Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Baje morajo naši (beri: slovenski) učenci in dijaki pomagati tujim učencem

Baje morajo naši (beri: slovenski) učenci in dijaki pomagati tujim učencem

Še enkrat – ni naloga učencev, da opravljajo delo, ki ga mora šola. Ali pa Min,. če hočeš. Pa je čisto vseeno ali je v razredu učenec, ki ne razume jezika Anglež ali pa Bantu črnec. Ne vem sicer komu ti lezeš v anus, ugotavljam pa dve stvari:
– ti ziher nisi klena Slovenka (reakcije, uporaba serbokroatizmov)
– pri vas doma očitno močno primanjkuje jajc (nekam pogosto omenjaš njih manjko, psihologija pa vemo, kako deluje)

Pa brez zamere!
[/quote]

Pa kakšno delo ti ubogi otroci opravljajo?
POMAGAT nekomu 10minut pri nalogi, ki si jo pred 10minutami sam z levo roko rešil, je res blazno težko delo..

-serbokroatizme večina na tem področju razume, sploh tisti, ki smo rojeni v exYU in nima veze s klenostjo, frankofonizme ravno ne bi bilo smiselno uporabljat, če gremo daleč nazaj v družinsko drevo.
– psihologija vemo kako deluje, pravtako pa nauči človeka opazovat svojo okolico, ožjo in širšo, in nestrpnost do drugačnih ponavadi ne prihaja od ljudi, ki imajo kaj v hlačah..

Pouk poteka v slovenskem jeziku. Če ga učenec ne zna, je več opcij – organizira se mu ustrezna pomoč, in to ne v obliki ‘Peter, malo pomagaj Johnu’ (s tem, da tudi Peter ne more biti ekspert za korejščino), ampak v obliki strokovne pomoči strokovnih delavcev, druga opcija je vpis na multikulti OŠ Livada v Ljubljani, kjer znajo delati z marsikom in imajo ustrezne izkušnje, tretja opcija pa je šola, ki ima pouk v svetovnem jeziku, janso, če ga otrok razume. Pri nas je to angleščina.

Saj vem, da gre lea39 sedaj jezna v hladilnik po par jajc in jih bo besno stiskala, ker drugih pač nima na voljo, ampak tako pač je.

Aja, kar se pa Albancev tiče – znani so po tem, da se zelo hitro in tudi dobro naučijo tujih jezikov, jasno ob ustrezni motivaciji, tako da me čudi, da so baje ravno taki učenci ‘problem’.
[/quote]

Saj zato sem pa napisala o činkponkping, sam da sem v bolj morebitnost dobljene ofločbe zavila, kot je vse več tega v našem sistemu. Ampak kaj mi pomaga odločba, če še vedno ne bi razumela ta činkponkping. Važn da imam odločbo 😂😄😄😄
Ampak sej veš kako gredo informacije, eden neki pove, drug po sliki še malo barve doda, tretji potem še okvir, tretji žebelj, peti steno in pol je tud dagrinčijeva slika nared za na rastavo. In če niso pozorni in prepričani, pride informacija, da je bila slika zihr da Vincijeva hehe.

Sprašuješ isto kot mama hčerine sošolke, ki je sprasevala, zakaj otroci čistijo okolico šole, če pa občina plača za to javne delavce.
Zato, da se tudi otroci takih ozkogledih staršev kot si ti, naučijo solidarnosti, strpnosti, sodelovanja.

Pa kakšno delo ti ubogi otroci opravljajo?
POMAGAT nekomu 10minut pri nalogi, ki si jo pred 10minutami sam z levo roko rešil, je res blazno težko delo..

-serbokroatizme večina na tem področju razume, sploh tisti, ki smo rojeni v exYU in nima veze s klenostjo, frankofonizme ravno ne bi bilo smiselno uporabljat, če gremo daleč nazaj v družinsko drevo.
– psihologija vemo kako deluje, pravtako pa nauči človeka opazovat svojo okolico, ožjo in širšo, in nestrpnost do drugačnih ponavadi ne prihaja od ljudi, ki imajo kaj v hlačah..
[/quote]

Kdor reši takoj, naj dobi novo nalogo, ker tako maksimira svoje potenciale. Ne pa da ‘uči’ sošolca, ker tega niti ne zna, saj nima, če zanemarimo znanje specifičnega področja, niti didaktičnih niti metodičnih znanj.

