Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čudne ženske…

Čudne ženske…

To!
In moški na tinderju, ki imajo v opisu napisano, da mora ženska pisati prva. Pa ni malo takih. Kakšno zadoščenje ima tak moški, ki se pusti ženski osvajati? A ni večji drive, da hočeš nekaj “osvojiti”? Pravi moški so osvajalci, lovci, v akciji…

Dragi sonček. Mislim, da v svetu kjer je en kup poženščenih in vase zaljubljenih narcisoidnih fantkov. In preveč lepih punčk pač prihaja čas ko naj bo moški pač pravi moški, z vrednotami in nekim namenom, ženska pa ženstvena in nežna. Žal se strinjam s tem, da so določena pričakovanja pač nekaj povsem normalnega. Za žensko z vsebino pač mora človek tudi imet vsebino. In če le to imaš potem ni hudič, da ti katera da nek signalček da jo povabi ven. Kar je z ženske strani realno dovolj. Kar se pa tiče zarok… Oprosti ampak takoj ko se bo začel trend zarok z ženske strani bomo ženske izpadle obupane in po moškem klasičnem razmišljanju vsiljive moški pa žal manj moški. Pa ne zato ker je to tvoja dolžnost ampak ker so ljudje obsojajoči in zlobni.
Ni panike ne pravim da mora moški vse narest sam. Daleč od tega. To se ne pričakuje ampak mora biti predvsem tudi vreden truda, predvsem po neki gentelmanski kulturi s katero se ponaša ne z egom. Pridržana vrata niso iz mode mladenič pa poklonjena roža tudi ne. So pa iz mode tisti ki mislijo da jih niihov ego pri ženenskah uvršča na vrh tistih tako oklicanih pričakovanj. Ženske pričakujemo odnos, taka ki ga dejansko občuti bo naklonjenost in geste tudi vrnila. Brez nič pa ni nič.

Zadeva je enostavna. Žensk ne sprašuješ zakaj si pa ti sama. Big fail. Razlogov je veliko. Nekatere so obletavane in imajo malo višji zid. Čez pridejo najbolj vztrajni ne pa vedno tudi najbolj primerni za njih. Sčasoma jim to oblikuje tudi sprevržen filter. V bistvu mi je za take hudo. Ker so kandidatke za samskost pri 40ih in večkratne ločitve brez terapije in korekcijo filtra. Spet druge so imele nesrečne zgodnje partnerske zgodbe. Prvo in edino pravilo. Če ti je ženska všeč stavi na polno. Ja, lahko boš izgubil, ampak pokazal si jajca. Mi smo svoj čas to morali početi v hrupnih lokalih ali pa sredi plaže. Ali pa v trgovini. Kjerkoli. Če ti vibracija zaigra, ne cincaš. Kako se to naučiš? Iz zamujenih priložnosti cincanja in tepeža po glavi. Vedno ti je žal za tisto, česar nisi storil, ne za osmešenje, ki si ga storil. Ženskam so vedno všeč fantje, ki si upajo. Če je nežna in introvertirana in ti tudi se bosta našla tako, če je ekstravertirana in ti tudi, prav tako. Obstajajo pa tudi magnetne izjeme. Ne analiziraj, ker teženja punce ne marajo na prvih zmenkih. Tak je svet. Za filozofiranje bosta imela čas na naslednjih zmenkih.

Je dobra in komplicirana tema in se s tabo v večini strinjam. Zakaj mora moški narediti prvi korak in zakaj ga mora ženska? Običajno ga naredi dominantni v razmerju. Pa naj bo to en ali drugi. Nekatere pričakujejo to od moškega, ampak večinoma zaradi izkušenj, ne zaradi “staromodnosi”. Staromodnost je izgovor. Tega pa ne bo nobena rekla v faco. Imam 27 let, bila sem na 5 zmenkih v življenju ker imam že lep čas resnega prtnerja. Imam tudi to srečo, da so bli 4 od teh 5 zmenkov komedija in precej stereotipno slabi zmenki in so me posledično zelo zabavali. Prvo vprašanje je vedno zakaj sem samska… wtf??? Zakaj si ti samski pi**a. Verjetno zato ker prdim po kavi, sem včasih sitna in pričakujem partnerja, ne dojenčka, ker nisem gospodinja, ker lahko živim z umazano posodo, polnimi smetmi in umazanim krožnikom pri postelji dokler me ne zmoti. Valda ne poveš na prvem zmenku kakšne napake imaš, zato nehaj to spraševati ker ne boš dobil realnih odgovorov. A na razgovoru za službo realno poveš zakaj si brez nje? Ne. Vsak, ki me to vpraša me odvrne ker ne pokaže izvirnosti in očitno ne razume stadija spoznavanja, ni čustveno razvit.

Potem pa so tu še izkušnje. Če povabimo prve, hitro izgubite zanimanje. Nekateri moški (in tudi nekatere ženske) ste kot otroci. Če je nekaj vedno na voljo, vedno zainteresirano, vi kmalu niste več. Se ženska preveč ponuja – k**ba, povabi prva na zmenek, prva piše, zaprosi – obupana, želi več spolnosti – nimfomanka, želi odgovornega in odločnega moškega – je zbirčna in fina. Ženske smo večkrat ožigosanje kot ste vi. Tega ne moreš zanikat. Ko zmenkariš z ženskami nad 25 veš da so že imele nekoga. In vedno vas bomo primarjale z njim. bivši Tone ni nikoli odpru vrat, ni bil pozoren, ta Franci tudi ni odpru vrat, torej enako ni pozoren. A razumeš? Poleg tega pa pazimo, da izgledamo dobro, da ne izpademo preveč ali premalo samozavestne, možače kot nas radi kličete, ampak hkrati ne preveč ženstvene, ker smo potem takoj žigosane kot staromodne. Samo če pogledaš teme na tem forumu… zakoj so ženske vedno manj ženstvene, zakaj mora moški vedno narediti prvi korak. Ne moremo zmagati. Ker nismo vsi enaki.

In zakaj čakamo na moške? Ker ženske (oz nežnejša polovica, kar je lahko tudi moški) za srečo potrebuje varnost, ljubezen, pripadnost, sprejemanje. Prvi vtis je zelo pomemben in če (v tem primeru) moški ne naredi prve poteze, izpade šibek, neodločen in nezanimiv. Najdi nekoga ki ti paše. Eni imajo radi ženstvene ženske, eni možače, eni vmes. Nehaj vse ljudi trpati v en koš in jih glej kot posameznike.

Glede poroke in zaroke… ženska se poroči ko se lahko, moški kadar hoče. In to še kako drži.

tudi jaz, se oprosti nikakor ne strinjam s tabo. Torej ti pričakuješ od ženske, da te bo povabila ven, in očitno da te bo tudi poročila, potem bo morala še sama kaj popravit in podobno potem takem. Kar pa je definitivno skregano z logiko, potem ženska ne potrebuje moškega in lahko živi kar sama. Od nekdaj imamo ženske to v sebi, to so nam vcepili že predniki, da tako je. Sem mnenja da se moški potrudi, kajti moški ste “lovci” in ne obratno. Pol pa mej “možačo”, če ti bo bolj všeč. Predlagam da tega več ne sprašuješ, se prepustiš in se potrudiš za punco ki ti bo všeč in ne da se bo ona trudila za tebe!

New Report

Close