Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bi vam bilo nerodno, če bi imel partner dosti nižjo izobrazbo

bi vam bilo nerodno, če bi imel partner dosti nižjo izobrazbo

Naravno inteligentni in zelo razgledani z lahkoto končajo kakšno dodatno šolo. Ne gre za to, da bi bil vsak magister brihten, ampak za to, da brihten človek dokonča vsaj srednjo poklicno šolo in morda višjo šolo ob delu. Dejstvo pa je, da se marsikdo, ki se poroči z neizobraženo osebo, tolaži, da je ta oseba “naravno brihtna”. Bistveno je, kaj o tej osebi in njeni bistrosti pravi okolica.[/quote]

aja? to mogoče za vas tipične slovenceljne k ste vsi naštelan tko: joj, kaj bodo rekli sosedje ?! o marija, kaj bodo rekli prijatelji?! jojmene joj joj kaj bo rekla krajevna skupnost…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Prevelik poudarek se daje formalni izobrazbi. Še najbolj so zato razočarani tisti, ki menijo, da so z izobrazbo že pridobili sposobnost in pravico do kvalitetnega partnerja in zadovoljnega odnosa.
V odnosu je veliko bolj pomembna čustvena inteligenca in ostale družbene vrednote, ki jih poseduje neka oseba.

Naravno inteligentni in zelo razgledani z lahkoto končajo kakšno dodatno šolo. Ne gre za to, da bi bil vsak magister brihten, ampak za to, da brihten človek dokonča vsaj srednjo poklicno šolo in morda višjo šolo ob delu. Dejstvo pa je, da se marsikdo, ki se poroči z neizobraženo osebo, tolaži, da je ta oseba “naravno brihtna”. Bistveno je, kaj o tej osebi in njeni bistrosti pravi okolica.[/quote]
Zakaj pa bi naj to bilo bistveno ?
Kakšna plehkost….Kje vas učijo takšne nebuloze ?

Naravno inteligentni in zelo razgledani z lahkoto končajo kakšno dodatno šolo. Ne gre za to, da bi bil vsak magister brihten, ampak za to, da brihten človek dokonča vsaj srednjo poklicno šolo in morda višjo šolo ob delu. Dejstvo pa je, da se marsikdo, ki se poroči z neizobraženo osebo, tolaži, da je ta oseba “naravno brihtna”. Bistveno je, kaj o tej osebi in njeni bistrosti pravi okolica.[/quote]

aja? to mogoče za vas tipične slovenceljne k ste vsi naštelan tko: joj, kaj bodo rekli sosedje ?! o marija, kaj bodo rekli prijatelji?! jojmene joj joj kaj bo rekla krajevna skupnost…[/quote]

Krajevno skupnost ne briga, če imaš ti neizobraženo ali nerazgledano ženo. Ne moreš pa trditi, da je nekdo brihten, če se z ničemer ni izkazal, niti drugi tega niso ugotovili. Gre za objektivnost. Lahko rečeš, da te neizobraženost ne moti, da imaš osebo rad, ne moreš pa subjektivno zatrjevati, da je oseba naravno brihtna in zraven poniževati osebe z diplomo. Če nič drugega, so bile te osebe z diplomo vsaj pridne in zagnane. Še enkrat poudarjam, drugim je malo mar, koga imaš ti za partnerja, saj na koncu ti z njo/njim živiš.


Očitno pa briga tebe. Samo zaradi predsodkov in ničesar drugega.
In ravno zaradi subjektivnega pogleda lahko trdiš, da je nekdo naravno brihten, saj ga sam tako subjektivno doživljaš.
In če takšno osebo ceniš, si z njo zadovoljen, jo imaš rad, ti dol vsi kaj drugi pravijo.
Razen, če si nesamozavesten izobraženec, ki posledično ne ve kaj hoče in samo jamra, da ni pravih partnerjev..

