Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je psihiatrija sama sebi namen?

Ali je psihiatrija sama sebi namen?

Ne, to sev3da ne drzi.

Schizophrenic meets shaman

http://m.nautil.us/issue/40/learning/a-mental-disease-by-any-other-name

Nkeichi, kako bi se dalo priti do vrhunskega shamana

Nkeichi, shaman mora biti več kot briliantno inteligenten.

https://youtu.be/tiC-8suDDaI

https://youtu.be/tiC-8suDDaI
[/quote]

A TE LAHKO PROSIM ZA TVOJO LAIČNO DIAGNOZO, KAJ MISLIŠ, DA MI JE ?? – evo opis mojga stanja :
————————————————————————————————————————————
Prvič sem se “zdravila” že pri 15. letih, ko sem se obsedeno ukvarjala s šolo vsa leta od ene 7. do 9. razreda, da sem se v 9. ukvarjala s šolo praktično da ne po cele dneve in še po pol noči, konstantno sem bila nenaspana, dokler nisem začela pozimi kar naenkrat pisati dvojno, trojno čez besede, zavijati črke, skratka nisem bila več sposobna normalno pisat. Spomladi sem pristala na psihiatriji v pediatrični bolnici, kjer sem ostala 3 mesece in kjer so mi “diagnosticirali” obsesivno-kompulzivno motnjo in socialno fobijo in me začeli šopati z “zdravili”, Zoloftom (antidepresiv) in Risperdalom (antipsihotik). K pedopsihiatrinji sem hodila več kot tri leta in pol. Tablete sem jemala od 15 do 17. leta, Risperdal cca 2 leti in Zoloft 2,5 let, ki sta bila seveda brez učinkov, ker sem bila še zmeraj obsedena s šolo še ene celi 2 leti in četrt, skoz mojo celo takrat srednjo poklicno šolo.

Drug folk, ki se po tujini vlači, sem začela DOJEMATI KOT NADLJUDI, ker je zame nedojemljivo, da bi se vlačila po tujini. Jaz dojemam kot nadljudi že samo tist folk, ki se vlači do slovenskega morja al pa že samo po drugih koncih slovenije, kaj šele če se vlačijo stotine kilometrov daleč v tujino … Kaj šele, če letijo z letali tisoče kilometrov daleč v tujine, KER TO SO ZAME PTIČJI LJUDJE, KI IMAJO KRILA, DA LAHKO LETIJO, AL PA MAJO NADNARAVNE SPOSOBNOSTI, DA SE LAHKO TELEPORTIRAJO NA DRUGE KONCE EVROPE AL PA SVETA. ZATO KER JST NIMAM KRIL DA BI LAHKO LETELA IN NIMAM NADNARAVNIH SPOSOBNOSTI, DA BI SE LAHKO NA DRUGE KONCE SVETA TELEPORTIRALA OZ. PRESLIKOVALA!!!

Vsa leta sem se obsedeno ukvarjala z življenji drugega folka in jih zalezovala. Pri 22. letih pa sem se znašla drugič v umobolnici, ker sem nekajkrat doma razbijala svoje stvari. Prvo noč sem prespala na zaprtem oddelku, naslednji dan pa sem odšla na odprti oddelek. Na psihiatriji sem ostala 6 tednov, ker pa moja mati ni želela, da pridem domov, pa sem mogla iti prisilno v stanovanjsko skupnost, kjer pa sem ostala 4 mesece in sem komaj zdržala, ker kot sem dojela, bi me lahko “strokovne” delavke kar prisilno strpale s CSD-jem v socialno-varstveni zavod (Hrastovec, Dutovlje), če ne bi bila pridna, če ne bi upoštevala njihovih pravil, če ne bi jemala tablet, kaj šele če bi imela kakšne izpade. Mogoče bi me nekajkrat strpali na psihiatrijo, če bi se pa to ponavljalo, pa bi slej ko prej že kar dali vlogo za premestitev v socialnovarstveni zavod. Kot sem dojela, pa iz takih zavodov ne moreš prostovoljno izstopiti oz. tam ostanejo tudi doživljenjsko.

