Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dijak zapravi preveč

dijak zapravi preveč

Grda resnica je hči bogatih staršev in nima občutka za druge!
Mož ima podjetje, ona pa živi od podarjenih nepremičnin. Samohranilko so pognali na cesto brez usmiljenja! Hudobni ljudje!
[/quote]

In ti si ji neskončno fouš ker ona ima in ti nimaš. Ni socialna ustanova. Oddaja za dobiček in ne za božji žegen. Naučte se že to.

Grda resnica je hči bogatih staršev in nima občutka za druge!
Mož ima podjetje, ona pa živi od podarjenih nepremičnin. Samohranilko so pognali na cesto brez usmiljenja! Hudobni ljudje!
[/quote]

Pa saj ni važno! Kaj napadate in žalite, primitivni ste s takimi!

Nope, ni – ker pri nas moraš bit star 18. let, da greš lahko “kockat”, v USa pa napirmer21…. Govora je pa o dijakih, ki večinoma še niso stari 18
[/quote]

Sveda je ampak zapenjaš v nianse. Bistvo je isto. Špekuliraš da se ti bo “ußralo” in na koncu večinoma spušiš ali pa si srečen in si nekje na istem. Profitirajo redki, pa še ti pogosto zaßerjejo dobitek.

Čepeti ga še nisem videla, razen ko je v spodnjem predalu pisalne mize kaj iskal. 😁

Sicer pa – kul.
Če mu lahko, in če se ti zdi prav, mu daš.
Mi mu ne moremo.

Sama v celem letu ne zapravim 320€ za družabno življenje, pa služim. Tako pač je.

Pogosto pa pridejo k nam, k njemu na obisk njegovi prijatelji in on gre k njim; tako mimogrede še njegovo družno spoznam.

Za kakšno pijačo po pouku in za v petek zvečer ven pa se še vedno najde. Če se dobro organizira.

Če rabi 320 na mesec da dijak preživi, je to hecno. Če vse to zapravi, nima občutka za upravljanje z denarjem. Sicer pa je vseeno, ker mu je prihodnost tako že vnaprej tlakovana z rožcami

200 € na teden mulcu v srednji soli? Upam, da je to troll.

Če bi mu res dajala toliko denarja in bi vse zapravil, ji bi bil samo bedak nevoščljiv. Ker si res ne bi želela otroka, ki bi tako na veliko zapravljal. Bi me bilo pa tudi sram, da ga nisem naučila ravnati z denarjem.

200€ na teden: provokacija ali pač ne

Dejstvo je, da eni imajo veliko denarja. Res veliko. In si veliko privoščijo. Veliko več, kot mi vemo. Ker eni dejansko skrivajo koliko imajo, ravno zaradi foušije okolice.
Če si lahko to privoščijo, zakaj pa ne?

Jezus pomagaj, če se vam zdi 800€ na mesec veliko denarja.

Čisto dovolj ima štipendijo. Predpostavljam, da ima glavnino hrane doma, se pravi da ena malica in mesečna prideta manj kot 120 inmu ostane še tu in tam za kako pijačko.

… družine ki NE POTREBUJE štipendije. Mulc ima 120 evr čist zadost za cel mesec s priboljški vred, pa še kakšno cunjo si lahko kupi za ta dnar.

Pa vi ste kompletno zmešani (ne vsi) s tem denarjem mora pridt čez mesec (malice, bencin, bus,sport,potrebščine, obleka, obutev, higienske potrebščine ali kozmetika kot zelite plus priboljski,pa računate da sem mu se vinjeto častila in jo je dobil zastonj) vse kupuje sam. Star je že 18,letos bo koncal solo . Ne govorim o 16 letniku .. Res da doma živi brezplačno in mu kuham in perem, ampak včasih ga ni do večera domov ko so treningi. Nekaj pa mora za kosilo pojest kadar ne je doma. Vam je to preveč.. Lepo prosim no. Jaz sem mislila, da sem med normalnimi in varcnimi v našem krogu kjer smo si podobnih financ, vi pa da je to preveč.. Drugi me pa jebejo da je to premalo..

Če seštejem svoje mesečne stroške, pa tudi delam cel dan in se vozim gor in dol, pa kozmetika, higiena, frizeraj, nohti, najlonke, prigrizek, pa kako kosilo, pa kaka kava tudi zapaše, pa zaprmej ne pridem do 800 na mesec. Vinjeto sem si kar sama plačala.

Grda resnica je hči bogatih staršev in nima občutka za druge!
Mož ima podjetje, ona pa živi od podarjenih nepremičnin. Samohranilko so pognali na cesto brez usmiljenja! Hudobni ljudje!
[/quote]
Ves kaj ti krava neumna ne zavajaj in povej čelo zgodbo če se že oglasas kravetina pokvarjena

Vsi smo “zmešani” samo ti si normalna.
:-))

800 evrov ne mesec?
Dijaku?
Wow. 🙂


800 evrov na mesec gotovine.
+ bivanje doma (recimo min 150-200 evrov študenstsko stanovanje), + hrana doma in kuhanje (recimo min 100 evrov mesečno), + pranje ( dajmo rečt 50 evrov).
Skupaj 1.150 evrov. Za študenta.
Noro. Če si med bogatejšimi, je to normalno. Če ne, pa: noro.