Naravno inteligentni in zelo razgledani z lahkoto končajo kakšno dodatno šolo. Ne gre za to, da bi bil vsak magister brihten, ampak za to, da brihten človek dokonča vsaj srednjo poklicno šolo in morda višjo šolo ob delu. Dejstvo pa je, da se marsikdo, ki se poroči z neizobraženo osebo, tolaži, da je ta oseba “naravno brihtna”. Bistveno je, kaj o tej osebi in njeni bistrosti pravi okolica.[/quote]
Zakaj pa bi naj to bilo bistveno ?
Kakšna plehkost….Kje vas učijo takšne nebuloze ?[/quote]

Robi, ti si že večkrat pokazal, da imaš omejen način razmišljanja. Na forumu se norčuješ iz ljudi, ki imajo kak kilogram preveč, tu pa opravičuješ lenobo posameznikov, ki se jim ni dalo dokončati niti srednje šole, kakršnekoli. Saj obstaja tudi izobraževanje odraslih. Ne poznam osebe z osnovnošolsko izobrazbo, za katero bi lahko rekli, da je naravno brihtna. Mogoče se kakšna takšna oseba najde v starejši generaciji, ko si starši niso mogli privoščiti šolanja vseh otrok, če jih je bilo veliko, ne pa v sedanjih časih. Sedaj pa družba omogoča, da posamezniki, ki so v otroštvu zabluzili, dokončajo vsaj neko poklicno šolo.


Namesto mojega imena kar vstavi svoje, pa bo to idealen opis tebe.
Si polno brezveznih omejenih predsodkov, zato tudi marsičesa ne veš in nisi videlo in ne poznaš….
Znaš se samo nesamozavestno skrivati pod multinicki.

Človek, ki je tako len, da nima niti srednje šole končane, nikakor ni brihten. Možgane je treba trenirati, tega pa ne počneš tako, da lenobo paseš ali zunaj travo kosiš.

General, zastonj prepričujeva te nad nama. Saj razumem, da nekdo napiše, da ga neizobraženost ne moti, ampak da bluzi o naravni brihtnosti, je pa naravnost smešno. Imaš cel kup srednjih šol, ki bi se jih vsaj z malo truda in spretnosti dalo dokončati. Neverjetno je, kakšna je moč avtosugestije.

aja? to mogoče za vas tipične slovenceljne k ste vsi naštelan tko: joj, kaj bodo rekli sosedje ?! o marija, kaj bodo rekli prijatelji?! jojmene joj joj kaj bo rekla krajevna skupnost…[/quote]

Krajevno skupnost ne briga, če imaš ti neizobraženo ali nerazgledano ženo. Ne moreš pa trditi, da je nekdo brihten, če se z ničemer ni izkazal, niti drugi tega niso ugotovili. Gre za objektivnost. Lahko rečeš, da te neizobraženost ne moti, da imaš osebo rad, ne moreš pa subjektivno zatrjevati, da je oseba naravno brihtna in zraven poniževati osebe z diplomo. Če nič drugega, so bile te osebe z diplomo vsaj pridne in zagnane. Še enkrat poudarjam, drugim je malo mar, koga imaš ti za partnerja, saj na koncu ti z njo/njim živiš.[/quote]

s čim si se pa izkazalo ti? pustimo zdej tisto titulo ob strani, ker to še ni nek izkaz, ki ga drugi opazijo, če tega da si diplomiralo ne poudarjaš okolici non stop. konkretno me zanima kakšen je tvoj doprinos družbi, izboljšanju življenja v okolici itn. kot nekoga, ki je “garal” za neko titulo napram npr. nekemu cimpermanu samo s poklicno šolo?

pa še konkretno o formalni izobrazbi, nek osnoven širši spekter izobrazbe pridobimo vsi, kar je nadaljevanje tega izobraževanja je pa zelo ozek spekter nekega znanja ergo nekdo bo lahko s širokim spektrom delovanja lahko debatiral večinoma vse z vsakim, tist z ozko usmerjeno izobrazbo bo pa po tvoji logiki in logiki še nekaterih lahko z drugimi razpravljal samo in edino npr. o tem kako se računa procente za davkarijo pa še to samo s tistimi k so hodili v isti program izobraževanja, kar je manj je pa butasto, nerazgledano, neinteligentno in neuporabno…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ampak ene vas prav boli, da vas babe po formalni izobrazbi presojajo in zdaj kričite v upanju, da boste uspeli argumentirati, kako ste naravni geniji. zaničevanje izobrazbe je slab pristop k stvari..Govorimo o partnerstvu, ne o tem, koliko s enekdo s poklicno šolo čuti koristnega v okolici. To je babi irelevantno, če se ne vidi z nekim dedcem.

