Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dojemte že enkrat, da če si reven nimaš denarja za zdravo hrano in se samo rediš

Dojemte že enkrat, da če si reven nimaš denarja za zdravo hrano in se samo rediš

Ne sprevračaj dejstev. Buče kujete v nebo vi, ki imate dovolj za še marsikaj drugega. Sama ne sodim v čisto revni sloj ravno zato, ker sem pridna na svojem vrtu. Bučke so super enkrat na teden, vmes je pa krasno še marsikaj drugega. Zdajle, ko je izobilje vsega gre, celo težko porabiš in vložiš vse sproti, Pozimi je pa tuga. In ne mi razlagat, kako je pozimi pa zelje rešitev vseh težav. pa celo surovega in kislega poznamo. A bejžte no.
Resnica je nekje vmes.
Predvsem pa je – kot je tu videti – odvisna od tega “na kateri strani straniščnih vrat si”, če razumete prispodobo.
Tasiti in fit ste prepričani, da znate, ker ste uspešni, za ostale je pa itak vse dost dobro, samo malo manj naj pojejo. Problem je veeeeliko kompleksnejši, kot ste v svojih zblojenih predstavah sploh zmožni doumet.
[/quote]

Tema govori o tem, da so debeli debeli, ker si ne morejo privoščiti “boljše hrane”. Zakaj potem poleti ne shujšajo, po tvoji logiki? Sicer je pa že en šnicl cenejši od paketa napolitank, ki so jih marsikatere bajte polne. Ker za cuker pač mora bit, pa za sirupe za mešat z vodo. Šnicl pa ne redi.
Itak je vse skupaj debilizem. Plod nekoga, ki ima preveč časa ali stretegija za pospeševanje prometa na forumu.

In še to. Tistim, ki nam sponašaš, da “imamo”, nam je za kosilo dovolj npr. porcija testenin s paradižnikovo omako, pa solata zraven, a tisti, ki “nimajo”, pa strašno pogrešajo zraven vsaj še škampe in sladico. Pa kar bodi užaljena, ampak tako je. Dostikrat videno, doživeto, prebrano.
Pa je to samo primer, da se ne boš točno na to jed obesila. Je enako tudi z mesom. Je spet enim dovolj, da iz parih dek mesa naredijo neko omako za k rižu/testeninam/ krompirju/kaši, drugi jamrate, kako bi pečenko.
[/quote]

Že prej sem te opozorila, da ne razumeš kompleksnosti zadeve. Ne znova in znova dokazovat tega.
Eni nimajo za meso cele mesece. Ni. In tem reči, da so buče čist OK hrana je sprevrženo. Sploh, ker – spet poudarjam – je zadaj veliko kompleksnejši problem.
P.S.: A si je pečenko greh kdaj pa kdaj želet?
[/quote]

V tušu imajo ogromen kos svinjske ribice za džabe. Ne s takimi, no, da si v Sloveniji nekdo ne more privoščit mesa. Bi res enkrat rada videla shrambo nekoga, ki trdi, da nima za meso vsaj občasno. Bulšit. Sem prepričana, da bi našla čipse, cuker, vino, pir, cel kup konzerv tega in onega. Saj pa vidim, kaj ljudje mečejo v vozičke v Lidlu. Zakaj bi človek kupoval poceni osnovna živila in kuhal, če lahko kupi industrijsko hrano, s katero ni nobenega dela? Zakaj bi kupoval meso in zelenjavo, če pa otroc zahtevajo pomfrit iz vrečke? Potem si pa debel, ja. Ne zaradi revščine v žepu, ampak v glavi.
Pri nas nismo revni, daleč od tega, ko pa napišem, kaj jemo, pa “reveži” v luft, da se od tega ne naješ, da je to premalo kalorij. Bučke so itak fuj. Jaz jih zdajle jem vsak drugi dan, pa bi lahko tudi pljučno. Potem pa žrite, no. Ampak debeli ste zaradi basanja, ne zaradi revščine.

Noben ni rekel, da so bučke fuj, prav nasprotno, super so. Ampak ena zgoraj je napisala, da ima lahko kilo bučk za cel teden, to so pa žive oslarije. Kila bučk so tri spodobne bučke, če so dovolj mlade, da ni odpadka, jih ima štiričlanska družina natančno za en obrok kot prilogo ali za dve omaki k testeninam.

