Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Domine padajo, za Akrapovićem še Dewesoft?

Domine padajo, za Akrapovićem še Dewesoft?

A bankam pa zaupaš? Ja no dokler jih bomo davkoplačevalci filali z milijardami bo še šlo, kaj pa potem?
[/quote]

Pac zaupam, ja. Bolj kot drzavnim pokojninskim shemam, kjer se pogoji slabsajo skoraj iz leta v leto. Se najmanj pa zaupam necemu, kar je lahko vsak trenutek mesecniski plen.

Mesecniska laz. Mesecnik st. 1 je lepo razlozil, da bo obdavcil vse oblike rent. Kako zabavno bo, ko boste naivne mesecniske ovce osuple obstale z dolgimi nosovi in praznimi zepi.
[/quote]

ŠE ENKRAT prosim za link, da bomo še ostali imeli tako ažurne informacije kot ti in se bomo lažje pogovarjali na podlagi dejstev in ne po načelu rekla-kazala…..

Ma ja, vi vse veste kako to gre.
Čudno je samo to, kako to, da še nisi akrapovič in si še ne brišeš riti s stoevrskimi bankovcimi dobljenimi z direktnimi dogovori. Pa tako pametni …ccc
[/quote]

Če je koristil samo tista sredstva ki jih je pridobil na javnem razpisu in ta razpis ni bil posebej prirejen, potem za Akrapoviča vzamem svojo besedo nazaj,.. V mislil pa sem imel predvsem razne Revoze, Magne in druge ki dobijo ta sredstva po omenjenih medsebojnih dogovorih z državo…

Pac zaupam, ja. Bolj kot drzavnim pokojninskim shemam, kjer se pogoji slabsajo skoraj iz leta v leto. Se najmanj pa zaupam necemu, kar je lahko vsak trenutek mesecniski plen.
[/quote]

Imaš prav, če pa bodo v slabem stanju, pa bomo že davkoplačevalci poskrbeli za sanacijo,…..

če “navaden, malce bolje situiran zaposleni” plača 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dohodnine na svoj dohodek, nek “podjetnik” z miljoni, pa 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} se vam zdi to ustrezno

Ne zavajaj.
Od 1000 € dobička podjetnik najprej plača 19 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} to je 190 €
Ostane mu 810 € in če si to izplača, znaša davek 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} to je 202,50 €
Skupaj od 1000 € dobička plača 392,50 €, kar je 39,25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Torej blizu tvojih famoznih 40 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. S to razliko, da ti imaš do plače PRAVICO, napisano v delovnopravni pogodbi. Podjetnik pa mora svojega jurja prej realizirati na trgu.
Realizirati pomeni: imeti idejo, imeti opremo, imeti trg, kupiti material, plačati delavce in vmesne davke, proizvod prodati in ga tudi dobiti plačanega, kar ni zmeraj preprosto. Ampak to zadnje za mesečnike itak ni področje, ki bi ga razumeli.

Tistih 810 si ne izplača direktno ampak preko nakupa (fiktivnega) ali plačila za storitve nekemu podjetju iz davčne oaze. Tam se plača par procentov davka in ta denar kot “očiščena” gotovina pride nazaj…

Ne bo plačal ker ne bo prikazal kot dobiček ampak si ga bo če bo hotel izplačal preko transakcij v davčne oaze in tako pobral iz podjetja z minimalno obdavčitvijo. Seveda pa bo sedaj moral plačati še nek pribitek za nakazila v davčne oaze in bo na ta način vsaj nekaj denarja od dobička ostalo v Sloveniji.
[/quote]

Zanimivo. A lahko napišeš, kako se to naredi? Da dobiček ne prikažeš kot dobiček? Boš še komu pomagal z nasvetom.

