Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zgražajo se nad najino odločitvijo

Zgražajo se nad najino odločitvijo

Bravo. Otroka je treba pripravit na realen svet ne pa zavijat v vato in neke imaginarne pizdarije katere se bodo potem razblinile na prvem samostojnem koraku. Potem pa ko bo mulo zabredel ali pa zbolel za depresijo ipd. stanjo bodo krivili zaprasevanje z avijoni, zastrupljanje hrane ipd. Folk gre u kurac!

Odgovor na objavo uporabnika
ojej no, 09.06.2022 ob 17:47

Odgovor na objavo uporabnika
Natalija730, 09.06.2022 ob 15:38

Pozdravljeni, nisem brala komentarjev, želim pa povedati, da vi najbolje poznate svoje otroke in vi najbolje veste zase.

Vsaka stvar ima pluse in minuse. V kolikor bi imela dovolj potrpljenja in časa bi jih verjetno šolala doma.

Vse je ppa proces.

Poznam kar nekaj staršev , ki uspešno šolajo na domu.

Mojca sto – Freestyle učenje skupaj s svojo družino orje ledino na tem področju. Morda jo lahko poiščete na fb in jih poizkusite kontaktirati. želim vam veliko uspeha in poslušanje sebe. Srečno!

 

Kontaktirati.

Mojca Sto…..ne me hecat. Ženska je ubrisana do kraja. Ja ful dobra šola, vse u eszy, ampak sedaj par mesecev pa tudi njej prpa dela, ker otroci nimajo pojma od pojma. Z objemanjem dreves pač ne osvojiš poštevanke.

Spremljam zgodbo od blizu, tako da- samo stran od takih Mojc.

 

Ja bodo pa njeni otroci neukalupljeno objemali drevesa še naprej. Za kaj drugega pač ne bodo imeli dovolj znanja.

Ta freestyle učenja, gozdne šole in kar je še tega, je idealno za mularijo z vzgojno problematiko in za druge neprilagojence.

Manjka pa resna zasebna ustanova za bistre mulce, ki si želijo več.

Javna šola je za povprečneže, ki se jim ne da kaj dosti.

Če bi imela možnost, bi se odločila enako kot ti. Šole so skrenile iz poti.

bogi otrok.Da bi jaz imela take starše, da bi mi ukradli otroštvo,jih nebi pogledala nikoli več, ko bi bila stara 18 let.Žurke,pohajanje,klapo,smeh, veselje, kreganje,kolegice,kolege,rojstne dneve v šoli..itdd….

Prav imata…. 😉

Odgovor na objavo uporabnika
luk913, 09.06.2022 ob 19:46

bogi otrok.Da bi jaz imela take starše, da bi mi ukradli otroštvo,jih nebi pogledala nikoli več, ko bi bila stara 18 let.Žurke,pohajanje,klapo,smeh, veselje, kreganje,kolegice,kolege,rojstne dneve v šoli..itdd….

Kakšne rojstne dneve v šoli? Pohajanje in klapa je pa v prostem času! A misliš, da so tisti, ki se šolajo na domu, doma zaprti? Pa še to pohajanje in klapa, saj tega ni v OŠ, saj so vsi na izvenšolskih dejavnostih, koga pa zunaj vidiš? Še doma se ne družijo več, vse je po telefonu.

Da niti ne začnem o šikaniranju!

Odgovor na objavo uporabnika
Mirja318, 09.06.2022 ob 19:30

Če bi imela možnost, bi se odločila enako kot ti. Šole so skrenile iz poti.

Razmišljam o zasebni šoli za bistre otroke. Ja, za bistre, ki si želijo kaj več, kot se jim nudi v šoli skupaj z vsemi temi motenci, ki so danes v istem razredu.

Oziroma za tiste, ki se šolajo na domu, organizirano poučevanje v drugem okolju. Največ recimo 7 učencev enega razreda, tistih bolj dojemljivih. Sprejemali bi odličnjake, ki hočejo več od tega, kar se jim ponuja. Ki bodo komot prišli in z odliko izdelali gimnazijo. Poučevanje na višjem nivoju, z vso tehnologijo, ki je danes na voljo.

Kdo zainteresiran?

Odgovor na objavo uporabnika
razmišljam, 09.06.2022 ob 20:00

Razmišljam o zasebni šoli za bistre otroke. Ja, za bistre, ki si želijo kaj več, kot se jim nudi v šoli skupaj z vsemi temi motenci, ki so danes v istem razredu.

Oziroma za tiste, ki se šolajo na domu, organizirano poučevanje v drugem okolju. Največ recimo 7 učencev enega razreda, tistih bolj dojemljivih. Sprejemali bi odličnjake, ki hočejo več od tega, kar se jim ponuja. Ki bodo komot prišli in z odliko izdelali gimnazijo. Poučevanje na višjem nivoju, z vso tehnologijo, ki je danes na voljo.

