Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek en zelo hvaljen zanič biskvit

en zelo hvaljen zanič biskvit

lahko miksaš samo jajce, sladkor in moko, pa bo dobro, če dodaš not ščepec ljuezni …… v tem je finta

:))))))))))))))))))))))

Monovke, kolk ste ve ene face :)))))

V dobri urci ste našopale 50 postov na čisto nepomembno temo :))))

Lep sobotni popoldan še naprej :)))))))

Se veselim ob misli, da bo do sedmih že 100, 150 postov pri tej temi 😀 😀 😀

Ja, saj. Potem pa vse tiho je bilo. :))))[/quote]

Če na hitro pogledam, mi v oči pade:

– margarina,
– to da se ne stepe posebej beljakovega snega.[/quote]

V kokosovih kockah se ne stepa posebej sneg oz. to ni nujno. Meni se v tem receptu zdi napaka, da gre samo za ostro moko, jaz ne bi delala samo s to moko, če sploh. nekateri delajo te kocke z oljem, ne z margarino, ampak take so ponavadi še slabše. Pa jaz biskvit malo zmočim, ker je drugače presuh, preden pomakam v čokolado in kokos. Imamo raje sočne zadeve.

Drugače pa sem iskala tisti recept, pa ga ne najdem, ker sem takrat dala not besedo čokolada, pa mi je vrglo ven kar nekaj peciv iz čokolade in se ne spomnim več imena. Bilo pa je nekaj s čokolado in kokosom, ampak ne kokosove kocke. Sestavine so bile take in pecivo tako, kakršnega ponavadi radi jemo. Nekaj čokoladno-kokosovega, vendar okus ni bil pravi.

Pemina, kako pa lahko veš, da slabo pečem, res me zanima. Ker iz recepta nisem takoj razbrala, da ne bo čisto v redu? Svašta.

Pri omenjenem receptu mene moti točno tisto kar sem napisala spodaj: vse skupaj zmešamo. Fertik. In margarina, itak. Ne bi šla tega delat za nič na svetu.

:)) Lepo da to otroke učite, kar je tudi prav, ker bi drugače pri sosedih rekli, da tega ne bodo, ker je zanič. Ampak drugače pa dobro veš tudi sama, da je to BULL SHIT. Kot ima nekdo stil in okus za oblačenje, drugi pa ga nima in nase navesi nekaj, kar mu niti malo ne pristaja, ima tudi nekdo okus za gurmanske užitke, drugi pa bi požrl vse, kar se da požreti. Dejstvo, pa če se požrete od hudega.:))

Dober gurman (avtorica se baje prišteva v to grupo) , ki obvlada kuhinjo in uporablja kvalitetne sestavine (pravi kakav, maslo, domačo moko in jajca, pravo vanilijo, ….) pa bolj s težka spaca neokusno sladico.

Razog je torej lahko:
– da ne obvlada kuhinje
– da ni ne vem kakšen gurman po okusu ampak konzumira hrano, ki je visokega cenovnega ranga zgolji iz prestiža

As simple as that! :))))))

:)) Lepo da to otroke učite, kar je tudi prav, ker bi drugače pri sosedih rekli, da tega ne bodo, ker je zanič. Ampak drugače pa dobro veš tudi sama, da je to BULL SHIT. Kot ima nekdo stil in okus za oblačenje, drugi pa ga nima in nase navesi nekaj, kar mu niti malo ne pristaja, ima tudi nekdo okus za gurmanske užitke, drugi pa bi požrl vse, kar se da požreti. Dejstvo, pa če se požrete od hudega.:))[/quote]

S tem se načeloma strinjam, ampak ne moreš pa rečt, da so dobri samo tisti tvoji keksi (ne da se mi iskat kateri), vsi ostali na celem svetu pa ne, oz. da če kateremu pa slučajno so dobri kakšni drugi keksi pa kar nima okusa….mogoče pa ga ima celo bolj prefinjenega kot ti…

Saj ne piše, da vse skupaj zamešaš. Piše, da postopoma dodajaš.Margarina ali olje pa se dodaja čokoladi, ki jo stopiš zato, ker maslo naredi glazuro trdo in se tista čokolada potem lomi. Če nočeš, da se čokolada na vrhu peciva lomi, uporabiš margarino ali olje. Jaz je nisem dala toliko, kot piše na receptu, kvečjemu polovico.

Napako pa je našla ravno avtorica. Res je bil biskvit presuh in najbrž je bila tista ostra moka tudi pretirana. Morda tudi mleko ni ravno super, če že potem sladka smetana.

