Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Boštjan Romih se ločuje

Boštjan Romih se ločuje

Odgovor na objavo uporabnika
Ena srečno poročena, 16.03.2024 ob 20:19

@Pojoča travica, tudi jaz se strinjam s teboj.

Eno je, da jev zakonu/zvezi prisotno nasilje, zloraba, alkohol… Greš čimprej iz takega odnosa.

Da pa se potem, ko otroci odrastejo in je kredit poplačan, “naveličaš” drugega, samo zato, ker se sam ne znaš več potruditi, ali pa zavržeš vse to zaradi par mesecev kemije in metuljčkov – ker se ti zdi, da lahko, da zmoreš, da se samo enkrat živi ipd., … to pa je patetično in otročje. Stari smo, kolikor pač smo, in zaradi mlajše ženske/moškega ob sebi ne kažemo svoje dobre forme, ampak pomilovanje.  Patetiko. Samo enkrat se živi – in jaz si ne predstavljam lepših zrelih in starih let, kot v objemu človeka, ki je moj najboljši prijatelj, moj ljubimec in oče mojega otroka. To je zame pravi smisel življenja, edina sreča pa zdravje.

Pa še to – v življenju se nenehno odločamo in tehtamo: levo ali desno, črno ali belo, to ali ono. Ležiš, kot si postelješ.

Seveda imaš prav. Meni je že varanje ena taka prelomna točka v  življenju,  ki ti ga obrne na glavo. Kaj šele da obrneš nov list , začneš na novo. Vsak nov partner zgleda idealen v fazi zaljubljenosti, ampak koliko ga poznaš? Moža ženo pa poznaš 20-30 let, veš kakšen je, poznaš odzive. Res je treba trezno, zrelo sprejeti odločitev in tudi odgovornost. Ena piše da je tudi nekoga spoznala, ampak spoznala da ima doma boljšega. Kakorkoli, želim jima srečo, obema. Verjamem da sta dobro razmislila, to ni odločitev ki bi jo sprejel čez noč, ker si v nekoga zacopan .

Odgovor na objavo uporabnika
Ohjej, 16.03.2024 ob 20:10

 

Odgovor na objavo uporabnika
Pojoča travica451, 16.03.2024 ob 19:46

Odgovor na objavo uporabnika
Ohjej, 16.03.2024 ob 19:42

 

Odgovor na objavo uporabnika
Pojoča travica451, 16.03.2024 ob 19:00

Odgovor na objavo uporabnika
Ohjej, 16.03.2024 ob 18:50

 

Odgovor na objavo uporabnika
Pojoča travica451, 16.03.2024 ob 18:37

Odgovor na objavo uporabnika
Ohjej, 16.03.2024 ob 17:39

 

Odgovor na objavo uporabnika
Pojoča travica885, 16.03.2024 ob 17:36

Vrednote, spoštovanje in trije otroci.

Pri teh letih si  enostavno ne moreš in ne smeš dovoliti, da te bega misel na drugega, drugo.

 

Lahko, z veseljem in z lahkoto. Samo enkrat se živi.

 

jasno, saj ne spoštujete niti svoje krvi, kajti le enkrat živite. …
Pa tako tvoje zafurano življenje…..

 

Ne se toliko z drugimi obremenjevat. Več očitno imaš ti zafurano življenje, ker si v postanem, dolgočasnem in brezveznem zakonu. Ločila bi se pa nimaš ne denarja ne jajc. Neizživeta in jezna na vsakogar, ki se upa izživet na polno. Pejt kvačkat.

 

ah nehaj no kvačkat in po sebi ocenjevati ljudi. Nismo vsi taki loleki kot si ti. Zavržeš svojo kri zaradi ene nepremišljene poteze. Zato, ker nimate več vrednot. A seveda,  ti kar kvačkaj, jaz moram pospraviti kufer od enomesečnega čudovitega potepanja po svetu.

 

Nismo v vrtcu ali peskovniku, da bi med seboj primerjali, kdo ima večjo potičko. Odrasti že…matrona.

 

Seveda ne, ti pa si otrok ostal v peskovniku, kajti tako zelo te je zabolel moj komentar o vrednotah, ki so ti spolzele iz rok, da si se moralo oglasiti, na moj komentar.

 

Suha trava

Enako velja zate, srce. Čemu tvoje vročično komentiranje nazaj? Morda pa se bojiš, da so tvoje vrednote ogrožene, če niso že. Kaj točno te je prizadelo? Resnica? Zato pa se tako zaletavaš vame. Kot da boš lasten problem rešila preko mene. Kaj te brigajo moje, tuje (ne)vrednote, ki se te ne tičejo, gos neumna. Tvoj zakon (če ni samo v tvoji glavi) je najbrž edini življenjski dosežek pa še ta je na tem, da se ti razsuje. Zato ne pametuj, kjer ni treba. Niti ne bom nadaljeval debate z nekom,ki je na nivoju srednješolke. Kokodakaj sama sebi.