Že prej sem te opozorila, da ne razumeš kompleksnosti zadeve. Ne znova in znova dokazovat tega.
Eni nimajo za meso cele mesece. Ni. In tem reči, da so buče čist OK hrana je sprevrženo. Sploh, ker – spet poudarjam – je zadaj veliko kompleksnejši problem.
P.S.: A si je pečenko greh kdaj pa kdaj želet?
[/quote]

V tušu imajo ogromen kos svinjske ribice za džabe. Ne s takimi, no, da si v Sloveniji nekdo ne more privoščit mesa. Bi res enkrat rada videla shrambo nekoga, ki trdi, da nima za meso vsaj občasno. Bulšit. Sem prepričana, da bi našla čipse, cuker, vino, pir, cel kup konzerv tega in onega. Saj pa vidim, kaj ljudje mečejo v vozičke v Lidlu. Zakaj bi človek kupoval poceni osnovna živila in kuhal, če lahko kupi industrijsko hrano, s katero ni nobenega dela? Zakaj bi kupoval meso in zelenjavo, če pa otroc zahtevajo pomfrit iz vrečke? Potem si pa debel, ja. Ne zaradi revščine v žepu, ampak v glavi.
Pri nas nismo revni, daleč od tega, ko pa napišem, kaj jemo, pa “reveži” v luft, da se od tega ne naješ, da je to premalo kalorij. Bučke so itak fuj. Jaz jih zdajle jem vsak drugi dan, pa bi lahko tudi pljučno. Potem pa žrite, no. Ampak debeli ste zaradi basanja, ne zaradi revščine.
[/quote]

Poceni maeso in kvaliteta za njih ne gredo skupaj, prej gre takim skupaj junk presterilizirana hrana v diskontarskih voziček 🙂

OK. Vidim, da vam skačem po boleči točki. Kot že rečeno – sama nisem z dna, niti nisem debela. Nisem pa tudi premožna. Pošteno moram pogledat kaj kupim in kdaj.
Poznam pa od blizu nekaj takih, kjer v shrambi zares ni. Celo napolitank in čipsa ne. Pa če verjamete ali ne. Imajo pa vseeno nekaj kil preveč.
Ne mislim se več odzivat, še vedno pa pravim, da ne razumete, o čem se kregate. Vam je svet popolnoma črnobel. Pa ni.

Neumna primerjava, tole s sladkarijami in čipsom. Reveži jedo kruh, makarone in riž, od tega so debeli.

Če še zdaj nisi dojela, da debelost nima zveze z debelino denarnice, tudi nikoli ne boš. Kako si ob prazni shrambi debel? Kako si ob pravem pomanjkanju debel? Kako si ob stradanju debel? Ne, no. Debel si, če imaš na voljo malo denarja in ga zapraviš za napačna živila, torej ne osnovna. Ali pa se bašeš z OH-ji.

Jaz bi pa res rada konkreten podatek, koliko ima revna družina na voljo za hrano, ali gre po pakete na RK in za kaj porabi preostali denar. Ali imajo otroci subvencionirano prehrano v šoli itd.

Če dejansko štiričlanski družini za hrano ne ostane več kot 50 evrov, potem je to en drug problem, ki ga je treba začeti reševati na drugem koncu, ne z vrečami makaronov. Ker to so pa potem res samo makaroni pa sol.
Če ima na voljo sto evrov, se mogoče že lahko začnemo počasi pogovarjat.


Mene samo zanima, kje vi, reveži, dobite denar za internet? Če gledam ponudbe raznih operaterjev – najcenejši samo internet 40 EUR, če pa je paket skupaj s TV, pa isto.
[/quote]

Zakaj mislis, da sodelujoci pisejo o sebi? A opozarjati ali debatirati o splosnih problemih se ne sme?


Mene samo zanima, kje vi, reveži, dobite denar za internet? Če gledam ponudbe raznih operaterjev – najcenejši samo internet 40 EUR, če pa je paket skupaj s TV, pa isto.
[/quote]

Zakaj mislis, da sodelujoci pisejo o sebi? A opozarjati ali debatirati o splosnih problemih se ne sme?
[/quote]

In kaj imaš poreči na to, da so tisti najbolj glasni, da nimajo za hrano, na internetu? Kot o splošnem problemu.