Vaš link

Zanimivo. A lahko napišeš, kako se to naredi? Da dobiček ne prikažeš kot dobiček? Boš še komu pomagal z nasvetom.
[/quote]

En post više poglej

Zanimivo. A lahko napišeš, kako se to naredi? Da dobiček ne prikažeš kot dobiček? Boš še komu pomagal z nasvetom.
[/quote]

Tistih 810 si ne izplača direktno ampak preko nakupa (fiktivnega) ali plačila za storitve nekemu podjetju iz davčne oaze. Tam se plača par procentov davka in ta denar kot “očiščena” gotovina pride nazaj…

Mesecnik st. 1 je glasno napovedal obdavcitev vsega, kar slisi na ime renta. Rente so namrec izum izkoriscevalskega kapitalizma in niso v skladu z mesecnisko doktrino. Tako kot se mesecniku st. 1 ni v studiu nihce upal ugovarjati, ko je trosil mesecniske lazi in klevete, tako bo imel proste roke tudi pri ostalih mesecizmih. Cerar je v studiu malo pomigal z roko, reci si pa ni upal nic. Dokler bo drzava talec mesecnikov, jaz verjamem vsemu, kar rece mesecnik st. 1.
[/quote]

A ti misliš da bo tisto kar govori Mesečnik št.1 po TV zagledalo luč sveta? Ti pa si optimist he,he…

Tistih 810 si ne izplača direktno ampak preko nakupa (fiktivnega) ali plačila za storitve nekemu podjetju iz davčne oaze. Tam se plača par procentov davka in ta denar kot “očiščena” gotovina pride nazaj…
[/quote]
Aja, saj res. Sem slišala, da ta sistem mesečniki uporabljate. Ker mi ta stari računovodje nismo upali tega početi. Kaj češ, raje imam miren spanec kot denar. In davčni inšpektor tudi ni tako neumen, da bi “pogoltnil” fiktiven nakup ali fiktivno storitev. Razen, če mu je tako ukazano. Ampak to ne bo veljalo za nekega Akrapoviča, po moje. Se ne piše prav.

nimaš pa dovolj zagonskega kapitala, ne dobiš subvencij ali kreditov, imaš še drugo možnost: da jo prodaš. Če je ideja res tako dobra, potem se bojo stepli zanjo. Ampak to ne bi, a ne?. Ker t morda vodijo enake želje kot večino slovenskih podjetnikov, ki pretežno gonijo šrauf industrijo in se tudi najbolj pritožujejo nad “požrešno” državo. To je igrati petelina na kupu gnoja, ker oni pa ne bi nikoli delali za kakšno ograjo in prenašali razne šefe, ker oni si zaslužijo biti nekaj več. Ja, prav to je pretežni smoter marsikaterega SLO privatnika, poleg podedovanih prej dobrostoječih obrti, ki jih pa tudi marsikateri dedič zafura. Ampak za to je vedno kriva država in požrešni delavci, ki nikoli niso zadovoljni z minimalcem in nočejo delat več kot osem ur.

od dobička se plača 19{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in ne 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (kolikor je npr. v Avstriji). ko želiš dobiček pospravit v žep pa v skladu z dohodninsko lestvico, kar tudi npr. v Avstriji, ki pa je tudi višja kot pri nas.
[/quote]

Ni res. 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je cedularen davek. Ne gre v dohodninsko lestvico.


Aja, saj res. Sem slišala, da ta sistem mesečniki uporabljate. Ker mi ta stari računovodje nismo upali tega početi. Kaj češ, raje imam miren spanec kot denar. In davčni inšpektor tudi ni tako neumen, da bi “pogoltnil” fiktiven nakup ali fiktivno storitev. Razen, če mu je tako ukazano. Ampak to ne bo veljalo za nekega Akrapoviča, po moje. Se ne piše prav.
[/quote]

Bo veljalo kar lepo za vse tako za mesečnike kot za razne bavčarje pa šrote in tudi druge…. Sam eni se naredijo neumne… Je pa to zelo poenostavljeno povedano drugače je takšnih poti milijon in so malo bolj prefinjene kot sem napisal jaz,… Če rabiš pa nasvet kako to narediti pa se lahko obrneš na različne strokovnjake, (Snežič, Đuđič, in ostala kompanija)

Ni res. 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je cedularen davek. Ne gre v dohodninsko lestvico.
[/quote]

Cedularna obdavčitev za fizične osebecedularna obdavčitev
Po Zakonu o dohodnini (ZDoh-2M) so s cedularno obdavčitvijo obdavčeni naslednji prihodki fizičnih oseb:

obresti in dividende – 25 odstotkov od davčne osnove,
dobiček iz kapitala – 25 odstotkov, po petih leti imetništva kapitala se stopnja obdavčitve zniža na 15 odstotkov, po desetih letih imetništva kapitala na 10 odstotkov, po petnajstih letih imetništva kapitala na 5 odstotkov, po dvajsetih letih imetništva kapitala pa so fizične osebe oproščene plačevanja dohodnine),
oddajanje premoženja v najem (premičnega in nepremičnega) – 25 odstotkov od davčne osnove.