 

troll koliko besed za prazen nič.
O ne ne, zaradi prazen nič, zato, ker te je zabolel moj komentar o vrednotah. takim kot si ti jaz pravim loleki. In, če  druga ženska da noge narazen, so pripravljeni zavreči svojo družino in otroke. Lolek.

 

Ena srečno poročena, krasen zapis

popolnoma res…

Ni pa to sprejemljivo kot piše nik “ohjej ”

…z veseljem in z lahkoto, ker se le enkrat živi.

Ljudje “nekateri”  so čisto izgubili moralni kompas.

Saša Lendero, Miha Hercog, Petar Grašo in Daniela, Boštjan Romih in Lara in mnogi drugi. Razpad, ko je eden dosegel 50. Imeli so vse, denar,nepremičnine, kariero…se ne grabijo na materialne stvari kot mali, povprečen človek. Oni niso in nikoli ne bodo stagnirali v življenju, niti v zakonu,niti v vezi. Niti ne bodo dolgo sami.

Stagnacija v zakonu je za povprečne ljudi. Nič tvegat v življenju. Kot je nekdo sprijaznjen delat 35 let za tekočim trakom, tako je nekdo sprijaznjen živet avtomatizirano z eno osebo. Eden mimo drugega. Samo, da niso sami.

 

20 let daš nekomu, potem pa vse zavržeš za nekoga drugega.  To je takrat ko imaš polno rit vsega. Soočanje z realnostjo sledi hitro.

Odgovor na objavo uporabnika
Lojzka465, 16.03.2024 ob 20:46

Saša Lendero, Miha Hercog, Petar Grašo in Daniela, Boštjan Romih in Lara in mnogi drugi. Razpad, ko je eden dosegel 50. Imeli so vse, denar,nepremičnine, kariero…se ne grabijo na materialne stvari kot mali, povprečen človek. Oni niso in nikoli ne bodo stagnirali v življenju, niti v zakonu,niti v vezi. Niti ne bodo dolgo sami.

Stagnacija v zakonu je za povprečne ljudi. Nič tvegat v življenju. Kot je nekdo sprijaznjen delat 35 let za tekočim trakom, tako je nekdo sprijaznjen živet avtomatizirano z eno osebo. Eden mimo drugega. Samo, da niso sami.

 

Lojzka po domače povedano, naštepaš otroke in greš dalje. Jp, ne zmore to vsak.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Narobe svet, 16.03.2024 ob 20:55

Lojzka po domače povedano, naštepaš otroke in greš dalje. Jp, ne zmore to vsak.

 

Jaz pa mislim, da ne. Marsikomu se okoli 50 ne da več igrat neke popolne vloge in ustrezat zahtevam okolice oz ustrezat družbenim normam. Niti za ceno nagrabljenih dobrin, niti za ceno otrok, ki so itak že na pol odrasli.

 

Zakaj praviš eden mimo drugega? Živeti je treba eden za drugega, eden ob drugem, z rokov roki.

Tako pa bi vsi samo “v dobrem”, ko pa se poliže med, pa ne znajo naprej.  “V slabem” ni več opcija. Ah, dajte no. V vsakem, še tako dobrem zakonu,pridejo tudi slabši in slabi trenutki. Napetosti, bolezni, izguba službe,  finančne težave… šele ko prežvečiš slabo, ko znaš živeti z drugim, tudi ko se ne cedi med, šele takrat se pokaže prava vrednost in trdnost zveze.

Vsi ti, ki jih zgoraj naštevaš… se ti res zdi, da imajo njihova življenja dodano vrednost, ker ne stagnira? V zvezi se raste, greš iz točke a do točke b, in tako dalje. Oni pa se vrtijo v krogu, so zaciklani, ponavljajo zgodovino – in verjetno tudi napake, ker jih niso znali rešiti že prvič.

Vsi slej ko prej pridejo na isto oz. še slabše, sploh če nekdo izbere veliko mlajšega partnerja.

Med se pa povsod poliže, po nekaj mesecih že, sledi konfrontacija z resnico, kruta realnost.

V začetku zveze nič ni tako, kot v resnici je. Vse je videti idealno, sanjsko, pa čeprav ni. Metuljčki marsikoga preslepijo.

Novega partnerja vsak v začetku vidi kot božanstvo, a že čez nekaj mesecev ali leto sledi reala.