Nimam nič proti, če si ‘pomagajo’ v prostem času, če pa je razred tako heterogen, da nekateri rešijo v 10 minutah, nekateri pa ne morejo ker sploh ne znajo jezika (kako naj tu pomaga nek domorodec), potem je pa potrebno zadevo rešiti na drugi ravni, kto že ves čas zaman skušam dopovedati nekaterim.

Vsekakor pa učitelj ne more zahtevati od nekaterih učencev, da ‘učijo’ druge v času učne ure.

Aja, ex jugo narodi se imajo pa v Sloveniji po moje kar dobro, saj še vedno množično prihajajo sem. In se jim Slovenci maksimalno prilagajamo. Jaz bi celo dejal, da nekateri tudi hlapčevsko in servilno, celo klečeplazno, medtem ko je do ZDA v Sloveniji presentljivo sovražen odnos. Me zanima, kje na Zahodu, ki ti gre tako v nos, bo nekdo na upravni enoti kaj dosegel s srbskim jezikom…

Vidim, da se nisva razumela – nekako se mi zdi, da nisi čisto Made in SLO porekla, zdi pa se mi tudi, da v tvoji neposredni bližini primanjkuje takih z jajci in to potem projiciraš naokrog.

To je to. 🙂

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ti govoriš o tolpaših. Glede tega mi je pa čisto vseeno, katere narodnosti so. Konkretno, na naši šoli je bila to klapa Slovencev. Popolnoma asimilirani, ugledni starši, mularija pa strah in trepet otrok. Medtem kot z Albančkom v razredu ni bilo nobenih težav. Verjetno si tudi on ni želel biti tam. Otroci so se trudili s pomočjo, pa obupali, ker ni imel interesa. Nekateri pač niso za šolo. Po OŠ se je vpisal na skrajšan program in verjetno bo po očetu podedoval gradbeno podjetje. Mogoče te pa nekoč zaposli. 🙂 Zato, ker obstajajo tolpe, pa ni treba vseh albanskih otrok tlačit v isti koš. Na naši šoli je bila tudi deklica, ki je po dveh letih tekoče govorila slovensko in pisala čudovite pesmi in spise. Niso vsi zaprti v svoje gete.
[/quote]

Ne o nobenih tolpaših – to kasneje šele postanejo… To počnejo iz “čistega dolgcajta in zajebancije”, ker se imajo za taglavne in frajerje, če jih/ko jih šola ne zanima.

Gre za čiste pubertetnike, ki so torej malo starejši, kot bi morali bit za v redni razred, brez “zdravstvenih posebnosti”, nobenih odločb.

To so naprimer tisti, ki pridejo v Slovenijo v drugi triadi OŠ, k svojim sorodnikom sem živet, s tem da so že v štartu leto do dve starejši od vrstnikov v razredu, kamor jih dajo – ker po znanju jih ne morejo dat kar v 7. ali 8. razred napirmer ( pa ker so že tudi dol ponavljali kak razred). In ja, taki zelo hitro pokažejo, da niso “za šolo” tudi tukaj. So pa moteči za cel razred – nazaj vlečejo – tako z znanjem, rezultati, kot problematičnim pubertetniškim obnašanjem, po šoli že med 3. in 4. šolci iščejo svoje simpatizerje, da pridobijo na “priljubljenosti “med tistimi, ki jih favorizirajo – med šibkejšimi od sebe, ki so pa pri 8ih, 9ih še kako vodljivi ( jih “dobijo” na slikce, nalepke, ipd).

Če slučajno ne veš, je poučevanje drugih eden od najboljših načinov, da se sam poleg učiš oz. preverjaš svoje znanje, to je znanstveno dokazano.

Če slučajno ne veš, je poučevanje drugih eden od najboljših načinov, da se sam poleg učiš oz. preverjaš svoje znanje, to je znanstveno dokazano.
[/quote]
Jp, razredi šiptarjev pa najboljši način za uničenje družbe. Makedonija z enklavami, nasiljem in težnjami po absolutni prevladi Albancev je lep primer. V nekdanji jugo vojski so dobro vedeli zakaj sta smela bit največ dva šipterja na enoto.

Pa kakšno delo ti ubogi otroci opravljajo?
POMAGAT nekomu 10minut pri nalogi, ki si jo pred 10minutami sam z levo roko rešil, je res blazno težko delo..

