Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bi vam bilo nerodno, če bi imel partner dosti nižjo izobrazbo

bi vam bilo nerodno, če bi imel partner dosti nižjo izobrazbo


Ja, in potem sta živela srečno do konca svojih dni…..Romantično, ja. Ampak čisto nepraktično in v realnosti zelo zelo težko izvedljivo.

kaj pa vem ,res mi ni važno ,kakšno izobrazbo ima,samo ,da je dedc na mestu,težko izvedljivo?Ja za nekatere,ki vidite samo denar,saj ne rečem,da ni dobrodošel,seveda je,ampak,kaj ti bo en supertruper diplomat,ki je pokvarjen,ti ne stoji ob strani.No saj pravim,to je moje mišljenje,pa imam 2 izobrazbi ,tretjo še delam.

Še nekaj ,res pa je,da veliko dam na inteligenco,to pa se ne enači z izobrazbo.


Ni bistvo v denarju. Saj pravzaprav marsikateri s srednjo šolo zasluži več od enega doktorja znanosti. Bistvo je v tem, da ima nekdo željo po znanju, vedenju, drugi je pa nima. Ni nujno vedno povezano z doseženo izobrazbo, navadno pa kar je. Inteligenten človek je vedoželjen, hkrati pa se zaveda,da je tudi formalna izobrazba pomembna v družbi. Zakaj bi se omejeval v življenju brez izobrazbe, če je z njo vseeno lažje oz imaš več možnosti? To je samo praktičen vidik. Ostalo so že napisali zgoraj.

Meni je nerodno.
Sem pred zakljuckom magisterija, moj ima pa OŠ izobrazbo. Uspešno vodi svoje podjetje, jaz pa brez šihta.

Niti slučajno ne gre skupaj, če se dva toliko razlikujeta… res ne. Nimam se za nekaj več, samo sem naletela na nekoga, ki se je v bistvu norčeval iz tega, da sem jaz toliko razgledana, da poznam določene teme in lahko govorim o stvareh, o katerih drugi nimajo pojma. Pa OK, jaz ko vidim da nekomu ni, ne govorim, najdem drugo temo, da te pa nekdo po dveh stavkih obtoži nečesa, je pa katastrofa.

Izobrazba je lahko zgolj nek približen dejavnik, nikakor to ni merilo odločanja. Sem bila v zvezi (zelo kratki, ker ni bilo za zdržat) z moškim z doktoratom, pa je bil nič od moškega, tumbal je, če sploh, zgolj o dvojem poklicu, vse njegovo zaznavanje je bilo podrejeno temu. Po drugi strani pa sem bila v zvezi in poznam veliko zelo inteligentnih in zelo razgledanih moških s poklicno šolo. Ljudje z veliko začetnico.

V bistvu, če bi bil tip vsaj o parih zadevah razlgedan, da bi se imela z njim kaj za pogovarjat, če bi imela skupne interese in hobije, potem me ne bi bilo sram. Taki z nižjo izobrazbo (mehanik, keramičar, vodovodar itd) običajno še več zaslužijo kot razni magistri, doktorji itd

V kolikor pa bi bil ena tiha miš brez kakršnegakoli zanimanja za karkoli, če se ne bi imela česar za pogovarjat — takega pa niti iskala ne bi. Pa ne glede na izobrazbo. Zarad mene je lahko tud doktor znanosti, profesor in ima še 2.000.000 titul pred priimkom pa ga ne bi vzela za partnerja

Z nerazgledanimi, neinteligentnimi in takšnimi, kjer se nimam kaj pogovarjat, niti na zmenek ne grem, kaj šele, da bi to bil moj partner.

Ne, ker marsikdo zaradi raznovrstnih življenskih razlogov ni imel priložnosti študirati ali pa nadaljevati formalnega izobraževanja. Nekateri pa se kopajo v bazenu “papirjev” pa so po domače povedano – omejeni in težki runkelji.

Tako, da izobrazba ni najbolj pomemben faktor, ker ne odraža realnega stanja, sicer pa je v današnjih časih moč z le malo želje in volje pridobiti nova znanja. Meni je človek vse prej kot nek uradni papir. Če je oseba primitivna in uboga po duhu ji tudi kg zlata ne pomagajo …

Pri upoštevanju razlik pri izobrazbi je treba odšteti vse magisterije in diplome raznih evropskih univerz in študijev na daljavo, ki so se ustanovili v zadnjih 25 letih.

Če imam jaz en tak magisterij in moj partner SŠ, potem se šteje, da razlike v izobrazbi ni.

Ne me ne moti. Izobrazba ne prinese sreče, ne prinese dobre službe ali dela, ne prinese dobrega partnerja, ne prinese pridnih otrok, ne prinese prijateljstev, niti zdravja.

