Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je psihiatrija sama sebi namen?

Ali je psihiatrija sama sebi namen?

Al vedno isti revež shizofrenik na luglovi s stotimi vzdevki, odpira teme proti psihiatriji, ko se mu poslabša.😅

Kolikor razumem si ti samega sebe postavilo kot merilo normalnosti?
[/quote]
Tvoja trditev, kaj je in ni.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Kolikor razumem si ti samega sebe postavilo kot merilo normalnosti?
[/quote]Sevead, on je sicer tudi bi “nevrokirurg iz Avstrije”, ki se je poslovil s foruma, zaradi nesprejemanja njegove CBD smole in “biološko organske” jodove tinkture iz Amerike, ki zdarvita vse bolezni, shizofrenija, ki njo iam pa ni bolezen, temveč poseben dar, tako pove.😅.


1/ Janez je bil moj prijatelj, poznam njegovo delo in ne piši nekaj na pamet. Eden redkih psihiatrov, katere spoštujem.
2/ Ne poznaš osebno njegovega dela in govoriš v tri krasne.
3/ Zopet pišeš iz predsodkov, jaz pa iz prakse. Ja, klasična nezrela, slabo brendirana sativa lahko povzroči blage motnje, recimo blago psihozo. Klasično sušeno. V biti pa samo pokaže, da je tak človek čustveno nestabilen. Če daš takemu človeku v COM postopku narejeno konopljo, noben thc garantirano ne povzroča takih stanj. Žal se motiš.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Res je, g. Rugelj je v svoje skupine vzel le izbrance. Izobražene, vsaj povprečno inteligentne ljudi, takšne pač, ki so bili sposobni slediti njegovemu, precej zahtevnemu programu.
In res je, vsi ti so imeli močno voljo bistveno izboljšati svoje življenje.

Nemogoče, popolnoma nesmiselno je z Rugljevimi pacienti, uporabniki ali kako jih je pač imenoval, primerjati vse tiste, ki jih psihotične na psihiatrijo pripelje rešilec, proti njihovi volji, ker se sami ne tavedajo svojih težav – in, če (zanje) ni težav, (zanje) ni potrebe po njihovem reševanju.

Predvidevam tudi – tega ne vem, samo ugibam – da so se po pomoč k Ruglju obrnili predvsem nevrotiki in manj ali pa nič takšnih s psihozo; tudi tu je bistvena razlika. Ob pretrganem stiku z realnostjo pač težje sam sebe jemlješ v roke (brez dodane kemije).

Mimogrede, marihuana s THC-jem preverjeno ni zame, ker mi sproži napad panike; v mladosti so bili to moji edini napadi panike – ko sem se zakadila. Očitno tisti, ki smo nagnjeni k tesnobi in paničnim napadom, nismo za te hece.

Na koncu so mi res ostale le tabletke sreče.
In lastni trud!! Tega ni nikoli preveč. 😊

Oj, deklice, lepo pozdravljene in tudi avtorju teme en lep pozdrav, ste se oglasili.
Upam, da imate za seboj uspešen in miren dan, pred seboj pa lepo noč.
Veliko lepega v novem tednu.
Enako vsem ostalim srčnim.

Očitno sami nočni ptiči, ja. ☺️
Tudi tebi vse dobro! 🍀

Hvala tudi tebi, zelo lepa gesta, eno srčno kontra želim.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Lucky🖐️, še od mene dobre želje. 😉

Ena zadnjih studij okoli THC IN CBD.
https://www.forbes.com/sites/javierhasse/2019/02/27/study-patients-find-more-relief-in-marijuanas-physchoactive-compound-thc-than-in-cbd/?fbclid=IwAR2tLDGf09wgWelN5W4bBBzC60KvImz_cvAx2xR40clTFlP0mhUSUrxWIY8#517e0d5d717a

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Sevead, on je sicer tudi bi “nevrokirurg iz Avstrije”, ki se je poslovil s foruma, zaradi nesprejemanja njegove CBD smole in “biološko organske” jodove tinkture iz Amerike, ki zdarvita vse bolezni, shizofrenija, ki njo iam pa ni bolezen, temveč poseben dar, tako pove.😅.
[/quote]

Bi? Kako misliš?