Vse ostale pametnjakovičke, ki točno vedo, kaj je narobe pri določenem receptu pa tiho.:))))

Oh, daj ga srat, no.:)) Lahko uporabljaš čisto vse kvalitetne sestavine, pa narediš pecivo po zgornjem receptu, pa bo vseeno zanič. Z domačim kakavom, domačo moko in jajci in vsem. Pojma nimaš, skratka.

Kolikor sem prebrala avtorico, piše, da njeni otroci ne jedo drugih keksov kot tiste in ne, da so vsi ostali keksi zanič.:)) In pravi, da njeni otroci jedo samo Sahar torto in ne, da so vse torte na svetu zanič. Mislim, da kar polagate avtorici v usta besede, ki jih ni izrekla.

Se pa jaz vseeno strinjam, da če mi nekdo reče, da so mu izredno dobri kupljeni linški piškoti, da ta človek nima ravno izbornega okusa, ker še nikoli nisem jedla res dobrih kupljenih lincerjev. Jih ni! Vsi so ali presladki ali imajo zanič marmelado ali so preveč pocukrani ali že kaj. In ja, tak ima zanič okus po moje, če mu je tista škatla lincerjev dobra. Sori.

Neka stvar sama po sebi (če je narejena iz kakovostnih in ustreznih in med seboj ujemajujočih se sestavin) ne more biti zanič – lahko je le zanič narejena in zarad tega zanič.

Če imaš ti recept za biskvit s čokolado in kokosovimi kosmiči, ki je za moje pojme povprečna sladica, boš lahko naredila odličen in izvsrten biskvit s čokolado in kokosovimi kosmiči, ki pa bo še vedno samo povprečna sladica.

Zato, če si pričakovala presežek od sladice, bi morala vzeti recept za sladico “na nivoju”.
Ti si hotela po liniji namanjšega odpora imeti vrhunsko sladico…

Kar se pa komentarjev na kulinariki tiče – one so komentirale ali je to odlična kokosva rezina, manj odlična kokosova rezina ali pa zanič kokosova rezina…niso pa sedaj delale primerjave in razglasile kokosove rezine za boljšo od blejskih kremnih rezin, saher torte, schwardwaldske torte ali princesk…
če pa si ti to tako razumela pa …hmmm…kaj ti naj rečem…to ni ravno neki znak inteligence 😉

No kaj sem že hotela povedati – znotraj posameznega ranga sladic imaš lahko odlične in iste sladice, ki so nagravžne. Ne moreš pa rangov sladic primerjat med sabo.

To je sedaj tako, kot da bi med sabo primerjala krofe, kremno rezino in pa torto.

Nekdo, ki ne mara krofa, bo rekel, da je najboljši krof na svetu ološ in da je najslabša kremna rezina boljša od krofa.

Kolikor sem prebrala avtorico, piše, da njeni otroci ne jedo drugih keksov kot tiste in ne, da so vsi ostali keksi zanič.:)) In pravi, da njeni otroci jedo samo Sahar torto in ne, da so vse torte na svetu zanič. Mislim, da kar polagate avtorici v usta besede, ki jih ni izrekla.

Se pa jaz vseeno strinjam, da če mi nekdo reče, da so mu izredno dobri kupljeni linški piškoti, da ta človek nima ravno izbornega okusa, ker še nikoli nisem jedla res dobrih kupljenih lincerjev. Jih ni! Vsi so ali presladki ali imajo zanič marmelado ali so preveč pocukrani ali že kaj. In ja, tak ima zanič okus po moje, če mu je tista škatla lincerjev dobra. Sori.[/quote]

Jaz sem avtorico razumela tako, da imajo ona in njeni otroci IZBRAN okus in jedo samo neke žnj kekse, ostalega ološa pa se ne pritaknejo.

Mi vsi, ki pa so nam dobri tudi kakšni keksi druge znamke, pa smo samo uboga raja brez okusa…

Če sem avtorico narobe razumela se globoko opravičujem 😉

Joj, pa saj ne znate brati no.:)) Kdo piše o tem, da primerjam med seboj različne sladice? O ISTI VRSTI SLADIC GOVORIM. In ja, o tem govorim, da je ena vrsta kokosovo-čokoladne rezine zanič, druga vrsta te iste rezine s skoraj enakimi sestavinami pa zelo dobra. Česa ne razumeš?

Moji imajo radi čokoladno kokosove sladice in zato sem želela narediti nekaj takega. Vendar je taka rezina po tem receptu po katerem sem delala SLABA. Čeprav sem imela domačo moko in domača jajca. No, domače čokolade nisem imela, je pa bila tista s 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kakava in sicer drugače zelo dobra. Še kaj?

