Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek en zelo hvaljen zanič biskvit

en zelo hvaljen zanič biskvit

dokler boš delala peciva z oljem ali margarino, ne moreš rečt, da je neko pecivo dobro….ha ha…ceneno, verjamem, da ni bilo dobro!

Tak post pa lahko nastane samo ko seljak želi izpadit pameten,……..hahhahahha,……kaka beda,….

Kaj bi rada vedela, če je ta recept zanič ali ne?! Ja, za mene je zanič, ker ne pečem samo biskvitov, ker nihče tega ne je 🙂 In mi je zanič tudi tisti recept od njene babice hahaha :). ženska![/quote]

A na to, zakaj so ene kokos kocke dobre, sočne, pravega okusa, druge pa kar nekaj, pa gre za isto pecivo, pa ne veš odgovora? Glede na tvoje znanje pa to……:)) Aja, zate so kokos kocke itak vse zanič, ker ne jeste biskvitnih zadev, saj res.:))) Da o tem sploh ne debatiramo, pa ne veš, ne? Koga briga, kaj je tebi všeč. Gor si se hvalila, da mora vsak, ki dobro peče ali kuha, vedeti, kakšna bo zadeva, ko bo spečena. Torej kako si potem razlagaš, da je ena in ista vrsta peciva lahko ali zelo dobra ali zanič, če samo malo sestavin zamenjaš? Ne moreš razložiti? Potem pa se ne hvali preveč, kako obvladaš peko. LOL[/quote]

Ja, če ne ješ biskvita, ampak večinoma samo kremšnite in razne kremne rezine, valjda ne pričakuješ čudeža od “vse zmiksaj in speči” hahaha. Da te ne bo kap od stresa ej! 🙂 Nisem niti podrobno brala, ker me ni blo doma, sem spila malo mošta, pojedla par kostanjem pa en B52 gor, pa se mi sedaj prav gladko jebe, kateri del ti razumeš in kateri ne, ti reva nepametnjakovička 🙂

A na to, zakaj so ene kokos kocke dobre, sočne, pravega okusa, druge pa kar nekaj, pa gre za isto pecivo, pa ne veš odgovora? Glede na tvoje znanje pa to……:)) Aja, zate so kokos kocke itak vse zanič, ker ne jeste biskvitnih zadev, saj res.:))) Da o tem sploh ne debatiramo, pa ne veš, ne? Koga briga, kaj je tebi všeč. Gor si se hvalila, da mora vsak, ki dobro peče ali kuha, vedeti, kakšna bo zadeva, ko bo spečena. Torej kako si potem razlagaš, da je ena in ista vrsta peciva lahko ali zelo dobra ali zanič, če samo malo sestavin zamenjaš? Ne moreš razložiti? Potem pa se ne hvali preveč, kako obvladaš peko. LOL[/quote]

Ja, če ne ješ biskvita, ampak večinoma samo kremšnite in razne kremne rezine, valjda ne pričakuješ čudeža od “vse zmiksaj in speči” hahaha. Da te ne bo kap od stresa ej! 🙂 Nisem niti podrobno brala, ker me ni blo doma, sem spila malo mošta, pojedla par kostanjem pa en B52 gor, pa se mi sedaj prav gladko jebe, kateri del ti razumeš in kateri ne, ti reva nepametnjakovička :)[/quote]

Po pričakovanju kretenski odgovor. Če ne ješ biskvitov, tvoj problem, te nihče ni vprašal, ali jih maraš ali ne. Ampak če ješ kremne rezine, boš valjda razumela, da ni vsaka kremna rezina dobra, ampak mora biti prav narejena in iz pravih sestavin, da bo dobra. Kot konec koncev biskvit, komur je biskvitno testo všeč. Ampak saj ne pričakujem odgovora, ker ga nisi sposobna skup sestavit, da bi imel kakšen smisel v temi, o kateri govorimo.

A na to, zakaj so ene kokos kocke dobre, sočne, pravega okusa, druge pa kar nekaj, pa gre za isto pecivo, pa ne veš odgovora? Glede na tvoje znanje pa to……:)) Aja, zate so kokos kocke itak vse zanič, ker ne jeste biskvitnih zadev, saj res.:))) Da o tem sploh ne debatiramo, pa ne veš, ne? Koga briga, kaj je tebi všeč. Gor si se hvalila, da mora vsak, ki dobro peče ali kuha, vedeti, kakšna bo zadeva, ko bo spečena. Torej kako si potem razlagaš, da je ena in ista vrsta peciva lahko ali zelo dobra ali zanič, če samo malo sestavin zamenjaš? Ne moreš razložiti? Potem pa se ne hvali preveč, kako obvladaš peko. LOL[/quote]

