Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dijak zapravi preveč

dijak zapravi preveč

Srečko. 🙂
Ali pa ne.
[/quote]
Pa seksa tudi več kot vsi monovci.
😂😂😂😂😂😂


Pa seksa tudi več kot vsi monovci.
😂😂😂😂😂😂
[/quote]
To je sreča samo za moškega. 🙂

Česa ti ne razumeš?
800 EUR res ni veliko denarja za osnovne potrebščine, se popolnoma strinjam, nihče tega ne trdi. 800 EUR za dijaka pa je mnogo, mnogo preveč, pa če ti verjameš ali ne. Dohodki staršev tukaj ne igrajo prav NOBENE vloge. Če bi imela otroka rada, bi z lahkoto razumela. Ker pa si očitno prisiljena njegovo ljubezen “kupovati”, je to samo tvoja osebna težava (in očitno tudi težava tvojih kolegov). Daj prihrani nam obremenjevanje s svojimi problemi v temah, ki sploh ne govorijo o tem. Lahko odpreš svojo temo.
Te pa popolnoma razumem in se popolnoma strinjam s teboj, 800 EUR na mesec za “kupovanje” človekove naklonjenosti je res smešno nizka vsota.

Jaz si nisem zapomnila denarja, ki so mi ga dajali starši v času šolanja. Vem pa za vsak fičnik, ki sem si ga prislužila s počitniškim delom.
Zato sem zato, da mladina čimprej poprime za počitniška dela. Tu ni pomemben odraz statusa družine.
Sem eno mamico povprašala, kje kaj njeni fantje delajo počitniško, pa je rekla…ah kaj bo delal itak bo delal celo življenje!

Česa ti ne razumeš?
800 EUR res ni veliko denarja za osnovne potrebščine, se popolnoma strinjam, nihče tega ne trdi. 800 EUR za dijaka pa je mnogo, mnogo preveč, pa če ti verjameš ali ne. Dohodki staršev tukaj ne igrajo prav NOBENE vloge. Če bi imela otroka rada, bi z lahkoto razumela. Ker pa si očitno prisiljena njegovo ljubezen “kupovati”, je to samo tvoja osebna težava (in očitno tudi težava tvojih kolegov). Daj prihrani nam obremenjevanje s svojimi problemi v temah, ki sploh ne govorijo o tem. Lahko odpreš svojo temo.
Te pa popolnoma razumem in se popolnoma strinjam s teboj, 800 EUR na mesec za “kupovanje” človekove naklonjenosti je res smešno nizka vsota.
[/quote]
Fovšija 😀

Seveda si lahko privoščijo marsikaj. PLačevanje česa konkretno v tem primeru?
Če bi meni starši dajali 800 EUR na mesec med obiskovanjem gimnazije, bi denar pridno shranjevala, da bi po študiju čim dlje pobegnila od njih. Taki ljudje mislijo, da lahko kupijo vse, celo tebe. Ne hvala, to ne bi bilo zame. Sem bila v teh letih pa že toliko pametna.


Fovšija 😀
[/quote]

Kaj pa bi vendar lahko zavidala, po tvojem mnenju, tej ženski tukaj gor? Si mislila denar? Nisi opazila, kaj z njim počne? Bi ti res bila na njenem mestu?

Seveda si lahko privoščijo marsikaj. PLačevanje česa konkretno v tem primeru?
Če bi meni starši dajali 800 EUR na mesec med obiskovanjem gimnazije, bi denar pridno shranjevala, da bi po študiju čim dlje pobegnila od njih. Taki ljudje mislijo, da lahko kupijo vse, celo tebe. Ne hvala, to ne bi bilo zame. Sem bila v teh letih pa že toliko pametna.
[/quote]

Česa? Vse kar si najstniki pač zmislijo: če govoriva za otroke bogatih staršev sem spadajo tudi oblačila, obutev in dodatki dragih znamk (btw Gucci zanje ni draga znamka;)), vikend izleti, nakit, parfumi, tehnologija, dnevna kosila jedo v boljših restavracijah, fitnes s trenerji…

Če bi imela bogate starše, dopust preživljala na jahtah, na vikend izlete bi hodila z zasebnim letalom, veš da imaš zagotovljeno službo, bivališče, …ni da ni. In bi v najstniških letih dajala žepnino na stran? Pa da te vidim:):):)
Govoriva o otrocih bogatih staršev, ki ne poznajo tega, da morajo gledati na vsak evro, ne poznajo strahu pred izgubo dohodka, hiše nad glavo…

Ooooooooo,
meni pa se je po božiču in Novem letu moj 18 letnik zahvalil za (skromno) obdarovanje, za večerji, ki sem ju pripravila ( “Vem, da si se ful trudla, super je blo” je rekel) in za čas, ki smo ga preživeli skupaj (na božič sva 4 ure skupaj sestavljala puzzle med drugim). 😍

