Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dogajanje na OŠ Poljane??

Dogajanje na OŠ Poljane??

Ta spremljevalka otroka ne sme niti trdo prijeti za ramena, da bi ga ustavila, ker je to že fizično nasilje in kaznivo dejanje!
Če otrok uživa brezmejno potuho staršev, in jim ravnatelj leze v rit, staršem ostane samo še CSD in policija.
V tem konkretnem primeru sta starša nasilneža tako rekoč sodstvo in policija, zato bi jaz drugim staršem priporočila pritisk prek medijev, forumov in nevladnih organizacij, kljub vsemu vztrajati s prijavami na policiji, ker neskončno mnogo uslug pa verjetno niti vrhovnemu sodniku ne morejo naredit!
Otroke naučite uporabljati številko 113! Če jim ne pomagajo učitelji, naj se zaščitijo sami.
Starši, z otroki si poglejte tole stran slovenske policije

https://www.policija.si/index.php/component/content/article/182-kriminaliteta/68355-informacije-o-projektu-policija-za-otroke

Policist je otrokova varna točka, tj. oseba, na katero se lahko otrok obrne v stiski ali težavah in od katere zaščito in varnost tudi dobi.

Če bodo dobili prijave iz šole, bodo morali ukrepati … poklicati vas starše, narediti zapisnik. Izvajajte takšen pritisk, ne čakajte na ravnatelja, ki se mu je glava očitno zataknila v tuji sajvestekje.


Kje so tebe našli spremljevalka ne vem, vem pa, da se šolajo specialni pedagogi prav za take primere. Pa jih nihče noče zaposlit, ker so predragi, vi pa to delate ( ali ste delali) za minimalca ali celo preko javnih del. Neprilagojen otrok je za v zavod, tako bi vsaj po zdravi pameti morali biti.
Pa očitno ni temu tako in zato se ti tukaj hvališ s tem, da si preživela. Nekdo od otrok pa zaradi takihle duševno bolnih, s katerimi se noče nihče prav in profesionalno ukvarjati.
Cela ekipa in ti niste uspeli v red dat mulca starega reci in piši danes 11 let. Sramota za stroko in take amaterke kot si ti!
11 letni otrok ima tako fizično moč??? Pa ti to resno?
[/quote]

Vi bi imeli javni sektor, pa ga nebi imeli! Če so, so predragi, če jih ni, so pa učitelji nesposobno. A nesposobnost izvira od tistega, ki takšnega otroka porine v šolo.
Zelo bebav komentar okoli fizične moči. Ja, agresija se izrazi skozi takšno moč, da tudi verjeli ne bi. Pa nisem učiteljica, samo v eni situaciji sem poskusila pred takšnim podivjancem, ki so ga uspeli starši totalno zafurat, braniti svojo hči. Batine, ki so ji bile namenjene, so padale po meni. Ko sem ga zgrabila za roke, me je dvanajstletnik odvzdignil od tal, tako me je odrinil. Na srečo je odnehal sam, ker bi ga v naslednjem momentu verjetno pokončala, definitivno ne bi šparala niti enega udarca in brce tudi ne, če bi šel proti mojemu otroku. To ni za šolo s posebnimi potrebami, to je za norišnico!

Ne nakladaj. Zavod ni kriv nič, niti država. Ker toliko denarja pa spet ne bi šlo iz proračuna za “pravi kader” , da jih ne bi mogli zaposlit, če bi jih hoteli, bi jih že, če bi dejansko pričakovali repitev problemov! Nobena specialna izobrazba ne pomaga preprečiti nasilnih izpadov pri motenih otrocih. Samo zdravila pomagajo. Ti otroci se ne odzivajo na ljubezen, ampak na premoč.
[/quote]

Misliš zdravila za fotra in mat? Ja, to pa drži.
Pa ozroka jim vzet, tem pa vsekakor.

Ljubljana si ga bo malo potikala sem in tja, iz ene šole na drugo, kasneje v kak prevzgojni zavod …. povsod bo sejal zlo, ampak definitivno je pa največja kazen njegovim lastnim staršem. Ne privoščim jim, ker prej kot slej bosta dobila nazaj te batine, fizično, pa tudi drugače, s krepkim moralnim naukom.

Edino prav bi bilo, da takšen otrok dobi batine. Ta kao stroka danes samo nekaj po žensko filozofira.
[/quote]

Batine so edina govorica, ki jo razume tak psiho. Šele to ga zresetira. Preverjeno.

Vem za mulca, okoli katerega je stroka dve leti filozofirala, mulc pa je dobival vse večjo korajžo, saj je videl, da mlatijo prazno slamo in mu nič ne morejo. Ko se je spravil na novo žrtev, ga je drug dan počakal žrtvin starejši brat. Pred vsemi ga je na hitro zmlatil in mu zagrozil, da bo naslednjič, ko se bo lotil njegovega brata, scal kri. Bilo je prvič, da ga mu je nekdo postavil meje. Lekcija ga je precej umirila in se izkazala za mnogo uspešnejšo kot dvoletno strokovno blejanje v prazno.

