Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dijak zapravi preveč

dijak zapravi preveč

50 Eur mesečno. S tem da ima plačano malico, urbano in stanuje doma.
[/quote]

Še obstajajo normalni starši….200€ na teden je noro veliko….

Naš je 2. letnik in dobi 60 eur na mesec za malico. To je to … Še nikoli ni rekel, da je premalo. Štipendije nima, je pa med poletjem en mesec delal in tisto troši za svoje potrebe (ki se meni ne zdijo nujne). Plačava mu bivanje in hrano (zajtrk, kosilo in večerjo) v dijaškem, kozmetiko in oblačila, obutev, potrebščine za šolo.


ni težko razumeti, da imajo nekateri dosti
težje je razumeti, zakaj se javljajo v temah, kjer je na tri kilometre razvidno, da avtor nima ravno veliko na razpolago…
ne vem, da si ego bildajo?
da uživajo v tem, kako nekomu vtiraj sol v rano?

avtorica napiše, kako se s težavo preživlja in kako njen sine dijak (!) zapravi 270 EUR na mesec, pa ne ve zakaj.
potem pa uleti ena presrana, ki v življenju še ni resno delala in začne pametovat, da jurja na mesec pa res ni težko zapravit in da za to skoraj nič ne dobiš…
super, ful koristna pripomba
[/quote]

Tkole na hitro …. Lastna hvala, cena mala ….
Mene se ti, ki se ven mečejo ne dotaknejo. V bistvu se mi smilijo, ker se šopirijo pred virtualnimi tujci.

Tako.
Čudna so pota gospodova …

Pred Ekonomsko fakulteto si poglejte vozni park študentarije. Mislite, da so si avtomobile kupili z lastnim denarjem?

Nisem brala drugih odgovorov.

Če je upravičen do štipendije, je upravičen tudi do brezplačne malice.

Naš ima osnovne državne štipendije 100€ in 23€ dodatka za uspeh. To je njegova žepnina. Porabi jo za kakšen koncert, prireditev, kino, tudi za kakšno (dodatno) malico, plačilo naravoslovnega/kulturnega/športnega dneva, za vstopnino v lokal, kamor gre res občasno, za pijačo po pouku občasno.
Vozne karte ne potrebuje, se vozimo skupaj z avtomobilom.
Občasno si kupi kakšen kos garderobe.

Zelo redko mu dodatno stisneva 2€, ko gre v petek zvečer ven. Sicer denarja od naju ne dobiva, kupimo mu oblačila, obutev in vse za šolo.

Hčerka, ki je manj družabna in je manj hodila na pijače, si je z istim zneskom v času srednje šole kupovala garderobo, obutev, kakšen kos pohištva za sobo, posteljnino in prevleke zanjo… Ker sem ji za oblečt kupila tudi jaz, je imela vsega toliko več, njej je bilo to pač bolj pomembno.
Malico je imela tudi ona brezplačno in tudi njej smo redko dali kakšen dodatni evro.

Štipendijo dobivajo dijaki/študentje iz finančno šibkejših družin, vsaj tako bi naj bilo.
Če bi midva lahko vsakemu dala 150€, poleg tega pa mu še kupovala vse, kar potrebuje za šolo ter garderobo, obutev, pa zdaj potrebuje novi jogi, potem mu je razpadel pisalni stol itd., potem za štipendijo ne bi zaprošali.

Tkole na hitro …. Lastna hvala, cena mala ….
Mene se ti, ki se ven mečejo ne dotaknejo. V bistvu se mi smilijo, ker se šopirijo pred virtualnimi tujci.
[/quote]
Saj visiš da je od tam, kjer je moto, ima se može se. Navzven.
Doma pa krompir in zele natepavajo.

Me pa res zanima kateri dijak poleg štipendije dobi tedensko od staršev še 200 EUR žepnine?
Ob tem, da ima zastonj bivanje, hrano in plačane položnice ?
Saj razumem potrebe mladostnikov – samo tole je pa malo prenapihnjeno.

Na teden ? In to kar tako? Brez kakšnih zaposlitev doma, pogojev, … ?

Kakšna radodarnost.

Ma kakšna zajebancija , a ti ves kolko stane bencin, čevlji, obleka in drugo..
Ko da je to nek velik denar.. Jurja na teden to bi bil večji denar..
[/quote]

z jurjem na mesec punco preživlja… če DIJAK zapravi jurja na mesec, mora pa res kraljevsko živeti. tista njegova punca mora biti plačljive sorte…
ker sori, za bencin ne porabi več kot 100 eur, za hrano mogoče 200, vsak teden si tudi ne kupi novih čevljev in cot za 100 EUR…. večino tvojega denarja punči pobaše, si lahko ziher.