Zakaj mislis, da sodelujoci pisejo o sebi? A opozarjati ali debatirati o splosnih problemih se ne sme?
[/quote]

In kaj imaš poreči na to, da so tisti najbolj glasni, da nimajo za hrano, na internetu? Kot o splošnem problemu.
[/quote]

Nic novega..vedno je za cike, pir, mcdonalds za celo familijo, ne samo za otroke..ni pa za “zdravo” hrano..poznam take..tud za zvezke ni , je pa 200 eur na mesec za cike..pol pa ne preostane druga kot na tone junk fooda iz eurospina.

Zakaj mislis, da sodelujoci pisejo o sebi? A opozarjati ali debatirati o splosnih problemih se ne sme?
[/quote]

In kaj imaš poreči na to, da so tisti najbolj glasni, da nimajo za hrano, na internetu? Kot o splošnem problemu.
[/quote]

Internet ni več luksus, ampak spada k osnovnim potrebam.

In kaj imaš poreči na to, da so tisti najbolj glasni, da nimajo za hrano, na internetu? Kot o splošnem problemu.
[/quote]

Internet ni več luksus, ampak spada k osnovnim potrebam.
[/quote]

V bistvu se s tem strinjam. Pa spada k osnovnim potrebam tudi visenje na MON-u? Kako lahko nekdo, ki zabija čas tle gor jamra, da nima za hrano?


A veš, da nas je nekaj tudi takih, ki ne pijemo pira, ne kadimo in ne hodimo v mcdonaldse. Pa je vseeno na kratko. Za zvezke bo, So pa počitnice ravno zaradi zvezkov zelo na kratko. Tudi s hrano. Ne vem, če razumeš kako je otroku povedati, da za sladoled ni vsak teden, še na dva tedna ne. Kakšen evrospin? Doma izkopavam krompir in čebulo za sproti. Pa nekaj paradižnika in paprike, kumar in bučk je. To je pa to. Fižola letos zaradi suše ne bo. Pa kako faširano kupim, da je za večkrat nekaj “kao” mesnega.

Neumna primerjava, tole s sladkarijami in čipsom. Reveži jedo kruh, makarone in riž, od tega so debeli.
[/quote]

Če jih skrbi preveč OH, potem je krompir vseh sort večji problem od kruha, makaronov in riža, ker je njegova sestava še bolj nagnjena k OH. In seveda razne sladice, sladke pijače itd., ki nimajo razen OH nič drugega. Kruh, makaroni in riž imajo kar nekaj beljakovin.

Zakaj mislis, da sodelujoci pisejo o sebi? A opozarjati ali debatirati o splosnih problemih se ne sme?
[/quote]

In kaj imaš poreči na to, da so tisti najbolj glasni, da nimajo za hrano, na internetu? Kot o splošnem problemu.
[/quote]

Nekaj mi je zmedlo s citiranjem. Vprasati sem mislila, po cem sklepas, da ljudje, ki visijo na internetu, obvezno nimajo za hrano. Mogoce pa imajo samo odprte oci, vidijo ljudi okoli sebe, se informirajo, ja, tudi skozi kake debate na netu, ampak ne SAMO na tak nacin…
Zakaj mislis, ce nekdo razume socloveka, da je tudi sam na isti tocki? Nekateri pac znajo pogledati meter od svojega nosu.


A veš, da nas je nekaj tudi takih, ki ne pijemo pira, ne kadimo in ne hodimo v mcdonaldse. Pa je vseeno na kratko. Za zvezke bo, So pa počitnice ravno zaradi zvezkov zelo na kratko. Tudi s hrano. Ne vem, če razumeš kako je otroku povedati, da za sladoled ni vsak teden, še na dva tedna ne. Kakšen evrospin? Doma izkopavam krompir in čebulo za sproti. Pa nekaj paradižnika in paprike, kumar in bučk je. To je pa to. Fižola letos zaradi suše ne bo. Pa kako faširano kupim, da je za večkrat nekaj “kao” mesnega.
[/quote]

Bučkini polpeti s kosmiči.

https://oblizniprste.si/slastni-zdravi-obroki/buckini-polpeti-z-ovsenimi-kosmici/

Namesto jajc lahko malo ovsenih kosmičev namočiš čez noč in jih nato zmelješ s paličnim – to je recimo nadomestek za jajca za veganske palačinke, mafine itd.