Prebrala.
Hvala.
Pa bom še enkrat, počasi.
Sploh ne trdim, da ni to učinkovita zadeva.
Povedala sem le svojo izkušnjo.
Ali nas neki določen odstotek tistih z večjo nagnjenostjo k tesnobi (ti nas imenuješ bolj labilne) tako reagira ali pa po prvem napadu panike pod vplivom trave zaradi podzavestnega strahu pred ponovnim sama prispevam k temu. Ali oboje. Ker vem za več ljudi, ki jim je sekalo na tesnobo in so zato nehali.

Sem pa zelo zadovoljna, da smo po doooolgem času debato o psihiatričnih diagnozah ter psihiatričnih in drugih načinih zdravljenja pripeljali do četrte strani skoraj popolnoma brez nesramnosti, nestrpnosti in žaljivk.

To je dokaz, da nam za debato ni potrebno imeti enakega mnenja, celo zaželjeno je drugačno – da si imamo kaj povedati. S kančkom strpnosti si to lahko povemo kot ljudje. 😊👍

Prebrala.
Hvala.
Pa bom še enkrat, počasi.
Sploh ne trdim, da ni to učinkovita zadeva.
Povedala sem le svojo izkušnjo.
Ali nas neki določen odstotek tistih z večjo nagnjenostjo k tesnobi (ti nas imenuješ bolj labilne) tako reagira ali pa po prvem napadu panike pod vplivom trave zaradi podzavestnega strahu pred ponovnim sama prispevam k temu. Ali oboje. Ker vem za več ljudi, ki jim je sekalo na tesnobo in so zato nehali.

Sem pa zelo zadovoljna, da smo po doooolgem času debato o psihiatričnih diagnozah ter psihiatričnih in drugih načinih zdravljenja pripeljali do četrte strani skoraj popolnoma brez nesramnosti, nestrpnosti in žaljivk.

To je dokaz, da nam za debato ni potrebno imeti enakega mnenja, celo zaželjeno je drugačno – da si imamo kaj povedati. S kančkom strpnosti si to lahko povemo kot ljudje. 😊👍
[/quote]
Hvala tudi tebi, da sodeluješ v debati. Z veseljem preberem tvoje pisanje.
Klasično sušeni in v steklenem kozarcu utrjeni konoplji jaz pravim surova konoplja. Večina ljudi to uporablja za kadit. Taki cvetovi konoplje, če pogledaš pod mikroskop imajo 5-15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jantar, 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mlečnih in ostalo prozornih trihomov, smolnih žlez. Taka konoplja lahko povzroča kakšna blaga nevšečna stanja.
Če pa cvetove konoplje pripraviš po COM postopku, pa dobiš vse trihome, smolne žleze obarvane v jantar barvo. Tu je razlika podobna, kot vrhunsko suho vino, pol leta staro ali par let starano. Zdravilo je v jantar trihomih.

Na tem forumu so vse informacije, lepo razložene in dnevno se dodajajo nove novice. S časoma pride še 50+ medicinskih tem za razna stanja.
https://greenbalkan.org/categories

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

tudi jaz pozdravljam vse ponočnjake 🙂 čeprov se krešemo z mnenji,je super debata in rada klepetam z vami 🙂 Ne boste verjeli…pijem mrzlo kavo 🙂 pozdravčke


Hvala tudi tebi, da sodeluješ v debati. Z veseljem preberem tvoje pisanje.
Klasično sušeni in v steklenem kozarcu utrjeni konoplji jaz pravim surova konoplja. Večina ljudi to uporablja za kadit. Taki cvetovi konoplje, če pogledaš pod mikroskop imajo 5-15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jantar, 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mlečnih in ostalo prozornih trihomov, smolnih žlez. Taka konoplja lahko povzroča kakšna blaga nevšečna stanja.
Če pa cvetove konoplje pripraviš po COM postopku, pa dobiš vse trihome, smolne žleze obarvane v jantar barvo. Tu je razlika podobna, kot vrhunsko suho vino, pol leta staro ali par let starano. Zdravilo je v jantar trihomih.