-serbokroatizme večina na tem področju razume, sploh tisti, ki smo rojeni v exYU in nima veze s klenostjo, frankofonizme ravno ne bi bilo smiselno uporabljat, če gremo daleč nazaj v družinsko drevo.
– psihologija vemo kako deluje, pravtako pa nauči človeka opazovat svojo okolico, ožjo in širšo, in nestrpnost do drugačnih ponavadi ne prihaja od ljudi, ki imajo kaj v hlačah..
[/quote]

Dj, ženskaglavo, ne tež. Kolk let pa učiš? Nič.
Pol se pa ne delaj pametno, ker, iz prve roke, toliko, kolikor smo šli Balkancem na roke, med njimi tudi Albancem, tudi jaz osebno!, nismo šli niti svojim!
Po pravici, ajde!
Vsi vemo, da je tako. Pa ne le u lublani, da se razumemo.
Zato, pejt krave past, ker se ti smejijo, telba telbasta!
Ni enga čefurja, ki lahko reče drugače! Zato ne hinavi!

Lahko pa japonski sistem, kjer učenci, vsaj starejši, samo čistijo šolo in to u nulo.

Samo ne jokat, ko bo nenadoma v SLoveniji 2000 snažilk ostalo brez dela.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.


Jp, razredi šiptarjev pa najboljši način za uničenje družbe. Makedonija z enklavami, nasiljem in težnjami po absolutni prevladi Albancev je lep primer. V nekdanji jugo vojski so dobro vedeli zakaj sta smela bit največ dva šipterja na enoto.
[/quote]

A ti si bil v konjenici? Tisto, da so jih, neuradno sicer, razdelili, je pa res, ampak je pa tudi vseeno prišlo do kakšnih incidentov. Ali pa prav zato.

Bi pa dejal, da ni prav, da se na tak način deli.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Lahko pa japonski sistem, kjer učenci, vsaj starejši, samo čistijo šolo in to u nulo.

Samo ne jokat, ko bo nenadoma v SLoveniji 2000 snažilk ostalo brez dela.
[/quote]

Ne bo. Ker jih ni. Vsi servisi so čefurski, tja pa domačink ne sprejemajo.
Pa tudi nobeni japončki jih ne bodo pregnali.
V vsej eu imajo monopol. Ter damping.

Ne bo. Ker jih ni. Vsi servisi so čefurski, tja pa domačink ne sprejemajo.
Pa tudi nobeni japončki jih ne bodo pregnali.
V vsej eu imajo monopol. Ter damping.
[/quote]

Snažilke na šolah so, kakor je meni znano, kar zaposlene na šolah. Vsa jaz ne poznam primera, da bi čistilni servis pucal šole, no mogoče izjemoma kakšno, ampak jaz še nisme slišal za to.

Ne govorim, da Japončki uletijo, govorim, da Japončki sami pucajo šole, torej dijaki, učanci, kot v znamenje hvaležnosti, ker lahko hodijo v šolo.

No, če to uvedemo pri nas, da dijaki smai pucajo, brez dela ostanejo po šolah zaposlene snažilke, ok, mogoče ostane 1 na šolo.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

A ti si bil v konjenici? Tisto, da so jih, neuradno sicer, razdelili, je pa res, ampak je pa tudi vseeno prišlo do kakšnih incidentov. Ali pa prav zato.

Bi pa dejal, da ni prav, da se na tak način deli.
[/quote]Nič ni bilo neuradno, ampak strogo zapovedano maksimalno dva na enoto po celi jugoslovanski armadi, enako je veljalo še za nas Slovence. Koncentracija enih ali drugih je pomenil sranje, s tem da so bile težnje njih in nas popolnoma različne. In ja, to je bil najboljši način za preprečitev incidentov, ko se jih je v prostem času zbralo skupaj 5, 6, so bili že močni, glave skup in je čivša ta , čivša una, že z glavami skupaj in obrnjemi v tla naklepala hinavske norije in maščevanje.

Zakj ste toliko zrukani, da si niste zmožni pogledt kaj je ratalo iz Makedonije zaradi Šiptarjev?