Ljudje se več ali manj poparčkajo med seboj glede na okolje, ki so odraščali, glede na vzgojo, kakšno prepričanje imajo o sebi, kaj hočejo v življenju…… poparčkajo se glede na hobije velikokrat. Pač moj je doktor vendar ima zelo rad vrtnarstvo to je njegova druga strast in koga drugega je spoznal kot vrtnarko. Mene. Jaz imam svojo firmo ob prostem času je moj mož vedno z menoj in ustvarjava vse živo z rožami. Imam že mini laboratorij, da mi uspevajo tudi eksotične rastline in drevesa. Torej mala znanstvenica. Aja pa drugače imam dokončan fax. Samo nisva se spoznala zaradi najine izobrazbe ampak zaradi hobija, ki ga oba dva obožujeva in sva se spoznala na seminarju o cvetlicah.

ni mi nerodno, imava dosti skupnega, da sva že zelo dolgo poročena. Če ne bi imela nič skupnega pač ne bi rinila skupaj. Je pa tašča nekaj travmirala-kaj pa sedaj, ker ima ona višjo izobrazbo bla, bla, je na distanci od našega življenja, ker nikomur nisva dovolila vtikanja v najine zadeve-sploh pa ne na tak beden način.

Nič mi ne bi bilo nerodno. Meni je vseeno, kakšno izobrazbo ima. Če bi imela poklicno izobrazbo, bi cenil, da bi znala svoje znanje tudi uporabiti. Kelnarca, ki zna lepo postreči kosilo 🙂 Kuharica, ki zna dobro kosilo skuhati 🙂 Šivilja, ki zna sešiti hlače 🙂

Ne vem, kdo od naju vedno znova načenja debate, da so babe vzvišene, ker nočejo vodoinštalaterja.[/quote]

Tole se je pa bralo tako posrečeno, da sem se na glas zasmejala.

Butasta tema. Naj ma vsak tistega, ki mu paše.

Načeloma me ne bi motilo. Imam pa izkušnjo s tako zvezo, kjer je imel partner nižjo izobrazbo od mene. Bil je zelo zafrustriran zaradi tega. On, ne jaz.


To sem pa jaz že tolikokrat opazila, da se mi zdi že vzorec: pri parih, kjer se moški v javnosti rad spozabi, da žensko ponižuje, da je neumna in nerazgledana, se praviloma pokaže, da ima ona višjo izobrazbo.

Poznam tudi kontra primer, žensko, ki svojega moža rada kliče gospod inženir z vsem sarkazmom, ki ga zmore stlačit v dve besedi. Ampak veliko več kontra primerov sem opazila, takole pet, šest.

je pa, da je vse odvisno od moškega z nižjo izobrazbo. V večini primerov, ki jih poznam, se moški počuti nelagodno, če ima nižjo izobrazbo kot ženska.

Pa še to, opažam, da tisti, ki imajo višjo (2letno) ali visoko šolo (3letno) mislijo, da so vso pamet tega sveta požrli in da so nezmotljivi. Pri doktorjih znanosti opažam, da so blazno polni sami sebe (ne vsi, ampak večina).

Tudi pri meni je bilo tako. Mene to ni motilo, saj je gimnazijski maturant in zelo razgledan, ampak on je sčasoma ratal neznosen. Od takrat mi je izobrazba moškega zelo pomembna.


To sem pa jaz že tolikokrat opazila, da se mi zdi že vzorec: pri parih, kjer se moški v javnosti rad spozabi, da žensko ponižuje, da je neumna in nerazgledana, se praviloma pokaže, da ima ona višjo izobrazbo.

Poznam tudi kontra primer, žensko, ki svojega moža rada kliče gospod inženir z vsem sarkazmom, ki ga zmore stlačit v dve besedi. Ampak veliko več kontra primerov sem opazila, takole pet, šest.[/quote]

Tudi jaz sem to že opazila in iz tega razloga me moški z nižjo izobrazbo niso nikoli zanimali.

Ma kaj ste tako elitični glede izobrazbe? Da bi vsaj imeli toliko v glavi kot je vreden tisti magisterij ali doktorat. Vsaki dan po celem svetu moški s PhDjem poročajo dekline iz revnih vasi, ki še pisati in brati ne znajo. Zakaj? Ker so vse nore v modernem svetu.

Evo mene, nedokončana trgovska pa dva posla sta šla po zlu (a ne zaradi neizobrazbe in ne pametovat da bi vam šlo bolje s poslom v tujini). Me že 12 let ni bilo za klopjo in ne obžalujem, ker res ne vem kaj bi s triletno trgovsko šolo kjer v dveh letih ko sem tam bil niso niti enkrat povedali kako se dela z blagajniškim programom (pa smo imeli računalniško učilnico). Dva tedna prakse pa samo pospravljaš pohištvo in nalagaš v skladišču, ko te dol pokličejo. Še cen mi niso povedali na neoznačenih artiklih, zdaj pa naj praktikant postreže stranko… Ma ite ovce gonit!