Na teden ? In to kar tako? Brez kakšnih zaposlitev doma, pogojev, … ?

Kakšna radodarnost.
[/quote]
Ima se, može se.
Jaz bi rajši dolgoročno varčevala in mu ob osamosvojitvi skeširala tisto. Tako pa je bilo zadnjič brati celega hudiča v tisti temi, kjer bodo starši eni hčeri dali 30jurjev, ko bo šla na svoje.
Sicer pa jaz pravljicam o bajnih zneskih zaslužkov, plač in razsipavanja, verjamem glih en tolk kot v decemberske može.
Preveč je folk domač v temah okoli socialnih pomoči, izrednih pomoči in rdečega križa. Pa se mi to bolj realno zdi kot pa tisto prvo ven metanje s tem, koliko kdo ima. Če ima, hvala bogu, naj nameni še kaj za lačne otroke po slovenskih šolah, ni pa treba na tako velik zvon obešat svojega bogastva. Iz dneva v dan. Sploh, ker sam nisi ustvaril nič, tako nekako se je dalo razbrati iz dosedanjih zapisov. Pa privoščim, če je bilo zasluženo na pošten način. Pri grdi vemo kako 🙂

Otroku dajte toliko, kolikor ste zmožni. Kako sin upravlja z denarjem niti ni potem pomembno. Ne vidim razloga zakaj nebi zaupali svojemu sinu.

Vsi smo bili tam. Enkrat preprosto ugotoviš, da zapravljaš za nepomembne stvari. Naj bo sinu kasneje žal, da je denar porabil za bedarije. Tako se bo najbolje naučil upravljati z denarjem, da ga bo nato varčeval dokler ne kupi nečesa kar mu bo v prihodnosti prinašalo denar.

Nikakor NI na prvem mestu hiša, lastno stanovanje za življenje, ipd. Najprej je potrebno primerno naložiti svoj denar, da vam ustvarja dobiček več let ali do konca življenja.

Sam sem garal kot norec 10 let, da sem lahko kupil nepremičnino za oddajanje. Ta čas sem živel v 1 sobnem najemu za 100€ na mesec.

Mi pa sedaj poleg dobre plače zelo pride prav denar od najemnin, sedaj imam tudi svojo hišo + apartma na drugem koncu Slovenije. Mi ni žal, da 20 let nisem imel lastnega stanovanja, sem pa imel apartma za oddajanje kateri mi še danes prinaša denar.

Pa ni edina investicija, ki prinaša denar stanovanje. So tudi druge veliko boljše, recimo vlaganje vsega v svoje mlado podjetje, naložbe v projekte, ipd.


Ima se, može se.
Jaz bi rajši dolgoročno varčevala in mu ob osamosvojitvi skeširala tisto. Tako pa je bilo zadnjič brati celega hudiča v tisti temi, kjer bodo starši eni hčeri dali 30jurjev, ko bo šla na svoje.
Sicer pa jaz pravljicam o bajnih zneskih zaslužkov, plač in razsipavanja, verjamem glih en tolk kot v decemberske može.
Preveč je folk domač v temah okoli socialnih pomoči, izrednih pomoči in rdečega križa. Pa se mi to bolj realno zdi kot pa tisto prvo ven metanje s tem, koliko kdo ima. Če ima, hvala bogu, naj nameni še kaj za lačne otroke po slovenskih šolah, ni pa treba na tako velik zvon obešat svojega bogastva. Iz dneva v dan. Sploh, ker sam nisi ustvaril nič, tako nekako se je dalo razbrati iz dosedanjih zapisov. Pa privoščim, če je bilo zasluženo na pošten način. Pri grdi vemo kako 🙂
[/quote]

Ne, samo gledam za nazaj kako je bilo pri nas. Saj sem tudi jaz dobival neke vrste “štipendijo” (manj kot piše citirana), ampak se je pričakovalo, da sem imel odličen uspeh, pomagal v firmi in doma.

Pa sem vseeno smatral kot “gešenkt”, ker ne vem koliko dodane vrednosti je moje delo sploh imelo.