Batine so edina govorica, ki jo razume tak psiho. Šele to ga zresetira. Preverjeno.

Vem za mulca, okoli katerega je stroka dve leti filozofirala, mulc pa je dobival vse večjo korajžo, saj je videl, da mlatijo prazno slamo in mu nič ne morejo. Ko se je spravil na novo žrtev, ga je drug dan počakal žrtvin starejši brat. Pred vsemi ga je na hitro zmlatil in mu zagrozil, da bo naslednjič, ko se bo lotil njegovega brata, scal kri. Bilo je prvič, da ga mu je nekdo postavil meje. Lekcija ga je precej umirila in se izkazala za mnogo uspešnejšo kot dvoletno strokovno blejanje v prazno.
[/quote]

Temu se reče šepetati otrokom. Kako se pa šepeta fotru in mtki?
Fotru, ki si vsak drugi mesec služi keš s svetovanjem makedonski vladi, medtem, ko ga doma nadomeščajo. Z brco v vzvišena jajca in s stolčka.

Batine so edina govorica, ki jo razume tak psiho. Šele to ga zresetira. Preverjeno.

Vem za mulca, okoli katerega je stroka dve leti filozofirala, mulc pa je dobival vse večjo korajžo, saj je videl, da mlatijo prazno slamo in mu nič ne morejo. Ko se je spravil na novo žrtev, ga je drug dan počakal žrtvin starejši brat. Pred vsemi ga je na hitro zmlatil in mu zagrozil, da bo naslednjič, ko se bo lotil njegovega brata, scal kri. Bilo je prvič, da ga mu je nekdo postavil meje. Lekcija ga je precej umirila in se izkazala za mnogo uspešnejšo kot dvoletno strokovno blejanje v prazno.
[/quote]

Točno tako. Na naši OŠ so pri hčerki imeli v razredu enega takšnega psihopatskega agresivnega orangutana, ki je ustrahoval cel razred. Končno so ga prešolali, ampak v šolo v bližini. Fant je med in po pouku še naprej prihajal pred “staro” šolo in se znašal nad bivšimi sošolci, dokler ga niso na igrišču pričakali še prijatelji sošolcev in takrat je pokasiral fine batine.
Od takrat ga v bližini šole ni nihče več videl.

Take otroke se lahko ustavi samo s silo, ker je to edina stvar, ki jo razumejo.

Točno tako, če starša res zagovarjata malega nasilneža, sta bistveno odgovorna za njegov kriminal in bi CSD sina moral oddati v prevzgojni dom, njima pa odvzeti vse starševske pravice, seveda vključno s popolno prepovedjo obiskovanja, zaradi preprečitve dajanja potuhe.

Točno tako, če starša res zagovarjata malega nasilneža, sta bistveno odgovorna za njegov kriminal in bi CSD sina moral oddati v prevzgojni dom, njima pa odvzeti vse starševske pravice, seveda vključno s popolno prepovedjo obiskovanja, zaradi preprečitve dajanja potuhe.
[/quote]

Da imaš takega otroka in že leta nisi naredil nič, si sam psohopatološki problem.
In ker sta starša na položajih, se CSD usračka.
Še takim, ki otroka posiljujejo doma, jim ga vrne. Takole gredo naveze politika, institucije. Nedotakljivi. Kot včasih udbovci.
Pri belem dnevu, pred pričami, ubiti človeka in ne biti kaznovan. Gospod Bojan Adamić.

Dejte no, otrok je odziv svojih staršev. Se mi smili, ker mislim da je odpisan kot človek. Nam pa ostajajo njegovi kloni, starši na položajih. Če so popustili tako zelo pri lastnemu otroku, so moralno in etično nič, gnoj. In ti naj nam sodijo. Otrok je odziv odnosa do njega in ne mi govorit o motnjah. To je posledica zanemarjanja.

Tudi jaz sem še iz te generacije. Učitelji so do tretjega razreda uspešno “ozdravili” vse tašne primerke, ki danes mahajo z odločbami , in ki jim ni kos cela četa spremljevalk, psihologinj, pedagoginj. Kakšna okoli ušes nam je pomagala, da smo hitro dojeli meje.
In vedelo se je, kam kdo sodi. Pes ne sodi v opero, z dihurjem na vrvici ne moreš v restavracijo, tako tudi podivjan froc ne sodi v običajno šolo.
[/quote]

Ja, tako bi hitro in učinkovito rešili take primerke. Ena čez rit ni še nobenemu škodila, koristila pa je zelo.