20 let zavreči za nekaj mesecev metuljčkov je neodgovorno, nezrelo in že samouničevalno. Boštjan ni več mlad. Njegova najboljša leta so že davno mimo. Če je res, kar se govori, ga bo mlada nekaj časa sicer gledala, ko pa bo še kakšen siv las ali gubica več na njegovem obrazu, pa bo si izbrala nekoga svojih let, ali pa ga bo varala, kot vsaka mlada veliko starejšega partnerja. Dejstvo.

Mlad – star ne gre dolgo. Ni se mu izplačalo tole, pa kakorkoli pogledamo. Ne more nekdo dve desetletji biti dober, potem pa konec.

Kriza srednjih let je za marsikoga pogubna. Če ne zna človek drugače dobiti potrditev, kot le z menjavo partnerja za veliko mlajšega, pa je itak en velik moralni revež. Starost ga bo streznila, takrat pa bo iskal vrstnico, ki bi mu stala ob strani.

Btw. Opažam te jako srečno poročene, da so od jutra do večera, iz dneva v dan, iz meseca v mesec na tem forumu. Od česa točno že bežite, od partnerja?

Jaz pa ju priporočam v molitev, da zacelita rane in ozdravita odnos, in tudi za otroke, da celo družino ta preizkušnja le še bolj povezala in utrdila. In bojo tako vsem za zgled kako premagati zlo povezano z zakonsko nezvestobo in zavistjo.

Ampak ta Ljubica ima pa res dobesedno ime. Obsojena na večno biti ljubica.

Zacnes varati, ko se v vezi navelicas samega sebe, saj ti cutis kar cutis vse je v tebi, v bistvu druga oseba s tem nima nic, dokler ne ugotovis kako to spremeniti bos varal vedno. Vse je v nas sreca, nesreca, pozitiva….nic ni zunaj nas, dokler tega ne razumemo srecni ne moremo biti. Pa srecno!

Saj se lahko po tihem loči. Najmanj škode za otroke, če se že gredo vse lepo. Zakaj tukaj oglašat.

Imam občutek da si je Lara našla drugega. Boštjan deluje preveč pošten in zelo družinski človek, dvomim da bi si on našel drugo.

Odgovor na objavo uporabnika
Lojzka579, 16.03.2024 ob 21:03

 

Jaz pa mislim, da ne. Marsikomu se okoli 50 ne da več igrat neke popolne vloge in ustrezat zahtevam okolice oz ustrezat družbenim normam. Niti za ceno nagrabljenih dobrin, niti za ceno otrok, ki so itak že na pol odrasli.

 


@Lojzka

    Pa ravno oni so glumili. Prav sitne objave , še pol leta nazaj je govoril B.  kako obožuje ženo, kakšen lep  zakon imata, kako mora biti zakon kompatibilen, potem solzave objave kako potujejo, kako so otroci uspešni. Idealna družina. Zato je presenečenje ker je bila resnica čist druga. Bog si ga vedi koliko časa se to že dogaja.Spomnim se da so govorili že pred kakšnimi 7 leti, takrat ko je vodil ambiente, da se bodo preselili v Ljubljano in tam kupili hišo.

Ženo od Romiha sem videla, ko je razlagala kako si je ona zamislila kakšna bo njuna hiša… tako presamozavestno, glasno in z neko moško energijo ni ravno privlačno za videti… ko žena nosi hlače v familiji tu ni prihodnosti…

Romihu želim veliko sreče v ljubezni, saj si jo zasluži..

Ona pa naj komandira komu drugemu.

Ustvariš si družino, zgradiš čudovito hišo, 3 otroci, kariera in potem gre vse v maloro. Ni mi jasno kam izpuhti ljubezen in spoštovanje med dvema? 20 ali več let vrženih proč!

Odgovor na objavo uporabnika
Romih je ok, 17.03.2024 ob 09:22

Ženo od Romiha sem videla, ko je razlagala kako si je ona zamislila kakšna bo njuna hiša… tako presamozavestno, glasno in z neko moško energijo ni ravno privlačno za videti… ko žena nosi hlače v familiji tu ni prihodnosti…

Romihu želim veliko sreče v ljubezni, saj si jo zasluži..

Ona pa naj komandira komu drugemu.

Saj to je njeno profesionalno področje!

Odgovor na objavo uporabnika
Lojzka564, 16.03.2024 ob 21:18

Btw. Opažam te jako srečno poročene, da so od jutra do večera, iz dneva v dan, iz meseca v mesec na tem forumu. Od česa točno že bežite, od partnerja?