Nič ni bilo neuradno, ampak strogo zapovedano maksimalno dva na enoto po celi jugoslovanski armadi, enako je veljalo še za nas Slovence. Koncentracija enih ali drugih je pomenil sranje, s tem da so bile težnje njih in nas popolnoma različne. In ja, to je bil najboljši način za preprečitev incidentov, ko se jih je v prostem času zbralo skupaj 5, 6, so bili že močni, glave skup in je čivša ta , čivša una, že z glavami skupaj in obrnjemi v tla naklepala hinavske norije in maščevanje.

Zakj ste toliko zrukani, da si niste zmožni pogledt kaj je ratalo iz Makedonije zaradi Šiptarjev?
[/quote]

Torej trdiš, da so se čisto vedno med ‘grupisanjem’ snovale neke rabote in maščevanje – komu že?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Torej trdiš, da so se čisto vedno med ‘grupisanjem’ snovale neke rabote in maščevanje – komu že?
[/quote]
Komu, šiptarju se je takoj vse zamerilo in je vedno bil nekdo osebno kriv zanj, tudi če je moral bit enako prisilno v vojski, kot mi vsi, potuhnjeno, hinavsko, sovražno nastrojeno do vseh, razen do njih samih ne. In oni so bili že takrat “neodvisni” z “veliko Albanijo”. In ja, ravno šiptar je do smrti v hrbet zabodel mojega 18 letnega bratranca v vojski.

Sam sem s šiptarji reševal težave z aroganco in fizično silo, če je bilo treba. Niso upoštevali nikogar, ne pripravljeni delat ničesar, vsaka beseda je bila “ne razume”. Ko sem se zadrl kaj ne razumeš, pič-ka ti materina, je pa takoj vedel, “kome ti pička materina”.

Kdor reši takoj, naj dobi novo nalogo, ker tako maksimira svoje potenciale. Ne pa da ‘uči’ sošolca, ker tega niti ne zna, saj nima, če zanemarimo znanje specifičnega področja, niti didaktičnih niti metodičnih znanj.

Nimam nič proti, če si ‘pomagajo’ v prostem času, če pa je razred tako heterogen, da nekateri rešijo v 10 minutah, nekateri pa ne morejo ker sploh ne znajo jezika (kako naj tu pomaga nek domorodec), potem je pa potrebno zadevo rešiti na drugi ravni, kto že ves čas zaman skušam dopovedati nekaterim.

Vsekakor pa učitelj ne more zahtevati od nekaterih učencev, da ‘učijo’ druge v času učne ure.

Aja, ex jugo narodi se imajo pa v Sloveniji po moje kar dobro, saj še vedno množično prihajajo sem. In se jim Slovenci maksimalno prilagajamo. Jaz bi celo dejal, da nekateri tudi hlapčevsko in servilno, celo klečeplazno, medtem ko je do ZDA v Sloveniji presentljivo sovražen odnos. Me zanima, kje na Zahodu, ki ti gre tako v nos, bo nekdo na upravni enoti kaj dosegel s srbskim jezikom…

Vidim, da se nisva razumela – nekako se mi zdi, da nisi čisto Made in SLO porekla, zdi pa se mi tudi, da v tvoji neposredni bližini primanjkuje takih z jajci in to potem projiciraš naokrog.

To je to. 🙂
[/quote]

Svoje potenciale lahko maksimiraš tudi v učenju sodelovanja z drugimi, učenju empatije in v učenju, da nisi ravno sam na planetu, da niso vsi taki kot ti in tudi če si boljši, da pomaganje slabšemu od tebe, ne minimalizira in ne ogroža obstoja tvoje vsesplošno življenske nadarjenosti in uspešnosti.

Izjava določenega (Slo) filozofa, da je največ nestrpnosti do drugačnih tam, kjer je le-teh najman po glavi domačega prebivalstva še kako drži.


Komu, šiptarju se je takoj vse zamerilo in je vedno bil nekdo osebno kriv zanj, tudi če je moral bit enako prisilno v vojski, kot mi vsi, potuhnjeno, hinavsko, sovražno nastrojeno do vseh, razen do njih samih ne. In oni so bili že takrat “neodvisni” z “veliko Albanijo”. In ja, ravno šiptar je do smrti v hrbet zabodel mojega 18 letnega bratranca v vojski.

