Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če pride na zmenek s starim avtom

Če pride na zmenek s starim avtom

Ne samo ženske, tudi moški gledajo kake avte vozimo ženske :).
Sem bila prav presenečena kako moške to zanima.

Za zenske je picikl in ne avto.

Sosed, ki je imel kar nekaj BMW avtomobilov, med njimi mi tudi X5 pravi, da je BMW avto statusnega simbola, v resnici klump, ki ga je treba stalno šraufat, ampak o tem lastniki BMW avtomobilov ne govorijo, servisirajo v glavnem samo to da avto dela ostalo pustijo, ker so previsoki stroški vzdrževanja oz. popravil. Toliko enih felerjev oz. slaba kvaliteta, da je prav neverjetno za nemški avto. Nimam razlogov da mu ne bi verjel.

Pa vas je res toliko, ki date toliko na avto? Pa ljudje božji no, avto danes dobiš na lizing katerega koli želiš. Pa to ni noben znak prestiža, bogastva itd. Za mene znak neumnosti. Sicer se rada peljem udobno, a udoben avto je danes že skoraj vsak – če ni star ravno 15 let +.
Kupiš, po možnosti na leasing, porša, potem pa v trgovini parkiraš nekje v oddaljenem kotu, da ti ga ne bodo butali z vrati.
Ah ja…

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Ne samo ženske, tudi moški gledajo kake avte vozimo ženske :).
Sem bila prav presenečena kako moške to zanima.
[/quote]

Eh… mene to nikoli ni zanimalo. Bolj me je zanimalo, kakšen odnos ima ta ženska do soljudi in do tistih, pri katerih naroča kako storitev. Kakšen odnos ima do žlahte, kako rešuje nesoglasja…

Ko človek doseže neko zrelost, potem ni več vseeno, kakšnega partnerja si išče. V študentskih letih je drugače, itak večina nilčesar (še) nima in so važni samo metuljčki. Kasneje, po tridesetem in štiridesetem, pa je malo drugače. To ne pomeni, da mora priti na zmenek z zglancanim BMW-jem, ampak avto, tako kot na splošno urejenost, je nek pokazatelj osebe. Sem spada tudi kaj potencialni partner dela, ali živi samostojno, pa tudi stvari kot je npr. urejenost zobovja.

Se strinjam, da je lahko večina od tega samo fasada in je zadaj nek pokvarjen karakter. Ampak vsaj mene bi odbijalo, če bodoči partner ni do 40-tega ničesar pridelal in živi še pri starših. Ponavljam, to ne pomeni, da lovim bogate posameznike, želim si pa nek primerljiv nivo z mojim življenjem in mojimi dosežki.

Eh… mene to nikoli ni zanimalo. Bolj me je zanimalo, kakšen odnos ima ta ženska do soljudi in do tistih, pri katerih naroča kako storitev. Kakšen odnos ima do žlahte, kako rešuje nesoglasja…
[/quote]

Na, pri enih bi odpadla, ker nimam ok avta. Pri drugih pa, ker imam slabe odnose z žlahto.

Avto je lahko 8 let star, pa zgleda še vedno zelo lep, sploh kakšni boljši avti. pa ima vrednost 10.000 eur, kar ni nič. Jaz bi gledala urejenost avta, sploh ne, da je avto drag, ampak neka kripa pa tudi ne. Pa da ima lepo stanovanje ali hišo. Zato ker tudi jaz nisem neki revež.

In, če pride oseba peš ali pa s kolesom na zmenek?
Tako mimogrede, poznam tudi doktorja, s super plačo, nikoli ni imel avta.

Vi ste prizadeti.

In, če pride oseba peš ali pa s kolesom na zmenek?
Tako mimogrede, poznam tudi doktorja, s super plačo, nikoli ni imel avta.
[/quote]

A ta doktor živi pri mami? Je urejen?

Zanimivo. Mene bi prej odbilo, če bi se tip pripeljal v enem hudem BMW, Mercedesu…. Ok, brez veze soditi po avtu – gotovo pa bi bila podzavestno pri njem bolj pozorna na znake samovšečnosti, duvatorstva.
Ma, če bi prišel z zrihtanim starim hroščem, spačkom, v kamper predelanim starim kombijem ali kaj podobnega, bi pa gotovo rabila bistveno dlje, da bi ugotovila, da je mogoče vseeno kreten 🙂

Vse vmes – ne bi avta niti opazila oz. naslednji dan vedela,s čim je prišel, tudi če bi se peljala v njem 🙂

A ta doktor živi pri mami? Je urejen?
[/quote]

Ne, z ženo živi.
Ja, lej kako pogosto se umiva pa ga res nisem vprašala. Smrdi pač ne. Pa zobe ima uštimane. Torej je urejen.

