Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek en zelo hvaljen zanič biskvit

en zelo hvaljen zanič biskvit

In obratno. Če bi kača objavila recept za pohan drek, bi se vas našlo nebroj, ki bi ta recept hvalile do neba. Ker ga je pač napisala ona.

Saj ne piše, da vse skupaj zamešaš. Piše, da postopoma dodajaš.Margarina ali olje pa se dodaja čokoladi, ki jo stopiš zato, ker maslo naredi glazuro trdo in se tista čokolada potem lomi. Če nočeš, da se čokolada na vrhu peciva lomi, uporabiš margarino ali olje. Jaz je nisem dala toliko, kot piše na receptu, kvečjemu polovico.

Napako pa je našla ravno avtorica. Res je bil biskvit presuh in najbrž je bila tista ostra moka tudi pretirana. Morda tudi mleko ni ravno super, če že potem sladka smetana.

Vse ostale pametnjakovičke, ki točno vedo, kaj je narobe pri določenem receptu pa tiho.:))))[/quote]

Z mojega stališča je narobe to, ker gre za običen BISKVIT. Pa je čisto vse en drek ali daš najprej jajce in potem moko ali obratno. Težko razumet?
In še to, margarino z maslom zamenjujejo samo kvazi kuharice. Enako kot pizza z margarino…za kozlat.[/quote]

Imaš biskvite in “biskvite”. Tudi “obični” biskviti se med seboj razlikujejo. Težko razumet? Ne gre za to, ali je tebi všeč biskvitno testo ali ne. Dejstvo je, da so eni obični biskviti rahli, sočni, dobro narejeni, drugi slabi in suhi in brez okusa. Da pa tebi noben biskvit ni všeč, je pa tvoja stvar in ne poanta tega posta. Bo šlo?

Pa da crkneš od smeha,,…..izbran okus, pa imajo od piškotov najraje Pan di stelle in Domačica,….pa saj niste resni, da se smešite s takimi izjavami no,……

Če bi imela izbran okus in si kdaj v svojem lajfu že kaj spekla, potem bi po receptu sodeč (če le ni hudo hudo zapleten postopek) vedela, kako bo izpadlo. Očitno to ni ravno tako,….

Katere pa ti ješ, če ni skrivnost? Roko na srce, domačica so eni boljših, onih drugih pa ne poznam.

Katere pa ti ješ, če ni skrivnost? Roko na srce, domačica so eni boljših, onih drugih pa ne poznam.[/quote]

Ona je tiste najcenejše v pakungah po tri kg skup, iz moke, jajc in margarine. Zdaj je pa jezna na ves svet, ker je zvedla da nima okusa.:)))) Pa Leclercovo torto seveda.

Katere pa ti ješ, če ni skrivnost? Roko na srce, domačica so eni boljših, onih drugih pa ne poznam.[/quote]

Izbran okus ponavadi asociira, da ješ nekaj kar ne je ravno polovica ljudi okrog tebe (in je tudi ponavadi težje dosegljivo ravno vsakemu). Tako da Domačica piškoti so tudi meni kar okusni, ampak v zvezi s KATERIMIKOLI piškoti govoriti o izbranem okusu, je meni malo mim. Piškoti pa ja niso ne izbrana hrana!

In obratno. Če bi kača objavila recept za pohan drek, bi se vas našlo nebroj, ki bi ta recept hvalile do neba. Ker ga je pač napisala ona.[/quote]

Ja, mi bi ga hvalile, ti pa nam ne bi verjela in bi ga šla sprobat. ccc

Katere pa ti ješ, če ni skrivnost? Roko na srce, domačica so eni boljših, onih drugih pa ne poznam.[/quote]

Ona je tiste najcenejše v pakungah po tri kg skup, iz moke, jajc in margarine. Zdaj je pa jezna na ves svet, ker je zvedla da nima okusa.:)))) Pa Leclercovo torto seveda.[/quote]

Imam rada Domačico, čeprav jih redko jem, ampak bodimo poštevni, nek gurmanski presežek pa res niso, no 🙂

saj ti si ista kot avtorica. A drugi piškoti razen domačice in kokosovih pa niso dobri? Pa kremne rezine zaboga ne z rastlinsko smetano, kva ste presrani!!!![/quote]

Nisem rekla, da ostali keksi niso dobri ampak da NAM tj moji družini niso dobri – na obisku pojemo kakšnega drugega, kupujemo pa še dalje svoj izbor.

In kaj naj sedaj, če ne maramo rastlinske smetane??? Če MENE povabiš na obisk in narediš kmerne rezine samo zato, ker se hočeš vrečt ven, kako dobra kuharica si pri tem pa daš gor rastlinsko smetano, si za moje pojme vrgla stran čas in trud.