No, tudi ti si narobe razumela. Moji imajo radi od kupljenih keksov samo čokoladne in od čokoladnih so jim zadosti dobri samo Pan di stelle. Ne marajo tistih z margarino, ampak take s smetano ali z maslom in ti jo vsebujejo. Ne marajo takih z oreščki (ki so lahko tudi dobri, čeprav dvomim, da kupljeni), ne marajo takih iz rastlinskega olja. Pan di stelle imajo velik delež kakava in so bolj grenkasti kot sladki in taki so jim všeč. So hrustljavi in so super za k mleku in taki so jim všeč. Ne gre za znamko, tudi taki zelo podobni iz Lidla zaležejo. Še kaj nerazumljivega?

Jaz rada kaj dobrega popacam – pa da direkt pokomentiram avtorico –
Tort iz slaščičarn in kupljenih tort tudi pri nas ne jemo – razen v njunih in izrednih primerih pa še tedaj se ne tepemo za njih….
Kremne rezine imamo radi tiste iz Mercheja in pa doma narejene BREZ praška za puding, ki ji mimogrede tudi meni nagravžen – obvezno mora biti živalska in ne rastlinska smetana – porabimo caa 10-15 jajc – doma narejene variante s praškom za puding in pa rastlinsko smetano so prim meni v rangu kupljenih tortic, tako da me z njimi ne boste impresionirali in se ne rabite trudit…hvala 😉

Sahar torta nam ni dobra, smo pa veliki ljubitelji Schwarzwaldske torte, ki pa mora biti domača, ali pa iz domače “slaščičarne” naše sosede – od tam prebavljamo večino sladic.

Teh piškotov, ki jih omenja avtorica, ne poznam. Pri nas so od kupljenih največkrat na mizi kokosovi od Kraša (s čokolado), Domačica in pa Jaffa, ostali pa niti ne oz ostajajo…mogoče še kakšne napolitanke z belo čokoladnim nadevom.

Dobro gredo v promet razne slaščice z dosti sadja, predvsem sezonske – sedaj npr. štrudlji in pa jabolčni kolač od drOetkerja, poleti razna jogurtva peciva z doooosti sadja.

Dobro gre v promet tudi tiramisu, ki pa mora obvezno biti z mascraponejem, dosti jajc in pa smetano živalskega okusa…karnšnikoli skutini ponaredki so noGo…

Maznejo mi tudi drOetkerjevo CheesCacke – ampak mora biti skuti dodano dosti sladke smetane (spet ne rastlinske).

Od namazov Linolada, pojemo še tudi Nutello (pri Nutelli pogrešam beli namaz), ostalih se mi ne pritaknejo.

Od pudingov Monte tako ali tako, pa kakšen Vindi, ostalo je NoGo….od doma kuhanih pudgingov tisti od dr. Oetkerja.

Prosim naj me avtorica razsvetli ali spadamo v rang ljudi brez okusa?

Jaz dostikrat kaj spečem iz kulinarike, ne rata mi vedno dobro, sam še nikol pa nisem pomislila, da tista avtorica recepta in 50 naslednjih, ki pohvalijo recept, nimajo okusa, ampak da sem sama kaj falila oziroma samo, da tega naslednjič pač ne bom več pekla. Pa da ne debatiram samo o določeni vrsti piškotov, sorry zame višek presranosti oziroma sem nekaj več in ne izbranega okusa. Me zanima, če je ta avtorica v svoji mladosti tud jedla tiste vele cenjene piškote, verjetno so bili na policah albert piškoti, pa še kaka domačica, pol pa že bolj ko ne konec. Ampak zdaj ima pa izbran okus. Polno rit in nič drugega.

aja…pa ko govorim o drOetker – ne mislim na slaščice iz škatle ampak njegove recepte – imamo doma knjige receptov od drO…pečemo pa sami brez praškov iz škatel…

O tem sploh ni govora. Recimo, da ti je všeč ohridska rezina. Pa ne mi spet, da je ta rezina nasploh slaba, saj je ti ne maraš v nobeni obliki, ker o tem NI DEBATA. No, obstaja kakšnih 20 različnih receptov za ohridsko rezino z zelo podobnimi sestavinami, ampak kar nekaj jih je slabih. Eden ali dva pa sta zelo dobra. O tovrstnih okusih govorimo, ker nekateri bi pojedli to rezino po vsakem receptu in bi jim bila všeč (kot so jim všeč tudi kremne rezine narejene iz puding praška), nekateri pa bi, ker imajo bolj dodelan okus, pač jedli samo to rezino narejeno po točno določenem receptu, ki je najboljši, drugih pa niti povohali ne bi. In ti? Bi ti bila všeč ta rezina po vsakem receptu ali ne? To je zdaj vprašanje, ne pa to, ali ti maraš biskvitno testo ali ne. Džizs, no.

