Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če pride na zmenek s starim avtom

Če pride na zmenek s starim avtom

Meni pa človek, ki se pripelje z npr. 15 let starim cliotom, deluje preprosto racionalna, prizemljena oseba. Ker, bodimo pošteni, tak avto še vedno izpolnjuje vse zahteve, ki jih navadno imamo do avtomobila. Z prav takim smo nekje 20 let nazaj z družino šli na izlet v Pariz, brez težav prišli tja in nazaj.
Dandanes bi si lahko omislil skoraj karkoli, po želji (ok, nekje do 50.000). Pa sem še vedno pri avtu, morda trenutno vrednemu 5000. Služi vsem svojim potrebam… Kdor pa me misli ocenjevati po avtomobilu – mi za njegovo mnenje (pa tudi zanj/zanjo) “dol visi”. Načeloma še bolje, da nimava nikakršnih nadaljnih stikov.

Taka sem jaz.

Vidte, če ženska nič nima v srednjih letih je kot bi bila garjava, a ne. Pazi, da se ne boš česa nalezel….

He, he… kakšna izdajalska tema!

Ko je bilo to še aktualno… sem si za takšne zadeve izposojal staro mamino škatlico za po mestu, svojega pa lepo pustil doma.
Ali pa šel z biciklom.
Kaj v resnici voziš se itak razkrije malo kasneje, na ta način pa hitro vidiš koga sploh spoznavaš.

Taka sem jaz.

Vidte, če ženska nič nima v srednjih letih je kot bi bila garjava, a ne. Pazi, da se ne boš česa nalezel….
[/quote]

In zato sovražim tipe. Ti pizddduni ne iščejo ženske, ampak sponzorke. Ženska mora hoditi v službo, plačevati visoke davke, da lahko še več migrantov in ciganoov nafutrate, da boste še hitreje tujci v lastni državi.

Sovražim namreč krettene.

Slovenija je pa čista grezniica. Plače balkanske, stanovanja in najemnine pa avstrijske. Ta država je narejena za kriminalce in lopove, sej samo oni lahko dobro živijo, pa še za hlapce, ki razlagajo kako z nič preživeti in se še hvalijo s tem, ko greš pa po mestu pa samo še šiptarje vidiš.

Glup narod v živ mozaaak, glup, k ga vsak lahko nategne in tudi ga, najbolj pa sami sebe in svoje.

Ha ha. zanimivo je brati. Povej ženski, da ne bo šla na morje. Ali, da bosta skupni denar porabila za vajin avto in ne samo njegov denar.
Bolj pametno se je vprašat kaj ženske hočejo in ne kaj je pomembno zanje in kaj hočejo imet in ne s čim so zadovoljne.
Potem bo moški tudi zadovoljen s svojim avtom ne glede na predsodke žensk. Seveda. Tukaj pa sedaj s čim se pripelje in ona s kolesom on pa potem omembe ne vreden pred njenimi prijateljicami. ha ha

In zato sovražim tipe. Ti pizddduni ne iščejo ženske, ampak sponzorke. Ženska mora hoditi v službo, plačevati visoke davke, da lahko še več migrantov in ciganoov nafutrate, da boste še hitreje tujci v lastni državi.

Sovražim namreč krettene.

Slovenija je pa čista grezniica. Plače balkanske, stanovanja in najemnine pa avstrijske. Ta država je narejena za kriminalce in lopove, sej samo oni lahko dobro živijo, pa še za hlapce, ki razlagajo kako z nič preživeti in se še hvalijo s tem, ko greš pa po mestu pa samo še šiptarje vidiš.

Glup narod v živ mozaaak, glup, k ga vsak lahko nategne in tudi ga, najbolj pa sami sebe in svoje.
[/quote]

In če nisi standarden hlapec, da garaš celo življenje za tistih 20 kvadratov si ničvreden…. in te še pes ne poščije. 30 kvadratov bi moral kupiti v 5 letih 60 pa v desetih.

In če nisi standarden hlapec, da garaš celo življenje za tistih 20 kvadratov si ničvreden…. in te še pes ne poščije. 30 kvadratov bi moral kupiti v 5 letih 60 pa v desetih.
[/quote]

Ti pa pišeš zelo zagrenjeno. Se ne bi raje vzela v roke in si izboljšala situacije… mogoče bi se bolje počutila potem in ne razmišljala samo to, kaj imajo drugi.

Ne morem reči, da mi je avto pomemben, ker moj ne vozi dobrega avtomobila, vozi slabšega kot jaz.
Mi je pa nekako ok, da je v materialnem smislu tam nekje kot jaz. Res je nerodno, da ženska finančno podpira moškega.