Iz vljudnosti bom kremno rezino pojedla – če mi boš dala kak majhen kos se bom potrudila še z rastlinsko smetano, če pa mi boš dala kakšnega ogromnega pa bom smetano pač zbrcala dol – na tebi je ali boš zaradi tega užaljena ali ne.

Imam prijateljico, ki ne je smetane sploh – če pride na obisk bom pekla kaj takšnega, kar je njej dobro.
Če bom imela kremne rezine se mi zdi čisto ok, če sladko smetano zbrska dol pa četudi je živalska….

V primeru kremne rezine z rastlinsko smetano bi jaz raje navaden puding brez smetane ;);););)

Merche je na avtocesti v Lukovici in pa v Tepanjah – ko gremo v LJ se obvezno ustavimo tam na kremšnitah + jih vzamemo za domov.

Z mojega stališča je narobe to, ker gre za običen BISKVIT. Pa je čisto vse en drek ali daš najprej jajce in potem moko ali obratno. Težko razumet?
In še to, margarino z maslom zamenjujejo samo kvazi kuharice. Enako kot pizza z margarino…za kozlat.[/quote]

Imaš biskvite in “biskvite”. Tudi “obični” biskviti se med seboj razlikujejo. Težko razumet? Ne gre za to, ali je tebi všeč biskvitno testo ali ne. Dejstvo je, da so eni obični biskviti rahli, sočni, dobro narejeni, drugi slabi in suhi in brez okusa. Da pa tebi noben biskvit ni všeč, je pa tvoja stvar in ne poanta tega posta. Bo šlo?[/quote]

Bom poskusila še zadnjič: noben biskvit mi ni všeč. Ne suh, ne rahel, ne čokoladni ne vaniljev. In to govorim že od začetka, da MENI biskvit ni všeč. Kaj ti ni jasno ženska?

Katere pa ti ješ, če ni skrivnost? Roko na srce, domačica so eni boljših, onih drugih pa ne poznam.[/quote]

Mislim, da se nisem jaz izpostavljala s svojim IZBRANIM OKUSOM, temveč avtorica.

Lahko pa ti vseeno odgovorim, da zame piškoti iz masovne proizvodnje ne spadajo v izbran okus, kvečjemu piškoti iz res izbrane pekarne. Mogoče kdaj zaviješ v kakšno pa preveri, garantiram, da ti ne bo žal.

Imaš biskvite in “biskvite”. Tudi “obični” biskviti se med seboj razlikujejo. Težko razumet? Ne gre za to, ali je tebi všeč biskvitno testo ali ne. Dejstvo je, da so eni obični biskviti rahli, sočni, dobro narejeni, drugi slabi in suhi in brez okusa. Da pa tebi noben biskvit ni všeč, je pa tvoja stvar in ne poanta tega posta. Bo šlo?[/quote]

Bom poskusila še zadnjič: noben biskvit mi ni všeč. Ne suh, ne rahel, ne čokoladni ne vaniljev. In to govorim že od začetka, da MENI biskvit ni všeč. Kaj ti ni jasno ženska?[/quote]

KOGA BRIGA, KAJ JE TEBI VŠEČ IN ČESA NE MARAŠ!!!!!!!

Post ne govori o tem, da je ena sladica sama po sebi dobra, druge vrste sladica pa sama po sebi zanič. Odpri svoj post in piši o tem, kaj je tebi všeč in česa ne maraš.;))))))

In obratno. Če bi kača objavila recept za pohan drek, bi se vas našlo nebroj, ki bi ta recept hvalile do neba. Ker ga je pač napisala ona.[/quote]

Ja, mi bi ga hvalile, ti pa nam ne bi verjela in bi ga šla sprobat. ccc[/quote]

Tipično. Hvalit na vse pretege, v rit lezit, kar na pamet.

Mimogrede, koji morski galeb si ti? A rečni galeb tudi obstaja pa panonski? Cccc …. inteligenca na višku…..

A ti tudi telebaniš o tem, da je neka jed sama po sebi zanič, druga pa taka za izbran okus? Naj te razsvetlim, ne gre za to. Med kupljenimi piškoti, kateri so taki, ki bi jih tisti, ki ima izbran okus za pikškote, jedel, in kateri niso. Kapiš?

Bom poskusila še zadnjič: noben biskvit mi ni všeč. Ne suh, ne rahel, ne čokoladni ne vaniljev. In to govorim že od začetka, da MENI biskvit ni všeč. Kaj ti ni jasno ženska?[/quote]

KOGA BRIGA, KAJ JE TEBI VŠEČ IN ČESA NE MARAŠ!!!!!!!

Post ne govori o tem, da je ena sladica sama po sebi dobra, druge vrste sladica pa sama po sebi zanič. Odpri svoj post in piši o tem, kaj je tebi všeč in česa ne maraš.;))))))[/quote]

Sedaj pa res zadnjič: preberi moj prvi post v tem linku, kjer sem napisala zakaj recepta z linka ne bi delala. In na tisti post si se nalimala kt šmrkelj in hočeš od mene kaj? Me prepričat da so eni biskviti vrhunski eni pač ne? Tebi mogoče. Meni so vsi zanič.
Konc debate.