Kdo zainteresiran?

Jaz bi bila. Dva otroka, en v osmem, drugi v šestem razredu. Obup v šoli, samo z dvema se ukvarjajo, eden popolnoma zblojen, odštekan, drugi malo manj, ampak tudi ves čas moti, potem enih 6 z učnimi problemi, zaradi katerih jemljejo snov tako počasi, da te srat prime, itak ne obdelajo vsega do konca leta. Starši že jemljejo inštrukcije, ker tole ni ničemur podobno. Ne mine dan, da ne bi bil kak incident, da ne bi un utrganec koga poškodoval ali primitivno bentil nad učitelji. Ma to je že too much. Koliko bi računali?

Tebi pa zelo očitno fali socializacija, če jo banaliziraš na gonjenje pri 12…

    Otrok se mora naučiti tudi to kako se spopade z vsem naštetim, ker v svetu niso samo prijazni in pozitivni ljudje.

Pomisli malo kdo je bolj uspešen v življenju, tisti ki je introvert in sam zase ali tisti, ki je ekstrovert in zna sodelovat in vodit ljudi.

kot prvo verjamem, da se kot starša odločata v smeri za katero verjameta, da je najboljša za vajinega otroka.

ne vem v kakšnem okolju živite in kdo so otroci, ki jih opisujete. sama imam priložnost spoznavat čudovite srčne otroke, res pa je da živim v ruralnem okolju.

Poznam tudi primere, ko so se starši odločili za šolanje od doma, ampak mislim, da se stvar ni odvijala ravno romantično. Vprašajte svojega otroka za mnenje, ker otroci so tako različni in včasih veliko pametnejši kot mi. Imajo svoje želje in potrebe, čeprav so eni še majhni nam znajo zelo jasno povedat njihove potrebe.

No, romantika šolanje na domu zagotovo ni. Pri več šolarjih in njihovi super socializaciji v šoli ( ki vključuje zafrkavanje na dnevni bazi, popolna neprilagojenost in togost učiteljev, ki izven okvirjev sploh ne stopijo) resnično razmišljam, kaj bom z najmlajšo. Šolanje na domu ali nekam drugam, to je zdaj vprašanje.

Odgovor na objavo uporabnika
Starša, ki jima ni vseeno, 08.06.2022 ob 18:07

Odločila sva se, da bova otroka šolala od doma, ker ne želiva, da najbolj občutljiva leta svojega življenje preživi z egoističnimi, vase zagledanimi vrstniki, ki jih programirajo starši, o katerih je itak škoda izgubljati besede.

Nisem vedela, da šola lahko toliko komplicira okoli šolanja na domu. Deležna sva zgražanj, neprimernih komentarjev in prepričevanja, da to za otrokov razvoj ni vredu, kamorkoli prideva, se pravi od različnih strokovnjakov, pa vse do naše družine. Pri vsakem negativnem komentarju in pametovanju sva samo še bolj prepričana da delava prav.

Če nama bo uspelo vse speljati tako kot sva si zamislila, se bomo v roku enega leta itak pobrali živeti v milejšo klimo in med prijaznejše ljudi. Meni je to pehanje za denarjem, tekmovalnost, nevoščljivost, egoizem,… itak too much. Za otroka ne želim, da podleže kapitalističnemu sranju.

In ker z možem delava po svoji vesti in srcu sva za ljudi nedorasla, neumna, nespametna, otročja,…, vse to poslušava te dni, ko sva oznanila, da se bo otrok šolal od doma. Slišala sva celo da mu delava škodo, v resnici pa nama je samo, da bi imel srečno in brezskrbno otroštvo, da bo lahko odrasel v srečnega in zadovoljnega odraslega. V današnji družbi se mi žal to ne zdi mogoče.

Bi ti šolal otroka od doma, če bi imel znanje, časovne in finančne možnosti? Kaj bi si želel za svojega otroka? Ker ko poslušam druge starše, bi oni vse, da imajo otroci dobro izobrazbo, dobro službo, da si lahko privoščijo vse kar jim srce poželi, meni pa gre ob tem na bruhanje. To je to, zaradi česar ne želim, da moj otrok odrašča v sodobni družbi razvitega sveta.

 

 

Vajina Odločitev vendar se zelo motita oba in za vajinega otroka v bodoče ne bo v redu. Otrok rabi družbo sovrstnikov in v tej družbi se socializira, če bo tu prikrajšan bo se v bodoče slabo vključil v družbo sovrstnikov in ne bo razlikoval dobro in slabo družbo. Premislite o tem vsaj za DOBRO otroka. Vso srečo želim.

Poglej si kak posnetek na youtubo od White House on the Hill. S svojim zapisom si me spomnila direkt na njujo, ki pa svojo družinico vzgajata na način ki je tebi pri srcu. Mislim, da bi moglo bit več takšnih kot sta vidva.