Jaz pa si predstavljam povprečno mono tako….

– kaj ko bi danes probali spečt kaj novega, nekaj z okusom čokolade in pa kokosa
– pojma nimam kaj bi to bilo
– grem pogledat na net
– najboljše da vtipkam not čokolada in kokos
– aha glej no glej nek recept za neke kokosove kocke
– ah glej no še žnj receptov za kokosove kocke
– ja nič bom vzela kr recept za kokosove kocke sestre pepce
– tega pa še nisem nikoli pekla
– približno se mi sanja in nekje v malih možganih se mi dozdeva, da sem to jedla enkrat pri sosedovi franci in da je to dobro
– ja pa dajmo probat
– peče kuha miksa trebi lupi namaka otresa
– proba
– u mater kako je to dobro
– bom šla kr napisat komentar, da je super!

In potem nasldenji teden spet želi pečt kokosove kocke in jih peče po istem receptu sestre pepce in živi celo življenje v radostnem prepričanju, da je najboljše kokosove kocke na svetu.

Ob tem pa ne ve kaj zamuja, ker nikoli ne peče kokosovih kock po receptu sosedovega zapitega francla…

glej, če niste ljubitelji skute, je čisto brezveze, da gledaš kako dobre ocene ima pecivo,
ker je itak vnaprej jasno, da vam ne bo všeč!

Toliko pa že poznaš vaše okuse, da bi vedela v katero smer iščeš recept.

Hvala enako.

Iz Mercheja nikoli nismo probali, ne vem, kje je to, Drugače pa hvala enako.

No, mi pa tort s sadjem ne maramo, ampak pač stvar okusa.

Kokosovih od Kraša še nismo poskusili, domačica pa je (pozabila, ker jih že dolgo nisem kupila) tudi pri nas priljubljena, Jaffa tudi kar gre.

S sadjem pri nas gre samo štrudelj, domač seveda.

Hvala enako. Tudi glede Nutelle, tisti drugi namaz ne poznam.

Mislim, da imate izbran okus.:))))

O, moj bog, kolikokrat naj še ponovim, da sem hotela peči iz sestavin, ki nam drugače PAŠEJO IN JIH IMAMO RADI?

saj ti si ista kot avtorica. A drugi piškoti razen domačice in kokosovih pa niso dobri? Pa kremne rezine zaboga ne z rastlinsko smetano, kva ste presrani!!!!

Saj ne piše, da vse skupaj zamešaš. Piše, da postopoma dodajaš.Margarina ali olje pa se dodaja čokoladi, ki jo stopiš zato, ker maslo naredi glazuro trdo in se tista čokolada potem lomi. Če nočeš, da se čokolada na vrhu peciva lomi, uporabiš margarino ali olje. Jaz je nisem dala toliko, kot piše na receptu, kvečjemu polovico.

Napako pa je našla ravno avtorica. Res je bil biskvit presuh in najbrž je bila tista ostra moka tudi pretirana. Morda tudi mleko ni ravno super, če že potem sladka smetana.

Vse ostale pametnjakovičke, ki točno vedo, kaj je narobe pri določenem receptu pa tiho.:))))[/quote]

Z mojega stališča je narobe to, ker gre za običen BISKVIT. Pa je čisto vse en drek ali daš najprej jajce in potem moko ali obratno. Težko razumet?
In še to, margarino z maslom zamenjujejo samo kvazi kuharice. Enako kot pizza z margarino…za kozlat.

Pri nas pa glih tiste sladice, katere gredo pri vas, ne grejo. Blejske k. šnite, ni bog ve kaj, saherca: čok. biskvit z marelično marmelado, povrh polito s čokolado…

Tako kot tule, je tudi na Kulinariki. Odvisno, katera napiše recept. Npr., če bi ga tule napisala Kača, bi ga spljuvale do greznice, pa čeprav bi bil svetovno dober.

Kar nekaj receptov sem že sprobala od tam, pa je vedno vse šlo v promet. Je pa res, da svoje obiske in domače zelo dobro poznam, tako da dobro vem, kaj jim bo šlo v ritko;-))

New Report

Close