General, zastonj prepričujeva te nad nama. Saj razumem, da nekdo napiše, da ga neizobraženost ne moti, ampak da bluzi o naravni brihtnosti, je pa naravnost smešno. Imaš cel kup srednjih šol, ki bi se jih vsaj z malo truda in spretnosti dalo dokončati. Neverjetno je, kakšna je moč avtosugestije.[/quote]
Kot sem ti že večkrat napisal, imaš hude težave z občutki manjvrednosti. Simptomov je kar nekaj, od tega skrivanja pod multinicki, pretirano poudarjanje objektivnosti okolice, prepričevanje o svoji “resnici”….
Drugi sicer tega ne opazijo in ne vedo, da je namen poudarjanja objektivnosti drugih, le težnja ega, saj se s tem sam postavi v vlogo drugih ter tako želi doseči večjo vrednost svojega mnenja, ki ga zato imenuje kot objektivno.
Vse za kompenzacijo lastnega občutka manjvrednosti.
Od tu potem naprej dobimo hinavščino, dvoličnost…In tako naprej, kar vodi k znanim težavam v odnosih….

Sposobnost zamenjati žarnico ali skuhati polnjene paprike ni dokaz genialnosti. Brihtna ženska ali moški bo raje sam/a, kot v zvezi z nekom, s kom se nima o čem pogovarjati.

Naravno inteligentni in zelo razgledani z lahkoto končajo kakšno dodatno šolo. Ne gre za to, da bi bil vsak magister brihten, ampak za to, da brihten človek dokonča vsaj srednjo poklicno šolo in morda višjo šolo ob delu. Dejstvo pa je, da se marsikdo, ki se poroči z neizobraženo osebo, tolaži, da je ta oseba “naravno brihtna”. Bistveno je, kaj o tej osebi in njeni bistrosti pravi okolica.[/quote]

Omg, kakšno prazno razmišljanje:)))
Zakaj bi bila šola tako pomembna??? Le zakaj bi hodil v šolo, če lahko s svojimi rokami, znanjem in pridnostjo naredi veliko več kot tisti z diplomo???
A kaj pravi okolica?:)))
Okolica pravi, da je zelo dober ćlovek, dober do žene, otrok in okolice. Dober za krajevno skupnost, ker veliko naredi zanjo, ker dela z rokami, za razliko od blebetavcev, ker veliko dobrega naredi za VSE!
Ponosna sem na svojega moža, zelo ponosna!

Zdaj so še malo googlali in prišli do pojma čustvena inteligenca.:)

Čustvena inteligenca pomeni razumeti druge in sposobnost ohranjanja odnosov. Čustvena inteligenca ne pomeni, da ti mora ustrezati vsakdo, ki si domišlja, da je pravi zate.

Zdaj so še malo googlali in prišli do pojma čustvena inteligenca.:)

Čustvena inteligenca pomeni razumeti druge in sposobnost ohranjanja odnosov. Čustvena inteligenca ne pomeni, da ti mora ustrezati vsakdo, ki si domišlja, da je pravi zate.[/quote]

Tale nad mano “ni pravila” vse izobražene imenuje “blebetavci”, pa sama se hvali, da ima kar nekaj stopenj več izobrazbe kot njen mož. :)) Čudna bi bila ta družba, če bi bili vsi fizični delavci. Recimo, jaz zelo cenim gasilce, pa ti morajo poznati kar nekaj predpisov za delo na terenu.

Če ima partner nižji IQ se mi še ne zdi tako drastično, kot nižji EQ. Oba kvocienta sta do neke mere v korelaciji s formalno izobrazbo, nikakor pa ne gre za isto stvar.