Zaradi tablet (olanzapina) sem se v treh mesecih zredila za 10 do 12 kil ter spala po 16 ur dnevno, zato sem že v stanovanjski zadnje dva meseca na skrivaj stran metala tablete.
Domov sem prišla pred dvema letoma, ko sem takoj naslednji dan nehala jemati še druge tablete, od takrat naprej pa že več kot dve leti živim v svojem svetu, sem totalno brez socialnega življenja, ne predstavljam si sebe niti komunicirati z drugmu folkom, kaj šele delati z drugim folkom, pri 25. letih nisem praktično opravljala niti študentskega dela, zaključeno imam samo višjo šolo in nimam niti v sanjah niti izpita za avto kaj šele svojega prevoza.

VSE LJUDI (vključno z mojo tastaro) DOJEMAM ZA SOVRAŽNIKE, KER ME LAHKO KDORKOLI SPRAVI V ZAPOR. V svoji glavi se vedno bolj ukvarjam samo še s kriminalnimi zadevami, in sicer da bi mogla osebno nadlegovati drug folk in vdirati v bajte (kar vse po vrsti, bi hodila od ene bajte do druge) in se dobesedno vsilila v življenja drugega folka, ampak to kot pasivna opazovalka, da bi jih spremljala znotraj hiš ali zunaj hiš skozi okna in jim sledila!! Potem sem obsedena z uničevanjem tuje lastnine, da bi morala motiti tujo posest in uničevati zelenjavo drugmu folku ali pa bi s ključi praskala avtomobile … Potem bi mogla it že kar v podjetja drug folk nadlegovat in se vsiliti v osnovno šolo oz. v ni važno kateri 6. – 9. in bi celo leto tja hodila … potem bi že morala kar posegati v osebni prostor drugega folka in bi se jih dobesedno dotikala, potem bi se morala iti že kar neupravičeno slikovno snemanje in bi drug folk morala slikati in na tak način posegati v njihov osebni prostor itd. Itd. …

A TE LAHKO PROSIM ZA TVOJO LAIČNO DIAGNOZO, KAJ MISLIŠ, DA MI JE ?? – evo opis mojga stanja :
————————————————————————————————————————————
Prvič sem se “zdravila” že pri 15. letih, ko sem se obsedeno ukvarjala s šolo vsa leta od ene 7. do 9. razreda, da sem se v 9. ukvarjala s šolo praktično da ne po cele dneve in še po pol noči, konstantno sem bila nenaspana, dokler nisem začela pozimi kar naenkrat pisati dvojno, trojno čez besede, zavijati črke, skratka nisem bila več sposobna normalno pisat. Spomladi sem pristala na psihiatriji v pediatrični bolnici, kjer sem ostala 3 mesece in kjer so mi “diagnosticirali” obsesivno-kompulzivno motnjo in socialno fobijo in me začeli šopati z “zdravili”, Zoloftom (antidepresiv) in Risperdalom (antipsihotik). K pedopsihiatrinji sem hodila več kot tri leta in pol. Tablete sem jemala od 15 do 17. leta, Risperdal cca 2 leti in Zoloft 2,5 let, ki sta bila seveda brez učinkov, ker sem bila še zmeraj obsedena s šolo še ene celi 2 leti in četrt, skoz mojo celo takrat srednjo poklicno šolo.

Drug folk, ki se po tujini vlači, sem začela DOJEMATI KOT NADLJUDI, ker je zame nedojemljivo, da bi se vlačila po tujini. Jaz dojemam kot nadljudi že samo tist folk, ki se vlači do slovenskega morja al pa že samo po drugih koncih slovenije, kaj šele če se vlačijo stotine kilometrov daleč v tujino … Kaj šele, če letijo z letali tisoče kilometrov daleč v tujine, KER TO SO ZAME PTIČJI LJUDJE, KI IMAJO KRILA, DA LAHKO LETIJO, AL PA MAJO NADNARAVNE SPOSOBNOSTI, DA SE LAHKO TELEPORTIRAJO NA DRUGE KONCE EVROPE AL PA SVETA. ZATO KER JST NIMAM KRIL DA BI LAHKO LETELA IN NIMAM NADNARAVNIH SPOSOBNOSTI, DA BI SE LAHKO NA DRUGE KONCE SVETA TELEPORTIRALA OZ. PRESLIKOVALA!!!