Vlaganje denarja je primerljivo kockanju. Le da običajno po vlaganju nekaj ostane, lahko več ali manj.

ej ti – govora je o dijakih, ki ponavadi še nimajo izpita B kategorije…..

oprosti no – pri nas denar ni problem, ampak dobi pa za 2. letnik gimanzije točno 50 eur žepnine, ima plačano prehrano in prevoz do šole in iam še Zoisovo štipendijo. Pa prihrani večino mesecv Zoisovo na računu…..

govora je o srednješolcih….. Ki se morajo naučit ( če se še niso) ravnat z denarjem. Ker je v teh letih zadnji vlak, da ga ujamejo tudi kar se tega tiče -da se aučijo gospodarit z denarjem…..

Vlaganje denarja je primerljivo kockanju. Le da običajno po vlaganju nekaj ostane, lahko več ali manj.
[/quote]

Nope, ni – ker pri nas moraš bit star 18. let, da greš lahko “kockat”, v USa pa napirmer21…. Govora je pa o dijakih, ki večinoma še niso stari 18


kaj pa dobiš za jurja.? Lepo te prosim.
Eni dajejo otrokom se več. Mi smo čisto povprečje. Pa računi da mu ne dam niti evra več kot toliko.
[/quote]

Poznam mamo treh otrok, ki je samohranilka in vsak otrok dobi takole po 200€ na TEDEN!
Ampak to je ena, vse ostale pa sklamfajo skupaj 200€ na mesec ali pa še to ne.

Dobiva Zoisovo in jo je uspel zadržati vsa 4 leta. Malice nima zastonj. Pouk ima razdrekan čez cel dan, domov prihaja okoli 17.00 ali 18.00. Predvidevam, da gre včasih 2x na dan na malico.


igra fortnite

Upam, da bo to čimprej ugotovil.

Dobiva Zoisovo in jo je uspel zadržati vsa 4 leta. Malice nima zastonj. Pouk ima razdrekan čez cel dan, domov prihaja okoli 17.00 ali 18.00. Predvidevam, da gre včasih 2x na dan na malico.
[/quote]

Tudi naš pride kdaj ob tej uri domov, ja.
Ampak pouka ne tvoj ne moj nimata do pol petih, petih – saj to nama je obema jasno, ne?
Razen zdaj enkrat tedensko, ko majo plesne za maturantski ples, pa še takrat končajo pred 16.h.

Od tebe je odvisno, kako se bo naučil razpolagati z denarjem. Ker samemu mu očitno ne gre najbolje od rok.
Mu bo pač potrebno sredstva omejiti oz. zahtevati dokazila o porabi, če misliš, da res potrebuje toliko.
Ali pa ne. Predstave o tem, kaj je veliko in kaj malo denarja, imamo zelo različne.

Če se pretežno oblačiš v second handu ali takrat, ko imajo trgovine na že znižane artikle še 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust, in ne hodiš ven jest, je 120€ štipendije malo bogastvo, moji hčerki je bilo to že hitro jasno.
Nekomu pa je jurja drobiž.

Mislim, da najstnikom predstave o tem še vedno oblikujemo starši.

Upam, da bo to čimprej ugotovil.
[/quote]

Mislim, da je treba otroka od malega navajati na denar, na varčevanje, na hranilnik in da se potem kupi kaj zaželenega in večjega. mislim, da je to pač vzgoja, ki jo dobiš doma pri starših.
Zato moramo pogledati vase in se zamisliti nad seboj : zakaj moj otrok dela tako in ne drugače?

Poznam mamo treh otrok, ki je samohranilka in vsak otrok dobi takole po 200€ na TEDEN!
Ampak to je ena, vse ostale pa sklamfajo skupaj 200€ na mesec ali pa še to ne.
[/quote]

Grda resnica je hči bogatih staršev in nima občutka za druge!
Mož ima podjetje, ona pa živi od podarjenih nepremičnin. Samohranilko so pognali na cesto brez usmiljenja! Hudobni ljudje!

Ne vem a vaši otroci cele dneve doma čepijo in se nič s prijatelji ne družijo? Naš je v 3.letniku in dobi 320€ na mesec. S tem si plača kosilo v šoli ali po šoli in razne kavice, kino, biljard in pijačke, tudi po fitnesu tisti šejk. Urbano, telefon, fitnes in vsi ostali stroški so naši – od staršev. Če se čez vikend obeta kaka žurka ali obisk diskoteke, mu še dodatno dam za taxi da varno pride domov.
Se mi zdi ravno pravšnji znesek, da ne sedi ob kozarcu vode in da se ne odreka hrani na račun kav, kina in vikend žurk.

New Report

Close