Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek en zelo hvaljen zanič biskvit

en zelo hvaljen zanič biskvit

Haha, ta je pa dobra. Tudi jaz sem neke vrste gurman bom rekla, od tortic so redke, ki lahko rečem, da je dobra, da nima umetnih smetan, umetnih sestavin in da je narejena iz biskvita, ki ni namočen v kompot, temveč z občutkom, da ja narejen tako, da je sočen že sam po sebi. Sama sem včasih ogromno prepekla in avtorica očitno zna kupiti Blejsko kremšnito, peči pa ne zna. Jaz, kot gurman in ljubitelj domače peke (čeprav zadnje čase pečem mogoče le enkrat na mesec ali redkeje) že po prebranem receptu vem, ali je za mene ali ne. Če spečeš biskvit, prebereš recept in misliš, da boš iz tega dobila Creme brulee, potem je s teboj nekaj narobe in ne z receptom ter komentatorji recepta :).

Tvoj uvodni post zveni v stilu, da ste presrani in si morala to sporočiti na MON! 🙂

tolk postov pa še kar ni linka do peciva?

daj ne seri! Jaz pečem že 20 let, vsi pravijo, da zelo dobro, pa ne morem kar iz enega recepta takoj vedeti, ali je zanič ali ne. Pri določenih zadevah že lahko, ne pa pri vseh. Ravno pred kratkim se je otrokom zaluštalo kokosovih kock, pa sem rekla, da bom probala še kakšen drug podoben recept, da ne bo samo tak kot je bil že od moje babice. in sem poskusila tole:

pohvaljen je bil, kocke zgledajo v redu, ampak na koncu ni bilo okej. No, pa povej ti, poznavalka, kaj je bilo narobe.:))

In? A potem bi po tvoje morali kar vse po vrsti jesti? Lahko je 100 vrst piškotov, pa so ti samo eni res dobri. Po tvoje pa bi za to da ne bi bil presran, moral jesti vsaj 50 vrst ali kar vse po vrsti? Ali če so ti všeč orehovi piškoti, bi ti morali biti všeč vsi, ki so narejeni iz orehov? Kakšna bedarija![/quote]

Ljuba duša nepismena, še enkrat preberi moje poste v tej temi, ne mislim zaradi vsake histerične mone, ki ima 5 minut časa za površno branje na novo pisat.

Mene predvsem čudi, da vam ni jasno, da so okusi različni

Ljudje imamo različne okuse in zmožnosti. In kot je zgoraj ena rekla, že po sestavinah in načinu priprave bi lahko ocenila, kaj tebi in tvoji družini paše. Če seveda res tako veliko pečeš in kuhaš kot sama praviš. No, včasih pa pride tudi do kakšne napake, a ne, pa iz tega ne naredimo cele scene.
Kar se pa “presranosti” tiče pa tole: Danes smo ljudje (vključno z mano) večinoma res “presrani”, ker je na razpolago toliko stvari in dokler si lahko privoščimo, da te stvari kupujemo, si zmišljujemo še pa še. Saj je res Nutella najboljša, ampak je tudi, če bi jedla drug namaz, me ne bi pobralo. Pa, če imam rada piškote X, je povsem neokusno, ko sem kje drugje na obisku, pometovat, da to pa to pa ni dobro itd. Pač vzamem in pojem, ali pa sem tiho. Izbran okus je pa samo drug izraz za “presranost”. Se lepše sliši in tisti, ki ima izbran okus je bolj “hoch”.

Aha, in to veš, pametnjakovička, po tem, da je rekla, da tisto pecivo ni bilo v redu oz. po njenem okusu in okusu njene družine?

Ja, najbrž če ne maraš tort, ne boš spekla recepta za torto? :)))

No, tudi po sestavinah se seveda vsaj približno ve, kaj bo nastalo, ampak lahko veš, kaj bo nastalo, samo okusa pa nima takega, kot bi ga MORALO imeti.

Joj, kakšne bedaste! Od kod pa veš, da je avtorica spekla eno, mislila pa da bo dobila čisto nekaj drugega? Morda samo okus ni ustrezal do potankosti. Kakšne pametnjakovičke ste tukaj ene, za dol past.

Seveda so različni, a neki standardi le obstajajo, kajne? Potem pač poznavalci ne bi ocenjevali hrane, vina, itd…

le zakaj je Arvajeva kranjska klobasa najboljša? Jah, ne mi rečt, da je dobra tud ena žblj, ker so okusi različni. Ja lahko je nekou dobra, a ta nekdo pač nima okusa. Kapiš?

Matr, eni tako težko poštekate, no. A ste kdaj jedli v Michelinovih gostilnah, oz. ta, kjer imajo njihove zvezdice? No pejte probat, zdaj so jih odprli za širšo javnost (vsaj po Franciji, znižali cene tudi za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}), pa boste videli kaj pomeni gastronomija. Ne mi flancat o tortah iz Leclerca. Probajte sladice iz francoskih butikov, pa se vam bo zagarantirano zavrtelo v glavi.