@Lojzka

Zakaj bi bežali pred čemerkoli, če smo na tem forumu? Prebereš kakšno stvar, vidiš kako ljudje razmišljajo. Jaz nimam zaupnih prijateljic, da bi z njimi delila vse dileme imam dobrega moža, s katerim marsikaj debatiram, vse pa tudi ne, imam  kolege, sodelavce, s katerimi pa ne morem imeti tako poglobljenih debat, so bolj površne.  Mon marsikomu pomaga da se počuti bolj socialnega. Da deli razmišljanja. In ne visimo gor non stop ampak kvečjemu kakšno uro vse skupaj. In zato nas zakon ni nič ogrožen. Se ne varamo.

Lara je januarja na instagramu objavila,kako so jo presenetili za 50.rojstni dan. Boštjan je zraven.

 

Ne razumem kje ženske ali moški najdete osebo, ki bi ga/jo nadomestili z možem. Resno mislim, ne provociram. Meni toliko pomeni, da je moj pošten, priden, zvest, stabilen,  da nimava pretresov, da ne manipulira z menoj, da imava oba rada lepo bivališče , tu sva enaka. Da bi jaz moža zamenjala za enega frajerja, ki bi rožice sadil, a iz njega nič, živel v kakšni luknji od stanovanja, pa vandral, glavno da gre on ven na pivo, ma hvala za takega, pa če je še tako lep in zna gofljat.  Ključno da ti nekdo potegne, je kompatibilnost , res se moraš ujeti z nekom, da začneš na novo, ker človeka spoznaš čez par let, ne ko si zacopan. Ne predstavljam si, kakšna močna sila mora biti , da to narediš, da rečeš 20-30 letom adijo in se odločiš za nov začetek. Drugo je, če nisi zadovoljen v zakonu.l, ves čas kompromis . Ampak ob predpostavki, da so stvari štimale, mi je pa to kar težko verjetno.

 

Tvoj moz ima mene za ljubico ti trapa.😆

Odgovor na objavo uporabnika
Ne razumem, 17.03.2024 ob 11:44

Ne razumem kje ženske ali moški najdete osebo, ki bi ga/jo nadomestili z možem. Resno mislim, ne provociram. Meni toliko pomeni, da je moj pošten, priden, zvest, stabilen,  da nimava pretresov, da ne manipulira z menoj, da imava oba rada lepo bivališče , tu sva enaka. Da bi jaz moža zamenjala za enega frajerja, ki bi rožice sadil, a iz njega nič, živel v kakšni luknji od stanovanja, pa vandral, glavno da gre on ven na pivo, ma hvala za takega, pa če je še tako lep in zna gofljat.  Ključno da ti nekdo potegne, je kompatibilnost , res se moraš ujeti z nekom, da začneš na novo, ker človeka spoznaš čez par let, ne ko si zacopan. Ne predstavljam si, kakšna močna sila mora biti , da to narediš, da rečeš 20-30 letom adijo in se odločiš za nov začetek. Drugo je, če nisi zadovoljen v zakonu.l, ves čas kompromis . Ampak ob predpostavki, da so stvari štimale, mi je pa to kar težko verjetno.

 

@Ne razumem

Se strinjam . Da ti nekdo tako zamaje noge, da vse pustiš in potem gradiš z njim/njo, je tudi tvegano. Mogoče je imela žena ali mož neko lastnost, da te je motil, tisti drug/druga ima pa kaj tretjega. Mož žena je bila na primer lena, tisti drug druga pa umazan , nemaren/a , to  spoznaš kasneje, ko skupaj živiš. Šele takrat.  Jaz tudi ne vidim junaka, ki bi me toliko navdušil, da bi vse pustila. En mi je bil zelo všeč, ampk ko sem videla, da sva različna, nekompatibilna, nisem niti na kavo hotela z njim. Če si ločen/ločena, je lažje je, ker manj tvegaš oziroma nič, le razočaranje, če si se zmotil. Ko pa imaš zakonca, pa se odločaš za drugega , je pa tveganje ogromno. Vedno zagovarjam da če zakon ni zdrav, naj gresta narazen. Ampak ponavadi se iz cveta v cvet tudi ne obnese, ampak moraš predelati stvari, nato lahko spoznavaš nove, vmes pa doživiš marsikatero razočaranje. Danes ljudje preveč lahkotno varajo , ter preveč lahkotno list v življenju obrnejo na novo.

Dajte no, osebi ne gresta narazen, ker nekdo tretji popiha na dušo in je mlajši. Vedno gre za bazično nesprejemanje, nepodpiranje, teptanje, zaničevanje, takšna ali drugačna trenja ki so znana le udeležencem.

New Report

Close