Če še zdaj nisi dojela, da debelost nima zveze z debelino denarnice, tudi nikoli ne boš. Kako si ob prazni shrambi debel? Kako si ob pravem pomanjkanju debel? Kako si ob stradanju debel? Ne, no. Debel si, če imaš na voljo malo denarja in ga zapraviš za napačna živila, torej ne osnovna. Ali pa se bašeš z OH-ji.
[/quote]

A ti ne razumeš, da imajo današnja poceni osnovna živila samo prazne kalorije: bel kruh, bela moka, bele testenine, bel riž? Če človek je samo to, je neprestano lačen, ker telo potrebuje beljakovina in esenciale sladkorje in olja.

Če še zdaj nisi dojela, da debelost nima zveze z debelino denarnice, tudi nikoli ne boš. Kako si ob prazni shrambi debel? Kako si ob pravem pomanjkanju debel? Kako si ob stradanju debel? Ne, no. Debel si, če imaš na voljo malo denarja in ga zapraviš za napačna živila, torej ne osnovna. Ali pa se bašeš z OH-ji.
[/quote]

A ti ne razumeš, da imajo današnja poceni osnovna živila samo prazne kalorije: bel kruh, bela moka, bele testenine, bel riž? Če človek je samo to, je neprestano lačen, ker telo potrebuje beljakovina in esenciale sladkorje in olja.
[/quote]

Daj ne seri. Meso se danes dobi v akciji tako poceni, da ni nič dražje od OH-jhev. Pa izobrazi se, kaj so osnovna živila. Če ti poznaš samo tri, ne pomeni, da je samo to. Pa tudi če te tri skombiniraš z zelenjavo, ne klamfaj, da si potem nenehno lačen. Samo BS izgovori, zakaj je treba žret in filat vase. Kaj manjka rižu z zelenjavo? Kaj manjka krompirju s kumarično omako? Po testeninah s paradižnikovo omako si nenehno lačen? Pa kako morete s takimi nebulozami, no?

In kaj imaš poreči na to, da so tisti najbolj glasni, da nimajo za hrano, na internetu? Kot o splošnem problemu.
[/quote]

Nekaj mi je zmedlo s citiranjem. Vprasati sem mislila, po cem sklepas, da ljudje, ki visijo na internetu, obvezno nimajo za hrano. Mogoce pa imajo samo odprte oci, vidijo ljudi okoli sebe, se informirajo, ja, tudi skozi kake debate na netu, ampak ne SAMO na tak nacin…
Zakaj mislis, ce nekdo razume socloveka, da je tudi sam na isti tocki? Nekateri pac znajo pogledati meter od svojega nosu.
[/quote]

Preberi najbolj iskren odgovor v tej temi. Zato je človek debel, ne zato, ker nima denarja za “drago” hrano. Jaz sem grem stavit, da zapravim za hrano manj kot marsikateri “revež”. Ker sem sita od zelenjave in sadja. Za marsikatere “reveže” je sadje samo cukrana voda, zelenjava pa za prašiče. Jih je tudi v tej temi polno. V navednicah zato, ker se mi pravi reveži res smilijo. Ampak tisti ne bodo imeli nikoli problema z debelostjo. Če hrane ni, je ni, ne moreš biti debel. Revščina in debelost meni enostavno ne gre skupaj, sori. Tista prava revščina.

Sem revna in debela, pa vendar ne zaradi tega, ker je hrana predraga. Najraje jem visokokalorično hrano za tolažbo, kot je bel kruh, politanke, sladkarije, testenine. Na primer raje kot sadje si kupim bonbone. Raje kot testenine z bučkami si naredim testenine z maslom in orehi. Najraje jem zvečer pred spanjem, drugače pa tudi čez dan brez določenega reda.
Telovadim ne, ker se zdim sama sebi grda in ne vidim smisla v tem. Če me noben nima rad se tudi sama ne, in seveda velja tudi v obratni smeri.