In kaj naj danes? Tudi če ne bi nikoli šel v šolo ne bi bil manj pameten. Še angleščino sem se naučil iz filmov, naj se učiteljice ne hvalijo preveč. Kvaliteta slovenske izobrazbe je ena driska. Več kot z “Katero delo te veseli?” učiteljce ne znajo pomagat. “Kaj te veseli?” – ja, to pa res pomaga pri izbiri srednje šole za boljšo prihodnost. “Daj, nauči se!” – nauči se, da delaš na minimalni plači z diplomo??? Se ti pol smetar smeji z večjo plačo…

Da ne govorim o kakovosti izobrazbe… Kakšen je bil navaden šolski dan? Kronik pijan v prvi klopi, punce se šminkajo, frajer hodi naokoli in prepira s proferco, ker je lačen, par deharjev kota joint v zadnji klopi, vsi ostali pa se pogovarjajo in se potem profesorca sama s sabo pogovarja pred tablo. 5 minutni odmor, vsi ven kadit, čisto vsaki odmor. 20 minutni odmor, dve mački se praskata in lase vlečeta za centrom pa se stotine divjakov smeji in ju zajebava. Kaj naj od tega odnesem? Kak je bilo konec šolskega leta je torba letela v Dravo. V njej ni bil noben zvezek vreden. Danes si recepte pišem na papir, to ima vrednost, pa hišne načrte ki sem jih delal ko sem imel gradbeni posel…

In po vsem tem zakaj bi mi bilo nerodno biti z nekom ki ima magisterij? Jaz imam svoj ponos in svojo srečo. Spričevalo sem z veseljem že zdavnaj vrgel v smeti. Mi je samo kazal kako dober sem bil v angleščini, vse drugo me je poniževalo. In potem me ne čudi, ko je Slovenija vedno nekje na vrhu samomorilnosti in depresije… Je še vedno tako? Ne vem, me ni bilo par let, letos sem se vrnil.. Kdo je predsednik? Ma nima veze. Če ne popravi države, nima veze kdo se vozi v tistem Audiju z zastonj bencinom.

……po prostih delovnih mestih v SLO. Je pa res, da se lahko vsako inteligentno bitje brez konkretne izobrazbe priuči, nauči in prilagodi delu.

90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kao intelektualnega dela je rutinskega in se ga da več ali manj priučiti.
Vprašanje je tudi če se za prelaganje papirjev v pisarnah potrebujejo ti “čudni” birokratski faksi in sami “faksi” kot takšni.
Tudi samo delo in birokratsko kao tehnološki postopki se načrtujejo tako, da birokrati potrebujejo sami sebe in sami sebi predpisujejo delo.

V vsakem konkretnem proizvodnem delu, te nesposobnost izvrže iz samega postopka dela.
Sam mislim, da je en dober Inštalater bolj sposoben kot …..niti ni važno koga žalit.
Proizvodnja sama /sprememba tehnologije, materialov, predpisov in normativov te “tera” k neformalnemu izobraževanju. Kot se vidi je to formalno izobraževanje en sami blef in borba za preživetje teh kao profesorjev in napuh slušateljev /plagiati/


Ja, si pač povedal, da si bil en k…. za šolo. Luzer pač, ki ni spacal (verjetno zaradi lastnega ega) niti ene ušive triletne šole. In potem kritiziraš slovensko šolstvo, ki da je zanič?! Ni res, samo ti si bil. Sploh nisi prišel do tega, da bi lahko kritiziral šolstvo, sploh ne veš, kaj bi se lahko naučil, pa se nisi. Ne išči izgovorov drugje, kot pa samo pri sebi! Ego je pač hudič, ki te vedno nese.
Iz celotnega zapisa pa seva tvoja užaljenost, ranjenost, ker se v sebi zavedaš, da si totalno zabluzil. Glej, ko se boš nehal spotikat ob svoj ego, lahko še kaj nadoknadiš in narediš tisto srednjo šolo. Samo voljo moraš imeti. Lahko pa ostaneš na nivoju luzerskega najstnika, ki si domišlja, da mu drugi pa ja ne bodo ukazovali kaj naj naredi. Odloči se sam.
Mimogrede – čisto vsak, ki ga poznam, kasneje obžaluje, da ni dokončal kakšne šole ali faksa. To mu večno ostane kot poraz, kot nekaj, pri čemer je totalno sfalil. Pa je lahko še tako dober in uspešen podjetnik – to ga vedno najeda. Pa saj v bistvu veš, kako je to, a ne?

Obstaja razlika med inteligenco in izobrazbo.
Z inteligenco se rodiš – geni, IQ
Izobrazba – pa je okolje, v katerem živiš, tvoje izkušnje, šola.

Ali bi hodil z žensko, ki ima nižjo izobrazbo od mene? Odvisno od izobrazbe, saj vsi doktorati, magisteriji ter diplome niso enakovredne.
Z žensko s 3 letno šolo ne bi hodil, medtem ko pa s 4 letno srednjo zdravstveno šolo pa bi. Isto ne bi hodil z žensko, ki je doktor, magister ali profesor glasbe, zgodovine, slovenščine … medtem ko pa z učiteljico matematike, fizike, kemije, športne pa bi hodil.
Z diplomantko ekonomije, sociologije, birokracije tudi ne, medtem ko pa z velikim veseljem z vsako inženirko.

Opazite vzorec? Hodil bi z žensko, ki ima iste interese, krožke, zanimanja … kot pa jaz.
To je eno merilo drugo pa je, da ženska ne spada v tretjo skupino ljudi.

Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
– First Lady Eleanor Roosevelt

New Report

Close