Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čuš bi zopet zaprl trgovine ob nedeljah

Čuš bi zopet zaprl trgovine ob nedeljah

tako je prav, pa ne sam ob nedeljah ampak že v soboto ob 13 h, ter obvezno še zapreti bencinske črpalke, razen ob avtocestah in dežurne, včasih je bila najbilžja črpalka na relaciji sg-velenje žalec ob nedeljah odrta v Šempetru v savinjski dolini
[/quote]

Draga Barca tukaj si pa brcnila v meglo. Nedelje so odprte zaradi lobijev in Jankoviča ki je bil takrat na čelu trgovine.
Drugače pa je določen {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi vedno – za mene – čuden. Lep sončen nedeljski dan pa gre družina z otroci na sprehod v trgovine. Te ljudje načeloma jamrajo, da nimajo časa za otroke, za učenje, za domačo nalogo nenazadnje še stokajo na monu, da ni bilo časa za igro.
Gospa, ki je dejala, da rada dela ob nedeljah, ker s svojo plačo ne more nikamor. Sprehod nič ne stane. Nabiranje gob in kostanja ali jesenskih listov v gozdu tudi ne. Torej!
Nihče ne bi umrl, če bi bile trgovine ob nedeljah zaprte. Veliko ljudi pa ne bi vedelo kam sami s seboj. Kako ves dan preživeti s partnerjem, z družino. Kaj početi skupaj. {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi misli, da je popoln dan samo takrat, ko gre na sprehod v nek center, se sprehaja, gleda artikle po trgovinah ne kupi ničesar samo na koncu mogoče spije kavico v lokalu in zadovoljen odide domov. Vendar za te ljudi obstaja pomoč.
Trgovine so med tednom odprte do 21-22-h in to je dovolj da nabavijo tudi tisti izbranci, ki delajo do 17-h.

Verjetno bodo trgovci potem rabili manj prodajalcev.
Bodo lahko vsi odpuščeni šli po gobe…črni humor..jah.

Jaz pa bi želela, da bi bila kakšna trgovina odprta tudi čez noč.

Včasih je bil Mercator na Tržaški v Lubljani odprt 24 ur – se spomnim, ene 20 let nazaj – velik problem je bil zaradi alkohola, džankijev, kraje… So imeli vedno po dva varnostnika, pa še vseeno problem. Ni slovenski narod kuturen in primeren za nočno kupovanje futra -ali pride nasut v trgovino ali pa zadet.

Zdaj so to nadomestile bencinske črpalke….icer res z višjimi cenami, ampak tisti, ki nujno, krvavo rabi, pač plača…

Zagovorniki odprtih trgovin rečejo marsikaj, samo tega ne, da potrošniška kultura Slovence UBIJA, tako kot je že pobila večino zahodne Evrope, kjer se ko bojo uvedli robote sploh ne bo opazilo kdo je človek in kdo stroj.

Trgovine bi morale biti ABSOLUTNO zaprte ob nedeljah, in tudi večino sobote. Ampak zdaj je že prepozno, ljudje so dodobra razvajeni. Za konec ropanja državne blagajne in za konec brutalnega znašanja nad delavstvom, ne bodo šli na ulice. Če jim pa zapreš njihove svete trgovine, sem pa prepričan da se jih bo že našlo kakih tisoč, ki bodo marširali po ulicah in tulili, naj vlada odstopi.

jaz tudi težko prenašam žejo:-)))

Zakaj imajo nekateri potrebo diktirat, kaj naj bo s trgovino?

Ne hodit kupovat, ne se zaposlit v trgovini, do sem sežejo vaše pravice in svoboda, naprej je pa vtikovanje in diktiranje.