A ti tudi telebaniš o tem, da je neka jed sama po sebi zanič, druga pa taka za izbran okus? Naj te razsvetlim, ne gre za to. Med kupljenimi piškoti, kateri so taki, ki bi jih tisti, ki ima izbran okus za pikškote, jedel, in kateri niso. Kapiš?[/quote]

Še enkrat: tisti, ki ima izbran okus ne bo jedel kupljenih piškotov, sploh pa ne neke masovno prodajane DOmačice … Jasno?

A ti tudi telebaniš o tem, da je neka jed sama po sebi zanič, druga pa taka za izbran okus? Naj te razsvetlim, ne gre za to. Med kupljenimi piškoti, kateri so taki, ki bi jih tisti, ki ima izbran okus za pikškote, jedel, in kateri niso. Kapiš?[/quote]

Še enkrat: tisti, ki ima izbran okus ne bo jedel kupljenih piškotov, sploh pa ne neke masovno prodajane DOmačice … Jasno?[/quote]

Ja pa mislim, da tisti, ki se preserava ne bo jedel Domačice, ker si misli, da ima izbran okus.

Tisti, ki ima res izbran okus bo pojedel tu pa tak kašno Domačico ob tem pa se zavedal, da na svetu obstaja še marsikaj boljšega in da je srečen, da ima takšno izkušnjo, da ve, da Domačica ni ravno nek presežek…

A ti tudi telebaniš o tem, da je neka jed sama po sebi zanič, druga pa taka za izbran okus? Naj te razsvetlim, ne gre za to. Med kupljenimi piškoti, kateri so taki, ki bi jih tisti, ki ima izbran okus za pikškote, jedel, in kateri niso. Kapiš?[/quote]

Še enkrat: tisti, ki ima izbran okus ne bo jedel kupljenih piškotov, sploh pa ne neke masovno prodajane DOmačice … Jasno?[/quote]

Kakšna bedarija. A potem tudi Nutelle, masovno prodajane, ne bo jedel nekdo, ki ima izbran okus? Pač ni nek presežek, tale domačica, ampak v poplavi piškotov, ki so zanič, je ena redkih, ki jih človek poje, če se mu ne ljubi peči piškotov doma. Kaj ti ni jasno?

Napisala si, da je recept z linka zanič, ker piše, da se vse skup zmeša. Pa ker je margarina notri. Odgovor si dobila, da ne piše, da se vse skup zmeša in dobila si odgovor, zakaj je not margarina. Potem si pa začela telebanit o tem, da tebi itak noben biskvit ni dober. In kaj potem? Kaj ima to opraviti s temo? No pa saj nima veze, itak je videti, da ne moreš slediti niti lastnim mislim, kaj šele o čem debatirati. Adios.

:)) Dajte se ene raje ukvarjat s pomivanjem posode, no, ker debata vam res ne gre.

Še mal stisnte, monovke, še 5 minut je do sedmih, pa šele 94 postov! :))))))))))))

Dejmo, stotko je treba dol udart do sedmih! Push, push, push, harder!!!! :)))))))))

Še enkrat: tisti, ki ima izbran okus ne bo jedel kupljenih piškotov, sploh pa ne neke masovno prodajane DOmačice … Jasno?[/quote]

Ja pa mislim, da tisti, ki se preserava ne bo jedel Domačice, ker si misli, da ima izbran okus.

Tisti, ki ima res izbran okus bo pojedel tu pa tak kašno Domačico ob tem pa se zavedal, da na svetu obstaja še marsikaj boljšega in da je srečen, da ima takšno izkušnjo, da ve, da Domačica ni ravno nek presežek…[/quote]

Si najbolje do zdaj napisala bistvo tele debate.

men pa zaj res ni jasno, zakaj si pekla biskvit, če ti ni dober…ker ta recept je res sam biskvit potopljen v čokolado pa kokos…v glavnem kr neki…pač osnove…jaz mam to sicer rada … ampak te kocke so boljše, če kak dan al dva odstojijo…

Katere pa ti ješ, če ni skrivnost? Roko na srce, domačica so eni boljših, onih drugih pa ne poznam.[/quote]

domačica z belo čokolado je superca!

Meni so kokos kocke dobre, ampak ne po tem receptu.:)) Kot mi je jabolčni štrudelj dober, ampak ne po kar vsakem receptu. In prekmursko gibanico obožujem, ampak ne po vsakem receptu.

Kokos kocke, ki jih je naredila moja pokojna teta, so bile rahle, sočne, njami. Te so bile suhe, kot bi bile stare 5 dni, zbite in brez pravega okusa.

Mogoče pa si ti za en drek pekačica?

New Report

Close