Jaz sem imel enega takega v prvem letniku srednje 30 let nazaj. Ampak takrat se otrok ni tako ujčkalo ko danes. Sicer ni bil problem v starših (no tudi posledično) ampak v družbi ki jo je imel. Stvar je njegov foter hitro rešil. Po govorilnih urah ga je nalomil po mačka, en teden je bil mir potem je stvar ponovil. Druga kazen je bila še hujša da ga nekaj dni ni bilo več v šolo (od fotra seveda). Potem je bil mir do konca srednje šole. V tem primeru bi se moral najti nekdo drug da bi poleg njega nagarbal še fotra in matko.

Amen.

Nekateri ves čas lajnate zgodbe o zlorabah v družini in posledičnem obnašanju otroka. Ampak veš, ni nujno vedno tako.
Obstajajo otroci, pri katerih obnašanje ni posledica zlorab v družini. Obstajajo.

Ta fant ima brata, ki je povsem normalen.

Mi ni jasno, zakaj tako skrivate ime teh gnilih starsev? Izpostavite ime in priimek fotra. Naj se ve, kdo je tako zelo zasciten! Zato pa ima tako prevlado nad vsemi,ker mu pac nihce od vas starsev nic ne upa.

Dej ti men razlož Robi, kaj pa če klofuta ne zaleže?
Ga potem naslednjič s palico prebutaš? Pa če še to ne bo dovolj, ga lahko prebičaš? Al pa odsekaš vsaj kakšen prst?
Sam tko me zanima, kako gre to naprej…
[/quote]
Dam Robiju čist prav, klofuta bo zalegla, če mu bodo starši dali še eno klofuto doma, namesto da ga zagovarjajo. Sem letnik 56, v času ko sem hodila v OŠ ni bilo nobenih problemov na celi šoli. Določene neumnosti so tudi nam rojile po glavi, ampak so nam jih učitelji in starši že v kali zatrli. Imam tudi odraslega sina, ki ni bil problematičen, nikoli ga nisem udarila. Ampak, če bi šel z nožem v šolo in komu grozil, bi dobil take batine, da se 14 dni ne bi na rit usedel.

to je to. tudi moja zaposlitev je bila povsem zakonita. sicer bi jo lahko odklonila, pa nisem. in za vse, ki ne veste, stvari se na ministrstvu dogajajo zelo pocasi. sola je zelo pritiskala, da je ta otrok bil ustrezno obravnavan komaj po 1 letu!!! in kaj naj sola vmes??? komaj so dobili spremljevalca (ki ga ministrstvo razpise za srednjosolsko izobrazbo!!!) in se to samo za nekaj ur dnevno!!! pojma nimate, kako to zgleda v praksi, tko da se mal umirte.

Imaš strokovni izpit iz VIZ? Imaš?
Če ga imaš, je bila tvoja zaposlitev zakonita.
V nasprotnem primeru pač ne.
Verjamem pa, da je bilo v razpisu tako, da je zadoščala že V.st. izobrazbe.
Saj nisi prva in tudi zadnja ne boš. Dokler…
Vse z namenom.

Aja, ko te bo zavod napotil jarke kopat in erotične masaže delat, boš tudi šla brez besed?
Res verjameš, da ravno tam ni ustreznejšega od tebe, ki mu pa te potrebe sploh zamolčijo?
Res ne veš, čemu si brez dela?
Ker je tak ukaz od zgoraj.
Ko boš na zavodu dovolj dolgo, ti bo pa prebilo, še vsakemu je.
Ne, nič ni mus. Če nisi usposobljen, oni kršijo zakon in pravilnike. Zavod pa enako.

Za samostojno delo moraš imeti ustrezni strokovni izpit. In ti ga nimaš.
To je že prva kršitev tako zavoda, kot šole, kot ministrstva. Amen!
[/quote]

ne drzi. za spremljevalca zadostuje srednjesolska izobrazba. sama imam sicer 7. stopnjo, nisem pa iz stroke. ponucajo tud ljudi prek javnih del. vsak prav pride, preden se na ministrstvu zganejo, ker verjemite mi, to so res hude zadeve. odlocbe s tem nimajo veze, gre za resne vedenjske motnje in vzgoja starsev na to samo deloma vpliva. spostujem razlicna mnenja, ampak ene reci je treba sprobat u praksi. sole so se najmanj krive, sistem je kakrsen je, nefleksibilen, sploh pa za taksne otroke zal se ni ustrezno sistemsko poskrbljeno. lahko bi se in se pisala o tem, kako je to v praksi, ampak se mi ne da, ker eni boste gonil svojo do konca, jst grem pa raje spat. 😉