Na koncu bom še srečna, da imamo malo!! 😊

Česa? Vse kar si najstniki pač zmislijo: če govoriva za otroke bogatih staršev sem spadajo tudi oblačila, obutev in dodatki dragih znamk (btw Gucci zanje ni draga znamka;)), vikend izleti, nakit, parfumi, tehnologija, dnevna kosila jedo v boljših restavracijah, fitnes s trenerji…

Če bi imela bogate starše, dopust preživljala na jahtah, na vikend izlete bi hodila z zasebnim letalom, veš da imaš zagotovljeno službo, bivališče, …ni da ni. In bi v najstniških letih dajala žepnino na stran? Pa da te vidim:):):)
Govoriva o otrocih bogatih staršev, ki ne poznajo tega, da morajo gledati na vsak evro, ne poznajo strahu pred izgubo dohodka, hiše nad glavo…
[/quote]

Poznam ta svet, na žalost. Pa mi dol visi zanj. Veš, v veliki večini ima vse zgoraj našteto tudi svojo mnogo preveliko ceno, ki je jaz ne bi bila pod nobenim pogojem pripravljena plačati. Bi si mnogo raje kar sama poiskala zaposlitev, hišo nad glavo in vse ostalo. In živela svoje povprečno življenje, daleč stran od ljudi, ki so pripravljeni dijaku v naših razmerah dajati 800 EUR na mesec.
Drugače pa, izjemno bogati ljudje niti pod razno vsi ne kupujejo otrokom, kar je zgoraj napisano. Njihovi otroci pogosto živijo povsem povprečno življenje in kasneje delajo v službah, tako kot ti in jaz. In celo sami si jih morajo najti.

Poznam ta svet, na žalost. Pa mi dol visi zanj. Veš, v veliki večini ima vse zgoraj našteto tudi svojo mnogo preveliko ceno, ki je jaz ne bi bila pod nobenim pogojem pripravljena plačati. Bi si mnogo raje kar sama poiskala zaposlitev, hišo nad glavo in vse ostalo. In živela svoje povprečno življenje, daleč stran od ljudi, ki so pripravljeni dijaku v naših razmerah dajati 800 EUR na mesec.
Drugače pa, izjemno bogati ljudje niti pod razno vsi ne kupujejo otrokom, kar je zgoraj napisano. Njihovi otroci pogosto živijo povsem povprečno življenje in kasneje delajo v službah, tako kot ti in jaz. In celo sami si jih morajo najti.
[/quote]

Poznam tudi jaz, zato pišem. Vse ima svojo ceno;)
Zato pa…višina žepnine je odvisna od več dejavnikov, vsak starš ve zakaj da toliko ali sploh ne da.

800 evrov na mesec Ćć*Vi pa denar očitno kopljete iz)šetemcoačmpoo dpgpdl.

Poznam ta svet, na žalost. Pa mi dol visi zanj. Veš, v veliki večini ima vse zgoraj našteto tudi svojo mnogo preveliko ceno, ki je jaz ne bi bila pod nobenim pogojem pripravljena plačati. Bi si mnogo raje kar sama poiskala zaposlitev, hišo nad glavo in vse ostalo. In živela svoje povprečno življenje, daleč stran od ljudi, ki so pripravljeni dijaku v naših razmerah dajati 800 EUR na mesec.
Drugače pa, izjemno bogati ljudje niti pod razno vsi ne kupujejo otrokom, kar je zgoraj napisano. Njihovi otroci pogosto živijo povsem povprečno življenje in kasneje delajo v službah, tako kot ti in jaz. In celo sami si jih morajo najti.
[/quote]
Ti je zdaj kaj lažje, ko si se spihala?


Če ti mislis da je 200 velik nisi ti se nič videl.. Nimaš ti pojma koliko nekateri mesečno otrokom dajejo.
[/quote]
200 na teden je ali laž, ali pa kretenizem.
Ta otrok bo do penzije pri tebi, ker za 1000 place ne bo delal.

Otroku se poleg stipendije primakne za hrano. Za kave, cigarete, zur in kino pa naj si zasluzi sam.

Z 200 euri na teden prezivi cela familija s placanimi racuni za vodo, elektriko in ogrevanje.

Ni mi jasno kje ti racunica, da financiras otroka na ta nacin. Od tega skoraj jurja na mesec bi si mulo lahko placeval najrmnino za spodobno stanovanje v srediscu Ljubljane in se ostalo bi mu za hrano….


200 na teden je ali laž, ali pa kretenizem.
Ta otrok bo do penzije pri tebi, ker za 1000 place ne bo delal.