Ne. Zato ker je na tržišču ogromno znamk in vrst piškotov. Pojma nimam koliko, ampak res ogromno. In da pri vsej tej izbiri vrst, znamk, okusov in cenovnih rangov izjaviš, da ti pa ješ samo X, ostalega se ne dotakneš, to je presranost.

To nima veze s tem, kdo ima okus in kakšna je kvaliteta zmrznjene torte v Leclercu, ker ziher obstaja vsaj 10 sort piškotov, ki so z omenjeno popolnoma primerljive. Ampak ne, oni se ne dotaknejo, ker ni X. Zato je to presranost.

Mimogrede, meni je popolnoma vseeno, kdo me kje šinfa in koliko mi kdo da priložnosti. Že v resničnem življenju ne špilam na karto popularnosti, na MONu pa sploh ne mislim.[/quote]

Glej, ti lahko ješ ne vem koliko vrst kupljenih piškotov, jaz se ne pritaknem nobenih, ker so mi VSI zanič. Jem samo doma pečene, pa še te samo določene. Kot že povedano, verjamem, da je tudi čokoladnih krem ogromno in sem jih tudi že večino poskusila, ampak me NE PREPRIČAJO, enostavno niso tako dobre kot je Nutella in to tista, narejena za zahodna tržišča. So mi že dali različne kremne namaze (bilo jih je okoli 8) v različne skodelice, da nisem videla znamke in sem točno vedela, katera je Nutella, ker je bila enostavno najboljša. Pa ne gre za navado, ker sem v otroštvu, ko nutelle ni bilo, jedla nek drug namaz (Viki kremo ali nekaj podobnega). Ampak Nutella je enostavno The best pa konec. Jem jo sicer enkrat mesečno, če sploh, ampak kadar je na sporedu, je to Nutella. Presrana? Zame Z OKUSOM ZA DOBRO. Ti pa seveda po svoje.[/quote]

Ja, Nutella in drugi podobni izdelki se precej razlikujejo, Meni je najboljši Lidlov namaz, ker ima večji delež lešnikove mase kot Nutella. Sem pa že poskusila enkrat namaz iz temne čokolade z drobljenimi lešniki, pa ni blo za nikamor, pa obožujem temno čokolado. Z Viki kremo pa se težko primerja, ker Viki krema ni iz lešnikov, ampak samo iz kakavove mase.

Zanima me pa precej, ko gledam to Šparovo znamko, neki črn izgled ima, neke namaze sladke, me zanima kakšni so. Še kokosov okus je vmes, če se ne motim, pa iz indijskih oreščkov….

Jaz se pa tem kar strinjam. Sicer je stvar okusa, ampak biskviti pri nas enostavno ne gredo v promet in so lahko komentarji in fotke še tako oh in sploh, ampak za nas to ni. Podobni velja za mafine in kar je tega “vse skupaj zmešamo in spečemo”.

Ne, tudi mene ne bi pobralo in o tem sploh ne debatiramo. Kot ne debatiramo o tem, da kdo na obisku pametuje, da ti piškoti niso dobri. Preberi, o čem sploh teče beseda.

a gre za pecivo požrešnih sosedov?

No, ena je gor pripopala en link o kokosovih kockah. pa nobena pametna, ki meni, da itak takoj veš, če je kakšen recept zate ali ne, ne komentira.:))

Meni so načeloma všeč kokosove kocke, ampak ne kar vse po vrsti. Sem jedla take za prste oblizat in sem jedla zanič kokosove kocke. Torej?

S taščo sva delali eno pecivo po povsem istem receptu. Natančno, nobena ni nič dodajala ali spreminjala. Pa moje je bilo dosti bolj neokusno kot njeno. Zakaj? Ker pač priznam, ne znam delati sladic, peči… Pa recept gor ali dol.

Ja, saj. Potem pa vse tiho je bilo. :))))

Jaz se pa tem kar strinjam. Sicer je stvar okusa, ampak biskviti pri nas enostavno ne gredo v promet in so lahko komentarji in fotke še tako oh in sploh, ampak za nas to ni. Podobni velja za mafine in kar je tega “vse skupaj zmešamo in spečemo”.[/quote]

Enako tudi pri nas 🙂

Kaj bi rada vedela, če je ta recept zanič ali ne?! Ja, za mene je zanič, ker ne pečem samo biskvitov, ker nihče tega ne je 🙂 In mi je zanič tudi tisti recept od njene babice hahaha :). ženska!

No, mene predvsem zbode v oči tvoj dolg sestavek, v katerem niti enkrat ni pomisleka, da si slabo spekla ti. Poleg tega bi v tem primeru kar stresla iz pečice nekaj zelo dobrega.