Na tem forumu so vse informacije, lepo razložene in dnevno se dodajajo nove novice. S časoma pride še 50+ medicinskih tem za razna stanja.
https://greenbalkan.org/categories
[/quote]

Hvala!
Tamalega najedam, ker poha, zato bom zdaj na skrivaj, v temi, z naglavno lučko pod odejo takšne reči prebirala..
Šala!! 😂😂

Mirno noč, Lucky🖐️! 🌛

Glede trave,..jaz sem jo kadila v srednji šoli.Tam nekje od 16ga do 19ga leta. Tako kot vsi mladostniki,sem tudi jaz poskusila in sme jo konzumirala. (Drugih drog nisem).In trava večinoma mi ni “prjela” ok. Po njej sem vedno bila tako močno zaspana,vedno ko polh. Ponavadi sem vedno šla spat.

Kasneje ko sme zbolela za shizofrenijo,sem večkrat pomislila,ker imam včasih težave z nespečnostjo,sem dolgo v noč pokonci da ker mi trava tako prime da samo zakomiram in zaspim,kako fajn bi blo kdaj kakšn joint skadit,namesto Baldrimeda ki ga vzamem za spat.In sme začela o tem veliko raziskovat.Dejstvo je,da je to stvar,ki je zdaj “v teku”. Smo na isti sceni kot ko je prišel v medicinske in prehrambene namene kokain. v 1950ih in 1960ih pač se je uporabljal nenormalno.Tudi uživali so ga kot kavica za zajtrk.In tudi takrat se je jasno govorilo samo o pozitivnih učinkih. šele kasneje,skozi 25 let,je svet napredoval,na voljo so bile metode,dognanja in dokazi da je zelo škodljiv. Podoben primer je zdaj kajenje elektronskih cigaret iziroma IQUO-si. Premalo je izsledkov,raziskav,premalo je dogananega za elektronsko cigareto ali dejansko skuri pljuča še bolj,ali dejansko dobimo še več nikotina in nula katrana pa je to še bolj škodljivo kot ne,ali pa so res bolj zdrave in boljše in bo to naslendji način kajenja ki se bo začel uporabljati.

Ravno tako je s travo.In nasplošno svet je zdaj obseden z BIO in EKO,tako je tudi trava prišla na tapeto.Pač rastlinca ki zelo pomaga. In dejansko,sej ne rečem,res pomaga,gledam video posnetke raznih s Parkinsonovo kako se tresejo po zaužitju tinkture so full boljš. Da ne rečem o napadih otrok ki so bolani,in še marsikaj.. Ampak tako je tudi bilo s kokainom. kako? namreč tako,da so ga uporabljali kot lokalno anastezijo in ljudi ni nič bolelo,postopki operativni so uspeli,vse super..šele kasneje se je pokazalo odvisnost,tremorji,poškodbe nevrosistema..Trava sama po sebi res pomaga,ne ve pa se še ali je res popolnoma neškodljiva.

Žal sem en totalen ziheraš in ko sme polsušala zdrvanike,je dejstvo da travi dajate preveč nekih zaslug. še posebaj so glasni tisti,ki zagovarjajo travo s THCjem. pa itak vemo zakaj,da s ega lahko zadevajo. V psihiatriji trava kot trava,marihuana povzroča hude psihoze,duševne stiske in težave s spominom ob dolgotrajni uporabi. Problem je že to,da ljudje to vejo že 30 let,jointe so kadili že hipiji v 60ih,to ni nič novega. Pa pač so ljudje zaslepljeni in je to NEW AGE pač gibanje.. če ne verjamete,poglejte kaj se dogaja s cepljenjem. Cela desetletja so cepljenja potekala nemoteno. Zdaj v tem obdobju st adva otroka imela težke posledice in evo.. gibanje proti cepljenju. v kanadi so že izkoreninili ošpice in evo spet so se pojavile saj se otrok ne cepi in starši nočejo. Isto je s travo.. na vsake toliko se pojavi nek new age gibanje.. pač.

Jaz ne rečem,mogoče bodo nekoč res lahko iz trave potegnili točno tisto sestavino ki je odgovorna za to da ozdravlja. Hej,kaj pa če bodo s to sestavino odkrili da zdravi vse? To bi bilo fantastično. Vsa zdravila ki jih poznamo bodo neuporabna in šla v smeti,farmacije bodo vse propadle,in karkoli nas bo pestilo,bolelo,karkoli bomo zboleli- par kapljic tinkture marihuane in to je to. Jaz puščam možnost da bi to bilo možno. Da najdejo sestavino ki zdravi,v tej travi,ta delec v nejj,odgovorni element,ji dodajo okrepčilne sestavine in voila. To bi bila revolucija! vs eje možno..