Moj avto je popredalckan 😁
Vse kar nastevas in verjetno se vec, imam v avtu tudi jaz, a je vsaka stvar na svojem mestu, lepo pospravljena in papircki gredo redno v smeti. Edino prah na armaturi je moja slaba tocka 😂
Jasno, tudi to pove veliko o mojem karakterju.
[/quote]

Prah brišem, ko po kaki dejavnosti čakam otroka 🙂 Ko ravno vidim 🙂 Liste od parkirnin mečem v smeti odkar sem od parkinga do rampe založila (seveda v kupu še drugih) pravi listek. Načeloma sem živčna če ni pospravljeno. A če sem pri stanovanju toliko bolj pridna, mi pri avtu povsem popusti, saj nimam časa. In ko že popedenam prideta otroka z blatnimi čevlji s polnimi žepi sladkarij.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Meni zdaj avto ni pomemben. Ce pa bi iskala novega moskega, potem definitivno ne bi izbala nekoga, ki ima nizjo izobrazbo kot jaz, ki bi zasluzil manj kot jaz, ki bi imel manj prihrankov kot jaz in ki bi bil nizji ali enako visok kot jaz, ki bi imel slabsi avto kot jaz.

Mislim, da mora moski, da se dobro pocuti ob zenski, biti glavni in maco, da ga zenska ne kastrira. Potem so kot mucki.

Se vidi po temah, da kokoške že dnevno napredujejo, ne le letno. 😅 Nujno bo treba gradit dodatne psihiatrične ustanove.

Avte ločim bolj po barvah :). No, poznam nekaj znamk (5-6), a so mi totalno nepomembne. Pri nakupu gledam, koliko je avto varen in da ni predrag. S kakšnim se kdo pripelje na prvi zmenek, mi je čisto vseeno. Kot rečeno, na avte se nič ne spoznam, so mi neka nuja.

Da pojasnim: Samo info o slabih odnosih z žlahto pri meni ni odločujoč faktor, poznati moram tudi vzrok…
[/quote]

Odnosi z zlahto in sama zlahta je se kako pomemben faktor!

imam umazan avto, perem ga ne, nosim povprečne cunje zgledam ko en delavec, v zadnjem varžetu imam pa tošl not pa debeli pok petdesetakov in stotakov. na banki več kot 200 jurjev, nova hiša, uživam najboljšo hrano in pijačo, nobene čip shit hrane iz nekih levih supermarketov, sem lep vitalen vitek, zdrav pri 50 ih. dobim kero hočem če ne drgač ko odprem tošl. ti pa se še naprej valjaj s svojim možem ki ima zglancan avto, prav patetično smešni ste mi, kaj je vam pomembno. namesto da bi kaj kvalitetnega dala vase, ti je pomemben avto.
[/quote]

Ce nimas doma hisne pomocnice, ki jo ti sam placujes, da pocisti tvojo nesnago, dzabe ti ves denar!

Verjetno res bejebe padejo, ko odpres denarnico, a ko odpres slic na hlacah, pobegnejo od smradu!

vedno sem sovražila tipe, polne same sebe, z kakšnim BMW, vse na lizing, ves našlišpan, v lokalčku kje. Takih tipov sem se izogibala, nisem marala. Z možem imava vedno avto, nov je vreden 40.000 eur, vozimo ga 10 let in prodamo za 10.000 eu, so pa to terenci. pri 20ih je drugače kot pri 40ih, pri 40ih nekaj moraš imeti. Ampak že za 15.000 eur lahko dobiš soliden rabljen avto.

Avto ni več 30k eur, ko je bil kot nov- pa je manj kot 5 let star. Več pomeni npr. glasbeni inštrument za 100.000 EUR 🙂

https://www.steinway.com/spirio

https://joshuarosspiano.com/cost-of-a-steinway-piano/

Joj, a dejansko je avto lahko dejavnik? Pa premoženje, pa izobrazba, pa ne vem kaj še vse?

Oba voziva stare, vendar dobre avte za malo denarja (15 let star avto je zame v bistvu preveč nov), imava pa za okoli 600.000 evrov premičnega in nepremičnega premoženja. Približno pol tega sva ustvarila skupaj v petih letih, čeprav se je on na prvi zmenek pripeljal z ornk butnjeno staro škatlo, jaz pa sem imela že precej rjasto staro gajbo. Najin cilj je, da se najpozneje pri 60 upokojiva brez finančnih skrbi.

Dovolj bi bilo, če bi prišel. Magari peš. 🙈

Če ne potrebuje avta, zakaj bi ga imel? Nekateri imajo 500m do službe ali dobre povezave javnega prevoza, so radi aktivni, se peljejo s kolesom na izlete ipd. Jaz vidim za take avto le kot nepotreben strošek, zato razumem vsakega, ki se ne odloči imeti avta. Važno, da njemu laufa tako.. s starejšim, novejšim ali popolnoma brez. Njegov problem.

Jaz če ga potrebujem, si ga kupim.Če potrebujem le prevoz, pokličem taksi. Si sposodim. Rentam.


Ne delajo vsi v javni upravi, da bi si lahko to privoščili.

In zato sovražim tipe. Ti pizddduni ne iščejo ženske, ampak sponzorke. Ženska mora hoditi v službo, plačevati visoke davke, da lahko še več migrantov in ciganoov nafutrate, da boste še hitreje tujci v lastni državi.

Sovražim namreč krettene.