Ne, z ženo živi.
Ja, lej kako pogosto se umiva pa ga res nisem vprašala. Smrdi pač ne. Pa zobe ima uštimane. Torej je urejen.
[/quote]

Po ovinkih ti želim pokazati, da se ni potrebno zatikati ob avto. Signalov, takšnih in drugačnih, je več. In vsak lahko nekaj pove o osebi.

zdej vidiš kaj je pičkam pomembno sam pleh pa četudi je tip gnil. saj po en stran je to odlično, k glih take se pol pritožujejo da jih vara s prostitutko, pa da jih ne spoštuje , da se jo je naveličal, da jo tepe in ostalo. kdo bo pa spoštoval pleh kurbico. kar si izbrala to pa imaš. meni avto ne pomeni nič drugega kot prevozno sredstvo in mi je vseeno kak avto ženska ima. če je v mestu sploh ne vem zakaj ga rabi. je pa država da ne rečem pokvarjena, naj obdavči vse te bmw je in mercedese pa bo dnarja puno

Na, pri enih bi odpadla, ker nimam ok avta. Pri drugih pa, ker imam slabe odnose z žlahto.
[/quote]

Da pojasnim: Samo info o slabih odnosih z žlahto pri meni ni odločujoč faktor, poznati moram tudi vzrok…

Jasno je, danekdo, ki je urejen, lepo oblecen, z blescecimi cevlji, z dobrim in cistim avtom naredi boljsi vtis od nekoga, ki pride na zmenek v ofucanih starkah, ampak mislim, da ce jih nimas vec 20,imas ze toliko izkusenj, da cloveka zacutis, kaksen je.

Bolj kot starost avtomobila, bi me zanimala njegova urejenost.

Pred sto leti sva imela z mozem prvi zmenek, ofucane starke in podrta sestka…
Danes se vozi v zelo dragem avtomobilu, ajde, cevlje za na oblemo si se zlosci vsakic, ko jih obuje, ampak ostali cevlji 🤦‍♀️🤦‍♀️ Avto pa… Od zunaj ga se redno pere, a kaj, ko v njem oa ni da ni….
In tak je v vsem kar pocne, ta avto in cevlji odrazajo njegov karakter. Seveda je se sto drugih stvari, ampak dejansko po avtomobilu in cevljih lahko na grobo presodis cloveka,ne glede na starost in model obeh.

Jasno je, danekdo, ki je urejen, lepo oblecen, z blescecimi cevlji, z dobrim in cistim avtom naredi boljsi vtis od nekoga, ki pride na zmenek v ofucanih starkah, ampak mislim, da ce jih nimas vec 20,imas ze toliko izkusenj, da cloveka zacutis, kaksen je.

Bolj kot starost avtomobila, bi me zanimala njegova urejenost.

Pred sto leti sva imela z mozem prvi zmenek, ofucane starke in podrta sestka…
Danes se vozi v zelo dragem avtomobilu, ajde, cevlje za na oblemo si se zlosci vsakic, ko jih obuje, ampak ostali cevlji 🤦‍♀️🤦‍♀️ Avto pa… Od zunaj ga se redno pere, a kaj, ko v njem oa ni da ni….
In tak je v vsem kar pocne, ta avto in cevlji odrazajo njegov karakter. Seveda je se sto drugih stvari, ampak dejansko po avtomobilu in cevljih lahko na grobo presodis cloveka,ne glede na starost in model obeh.
[/quote]

Ja to, da pogledaš v avto in vidiš kakšen človek je pa strinjam. Moj ima tako v avtu, da ti je nerodno z mokrimi čevlji sesti v avto. Moj avto pa je tak 2x na mesec, ko ga posesam. Notri pa od rezervnih oblek, mask, robčki, papirčki od sladarij, igrače, šipe popacane, ker rišeta gor s prstom… Ni da ni… Samo jaz imam avto za uporabo. Gledam da mi poleti ni vroče in da me pripelje kamor želim.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Jasno je, danekdo, ki je urejen, lepo oblecen, z blescecimi cevlji, z dobrim in cistim avtom naredi boljsi vtis od nekoga, ki pride na zmenek v ofucanih starkah, ampak mislim, da ce jih nimas vec 20,imas ze toliko izkusenj, da cloveka zacutis, kaksen je.

Bolj kot starost avtomobila, bi me zanimala njegova urejenost.

Pred sto leti sva imela z mozem prvi zmenek, ofucane starke in podrta sestka…
Danes se vozi v zelo dragem avtomobilu, ajde, cevlje za na oblemo si se zlosci vsakic, ko jih obuje, ampak ostali cevlji 🤦‍♀️🤦‍♀️ Avto pa… Od zunaj ga se redno pere, a kaj, ko v njem oa ni da ni….
In tak je v vsem kar pocne, ta avto in cevlji odrazajo njegov karakter. Seveda je se sto drugih stvari, ampak dejansko po avtomobilu in cevljih lahko na grobo presodis cloveka,ne glede na starost in model obeh.
[/quote]

Tudi tale “urejenost” je bolj tako. Meni je za to bolj ali manj vseeno. Urejen, v obleki in z zloščenimi čevlji sem le za posel, sicer sem oblečen bolj casual, kot mi pač paše.