Pozdravljeni, meni se vaša ideja ne zdi slaba, v kolikor ga vključite v kakšno popoldansko aktivnost ali pa kam, kjer se bo lahko socializiral in v kolikor imate dovolj znanja in časa, da otroka naučite vse potrebno znanja.

Moja težava leži drugje, ker ima otrok le slovenščino, matematiko, angleščino in enega od naravoslovnih in enega iz družboslovnih predmetov to daje drug problem. S tem otroku vzamete možnost vpisa v dobre (zasebne) srednje šole, saj ima manj točk kot sovrstniki že od začetka.

Glede na to, da ne veste, ali bo imel želje po gimnaziji ali po strokovni ali poklicni srednji šoli, kot tudi ne veste kakšen bo takrat vpis, bi mogoče morali razmisliti vsaj za zadnjih nekaj let, da bi vključili otroka, zaradi vpisa za naprej, ker z vami ravno zaradi te zakonodaje ne bo mogel na najboljše šole.

Odgovor na objavo uporabnika
Pedagoginja, 10.06.2022 ob 10:16

Pozdravljeni, meni se vaša ideja ne zdi slaba, v kolikor ga vključite v kakšno popoldansko aktivnost ali pa kam, kjer se bo lahko socializiral in v kolikor imate dovolj znanja in časa, da otroka naučite vse potrebno znanja.

Moja težava leži drugje, ker ima otrok le slovenščino, matematiko, angleščino in enega od naravoslovnih in enega iz družboslovnih predmetov to daje drug problem. S tem otroku vzamete možnost vpisa v dobre (zasebne) srednje šole, saj ima manj točk kot sovrstniki že od začetka.

Glede na to, da ne veste, ali bo imel želje po gimnaziji ali po strokovni ali poklicni srednji šoli, kot tudi ne veste kakšen bo takrat vpis, bi mogoče morali razmisliti vsaj za zadnjih nekaj let, da bi vključili otroka, zaradi vpisa za naprej, ker z vami ravno zaradi te zakonodaje ne bo mogel na najboljše šole.

Kako pa je res z vpisom takšnih otrok potem na srednje šole? NPZ morajo pisati? Kaj pa ostalo? Kako dobijo ocene? A samo na podlagi teh izpitov?

Sama dvoličnost. V enem stavku praviš, da finace dopuscajo, v drugem to imenujes kapitalisticno sranje. Ce je tako prodaj vse, daruj, potem pa povej kako se je obneslo solanje v milejsem podnebju. Pa ne jokcaj, ce se otroci ne bodo znasli v novem svetu. Prav delata ja, cimprej pejta na lepse.

Moj poklon.

Tudi mi šolamo na domu.

Sem tudi prof. razrednega pouka. Ne vidim boljše boti in bolj prave odločitve za nas in našega otroka.

Pogumno naprej!

iz tvojih besed je rszvidno da zelita z mozem otroka v vato zavijat.

 

Kar mu bo na dolgi rok škodilo.

 

Žal tvoj otrok odrašča v realnem svetu ki pa je krut in za otroka ki tega sveta ni okusil bo samo še težje.

 

Razmisli.

 

Želim vso srečo.

Pa še tole…škoda cajta za ta forum. 😉

Sploh ne vem, kako me je pripeljalo, da sem se znašla tukaj.

Hvala Bogu, da vas ne rabijo učitelji prenašat.

Pri nas je šolanje od doma redko, zato primanjkuje raziskav na tem področju. Če pa pogledate raziskave narejene v državah kjer je to pogostejša praksa je jasno, da je šolanje od doma v vseh pogledih boljše za otroka. Doma šolani otroci dosegajo višje nivoje znanja in so boljši pri socialnih interakcijah, ker nimajo celega kupa travm, ki jih otroci poberejo v šoli.

Odločila sta se za zahtevno pot, a vsekakor pravilno pot z vidika tega kaj je bolje za otroka.

To nikakor ni res. Nasprotno, ti otroci navadno dosegajo boljse rezultate na popolnoma vseh testih.

Odgovor na objavo uporabnika
Pravilno, 10.06.2022 ob 12:22

Pri nas je šolanje od doma redko, zato primanjkuje raziskav na tem področju. Če pa pogledate raziskave narejene v državah kjer je to pogostejša praksa je jasno, da je šolanje od doma v vseh pogledih boljše za otroka. Doma šolani otroci dosegajo višje nivoje znanja in so boljši pri socialnih interakcijah, ker nimajo celega kupa travm, ki jih otroci poberejo v šoli.

Odločila sta se za zahtevno pot, a vsekakor pravilno pot z vidika tega kaj je bolje za otroka.

Samo kako pa se potem lahko vpisujejo v srednje šole? Če je omejitev vpisa in potrebujejo točke – kje jih dobijo, če niti nimajo vseh predmetov? Pa kako potem naprej, ko bodo imeli predmete, ki jih doma niso obdelali?

New Report

Close