh za naravoslovne predmete.  Bolj sposobnim otrokom namreč ni do tega, da bi se ukvarjali z razvajenimi otroci in njihovimi starši.

V mnogočem se strinjam! Dajmo sodelovat. Vendar učita otroke tudi to, da je svet tudi pokvarjen, barabinski, izkoriščevalen in dajta ga za nekaj časa tudi med vrstnike, da vidi v praksi, da je res, kar ha učita in kakšni so res ljudje! Če bo imel brezskrbno otroštvo, ko bo prišel v stik z družbo, so vse možnosti, da bo doživel šok, ki se morda ne bo dobro končal!

Med drugim tudi pedagog

Pozdravljena

Naredita kod vama pravi sesti cut bo cisto dobro

Ob prebiranju cudnih komentarjev bi tudi sama danes dala otroka drugam gozdna ali waldorf

Otrok danes rabi druzbo ker je zunaj doma ni vec

Vse dobro vam zelim

 

TO je super ker drzita skupi. Srecni boste.

Prov res naredita vse da bo po vajino in res se odselte in poskrbita da bo imel otrok druzbo otrok.

 

Ste na pravi poti. Res pa je, da pri izpitih ob koncu leta te otroke določeni učitelji obravnavajo malo drugače. Ampak, če je znanja dovolj ni problema. Tako pravijo otroci, ki se šolajo na ta način. Srečno😁

Kaj bo otrok vedno, vse življenje izoliran iz družbe? Nekoč bo moral stopiti v realno živlhenje, kakršnokoli je že. Če bo do takrat žibel v domačem mehurčku, bo vstop še težji, mogoče travmatičen.

Podpiram vašo odločitev! Bravo!

Lep pozdrav

Strinjam se, da otrok BO odraščal v sodobni družbi, tudi, če se bo šolal na domu.

Ločiti je potrebno med izobraževanjem in vzgojo. Šola izobražuje, starši vzgajamo. In otrok naj bo med svojimi vrstniki. Starši pa itak tudi z vzgojo vplivamo na to, s kom se bo otrok družil….

Moji so hodili v šolo, dosegli svoje cilje oz. se še trudijo… In so super “otroci”. Zahvala gre seveda tudi učiteljem in vzgojiteljicam v vrtcu in pa predvsem babicam in dedi jem…

In jah, moji so želeli v šolo in imeti sošolce, praznovati rd, se družiti…  Mogoče si enako želijo tudi tvoji, vprašaj jih…

Res boš porabila veliko manj ur zato, da bo tvoj otrok dobil predpisano znanje, ampak ni keč v temu… Otrok se v soli nauči tudi prilagajanja, vidi stvari, ki jih doma ne vidi,… Jaz bi se odločila za šolanje od doma le, če bi otrok imel težave s šolo…

Srečno na vaši izkušnji…

 

 

 

pravilna odločitev…tudi moja hči začne s poukom od doma za 6 letnega sina …program je certificiran in šolanje mednarodno priznano…je pa res, da živita na Kanarskih otokih…torej tudi v Španiji niso idealne državne šole…kar ostanita pri svoji odločitvi…vaju pa seveda čaka posebno delo, ki bo zanimivo in predvsem koristno…vse dobro..

New Report

Close