Drugače,pa ko sem sama zbolela pri 22ih za shizofrenijo,sem naletela tudi na informacije,da je marihuana lahko en sam joint usoden za nastanek shizofrenije in lahko spremeni zapis DNK in sproži bolezen shizofrenijo. In mi je kar hudo ratalo,kar jaz sme travo kadila v srednji šoli. Možno je vse.. Podajam spodaj članek,večkrat o tem razmišljam….

http://vizita.si/clanek/novice/kadite-marihuano-pazite-se-shizofrenije.html ">Vaš link

pav si slišala in res je. pacienti prosijo za napotnico za v Zagreb,da bi šli na elektrošoke.Ker v sloveniji so prepoovedani. Veš pa ne,zakaj. Ti misliš,da zato ker jih tako nafilajo da ratajo zombiji in se jim meša.

Imeti shizofrenijo s prisluhi je grozljivka. Vsako minuto imaš v glavi zvoke,ki ti govorijo,stavke,prisluhe. In to ni lep stvaek,nekateri psolušajo dan in noč “ubij se,zgin,crkni,ubij tega zdravnika zdajle,božanstvo te kliče..itd” Iz tega so tudi primeri,ko ljudje ki se jim to dogaja ponavadi prvič,ne prepoznajo da je to bolezen,nikoli niso imeli prisluhov,zdaj pa daj za nameček da je to nek pobožen francelj,pa spije liter vina in gre res po vile pa zaštiha župnika. Takih primerov tisoče v sloveniji.. vsako leti bereš kroniko,kolikor jih hočeš jih je. In razni poboji. Milejši so tisti,ki nimajo agresivnih prisluhov. In takemu pacientu dajo konjske doze,kombinacije treh antipsihotikov,pomagajo kolikor morajo,a kot sem rekla že prej,antipsihotiki supresirajo samo simptome in ne vzroka,bolezen seka in buta ven,pacientu se meša. To so pacienti,ki nič ne spijo,od živcev urinirajo in iztrebljajo v hlače,so popolnoma uničeni,si predstavljaš non stop poslušat glasove v glavi? verjetno te je kdaj zmotilo kakšno glasno tiktakanje ure,če si spala. Glasovi so še huje. In ne zginejo.

Elektrošoki so znani,da za mesec dni ohromijo nevronske možganske celice. Po domače,skuri ti glavo in glasovi nimajo šanse da se pojavijo,ker ti glavo strese,sam si mal fuč kakšn teden. Je mir. In to je edina stvar ki pacientom še ostane! tableti ne primerjo,oh razne psihoterapije pa še manj..In ko so tako na koncu,bodo probali vse samo da bodo te glasovi šli.

razumeš,ti teslo?
[/quote]

Od kod ideja, da so v Sloveniji elektrošoki prepovedani??

https://zakonodaja.com/zakon/zdzdr/9-clen

Ena beseda zate – hašiš

Od kod ideja, da so v Sloveniji elektrošoki prepovedani??

https://zakonodaja.com/zakon/zdzdr/9-clen
[/quote]

Ni prepovedana, le izvajajo je ne že skoraj 30 let, nazadnje so jo menda opustili v Vojniku.
Slovenci, ki se zanjo odločijo, hodijo na tovrstno zdravljenje v Zagreb.

Hvala za tvoje obširno pisanje in pomisleke ojoli Konoplje.

Srednja šola.
Večina konoplje za rekreativno kajenje na črnem trgu so indika hibridi in kakšni avtomatiki pol sativa in indika. Če te naredi okornega, zaspanega je indika hibrid, kot si opisala. Slabo delovanje, neugodno večinoma izhaja ko gojitelj požanje rastlino, ko še ni dovolj zrela. Taka rastlina ima neugodno telesno in psihično delovanje. Potem je pa še, da gnojijo s kemičnimi gnojili, katere na koncu ne izperejo iz rastlin. Večinoma problem izhaja iz tega naslova.

Konoplja ureja shizofrenijo, enako bela omela brez stranskih učinkov. To je praksa pokazala.
Nismo na sceni kot 50 leta za kokain. Točno se ve njene zdravilne lastnosti konoplje in njena uporaba. Je pa res, da pravih praktikov “zdravilcev” s konopljo, ki imajo uspeh je v slo malo. To je dejstvo.