Vsa leta sem se obsedeno ukvarjala z življenji drugega folka in jih zalezovala. Pri 22. letih pa sem se znašla drugič v umobolnici, ker sem nekajkrat doma razbijala svoje stvari. Prvo noč sem prespala na zaprtem oddelku, naslednji dan pa sem odšla na odprti oddelek. Na psihiatriji sem ostala 6 tednov, ker pa moja mati ni želela, da pridem domov, pa sem mogla iti prisilno v stanovanjsko skupnost, kjer pa sem ostala 4 mesece in sem komaj zdržala, ker kot sem dojela, bi me lahko “strokovne” delavke kar prisilno strpale s CSD-jem v socialno-varstveni zavod (Hrastovec, Dutovlje), če ne bi bila pridna, če ne bi upoštevala njihovih pravil, če ne bi jemala tablet, kaj šele če bi imela kakšne izpade. Mogoče bi me nekajkrat strpali na psihiatrijo, če bi se pa to ponavljalo, pa bi slej ko prej že kar dali vlogo za premestitev v socialnovarstveni zavod. Kot sem dojela, pa iz takih zavodov ne moreš prostovoljno izstopiti oz. tam ostanejo tudi doživljenjsko.

Zaradi tablet (olanzapina) sem se v treh mesecih zredila za 10 do 12 kil ter spala po 16 ur dnevno, zato sem že v stanovanjski zadnje dva meseca na skrivaj stran metala tablete.
Domov sem prišla pred dvema letoma, ko sem takoj naslednji dan nehala jemati še druge tablete, od takrat naprej pa že več kot dve leti živim v svojem svetu, sem totalno brez socialnega življenja, ne predstavljam si sebe niti komunicirati z drugmu folkom, kaj šele delati z drugim folkom, pri 25. letih nisem praktično opravljala niti študentskega dela, zaključeno imam samo višjo šolo in nimam niti v sanjah niti izpita za avto kaj šele svojega prevoza.

VSE LJUDI (vključno z mojo tastaro) DOJEMAM ZA SOVRAŽNIKE, KER ME LAHKO KDORKOLI SPRAVI V ZAPOR. V svoji glavi se vedno bolj ukvarjam samo še s kriminalnimi zadevami, in sicer da bi mogla osebno nadlegovati drug folk in vdirati v bajte (kar vse po vrsti, bi hodila od ene bajte do druge) in se dobesedno vsilila v življenja drugega folka, ampak to kot pasivna opazovalka, da bi jih spremljala znotraj hiš ali zunaj hiš skozi okna in jim sledila!! Potem sem obsedena z uničevanjem tuje lastnine, da bi morala motiti tujo posest in uničevati zelenjavo drugmu folku ali pa bi s ključi praskala avtomobile … Potem bi mogla it že kar v podjetja drug folk nadlegovat in se vsiliti v osnovno šolo oz. v ni važno kateri 6. – 9. in bi celo leto tja hodila … potem bi že morala kar posegati v osebni prostor drugega folka in bi se jih dobesedno dotikala, potem bi se morala iti že kar neupravičeno slikovno snemanje in bi drug folk morala slikati in na tak način posegati v njihov osebni prostor itd. Itd. …
[/quote]

Shizoidna osebnostna mo4nha z disasocijacijo.

V sebi imate nevidno točko.  Naša skupna nevidna točka je v centru Keopsove piramide.

Psihiatrija namerno uničuje ljudi ki nimajo nekih vez in poznanstev in ko jih ni več se noben ne buni. Z vpisom v kartoteko o morebitnem psihičnem stanju tudi če nisi potreboval psihiatra in so te nafilali s tabletami kljub temu  te na medicini dela jebejo do konca in si brezposelni ker ne podpišejo zdravniškega.

Trenutno nezno tapkam po telefonu. Je zelo obcutljiv na dotike.

Zdravje ni skrito v tabletih, zdravje je skrito znotraj vas samih.

Psihiatrija je najbolj sramotna in kriminalna veja današnje sodobne – alopatske medicine. Alopatska medicina je v rokah farmacevtskega lobija, taisti lobi pa si lasti tudi bančno-finančno sfero, medijsko, orožarsko in še kaj.

Psihiatrija je dehumanizacija in zločin nad človekom (bolnikom). Ni sposobna prepoznati vzrokov psihičnih problemov/bolezni, ampak se ukvarja s simptomi, ki jih neuspešno zatira s strupi imenovanimi medikamenti in psevdo-terapijami.

Ogledalo sodobne psihiatrije je film Let nad kukavičjim gnezdom.

Psihične težave imajo temelj v psihi (duh, duša, um) v duhovni sferi in ne v nekakšni nevrološki disfunkciji ali poškodbi.