Otroku se poleg stipendije primakne za hrano. Za kave, cigarete, zur in kino pa naj si zasluzi sam.

Z 200 euri na teden prezivi cela familija s placanimi racuni za vodo, elektriko in ogrevanje.

Ni mi jasno kje ti racunica, da financiras otroka na ta nacin. Od tega skoraj jurja na mesec bi si mulo lahko placeval najrmnino za spodobno stanovanje v srediscu Ljubljane in se ostalo bi mu za hrano….
[/quote]

Me je pa s tem podatkom čisto šokirala, sem takoj vprašala najstnika, koliko dobijo njegovi sošolci na mesec in je rekel, da se mesečna žepnina giba med 60 in 120 evri.

Naš 19 letnik dobi od babice 50 evrov na mesec, štipendije nima, od mene dobi denar za avtobusno karto, večinoma ga itak jaz vozim v šolo in domov, punce nima, ne kadi, je pa hudo šparoven. Včeraj je dobil od moža 10 eur za frizerja, oblačila, hrana, telefon to je še za1x naš strošek, ker se še redno šola.

Poznam ta svet, na žalost. Pa mi dol visi zanj. Veš, v veliki večini ima vse zgoraj našteto tudi svojo mnogo preveliko ceno, ki je jaz ne bi bila pod nobenim pogojem pripravljena plačati. Bi si mnogo raje kar sama poiskala zaposlitev, hišo nad glavo in vse ostalo. In živela svoje povprečno življenje, daleč stran od ljudi, ki so pripravljeni dijaku v naših razmerah dajati 800 EUR na mesec.
Drugače pa, izjemno bogati ljudje niti pod razno vsi ne kupujejo otrokom, kar je zgoraj napisano. Njihovi otroci pogosto živijo povsem povprečno življenje in kasneje delajo v službah, tako kot ti in jaz. In celo sami si jih morajo najti.
[/quote]
Od kod vam pravica “soditi” drugim in njihovim otrokom?

Od svojega petnajstega leta naprej sem dobila od staršev denar samo za izredne stroške (kakšen izlet s šolo ali podobno) , vse ostalo sem si pokrila s štipendijo in kasneje z delom.
Seveda domača oskrba je pa bila tja do 21, ko sem šla od doma.

Seveda si lahko privoščijo marsikaj. PLačevanje česa konkretno v tem primeru?
Če bi meni starši dajali 800 EUR na mesec med obiskovanjem gimnazije, bi denar pridno shranjevala, da bi po študiju čim dlje pobegnila od njih. Taki ljudje mislijo, da lahko kupijo vse, celo tebe. Ne hvala, to ne bi bilo zame. Sem bila v teh letih pa že toliko pametna.
[/quote]

Samo nekdo, ki nikoli (in se vedn) nima za burek lahko odvali nekaj tako neumnega.
Hvala za prakticni prikaz slovenceljske mentalitete.

V sinovem razredu, četrti letnik, sta dva taka, ki dobivata vrtoglave žepnine in se v šolo vozita z avtom.

Samo nekdo, ki nikoli (in se vedn) nima za burek lahko odvali nekaj tako neumnega.
Hvala za prakticni prikaz slovenceljske mentalitete.
[/quote]

Nič hudega, če je tvoj svet tako ozek, da ne moreš dojeti bistva napisanega. Saj razumemo.

Pa saj sploh ne igra vloge znesek, ki ga otrok dobi. Itak, da bo ta v premožnejših družinah večji.
Težava je, da NJEN otrok zapravi 270 €, medtem ko ona (družina) gleda na vsak evro.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Nič hudega, če je tvoj svet tako ozek, da ne moreš dojeti bistva napisanega. Saj razumemo.
[/quote]
Iz česa si pa ti razbrala, da ga kupuje, da ni sposobna biti mati?
O tem ni bilo nič napisanega.
Ljudje imajo pač denar.


Ti je zdaj kaj lažje, ko si se spihala?
[/quote]

Ogabno je, da se ljudje celo hvalijo s tem, da škodujejo lastnim otrokom. Večina teh otrok si že od majhnega tako ali drugače kupuje naklonjenost sovrstnikov. Da, smilijo se mi, ker imajo v večini primerov zelo resne posledice, ki jih včasih na žalost ni mogoče odpraviti.
Pa tako kot sem napisala, nikakor tega ne počnejo kar vsi starši z veliko denarja. Ker za to moraš biti po mojem mnenju tudi nekoliko neumen ali pa precej trmoglav, da ne zmoreš razumeti osnovne dinamike odraščanja.


Od kod vam pravica “soditi” drugim in njihovim otrokom?
[/quote]

Oprosti, ampak “sodijo” si kar sami.

New Report

Close