Poleg tega, če ste že taki oh in sploh poznavalci dobrih slaščic in peciv, potem bi ti kot dobra pekica zagotovo že vnaprej lahko presodila, ali se nekaj bere, da bo dobro za pojest in kaj se že sliši bolj katastrofalno….no, jaz tudi zelo dobro pečem (pravijo drugi) in kuham in ti iz lastnih izkušenj povem, da na Kulinarični Sloveniji še nisem naletela na zares dobro sladico, zato tja nikoli več ne zaidem.

Pri nas pa so mahnjeni na te kokosove kocke.

In uspeh ne leži samo v receptu amapk tudi (kot je že ena rekla) v izkušnjah priprave – pa lahko si ti ekspert za blejske rezine, če pa pečeš samo te, mimogrede pri kokosovih rezinah popušiš, čeprav so žnjkrat lažje za naredit…

Tudi mi2 s taščo dostikrat izmenjama recepte in kuhava strikntno po njih – pa vendar imajo najine slaščice čisto drugačen okus…zakaj…po moje zato, ker ona uporabi čokolado x znamke, jaz pa y, ona da margarino x zname, jaz y….

Pa opazila sem še, da je okus odvisen tudi od pečice…ker dostikrat si prinesem svoje sestavine k tašči in (po moje zaradi pečice, ker ostalo delam vse enako) ima jed čisto drug okus kot doma…
Al pa je zarad zraka nwm ;);););)

Vesna Janković v Leclercu????

Sramota!!!!! Ona kupuje v nizkocenovnih trgovinah????
Ali se ji je tast takozelo zameril, da nekupuje več v Mercatorju????
Ona bi si pa res lahko privoščila torto iz Mercatorjeve delikatese!

Kaj bi rada vedela, če je ta recept zanič ali ne?! Ja, za mene je zanič, ker ne pečem samo biskvitov, ker nihče tega ne je 🙂 In mi je zanič tudi tisti recept od njene babice hahaha :). ženska![/quote]

A na to, zakaj so ene kokos kocke dobre, sočne, pravega okusa, druge pa kar nekaj, pa gre za isto pecivo, pa ne veš odgovora? Glede na tvoje znanje pa to……:)) Aja, zate so kokos kocke itak vse zanič, ker ne jeste biskvitnih zadev, saj res.:))) Da o tem sploh ne debatiramo, pa ne veš, ne? Koga briga, kaj je tebi všeč. Gor si se hvalila, da mora vsak, ki dobro peče ali kuha, vedeti, kakšna bo zadeva, ko bo spečena. Torej kako si potem razlagaš, da je ena in ista vrsta peciva lahko ali zelo dobra ali zanič, če samo malo sestavin zamenjaš? Ne moreš razložiti? Potem pa se ne hvali preveč, kako obvladaš peko. LOL

Ja, saj. Potem pa vse tiho je bilo. :))))[/quote]

Če na hitro pogledam, mi v oči pade:

– margarina,
– to da se ne stepe posebej beljakovega snega.

In to je točno tisto, kar je tudi ona povedala. Da na kulinarični sloveniji ni dobrih slaščičarjev oz. so ljudje zadovoljni s povprečjem. Kaj torej želiš povedati?

Vesna Janković v Leclercu????

Sramota!!!!! Ona kupuje v nizkocenovnih trgovinah????
Ali se ji je tast takozelo zameril, da nekupuje več v Mercatorju????
Ona bi si pa res lahko privoščila torto iz Mercatorjeve delikatese![/quote]

Jaz pečem torte, ki jih vsi zelo pohvalijo – tudi dostikrat me naprosijo, da jim jih spečem za njihova praznovanja, ker so jim tako dobre.

Kljub temu je moja hčerka ljubiteljica zamrznjene torte z okusom marakuje iz Hoferja (ki je meni osebno nagravžna) in, ko ima rojstni dan, ji naredim veselje in kupim tisto.

Čeprav vsi ostali pravijo, da je moja sladoledna z okusom marakuje boljša.

Ampak – o okusih se ne razpravlja – oz se vsaj ne bi – da pa nekdo reče nekomu, da ima z razliko od njega razvit okus, ker so mu všeč keksi X, Y pa niti pod razno, pa zame ni znak razvitost okusa ampak pomanjkanja bontona, empatije do soljudi, možnost dojemanja, da so na svetu še ostale stvari in mnjenja od avtoričinega in predvsem pomanjkanje splošne kulture.

Mi naše otroke učimo, da ni res, da neka stvar ni dobra, ampak pač ni čisto po tvojem okusu.
Dobro pustimo sedaj zažgane, presoljene ipd kikse…

Ja, saj. Potem pa vse tiho je bilo. :))))[/quote]

Če na hitro pogledam, mi v oči pade:

– margarina,
– to da se ne stepe posebej beljakovega snega.[/quote]

Pa jaz bi, če bi pekla, definitivno dodala že v testo kokos (namesto deleža moka), da ima vse skupaj na koncu sploh okus kot kokosova kocka.

New Report

Close