In seveda neki zasnifanci kokainasti se ravno spomnijo.

mater… ja… zakaj če o pravicah, taki ne vložite skupinskih odškodninskih zahtevkov za nazaj, ko so vam kratili pravice in so bile trgovine odprte do sobote in še to samo do 12h ?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ni moja pravica, da so trgovine odprte, tako kot ni tvoja pravica, da niso odprte.

mater… ja… zakaj če o pravicah, taki ne vložite skupinskih odškodninskih zahtevkov za nazaj, ko so vam kratili pravice in so bile trgovine odprte do sobote in še to samo do 12h ?
[/quote]
… pa filmi so prihajali z nekajmesecno zamudo v kino, neta pa sploh se ni bilo in na telefonski prikljucek (fiksni) se je cakalo vec let.
Se pred tem je redko katero gospodinjstvo imelo tv ali avto, pa kopalo se je ob sobotah v skafu.
Se pred tem niti ni bilo trgovin, ampak je bil sejem ob sredah in ob sobotah.
In se prej so jedli tisto, kar so pac nalovili in nabrali.

Koliko nazaj bi torej sli nostalgiki? V jame?

Trgovine ob nedeljah zapret in naj družine peljejo otroke v naravo, ne pa na igrala postavljena v šopingih…

Naj bodo trgovine odprte, kakor lastniki želijo, s tem pogojem, da tam zaposledi za nedeljsko ali praznično delo dobijo dejansko plačano urno postavko povečano za faktor 2 alo 3, prav tako se cene artiklov dvignejo za 10, 20 ali več {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Če kdo rabi kaj nujnega, bo kupil. Narod bo začel malo razmišljati za en dan vnaprej, ne pa da še ob 12.00 ne ve, kaj bo imel ob 13.00 za kosilo!

Tudi cene bodo takšne kot bo lastnik rekel, nobenih pogojev ne morte postavljat. Pa tudi nobenih večjih bonusov ne, na zavodu je 100000 zamenjav za prodajalce, če komu kaj ne paše.

Kaj tebe briga, kdaj kdo študira na svoje kosilo? Eni res brez vtikovanja v druge ne znate preživet?

Vse se da, če mi nebi tako radi kupovali ob nedeljah in praznikih bi tudi trgovci zaprli svoje prostore. Vse je v nas brez poslancev in referenduma.

Namesto v trgovino pojdite k maši in gospodu župniku poklonite dar, bo veliko ceneje kot v zapravljanje nakupovalnem središču, pa še več dobite za to. Meni ni nikoli žal, da sem dala.

A si cela v puščico not skočila, ali samo s spodnjo polovico?

Vsaj 20 evrov dam vsakič, ponavadi več.

Nevem, zakaj toliko panike okoli tega, da so trgovine ob nedeljah odprte. Mene to ne moti. Moti me neko vtikovanje, ko politika pove, kaj mora biti. Naj trgovci odločijo, če bodo imeli svojo trgovino odprto ali ne. Sedaj mi je vredu, da so odprte, ampak konec pa me tudi ne bi bilo, če bi bile zaprte.

v demokraciji odloča ljudstvo, ne pa kar neki ceh!

Kam v naravo? Otrokom kazat smeti, ki ležijo v gozdu, po travnikih, v jarkih … Mogoče kakšen ogled divjih odlagališč, ki so na vsakih 50 metrov?

Kam v naravo? Otrokom kazat smeti, ki ležijo v gozdu, po travnikih, v jarkih … Mogoče kakšen ogled divjih odlagališč, ki so na vsakih 50 metrov?
[/quote]

Lepa narava obstaja…:)))¨samo videti morate lepo, ne samo smeti…
v kolikor pa vidite smeti…pa akcija in pobirat kakšno soboto….z otroki.
pa bo Slovenija bolj čista :)))
Kje pa živite, da imate tak svinjak???

Lepa narava obstaja…:)))¨samo videti morate lepo, ne samo smeti…
v kolikor pa vidite smeti…pa akcija in pobirat kakšno soboto….z otroki.
pa bo Slovenija bolj čista :)))
Kje pa živite, da imate tak svinjak???
[/quote]

V naravi, jasno.
Je pa res, da je bila prej bolj čista.

V naravi, jasno.
Je pa res, da je bila prej bolj čista.
[/quote]

res je bila narava prej bolj čista, prav imate.

New Report

Close