Telesna teža ni odvisna od tega, koliko denarja damo za živila, pač pa od tega, s koliko pameti jo kupujemo in koliko časa namenimo fizičnim dejavnostim. Telovadba je zastonj, če delaš vaje v stanovanju ali na vrtu. Hoja stane samo toliko, kot športni copati. Kakšno kolo je verjetno tudi pri hiši, drugače se ga da izposoditi. Itd.

A ti ne razumeš, da imajo današnja poceni osnovna živila samo prazne kalorije: bel kruh, bela moka, bele testenine, bel riž? Če človek je samo to, je neprestano lačen, ker telo potrebuje beljakovina in esenciale sladkorje in olja.
[/quote]

Daj ne seri. Meso se danes dobi v akciji tako poceni, da ni nič dražje od OH-jhev. Pa izobrazi se, kaj so osnovna živila. Če ti poznaš samo tri, ne pomeni, da je samo to. Pa tudi če te tri skombiniraš z zelenjavo, ne klamfaj, da si potem nenehno lačen. Samo BS izgovori, zakaj je treba žret in filat vase. Kaj manjka rižu z zelenjavo? Kaj manjka krompirju s kumarično omako? Po testeninah s paradižnikovo omako si nenehno lačen? Pa kako morete s takimi nebulozami, no?
[/quote]

Bele testenine imajo prazne kalorije in od teh se rediš. Krompir tudi ni priporočljivo jesti nonstop. S kumarično omako je že dober, a kumare so poceni samo zdaj. No, pa povej, koliko stane tisto poceni meso v akciji. Piščanec je 3 evre kilogram najcenejši. In vprašanje, kakšne kvalitete je.

Nekaj mi je zmedlo s citiranjem. Vprasati sem mislila, po cem sklepas, da ljudje, ki visijo na internetu, obvezno nimajo za hrano. Mogoce pa imajo samo odprte oci, vidijo ljudi okoli sebe, se informirajo, ja, tudi skozi kake debate na netu, ampak ne SAMO na tak nacin…
Zakaj mislis, ce nekdo razume socloveka, da je tudi sam na isti tocki? Nekateri pac znajo pogledati meter od svojega nosu.
[/quote]

Preberi najbolj iskren odgovor v tej temi. Zato je človek debel, ne zato, ker nima denarja za “drago” hrano. Jaz sem grem stavit, da zapravim za hrano manj kot marsikateri “revež”. Ker sem sita od zelenjave in sadja. Za marsikatere “reveže” je sadje samo cukrana voda, zelenjava pa za prašiče. Jih je tudi v tej temi polno. V navednicah zato, ker se mi pravi reveži res smilijo. Ampak tisti ne bodo imeli nikoli problema z debelostjo. Če hrane ni, je ni, ne moreš biti debel. Revščina in debelost meni enostavno ne gre skupaj, sori. Tista prava revščina.

Sem revna in debela, pa vendar ne zaradi tega, ker je hrana predraga. Najraje jem visokokalorično hrano za tolažbo, kot je bel kruh, politanke, sladkarije, testenine. Na primer raje kot sadje si kupim bonbone. Raje kot testenine z bučkami si naredim testenine z maslom in orehi. Najraje jem zvečer pred spanjem, drugače pa tudi čez dan brez določenega reda.
Telovadim ne, ker se zdim sama sebi grda in ne vidim smisla v tem. Če me noben nima rad se tudi sama ne, in seveda velja tudi v obratni smeri.
[/quote]
kako pričakuješ od koga drugega, da te bo imel rad, če niti sama sebe nimaš????
in kako boš imela druge rada, če niti sama sebe nisi sposobna imeti rada in narediti kaj zase????
Taki ljudje samo govorijo in hočejo, in hočejo…in vse darove, ki so jim bili dani: pamet, inteligenca, roke, noge…sploh ne uporabijo.

Sama nimam težav z težo, mogoče bi celo rada imela kakšno kilo več. Imam pa prijateljice, ki so debele. Debelost je pogosto povezana z depresijo, občutkom neljubljenosti, posledično tudi pomanjkanjem energije in prave motivacije. V takem stanju je težko pripravljati obrok 2 uri, ker potrebujejo hitro zadovoljitev. To pa je junk food.

New Report

Close