Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bi vam bilo nerodno, če bi imel partner dosti nižjo izobrazbo

bi vam bilo nerodno, če bi imel partner dosti nižjo izobrazbo

Ni mi nerodno,ker ima partner nižjo izobrazbo.
Nerodno mi je,ker je on bolj razgledan od mene,bolj je iznajdljiv. Ima tudi večjo plačo od mene,ima več prijateljev,je bolj družaben, ima poznanstva na pravih mestih, v vsako debato in v vsako družbo se brez težav vklopi,..pa verjetno še kaj.

Ni mi nerodno,ker ima partner nižjo izobrazbo.
Nerodno mi je,ker je on bolj razgledan od mene,bolj je iznajdljiv. Ima tudi večjo plačo od mene,ima več prijateljev,je bolj družaben, ima poznanstva na pravih mestih, v vsako debato in v vsako družbo se brez težav vklopi,..pa verjetno še kaj.[/quote]
ja opa opa, kaj si hotela s tem povedat- da rabi poznanstva,da kam pride oz. da poznanstva izkorišča za svoje mkoristi – nič od tega ni ravno pohvalno… ker sicer poznanstva na pravih mestih niso ravno merodajna… razen v koruptivni slo, kjer poznanstva štejejo edinole ne pa oseba in njeno znanje.
Žalostno to – ima zato tudi večjo plačo, je tako prišel do službe??? No če je, se s tem ni ravno za hvaliti.

Kako gre tole skupaj?

Kako gre tole skupaj?[/quote]
Tole gre skupaj.

Ljudje, ki trdijo, da vse klapa in izobrazba nič ni pomembna, imajo izobrazbo samo na papirju, v glavi pa ne. mene nihče ne bo prepričal, da imata lahko en z osnovno šolo in zdravnica dober zakon, preveč razlik na vseh nivojih.

Sedaj mi je jasno zakaj so Slovenski partnerski odnosi zanič.Ljudje si izbirajo partnerje po izobrazbi.Ne me jebat hehe.Bolj važna je stopnja kot posteljne radosti.
Vsaka ženska ,ki si izbira partnerja po izobrazbi ,je obsojena ali na ločitev ali na zakon ,ki ni vreden nič.

Pa kaj bo baba z dedcem, če nista na istem nivoju? Precenjuješ svojega tiča, tiča ima vsak..

Se pravi, po tvojem ima izobrazbo v glavi lahko izključno nekdo z diplomo, doktoratom itd, nekdo z OŠ pa je nima ne v glavi, ne na papirju?

Seveda je nima. Človek, ki je tako len, da je končal izobraževanje v OŠ, zagotovo ni ne vem kako razgledana oseba, nikakor. Svoji k svojim.

Moja ugotovitev je, da je najbolje, da si s partnerjem na “isti valovni dolžini”. Največkrat to posledično pomeni tudi, da imaš vsaj podobno stopnjo izobrazbe, ni pa nujno.

Malo bolj učeno bi rekli, da imaš podobne potrebe po Maslowu. Kot vidimo, so enim tukaj najpomembnejše najnižje, drugim pa so pomembne tudi višje.


Potem je ona nerazgledana in omejena, če se nima z njim o čem pogovarjati.
Razgledan človek se lahko pogovarja tudi z vodovodarjem, le da takoimenovani izobraženci, ki imajo le svoj ozek spekter znanja, ne pomislijo na to, ker jim zaradi same izobrazbe zraste ego in navidezna večvrednost.

Še nisem srečal vidovodarja, ki ga zanimajo iste stvari, kot babe s faksom. Spet se eni dedci počutiote ogrožene, ne vem zakaj, sej je dovolj žensk z nižjo izobrazbo.


Spet bluziš, ker si čustveno vpleten.
Povedati sem želel nekaj drugega, pa nisi dojel.

Kompleks vecv. zna biti je-ba…


Spet bluziš, ker si čustveno vpleten.
Povedati sem želel nekaj drugega, pa nisi dojel.[/quote]

Povedati si želel, kar si povedal, tebe pač vedno razburi ideja, da si premalo izobražen za določene babe. In vedno pričakuješ, da s ebo bolj izobražen prilagajal manj izobraženemu, kot da so drugi na svetu za to, da s etebi prilagajajo.