Mi je pa hecno, kako se nekateri mečejo ven z nekakšnim opravičevanjem svoje nizke izobrazbe samemu sebi in čutijo nenehno potrebo po razlaganju drugim, da so pa oni tako zelo pametni in da so pravzaprav bolj izobraženi neumni. In na drugi strani so izobraženci, ki čutiji nenehno potrebo po izpostavljanju svoje večvrednosti napram nekomu z nižjo formalno izobrazbo. Bi rekla da potreba po izpostavljanju že ne izhaja iz zadovoljstva…

Fizičnih delavcev se skoraj ne rabi več v razviti družbi. Fizični delavec moderne dobe je recimo reševalec, ki mora znati še marsikaj drugega, kot samo dvigniti ponesrečenca. Z nekom, ki bi samo nekaj prekladal, si v pristanišču nimajo česa početi, danes je pristaniški delavec nekdo, ki obvlada tehnologijo. V moderni avtomobilski industriji nekoga, ki ima samo OŠ tudi slučajno več ne rabijo..

Važno je, da ima papir pa, čeprav je potem lahko kreten.

Ponavadi gledamo pri izbiri partnerja po notranjosti, poštenosti, toplini…ne pa po diplomi. Jaz osebno raje nekoga brez šol, delavnega, pridnega in poštenega moškega. Kot pa s diplomo in na vsi črti kreten, prevarant.

Tudi ne vem, zakaj osebam, ki imajo nižjo izobrazbo, avtomatično pripisujejo neko dobroto, srčnost, nežnost, razumevanje ipd. Izobraženi pa naj bi bili hladni, preračunljivi, hinavski ipd. Potemtakem so v zaporih samo izobraženci, ker so neizobraženi preveč dobri (po srcu), da bi se ukvarjali s kriminalom.

No, v razviti družbi se v bistvu res rabi zgornjih 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} po IQ. Vse ostalo je odveč, pa ne samo tisti z zgolj OŠ, večina družboslovja je prav tako balast ne glede na stopnjo izobrazbe.

V bistvu je problem razvitih držav, ker se ravno tisti, ki jih najbolj rabijo, ne pustijo zasužnjit.


Izobrazba in razgledanost sta dve različni stvari. Imam doktorat znanost in bi rekla, da je večina doktorjev na mojem področju še kar razgledanih, a nikakor ne vsi – poznam tudi tako ozkoglede dr. znanosti, da je škoda besed. Na drugi strani je veliko ljudi s poklicno izobrazbo slabše razgledanih, a nikakor ne vsi. Poznam izjemno brihtne ljudi s poklicno izobrazbo. Hecno je, da se imajo ravno tisti doktorji (doktorice), ki so najbolj omejeni, za najbolj pametne, enako pa tisti s srednjo šolo: kdor najmanj ve, je najbolj glasen in misli, da mu je vse jasno. Ti ljudje se pač ne bojo našli med seboj, ker se imajo eni in drugi za nekaj boljšega. Tanormalna sorta pa vsekakor. Moj mož ima dve stopnji nižjo izobrazbo, pa mi je včasih kar nerodno ob njegovi razgledanosti, pred katero se moja lahko skrije.

Zdaj pa – kaj pravzaprav sprašuješ? Ali me moti nižja izobrazba mojega partnerja? Absolutno ne. Če so me vsa ta leta šolanja česa naučila, so me skromnosti. Ali bi me motil nerazgledan in neinteligenten človek? Ja itak, pa tudi če je član SAZU. S takim ne bi imela kaj počet.[/quote]
Pod to se lahko samo podpišem.

Robi, kakšno izobrazbo pa imaš ti?

Ne bi me motilo,če bi imel nižjo izobrazbo,če bi ga imela rada mi je vseeno ,preveč se obremenjujete s tem.Če ga imaš rada ,ga imej rada,ne glede na to ali je delavec al pa dohtar .Dajte no,pa tu ni nič poetičnega,ampak prava ljubezen ne bi smela poznati meja-TISTA PRAVA.Lepo nedeljo

Pek slaščic. Zukerpeker.

New Report

Close