Pri pravnih osebah pa je drugače
Na Finančni upravi RS pojasnjujejo, da pri pravnih osebah, torej podjetjih (družbah z omejeno odgovornostjo, itn.), ne uporabljamo izraza cedularna obdavčitev, temveč gre za obdavčitev z neposrednim davkom oziroma davkom od dohodkov pravnih oseb. Pravne osebe so po načelih obračunavanja in plačila davkov od dohodkov pravnih oseb obdavčene s 17-odstotno stopnjo od ugotovljene davčne osnove – ugotovljenega poslovnega izida (dobička).

https://data.si/blog/2015/12/10/cedularna-obdavcitev-za-fizicne-in-pravne-osebe/

ko želiš dobiček pospravit v žep pa v skladu z dohodninsko lestvico, kar tudi npr. v Avstriji, ki pa je tudi višja kot pri nas.

Sem šla preverit. Tudi v Avstriji pri izplačilu plačaš 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cedularnega davka.

Narobe si nastavil vprašanje, bolj pravilno bi bilo: Koliko politične elite se lahko dobro okoristi od enega Akrapoviča in koliko od tega novinarja?
[/quote]

Aha, se pravi, ne samo, da si ljubosumen in da ne privoščiš drugemu uspeha, si še tako preklemansko egoističen, da si pripravljen masakrirati gospodarstvo, uničiti tisoče družin, jih pahniti v revščino, samo zato, da bi kaznoval nekaj prisklednikov? To je tako, kot če bi šel na ulico, postrelil 100 ljudi, izgovarjal bi se pa na to, da so bili med njimi ziher trije lopovi. ???

Ja, imaš prav. Pri nas se še ni kupila šajtrga peska, ne da bi se ob tem nekomu postavila hiša. Pa tudi ene same injekcije ne znajo kupit ne da bi koga počastili z eksotičnim potovanjem. Samo potem tega problema ne bomo rešili z višjimi davki. Ravno nasprotno.

Problem naše države je, da nikoli ni zadosti. Je vreča brez dna, čeprav bi lahko z bistveno nižjimi davki funkcionirali brez problema. Lahko nabiješ 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davek, pa boš naslednje leto samo še dalj časa čakal na ortopeda, srčnega kirurga …. (vstavi poljubno). Zdaj mi pa povej, bi ti še hodil v gostilno, kjer bi plačeval vsak dan več, na talarju bi bilo pa vsakič manj, pa še to vsakič slabšega okusa?

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Podjetja so v zadnjem desetletju dobila subvencije za delovanje. Iz teh subvencij so realizirala dobre poslovne rezultate, ki se niso odrazili v dvigu plač zaposlenih. Namesto investicij v nove proizvodne kapacitete, širjenje posla v maksimalnem obsegu, šolanja novih delavcev in povečanja splošne zaposlenosti v državi so zaposlovali najcenejšo delovno silo, sedeli na denarju in si izplačevali neobdavčene dividende. Vse v cilju maksimalnega dobička za vsako ceno. Izgubljeno desetletje za delavski razred.

Zdaj je tega pač konec. Komur to ni všeč lahko odide, Slovenija bo kljub temu preživela ker je sposobnih podjetnikov ki jih bodo nadomestili za vsakim vogalom dosti. Tako ali tako preživetje ni mogoče samo od dveh velikih podjetij, potrebujemo jih sto.

Daj ne trosi neumnosti. Katere puhlice je recimo ata Pipi v svojem besedilu uporabil?