Imaš strokovni izpit iz VIZ? Imaš?
Če ga imaš, je bila tvoja zaposlitev zakonita.
V nasprotnem primeru pač ne.
Verjamem pa, da je bilo v razpisu tako, da je zadoščala že V.st. izobrazbe.
Saj nisi prva in tudi zadnja ne boš. Dokler…
Vse z namenom.
[/quote]

dej prebol ta strokovni izpit, kok jih to ma, pa ne bi nikol sli to delat, so mi rekli u faco. prek javnih del sm bla s 7. stopnjo, popolnoma zakonito. oseba, ki je prisla za mano, ima srednjo solo. zakonito. ce je to v najboljsem interesu otroka, je pa druga zgodba. s tem, da so za spremljevalca iskali soc.ali spec. delavca, pa ga niso dobil za polovicni cas al pa ni bil primeren, ker je blo ze na razgovoru jasno, da otroku ne bodo kos. sori, tko je blo v nasem primeru. razumem, kaj zelis povedat, mnenja si, da bi potreboval ustreznejsi kader, ok, ampak zakonito je blo pa vse in razpis ni rabil bit za nikogar prirejen. in ja, dela se tko, da se presvicas, pa za bedno placo. pa se da odgovorim nekomu: otrok je bil mlajsi od 11 let pa ko je znoru, si ga komaj drzal … ja, cist resno. izvolte sprobat. enkrat sm po 3 urah misnla, da bi se ulegla na tla in zaspala pa sm mogla delat naprej in bit z njim. oba sva bla presvicana cela, ker njemu energije ni zmanjkalo NIKOLI.

Oh, ze vem, za koga gre. Res je tisti iz Preziha. Fotra je google takoj nasel.
Na vsake toliko se rodi en tezek sociopat. Ce ima otrok res tezave le s ADHD, bi jih starsi lahko resevali z ritalinom (ki je btw primeren ravno za take ekstremne primere), ampak jaz sem prepricana, da gre tukaj za tako tezko sociopatijo, da ne bo pomagalo prav nic vec. Razen cuza. Ali moj moj jopic.

Temu se reče šepetati otrokom. Kako se pa šepeta fotru in mtki?
Fotru, ki si vsak drugi mesec služi keš s svetovanjem makedonski vladi, medtem, ko ga doma nadomeščajo. Z brco v vzvišena jajca in s stolčka.
[/quote]

Si kakšna zavistna sodelavka nemara?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

dej prebol ta strokovni izpit, kok jih to ma, pa ne bi nikol sli to delat, so mi rekli u faco. prek javnih del sm bla s 7. stopnjo, popolnoma zakonito. oseba, ki je prisla za mano, ima srednjo solo. zakonito. ce je to v najboljsem interesu otroka, je pa druga zgodba. s tem, da so za spremljevalca iskali soc.ali spec. delavca, pa ga niso dobil za polovicni cas al pa ni bil primeren, ker je blo ze na razgovoru jasno, da otroku ne bodo kos. sori, tko je blo v nasem primeru. razumem, kaj zelis povedat, mnenja si, da bi potreboval ustreznejsi kader, ok, ampak zakonito je blo pa vse in razpis ni rabil bit za nikogar prirejen. in ja, dela se tko, da se presvicas, pa za bedno placo. pa se da odgovorim nekomu: otrok je bil mlajsi od 11 let pa ko je znoru, si ga komaj drzal … ja, cist resno. izvolte sprobat. enkrat sm po 3 urah misnla, da bi se ulegla na tla in zaspala pa sm mogla delat naprej in bit z njim. oba sva bla presvicana cela, ker njemu energije ni zmanjkalo NIKOLI.
[/quote]

Ti in tvoj naslednik nista nič kriva, le žrtvi sistema, ki vlada pri nas, da se razumeva.
Kaj in kako počnejo na ZZRS in MZŠŠ, ter šole in vrtci,nam je znano, do potankosti.
Kršijo najmanj človekove pravice, celo vrsto zakonov in pravilnikov. Žal.
In ne poslušati njihovih laži, kako ni ustreznih kadrov, ker so to stare zgodbice z brado, v dogovoru, po dogovoru, z ministrstvom.
Saj sama ugotavljaš, kako MZŠŠ deluje počasi, kar je res.
Ker nima časa, ga več potrebuje, nima podatkov, ustrezne tehnologije ali, ker namerno zavlačuje? Trikrat lahko ugibaš, ne enkrat bo dovolj.

Če ti ni znano, povprašaj kolege, koliko časa so delali zastonj, da so sploh smeli na strokovni izpit. Zopet lahko enkrat ugibaš, čemu tako?
Če je zate to zakonito, potem… Ni pomoči.

Si kakšna zavistna sodelavka nemara?
[/quote]

Ne njegova, tvoja. V tvoja jajčka pa le z ljubeznijo.

Ne njegova, tvoja. V tvoja jajčka pa le z ljubeznijo.
[/quote]

Mi nimamo sodelavk…so doma pa kuhajo…

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

New Report

Close