800 evrov na mesec gotovine.
+ bivanje doma (recimo min 150-200 evrov študenstsko stanovanje), + hrana doma in kuhanje (recimo min 100 evrov mesečno), + pranje ( dajmo rečt 50 evrov).
Skupaj 1.150 evrov. Za študenta.
Noro. Če si med bogatejšimi, je to normalno. Če ne, pa: noro.
[/quote]

Zanimiva, tale ta grda – sem mislila, da je bolj samozavestna, pa se vendarle precej obremenjuje z mnenji okolice. Prestolonaslednik si je očitno našel deklico po vzoru svoje matere – pardon, ta se šlepa na bogastvo prednikov, deklica pa na skorajšnje bogastvo fanta…

Načeloma velja, da naj bi se vsak stegnil, kolikor se zmore.
Če zaslužim jurja in pol, potem pač otroku za njegove potrebe ne morem dati 800 ojrov, ampak dobi sorazmerno manj. Žepnina krije prevoz, malico in kakšen obisk kina/pico, karkoli – in ne, ne bi se mi zdelo normalno, če bi detece vsak dan za moj denar posedalo v kafičih. Tudi jaz tega ne počnem.
Lahko pa se detece zaposli čez poletje in preizkusi, koliko časa bo lahko popivalo za lastni zasluženi denar. oz. kaj bi si lahko drugače s tem privoščilo.


800 evrov na mesec gotovine.
+ bivanje doma (recimo min 150-200 evrov študenstsko stanovanje), + hrana doma in kuhanje (recimo min 100 evrov mesečno), + pranje ( dajmo rečt 50 evrov).
Skupaj 1.150 evrov. Za študenta.
Noro. Če si med bogatejšimi, je to normalno. Če ne, pa: noro.
[/quote]
Pobček ima mesečno na razpolago več, kot večina samskih 50+, ko poglihajo vse preživnine.
😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Kaj veš s čim si mat denar služi?

Pa vinjeto mu je šenkala. Jaz bi tud eno rabu. 😀

Zanimiva, tale ta grda – sem mislila, da je bolj samozavestna, pa se vendarle precej obremenjuje z mnenji okolice. Prestolonaslednik si je očitno našel deklico po vzoru svoje matere – pardon, ta se šlepa na bogastvo prednikov, deklica pa na skorajšnje bogastvo fanta…

Načeloma velja, da naj bi se vsak stegnil, kolikor se zmore.
Če zaslužim jurja in pol, potem pač otroku za njegove potrebe ne morem dati 800 ojrov, ampak dobi sorazmerno manj. Žepnina krije prevoz, malico in kakšen obisk kina/pico, karkoli – in ne, ne bi se mi zdelo normalno, če bi detece vsak dan za moj denar posedalo v kafičih. Tudi jaz tega ne počnem.
Lahko pa se detece zaposli čez poletje in preizkusi, koliko časa bo lahko popivalo za lastni zasluženi denar. oz. kaj bi si lahko drugače s tem privoščilo.
[/quote]

Če je familija bogata in nima finančnih pomislekov, potem, ja, ok, razumem, da imajo ljudje različno vrednotenje nekega zneska. In zato razumem, da se tej osebi zdi skoraj 1.200 evrov stroškov za nekega študentka normalen strošek.
Meni se ne, ampak jaz nimam bogate familije in neomejenih fin. sredstev. Meni se to zdi noro, nesprejemljivo, ‘ out of this world’.
Ampak, obstajajo ljudje, ki jim finance ne predstavljajo težav, nanje drugače gledajo.

To je odvisno od vsakega posameznika. Eni znajo upravljat z denarjem drugi ne, in nikoli ne bodo znali..
Sam sem sedaj 2. letnik studija, nikoli nisem imel stipendije, zepnine tudi ne, imam pa pri svojih 20 letih prisparanih 11 000 eur, kar se mi zdi zelo dobro. Res da zivim doma, in mi osnovne stvari placujejo starsi, ampak posledicno nikoli nisem dobival zepnine. Vecino denarja sem pridobil z delom, nekaj pac od kaksnih sorodnikov, babic za rojstne dneve in podobno.
Sestra je leto mlajsa, ima enake pogoje kot jaz, ampak nima nasparanega cisto nic..

Moje mnenje je, da ce vsak mesec dobiva tako stipendijo, kot zepnino, se sploh ne zaveda, da je denar potrebno zasluziti in ga jemlje kot samoumevnega.


Pobček ima mesečno na razpolago več, kot večina samskih 50+, ko poglihajo vse preživnine.
😂😂😂😂😂😂😂😂😂
[/quote]

Srečko. 🙂
Ali pa ne.

Saj je skoraj neverjetno, da bi otrok dobil 200 na teden. Verjamem, da so tudi takšni.
Sin ima letno vozovnico, za malico dobi 80 €, zraven dobi še kak evro za pijače. Povprečno to skupaj znese kakšnih 100 €. Ostalo dobi dodatno po potrebi (za darila, počitnice …).
Če bi imel 120 € štipendije bi dobil denar za letno vozovnico in nekaj za počitnice.

New Report

Close