Z razliko od vas, jaz odkrito priznam, da sem zguba, ki nima ne takšne inovativne ideje, ne načrta, ne tržišča, še manj pa jajc, da se kaj takega (velikega) grem. Resnici na ljubo se mi niti ne da.

Spoštujem pa vse, ki vse to imajo, si drznejo in jim privoščim uspeh in denar, ki ga ta za sabo potegne.
[/quote]
Ne vem, kakšne so bile njegove vloge.

Sem se pa dovolj seznanila s tem področjem, da vem, da velikokrat dejanski izdelek ali ideja ni bistvena, ampak je bolj pomembno to, kako znaš zadevo predstaviti, ali si pravočasno dobil koristne informacije, kdo si oz. s kom se poznaš ali pa, da je včasih utemeljitev odločevalcev, hm, čudna.

Razni razpisi in pomoči so seveda dobrodošli in velikokrat skoraj nujno potrebni. Velikokrat pa se ali sčasoma precej oddaljijo od prvotno zastavljenih ciljev ali so že od začetka pisani za (podučene) izbrance ipd.

Aha, se pravi, ne samo, da si ljubosumen in da ne privoščiš drugemu uspeha, si še tako preklemansko egoističen, da si pripravljen masakrirati gospodarstvo, uničiti tisoče družin, jih pahniti v revščino, samo zato, da bi kaznoval nekaj prisklednikov? To je tako, kot če bi šel na ulico, postrelil 100 ljudi, izgovarjal bi se pa na to, da so bili med njimi ziher trije lopovi. ???

Ja, imaš prav. Pri nas se še ni kupila šajtrga peska, ne da bi se ob tem nekomu postavila hiša. Pa tudi ene same injekcije ne znajo kupit ne da bi koga počastili z eksotičnim potovanjem. Samo potem tega problema ne bomo rešili z višjimi davki. Ravno nasprotno.

Problem naše države je, da nikoli ni zadosti. Je vreča brez dna, čeprav bi lahko z bistveno nižjimi davki funkcionirali brez problema. Lahko nabiješ 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davek, pa boš naslednje leto samo še dalj časa čakal na ortopeda, srčnega kirurga …. (vstavi poljubno). Zdaj mi pa povej, bi ti še hodil v gostilno, kjer bi plačeval vsak dan več, na talarju bi bilo pa vsakič manj, pa še to vsakič slabšega okusa?
[/quote]

Daleč od tega moj post ki ga citiraš se je nanašal samo na tvojo razlago kaj se zgodi z denarjem od “Akrapoviča” in sem ga malce priredil tako da bolje ustreza dejanskemu stanju.

Drugače pa ima vso pravico da naredi kar hoče (kaj se mu bolj splača) to mu nihče ne oporeka,.. Kar se tiče mojih komentarjev opozarjam samo na izredno nizko “družbeno odgovornost” različnih podjetij v Sloveniji, ki bi naj sedaj ko bodo morali plačati malo davka na dobiček kar vsi po vrsti zapuščali Slovenijo. Pa tukaj ne mislim direktno ” Akrapoviča”.

Po drugi strani glede na to kako vlade porabljajo njihov denar se ne čudim da imajo večinoma vsi “optimirane” davčne obveznosti. Si pa nisem mislil, da bo tudi Akrapovič posegel po takšnih “optimiranjih” saj se mi je zdel nadpovprečno družbeno odgovoren.

Je pa njegova reakcija verjetno posledica tega, da tistega konja ki vleče tolčejo vsak dan bolj, zadaj pa se cela čreda konj lepo ležerno šlepa in koristi njegove zasluge, zraven se pa še norce dela iz njega,…

Cedularna obdavčitev za fizične osebecedularna obdavčitev
Po Zakonu o dohodnini (ZDoh-2M) so s cedularno obdavčitvijo obdavčeni naslednji prihodki fizičnih oseb:

obresti in dividende – 25 odstotkov od davčne osnove,
dobiček iz kapitala – 25 odstotkov, po petih leti imetništva kapitala se stopnja obdavčitve zniža na 15 odstotkov, po desetih letih imetništva kapitala na 10 odstotkov, po petnajstih letih imetništva kapitala na 5 odstotkov, po dvajsetih letih imetništva kapitala pa so fizične osebe oproščene plačevanja dohodnine),
oddajanje premoženja v najem (premičnega in nepremičnega) – 25 odstotkov od davčne osnove.