Ja, če ne ješ biskvita, ampak večinoma samo kremšnite in razne kremne rezine, valjda ne pričakuješ čudeža od “vse zmiksaj in speči” hahaha. Da te ne bo kap od stresa ej! 🙂 Nisem niti podrobno brala, ker me ni blo doma, sem spila malo mošta, pojedla par kostanjem pa en B52 gor, pa se mi sedaj prav gladko jebe, kateri del ti razumeš in kateri ne, ti reva nepametnjakovička :)[/quote]

pa koga briga, butara, če ti ne ješ biskvita???

odgovarjala si na to temo in avtorica očitno JE biskvit, ampak ji ni kar vsak po vrsti všeč. Vedno znova me preseneti, kako ene ne dojemate ničesar, pa še kar kvakate in kvakate.

Butari sta ti in tvoja mati, ki te je rodila! Kvak, kvak, kvak!

Evo, sem šla gledat. Jaz ponavadi delam biskvite za torto tiste brez pecilnega, ker so precej sočni, brez da jih polivaš s tono kompota. Jajca, ali zmešam ekstra beljake in ekstra rumenjake, ali pa jih zmiksam cele (jajca) da se dvignejo in “zapenijo”. Na koncu dodam moko in nežno zmešam da ne pade biskvit, manj moke, boljši je bisvit. Če delam lešnikov biskvit, le tega delam brez moke, če delam čokoladnega, dodam stopljeno temno čokolado. Če bi delala “čupavce” bi delala po tem svojem receptu, kjer se dela brez pecilnega praška, glazuro pa z maslom in mlekom, da se čokolada ne strdi. Najboljši, če že, pa so mi biskviti, kjer se doda več masla, npr. obožujem jabolčno pito, kjer je testo narejeno iz več masla, da pride res masleno in hrustljavo.

Zadihajta in si še enkrat preberita moj odgovor. Jaz sem mojster v peki sebi ljubih stvari, znam narediti torto, kjer bo biskvit sočen, brez kompota in po tem biskvitu, ki si ga nalimala nikoli ne bi delala čupavcev, ker se že bere suhi biskvit s tono moke, malo jajac, malo masla in malo tekočine…..

Obožujem pa razne kremne zadeve, npr. kremne stvari iz mascarponeja in ziher ne bom šla po kulinariki štorat ter delat kinderpingui iz rastlinske smetane, če že ko berem vem, da mi ne bo dobro. Ali bi si recept ter kremo prilagodila, ali pa se recepta ognila. Drugim, ki je to dobro pač naj bo, meni je res vseeno in se zato nimam za kaj več ali kakorkoli. Tudi piščančjega žura ne bi jedla, niti delala, ker vsi vemo, da ni ravno najboljše, da se zadeve pečejo v kisli smetani 🙂

Vsem, ki jim je pa to dobro, pa lahko samo rečem dober tek. Hvala bogu, da sem vsaj malo izbirčna :).

Najprej da komentiram tisti pripopani recept za bitlese / čupafce (po naše; po slovensko so očitno kokosove kocke) :)))

1. Premalo maščobe in preveč moke za testo. Plus ostra moka za biskvitu podobno testo, je vse skupaj instant recept za polomijo. Testo je drobljivo in suho in noben preliv tega ne more rešiti. 2-3 jajca, 10 maščobe, 1 dl tekočine, 20 sladkorja, 1/2 pecilnega in 20 gladke moke je preizkušeno razmerje.

2. Preliv poskuša slediti trendom “zdrave prehrane” (s kilo margarine, ja afkros) in pride čisto premalo sladek. Najmanj, kar je, je treba uporabiti mlečno čokolado, ali pa precej večjo količino sladkorja

3. Zaradi pomanjkanja sladkorja v prelivu je cela zadeva verjetno brez okusa, tako kot neslana župa.Če prištejem še presuho testo, je zadeva sicer za pojest, verjetno pa res ne za posebej hvalit.

Nisem še prebrala cele čreve do konca. A smo že dočakali link na tisto “nizkotno” pecivo?

Nismo 🙂

Midve in moja hči imamo pa zelo podoben okus, na nivoju:-))))))))))))))))))))))))))))))

Draga avtorica1

Prepričana sem, da ne znaš kuhati, kaj šele peči:((()))
Ni treba druge krivit za svojo nesposobnost!

ja, okej, saj je že avtorica napisala da je zadeva slaba, ampak da jo ogromno ljudi hvali. Poanta posta je bila, da slabe recepte hudooo hvalijo. Vi se pa uprčite v to, da bi morala že itak vedeti, da je zadeva zanič, ker ima slabo razmerje med sestavinami, Ja, bog se usmili, no!