Sam sem s šiptarji reševal težave z aroganco in fizično silo, če je bilo treba. Niso upoštevali nikogar, ne pripravljeni delat ničesar, vsaka beseda je bila “ne razume”. Ko sem se zadrl kaj ne razumeš, pič-ka ti materina, je pa takoj vedel, “kome ti pička materina”.
[/quote]

Tale tvoja vojaščina je bila očitno kar zanimiva, ni kaj.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Nič ni bilo neuradno, ampak strogo zapovedano maksimalno dva na enoto po celi jugoslovanski armadi, enako je veljalo še za nas Slovence. Koncentracija enih ali drugih je pomenil sranje, s tem da so bile težnje njih in nas popolnoma različne. In ja, to je bil najboljši način za preprečitev incidentov, ko se jih je v prostem času zbralo skupaj 5, 6, so bili že močni, glave skup in je čivša ta , čivša una, že z glavami skupaj in obrnjemi v tla naklepala hinavske norije in maščevanje.

Zakj ste toliko zrukani, da si niste zmožni pogledt kaj je ratalo iz Makedonije zaradi Šiptarjev?
[/quote]
Si pozabil omeniti Kosovo. Pa tako smo hiteli da smo jih priznali, zdaj nam pa spet ni prav ko so tule.

Svoje potenciale lahko maksimiraš tudi v učenju sodelovanja z drugimi, učenju empatije in v učenju, da nisi ravno sam na planetu, da niso vsi taki kot ti in tudi če si boljši, da pomaganje slabšemu od tebe, ne minimalizira in ne ogroža obstoja tvoje vsesplošno življenske nadarjenosti in uspešnosti.

Izjava določenega (Slo) filozofa, da je največ nestrpnosti do drugačnih tam, kjer je le-teh najman po glavi domačega prebivalstva še kako drži.
[/quote]

Za to obstaja predmet Etika in družba…pa team buildingi, ne boš verjela, tudi mulci jih imajo. Ok, malo sem sarkastičen, ampak očitno nekaterim laikom ni mogoče razložiti dela v razredu, ne ker ne bi mogli, ampak ker nočejo razumeti.

Drugače pa vidim, da sem pri tebi kar zadel v črno. 😀

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Aja, pa še to, pri nas je veliko priseljencev, torej je po tvoji logiki (in tega anonimnega filozofa) nestrpnosti zelo malo.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Tale tvoja vojaščina je bila očitno kar zanimiva, ni kaj.
[/quote]
Saj je bila vsak, če nisi bil v vojski tega ne moreš vedet. Vsi smo bili prisilno tam , nihče po lastni volji in če si imel zadolžitev poveljevanja, si pač toliko bolj bil na udaru, koliko si bil čvrst, je bilo odvisno od tebe. Če bi se pustil vojakom, bi te je-bali oficirji, tako da je bilo bolje potegnit koristi, nagradne, značko in bit zagaman, magari s fizično silo, so oficirji tudi ob tem mižali na obe očesi. Sam se pač nisem dal nikomur, tudi v vojski ne, kot se sicer v življenju ne dam.

Pri nas je veliko manj priseljencev na glavo prebivalca, kot v drugih državah.

Pri nas je veliko manj priseljencev na glavo prebivalca, kot v drugih državah.
[/quote]
Brez veze bluziš, Evropa je dobesedno v razsulu zaradi multi kulti in nezdružjivega, ter nepripravljenega na integracijo. In samo slabše bo bolje ne more bit, ti pa prodajaj empatijo, ki jo nekdo zavrača namerno in se podela nanjo in nate.

Za to obstaja predmet Etika in družba…pa team buildingi, ne boš verjela, tudi mulci jih imajo. Ok, malo sem sarkastičen, ampak očitno nekaterim laikom ni mogoče razložiti dela v razredu, ne ker ne bi mogli, ampak ker nočejo razumeti.

Drugače pa vidim, da sem pri tebi kar zadel v črno. 😀
[/quote]

Lahko samo dodam, kontra.

Nekaterim ne da ni mogoče razložiti, ampak nočejo razumeti.

Pri nas je veliko manj priseljencev na glavo prebivalca, kot v drugih državah.
[/quote]

Na Hrvaškem jih je več? Pa v Avstriji? Na Madžarskem nemara? Bi dejal, da jih je edino v Italiji več. Aja, kot priseljence ne štejem zamejcev oziroma avtohtonih manjšin, ki so tu pa tam zelo dolgo, niso prišli po letu 1950.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

New Report

Close