Pri pravnih osebah pa je drugače
Na Finančni upravi RS pojasnjujejo, da pri pravnih osebah, torej podjetjih (družbah z omejeno odgovornostjo, itn.), ne uporabljamo izraza cedularna obdavčitev, temveč gre za obdavčitev z neposrednim davkom oziroma davkom od dohodkov pravnih oseb. Pravne osebe so po načelih obračunavanja in plačila davkov od dohodkov pravnih oseb obdavčene s 17-odstotno stopnjo od ugotovljene davčne osnove – ugotovljenega poslovnega izida (dobička).

https://data.si/blog/2015/12/10/cedularna-obdavcitev-za-fizicne-in-pravne-osebe/
[/quote]

Malo si pobrkljala ti tole, se vidi da se ne spoznaš.
Kot prvo, lepiš pojasnilo iz leta 2015 – medtem se je spremenila davčna stopnja za davek od dohodkov pravnih oseb iz 17 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na 19 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Glede obdavčitve dobička iz kapitala res velja, koliko časa si imetnik. Ampak to velja za prodajo (firme, deleža, nepremičnine). Izplačilo dobička se šteje kot dividenda, tu ni olajšav glede na leta. Velja stopnja 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (prej 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}).

Bo veljalo kar lepo za vse tako za mesečnike kot za razne bavčarje pa šrote in tudi druge…. Sam eni se naredijo neumne… Je pa to zelo poenostavljeno povedano drugače je takšnih poti milijon in so malo bolj prefinjene kot sem napisal jaz,… Če rabiš pa nasvet kako to narediti pa se lahko obrneš na različne strokovnjake, (Snežič, Đuđič, in ostala kompanija)
[/quote]

Mogoče. Samo jaz nimam nobene povezave z Bavčarji in Šroti in podobno. Množica navadnih podjetnikov se pa tega ne gre. Vem, ker sem delala z njimi. Zdaj jih pa nameravajo mesečniki dodatno priviti. Ne bo jim uspelo. Konja tepeš tako dolgo, dokler ne crkne. Potem si pa brez.
Poleg tega: če je nekdo sposoben in si je ustvaril neko premoženje, še ni znak, da ga je pridobil na nepošten način. Razlastitve, kot si jih je zamislil Lukec, so se dogajale leta 1945. Še zdaj nosimo posledice.
Torej je zelo prav, da Akrapovič odnese SVOJ denar nekam, kjer se bo počutil bolj varno. Pričakujem, da mu bodo sledili tudi drugi. Mi bomo pa še en socializem že nekako pregurali, saj smo navajeni.

nimaš pa dovolj zagonskega kapitala, ne dobiš subvencij ali kreditov, imaš še drugo možnost: da jo prodaš. Če je ideja res tako dobra, potem se bojo stepli zanjo. Ampak to ne bi, a ne?. Ker t morda vodijo enake želje kot večino slovenskih podjetnikov, ki pretežno gonijo šrauf industrijo in se tudi najbolj pritožujejo nad “požrešno” državo. To je igrati petelina na kupu gnoja, ker oni pa ne bi nikoli delali za kakšno ograjo in prenašali razne šefe, ker oni si zaslužijo biti nekaj več. Ja, prav to je pretežni smoter marsikaterega SLO privatnika, poleg podedovanih prej dobrostoječih obrti, ki jih pa tudi marsikateri dedič zafura. Ampak za to je vedno kriva država in požrešni delavci, ki nikoli niso zadovoljni z minimalcem in nočejo delat več kot osem ur.
[/quote]

Koliko dobrih idej si že proda(ja)l?
Koliko si s tem zaslužil?

Še Rastoder naj gre v tujino potem pa bo, banane bomo plačevali kot bi bile zlate, da o ostalem sploh ne govorim . Slovenija pa v tem primeru ostane minimalno brez 20.000 eur dnevno.

New Report

Close