Jasno je, danekdo, ki je urejen, lepo oblecen, z blescecimi cevlji, z dobrim in cistim avtom naredi boljsi vtis od nekoga, ki pride na zmenek v ofucanih starkah, ampak mislim, da ce jih nimas vec 20,imas ze toliko izkusenj, da cloveka zacutis, kaksen je.

Bolj kot starost avtomobila, bi me zanimala njegova urejenost.

Pred sto leti sva imela z mozem prvi zmenek, ofucane starke in podrta sestka…
Danes se vozi v zelo dragem avtomobilu, ajde, cevlje za na oblemo si se zlosci vsakic, ko jih obuje, ampak ostali cevlji 🤦‍♀️🤦‍♀️ Avto pa… Od zunaj ga se redno pere, a kaj, ko v njem oa ni da ni….
In tak je v vsem kar pocne, ta avto in cevlji odrazajo njegov karakter. Seveda je se sto drugih stvari, ampak dejansko po avtomobilu in cevljih lahko na grobo presodis cloveka,ne glede na starost in model obeh.
[/quote]imam umazan avto, perem ga ne, nosim povprečne cunje zgledam ko en delavec, v zadnjem varžetu imam pa tošl not pa debeli pok petdesetakov in stotakov. na banki več kot 200 jurjev, nova hiša, uživam najboljšo hrano in pijačo, nobene čip shit hrane iz nekih levih supermarketov, sem lep vitalen vitek, zdrav pri 50 ih. dobim kero hočem če ne drgač ko odprem tošl. ti pa se še naprej valjaj s svojim možem ki ima zglancan avto, prav patetično smešni ste mi, kaj je vam pomembno. namesto da bi kaj kvalitetnega dala vase, ti je pomemben avto.

Ko sem spoznala svojega, je bil še študent. Bil je brez avta, pripeljal se je z očetovim, pa se to je bil avto star 15 let. To se mi je zdelo tako nepomembno, da se danes sploh spomnim ne niti kakšne barve je bil. Če bi zdaj pri 30+ iskala partnerja, priznam, da bi mi bilo čudno, da jima svojega avta. Navsezadnje živimo v času, ko je avto nujno potreben za službo. In ja, tudi bi malo postrani pogledala, če bi prišel s 15 let starim cliotom. Se mi zdi, da moški pri 40 pač mora imet nek normalen avto, da se ne bojiš vsako jutro, da ti vžgal ne bo. 😉

No, nisem teh let, samo najboljše mi je (če smo že na kriteriju avta), da je povprečen in lepo vzdrževan.
To, da je zarjavel mi je malo problem, enako velja za praske (čeprav to se pač zgodi, ampak je minus), veliko bolj me moti če je umazan, zaprašen, smrdi po kemikalijah ali smeteh, so ostanki hrane v avtu, nastlan, itd.
15let star Twingo mi je čist ok, če je vzdrževan.
Malo se pozablja npr. Ali imaš avto za kratke razdalje, za daljše vožnje, kakšna je cesta.
Realno gledano, če se iz ene gozdnjave po razdrapani cesti voziš vsak dan 30min do službe potem je en 15letni Twingo fejst razmahan; če imaš 10min po lepih cestah do varovanega parkirišča je avto kot nov.

Tudi tale “urejenost” je bolj tako. Meni je za to bolj ali manj vseeno. Urejen, v obleki in z zloščenimi čevlji sem le za posel, sicer sem oblečen bolj casual, kot mi pač paše.
[/quote]

Casual si lahko s posvedranimi cevlji ali pa v lepih in ohranjenih sportnih cevljih. Razlika je ogromna in veliko pove o tebi.

Casual si lahko s posvedranimi cevlji ali pa v lepih in ohranjenih sportnih cevljih. Razlika je ogromna in veliko pove o tebi.
[/quote]

To pa drži. Sam sicer nimam pošvedrane obutve, ker so me že v mladosti naučili, da je treba na reči paziti in jih vzdrževati. Res pa je, da pri tem ravno ne pretiravam.

Ja to, da pogledaš v avto in vidiš kakšen človek je pa strinjam. Moj ima tako v avtu, da ti je nerodno z mokrimi čevlji sesti v avto. Moj avto pa je tak 2x na mesec, ko ga posesam. Notri pa od rezervnih oblek, mask, robčki, papirčki od sladarij, igrače, šipe popacane, ker rišeta gor s prstom… Ni da ni… Samo jaz imam avto za uporabo. Gledam da mi poleti ni vroče in da me pripelje kamor želim.
[/quote]

Moj avto je popredalckan 😁
Vse kar nastevas in verjetno se vec, imam v avtu tudi jaz, a je vsaka stvar na svojem mestu, lepo pospravljena in papircki gredo redno v smeti. Edino prah na armaturi je moja slaba tocka 😂
Jasno, tudi to pove veliko o mojem karakterju.

New Report

Close