Slovenija je pa čista grezniica. Plače balkanske, stanovanja in najemnine pa avstrijske. Ta država je narejena za kriminalce in lopove, sej samo oni lahko dobro živijo, pa še za hlapce, ki razlagajo kako z nič preživeti in se še hvalijo s tem, ko greš pa po mestu pa samo še šiptarje vidiš.

Glup narod v živ mozaaak, glup, k ga vsak lahko nategne in tudi ga, najbolj pa sami sebe in svoje.
[/quote]
Kaj se kujes suha sliva? A mislis, da smo moski taksni bedaki, da bomo sponzorirali zoprno nesposobno suho slivo, ki nima za burek? lol

Če pride s starim avtom ali ga nima, nič hudega, ne bom si delila življenja z avtom. V mestu res ni niti toliko pomemben, kot je rekel nekdo zgoraj. Bolj bi me motilo, da v stanovanju ali v hiši nima nobene “prezračene”, knjige, da samo stoji na polici, pa tudi nima nobenega pomena.


Kaj se kujes suha sliva? A mislis, da smo moski taksni bedaki, da bomo sponzorirali zoprno nesposobno suho slivo, ki nima za burek? lol
[/quote]

Seveda niste taki bedaki, zato sem pa samska. Hvala Bogu.

Čez dobrih 100 let itak ne bo več vaših potomcev zaradi same vaše lastne pameti in boste tujci v lastni državi, manjšina, ki se bo morala prilagoditi primatom, postali primati…

Jasno je, danekdo, ki je urejen, lepo oblecen, z blescecimi cevlji, z dobrim in cistim avtom naredi boljsi vtis od nekoga, ki pride na zmenek v ofucanih starkah, ampak mislim, da ce jih nimas vec 20,imas ze toliko izkusenj, da cloveka zacutis, kaksen je.

Bolj kot starost avtomobila, bi me zanimala njegova urejenost.

Pred sto leti sva imela z mozem prvi zmenek, ofucane starke in podrta sestka…
Danes se vozi v zelo dragem avtomobilu, ajde, cevlje za na oblemo si se zlosci vsakic, ko jih obuje, ampak ostali cevlji 🤦‍♀️🤦‍♀️ Avto pa… Od zunaj ga se redno pere, a kaj, ko v njem oa ni da ni….
In tak je v vsem kar pocne, ta avto in cevlji odrazajo njegov karakter. Seveda je se sto drugih stvari, ampak dejansko po avtomobilu in cevljih lahko na grobo presodis cloveka,ne glede na starost in model obeh.
[/quote]

Ojej, če bi moški prišel na zmenek v zloščenih čevljih pa po možnosti hlačah na rob pa fini srajci… bežim takoj.

Sem spoznala nekega moškega, najboljši na svetu (žal jaz njemu nisem bila najboljša :(). In ga nikoli nisem videla v zloščenih čevljih. Vedno kavbojke ali pa trenirka pa športni copati ali pa treking čevlji.
Se spomnim, da sva šla enkrat na eno večerjo, jaz čisto v strahu ali bodo moje kavbojke in športni copati pa majica ok pa sem se oddahnila, ker sva se čisto ujela :). Tudi kavbojke.
Pa 50+ je. Krasen človek. Škoda, da se nama ni izšlo.

Meni pa človek, ki se pripelje z npr. 15 let starim cliotom, deluje preprosto racionalna, prizemljena oseba. Ker, bodimo pošteni, tak avto še vedno izpolnjuje vse zahteve, ki jih navadno imamo do avtomobila. Z prav takim smo nekje 20 let nazaj z družino šli na izlet v Pariz, brez težav prišli tja in nazaj.
Dandanes bi si lahko omislil skoraj karkoli, po želji (ok, nekje do 50.000). Pa sem še vedno pri avtu, morda trenutno vrednemu 5000. Služi vsem svojim potrebam… Kdor pa me misli ocenjevati po avtomobilu – mi za njegovo mnenje (pa tudi zanj/zanjo) “dol visi”. Načeloma še bolje, da nimava nikakršnih nadaljnih stikov.
[/quote]

Vidiš, moški, ki takole razmišlja, dobi pri meni takoj ogromno pik.
Pohvalno.

In kot je že zgoraj en omenil: meni je bolj bistveno kaj dam vase (ne mislim le hrane, ampak tudi doživetja, izobrazbo, potovanja, hobiji, šport) kot avto. In pri moškem tudi to iščem.

Meni je smešno, ker ogromno ljudi po avtu sodi kakšno finančno stanje ima lastnik avta (najbolj zabavno je, ko se pripelje s sposojenim odličnim avtom :)).
Jaz pa pogosto pomislim, da človek za v pisker nima kaj dat, avto pa fajn.
Namreč kar veliko jih poznam, ki vozijo hude avte, plače pa sigurno zanič. Potem seveda ni denarja za kaj drugega, če ogromno za avto zagoniš.

Se spomnim v službi. Večina jih je vihala nos nad poceni avti. Tako, da kar pogost pojav.

New Report

Close