Vsaka substanca ima lahko stranske učinke. Gre se samo glede namena, ali je namen zdravljenje ali zloraba, prekomerno jemanje. Kriv za to je človek, ne substanca.

“Žal sem en totalen ziheraš in ko sme polsušala zdrvanike,je dejstvo da travi dajate preveč nekih zaslug. še posebaj so glasni tisti,ki zagovarjajo travo s THCjem. pa itak vemo zakaj,da s ega lahko zadevajo. V psihiatriji trava kot trava,marihuana povzroča hude psihoze,duševne stiske in težave s spominom ob dolgotrajni uporabi. Problem je že to,da ljudje to vejo že 30 let,jointe so kadili že hipiji v 60ih,to ni nič novega. Pa pač so ljudje zaslepljeni in je to NEW AGE pač gibanje.. če ne verjamete,poglejte kaj se dogaja s cepljenjem. Cela desetletja so cepljenja potekala nemoteno. Zdaj v tem obdobju st adva otroka imela težke posledice in evo.. gibanje proti cepljenju. v kanadi so že izkoreninili ošpice in evo spet so se pojavile saj se otrok ne cepi in starši nočejo. Isto je s travo.. na vsake toliko se pojavi nek new age gibanje.. pač.”
Če boš poslušala zdravnike, kateri nimajo nič znanja okoli uporabe in zdravljenja s konopljo, boš vedno dobila odgovore s predsodki in neznanja. Če jim verjameš, je to tvoja osločitev. Tu ne morem nič.
“To itak, da se ga zadevajo”, kot pišeš je slabšalno in podcenjujoče. Nimaš prav. Vsi, ki se borijo za legalizacijo so v večjem delu bolniki, kot ti. Ni fer do njih, da tako pišeš.
Kar govoriš okoli psihiatrije in trave so nebuloze. Neumnosti, neznanje, predsodki, škodoželjnost in še kaj več.
“Nekoč potegnili iz trave tisto sestavino”, to je že vse tukaj in se uporablja z zelo dobrimi rezultati. Ozdravitvami, izboljšanimi stanji.

Ne vzeti osebno, vzemi kot komentar, da se stvari razčistijo tako, kot so.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Ni prepovedana, le izvajajo je ne že skoraj 30 let, nazadnje so jo menda opustili v Vojniku.
Slovenci, ki se zanjo odločijo, hodijo na tovrstno zdravljenje v Zagreb.
[/quote]

Misliš: Prenehali izvajati, ko se jim je pokvarila mašinerija, denarja za novo pa ni bilo.
Pacienti se ne odločijo, pač pa jih določijo, saj se ne smatrajo za prištevne.

https://www.dnevnik.si/35399

Misliš: Prenehali izvajati, ko se jim je pokvarila mašinerija, denarja za novo pa ni bilo.
Pacienti se ne odločijo, pač pa jih določijo, saj se ne smatrajo za prištevne.

https://www.dnevnik.si/35399
[/quote]

Poznam dva človeka, ki sta šla v Zagreb samovoljno. Po dolgoletnih poskusih z vem možnim, pa ni bilo efekta.

Poznam dva človeka, ki sta šla v Zagreb samovoljno. Po dolgoletnih poskusih z vem možnim, pa ni bilo efekta.
[/quote]

Poznam dva človeka, ki sta šla v Zagreb samovoljno. Po dolgoletnih poskusih z vem možnim, pa ni bilo efekta.
[/quote]

In kako se jima je obneslo? Sta bila zadovoljna z rezultati EKT?
Baje je potrebna tudi vzdrževalna terapija.

In kako se jima je obneslo? Sta bila zadovoljna z rezultati EKT?
Baje je potrebna tudi vzdrževalna terapija.
[/quote]

Vzdrževalno delaš doma, na vtičnicah.

In kako se jima je obneslo? Sta bila zadovoljna z rezultati EKT?
Baje je potrebna tudi vzdrževalna terapija.
[/quote]

Premalo poznam.
Za enega vem, da je boljše in to že kar nekaj časa.
Ne vem pa, če je potem še hodil.

Ko sem zvedela, da folk še hodi na to stvar v Zagreb, sem bila čisto šokirana. Potem pa slišim za dobre rezultate…
Ne vem, kaj si naj mislim.

New Report

Close