Spet bluziš, ker si čustveno vpleten.
Povedati sem želel nekaj drugega, pa nisi dojel.[/quote]

Povedati si želel, kar si povedal, tebe pač vedno razburi ideja, da si premalo izobražen za določene babe. In vedno pričakuješ, da s ebo bolj izobražen prilagajal manj izobraženemu, kot da so drugi na svetu za to, da s etebi prilagajajo.[/quote]
Bedarija. A to sklepaš po sebi?

Dedek je bil zdravnik, o babičini izobrazbi ne vemo nič. Ona je bila spoštovan in cenjena gospa za okolico, doma pa psihopatska neuravnovešena čarovnica, kot pravi moja mama. Dedek pa umirjen, vedno v službi, šele ko je umrla se je držal doma.

Ne vem, kdo od naju vedno znova načenja debate, da so babe vzvišene, ker nočejo vodoinštalaterja.

Spoštovanja vredna je samo uni izobrazba tehniških smeri (uni. dipl. ing) in medicine.

Vse ostale izobrazbe so en ničvreden ološ, primerljiv s poklicno izobrazbo.

Pomembno je zato, ker ena čistilka ne more imeti na nagrobniku napisano, dipl.ing….kar je zelo, zelo pomembno.
Smešni ste s takimi temami.

seveda ne gre, vsaj ponavadi ne..razen, če mož z zelo nizko izobrazbo, ne vem OŠ, ima neko svojo podjetje, neko firmo in veliko služi..drugače pa dvomim, da bi bila ena doktorica česarkoli z njim..

recimo moja sestrična ima partnerja, ona ima faks, sicer tudi sama ni nek biser inteligence, pa vseeno, njen nima končane OŠ in dela na komunali, ok, ni važno, kaj dela..
ampak jaz se z njim nimam kaj pogovarjat..pove nekaj o službi, vedno o istem sodelavcu..potem pa trobi ene in iste teme non stop..ali danes, pa čez en mesec spet. isto..ne vem, kot da nima nič v glavi..če se hočeš pogovarjat kaj o aktualnih temah..potem nekaj zašimfa, malo zakleje, kakšno prostaško vmes glede bab in to je to..

je pa res, da je zelo praktičen, zna postoriti marsikaj..ampak jaz ga ne bi imela za stalnega partnerja.

Bedaki so tisti, ki sodijo razgledanost nekoga po njegovih titulah in izobrazbi na papirjih. Poznam kar nekaj ljudi, ki imajo nizko izobrazbo, a se z razgledanostjo, izkušnjami in znanjem v svoji stroki kosajo z dr. znanosti, z njimi sodelujejo in so zaradi svojega znanja z njihove strani tudi spoštovani. Gre za preproste ljudi, ki v svoji stroki uživajo in jih boli k… za titule.

So ljudje, ki imajo samo poklicno šolo in so izredno razgledani, znajo nekaj jezikov, so sposobni in so butci s faksom. Veliko takih s poklicno je v tujini in nesejo vse naše papirnate nakladače po zmožnosti preživetja in delavnosti.

So pa tudi delavci, ki so nerazgledani in nimaš z njimi kaj debatirat. Moje mnenje je, da ga sploh ni merila, ker mnogi zelo pametni niso imeli doma pravih možnosti, morda smrt v družini, revščina, pa nimajo formalne izobrazbe, eni podpovprečni pa so jih starši zrinili z vsemi silami in inštrukcijami in sedijo nekje na stolčkih, pa so tupi kot tisti zadnji del človeškega telesa.

verjetno bi imela pomisleke glede dosti nižje izobrazbe moža, razen če bi dobro služil s čimerkoli pač že..
drugače pa, imaš dokaj nizko inteligentne ljudi, ki so jih forsirali, pa silili naprej, palčevali inštrukcuje in šli z glavo skozi zid (predvsem starši), pa so ljudje postali tudi zdravniki..
potem imaš pa primerke, ki so zato ali drugače zabluzili, niso končali več kot OŠ ali še kakšni leto poklica zraven, mogoče so zašli v droge, maldostniške norije, bili zaradi tega zaznamovani..pa so lahko naravno izredno inteligentni..in ni primerjave med prvim in drugim..bi se dosti raje pogovarjala s ta drugim in čas preživljala z njim..

Seveda imaš razgledane, inteligentne ljudi z nižjo izobrazbo in diplomirane butlje. Velikokrat pa izobrazba v praksi pomeni podobne vrednote, cilje, način življenja in tu se zaplete.

New Report

Close