Oseba s psihičnimi motnjami ali psihično bolna oseba je obsedena z demoni (nečisti duhovi), zato je edina rešitev preko Jezusa, molitev, posta in disciplino. Pravoslavna cerkev je dokaj uspešna pri ozdravitvah psiho bolnikov, ki jim pravijo obsedeni. Na YT je veliko materiala: Izgnanie besov…

Povem svoje mnenje. Ne mislim diskutirati in odgovarjati na provokacije. Upam, da sem marsikomu pomagal. Problema ne boste rešili v Polju, Idriji ali z antidepresivi.

Za začetek poglejte v oči kakšnega pacienta s težjo psihično motnjo. Srhliv pogled. Kot da vas gleda nekdo drug. Obsedenost z demoni ima več oblik. Od morilcev, kleptomanov, homoseksualcev, piromanov, pijancev, obsedenci z igrami na srečo, patoloških lažnivcev, vseh možnih oblik sodomije, anksioznosti, fobij…

Vsem dobro.

Da imam sina in da ga na psihiatriji “zdravijo” ima sin pravico, da mi vse zobe ven izbije…

Eden stranskih učinkov elektrošokov je tudi, da ti tič ne otrdi več.

Odgovor na objavo uporabnika
Moja izkušnja s psihiatrijo, 27.04.2019 ob 21:36

Za sabo imam precej dolgo hospitalizacijo, skoraj 4 mesece.

Ko že lep čas nisem več zapustila szanovanja, ker se je vsak moj odhod od doma končal z zverinskim napadom panike, in sem bila že prepričana, da nikoli več ne bom videla morja, smučišča, niti odšla na govorilno uro za otroka ali v trgovino, sem se odločila za bolnišnico.
Ker slabše ne more biti, sem si mislila.

Po antidepresivih in antipsihotikih se mi je pritisk iz 180/100 počasi normaliziral, pulza nisem imela več med 140 in 160, in počasi sem se nehala počutiti, kot da sem 24 ur na dan zaprta v kletki z levom. Takšne tesnobe ne privoščim nikomur!!!

Postopoma sem ponovno začela skrbeti zase, za otroke, se vrnila v službo…

Tu se pa začne moje delo. Spreminjanje mišljenja, vzorcev, čustvovanja, navad…
Vključila sem se v psihoterapijo.
Ampak glavni del je na meni, jasno.

Ponovno zmorem v trgovino, na govorilno uro, na sprehod, v kino, gledališče, na koncert,…
Smučat in na morje. 😍

Ne vem, kako globoko v simptomih ste bili ostali, ki tukaj komentirate, ampak sama zase vem, da sama ne bi in nisem zmogla; le pogrezala sem se…
…v katastrofo. Verjetno bi se v naslednji fazi umaknila v psihozo.
Ali pa…
…tja, od koder ni vrnitve.

Zdaj sem pa vsaki dan neizmerno hvaležna za nešteto drobnih radosti, za neskončno malenkosti – ker zdaj vem, da nič ni samoumevno, niti sprehod ali odhod v trgovino po kilo kruha ne. Vse to je privilegij!
Ki ga imam ponovno s pomočjo psihiatrije.

V življenju nič ni črno belo (čeprav sem v “tistem” obdobju že skoraj temu verjela…), tudi psihiatrija ne.

To je moja izkušnja.

Lahko Poveš lokacijo in glavni zdravnik ki te je obravnaval,?

(((psihiatrija))) je nateg.

Človek je bitje vrhunske inteligence.

R-47 tu tu tu… Človek je več kot vrhunski robot. Vi premikate kosti.

Odgovor na objavo uporabnika
Srečko5, 27.04.2019 ob 17:18

Ko zaidem slučajno na Podforum: Starševstvo in medsebojni odnosi, dobim tak občutek, kot je v naslovu. Debate so sluzaste, kjer besede vagajo, kar je nemogoče. Iz tega izhaja, da je tam velik delež odvisnikov od odnosov in so sami sebi namen. Cona udobja jamrajočih, brez rezultatov.

PSIHIATRIJA JE KAMENODOBNA, ker ne gredo z napredkom  in znanostjo naprej!

To je tko, kot bi odkrili zdravilo za glavobol, tebe bi pa šaman zdravil obredno s plesom in tolčenjem po glavi. No, naši psihiatri so tile šamani, ki zdravijo s plesom in točenjem po glavi ob glavobolu.

Med vami in psihiatrom je več kot neskončno globok prepad.

New Report

Close