Debata naj bi bila o tem, kako so ljudje zadovoljni z vsako stvarjo, v tem primeru s temi čupavci in jih ne morejo prehvaliti, kako so dobri, čeprav po vsem sodeč ne morejo biti res dobri. O tem naj bi tekla debata, ve pa zadevo preobračate do te mere, kako bi morala vedeti, če je dobra kuharica, da bo zadeva slabo izpadla. Dobro jutro, no. tudi če bi sumila, da bo zadeva slabo izpadla, ampak je želela samo preizkusiti recept, ki ga tako hvalijo, zakaj ne?

Debatiralo naj bi se o tem, kako lahko tako hvalijo sladico, ki je ZANIČ. Torej tudi po tvoje ti ljudje nimajo pravega okusa, ali ne? So zadovoljni s slabo sladico, ne? In samo to je hotela avtorica poudariti.

ja, okej, saj je že avtorica napisala da je zadeva slaba, ampak da jo ogromno ljudi hvali. Poanta posta je bila, da slabe recepte hudooo hvalijo. Vi se pa uprčite v to, da bi morala že itak vedeti, da je zadeva zanič, ker ima slabo razmerje med sestavinami, Ja, bog se usmili, no!

Debata naj bi bila o tem, kako so ljudje zadovoljni z vsako stvarjo, v tem primeru s temi čupavci in jih ne morejo prehvaliti, kako so dobri, čeprav po vsem sodeč ne morejo biti res dobri. O tem naj bi tekla debata, ve pa zadevo preobračate do te mere, kako bi morala vedeti, če je dobra kuharica, da bo zadeva slabo izpadla. Dobro jutro, no. tudi če bi sumila, da bo zadeva slabo izpadla, ampak je želela samo preizkusiti recept, ki ga tako hvalijo, zakaj ne?

Debatiralo naj bi se o tem, kako lahko tako hvalijo sladico, ki je ZANIČ. Torej tudi po tvoje ti ljudje nimajo pravega okusa, ali ne? So zadovoljni s slabo sladico, ne? In samo to je hotela avtorica poudariti.[/quote]

Ja, saj to je tisto. Napišeš,da si gledal eno grozno zanič oddajo na TV, pa kako lahko kaj takega sploh predvajajo, pa ti odgovorijo, da premakni kanal in da si ti idiot, ker nisi videl, da je stvar zanič že takoj in zakaj nisi kanala premaknil.

Ali pa napišeš, da si šel v gostilno to in to in naročil ter bil zelo razočaran s hrano, pa ti odgovorijo, da si mona, ker si šel v to gostilno, saj bi moral vedeti že po imenu gostilne, da strežejo zanič hrano.

Skratka, vedno je avtor kriv, tako kot tukaj. Recept je zanič, ampak ni odgovoren zanj tisti, ki je tak recept dal gor ali pa tisti, ki so komentirali, kako je dober, čeprav je čisto jasno, da so te kocke kar nekaj v primerjavi s podobnimi kockami, ne, tisti, ki je šel delat po tem receptu je kriv, ker je sploh šel delat tisto sladico, saj bi moral vedeti, da je premalo maščobe not in preveč moke. Simtopatično za MON. Kot je ženska kriva, če se je pomanjkljivo oblekla, da so jo posilili. Bi morala vedeti, ne? Brez veze.

Ma kakšen bulšit.

Pri avtorici doma imajo, če tako rečemo, prefinjen okus (jaz še vedno trdim, da so pač presrani). Jejo samo sacher torto, eno vrsto kupljenih piškotov, domače stvari pa samo, če so na točno določen način pripravljene.

Potem pa avtorica gre na Kulinariko, ki itak slovi po nekakšnem fastfoodu, ker v bistvu ponuja zalogo receptov za manj spretne, tiste, ki se kuhat šele učijo, in tiste, ki imajo samo pol ure časa. Vmes se sicer najdejo izjeme, ampak glede na to, da sta najbolj popularna recepta Piščančji žur in Nutellina torta, pač vemo, kje smo.

Tam izbere nek simpl recept, za katerega ima vse sestavine že doma in pričakuje, da bo v pol ure naredila svetovno mojstrovino.

In zdaj so vsi ostali čudni in brez okusa, z njo ni pa nič narobe, čeprav pri poplavi bolj kvalitetnih kuharskih spletnih strani gurmanske recepte išče na Kulinariki in se na koncu še čudi, ko iz recepta tipa “zmešaj 10 dek moke, 10 dek cukra, pol margarine in na koncu prelij s čokolado” ne nastane vrhunska specialiteta.

daj ne seri! Jaz pečem že 20 let, vsi pravijo, da zelo dobro, pa ne morem kar iz enega recepta takoj vedeti, ali je zanič ali ne. Pri določenih zadevah že lahko, ne pa pri vseh. Ravno pred kratkim se je otrokom zaluštalo kokosovih kock, pa sem rekla, da bom probala še kakšen drug podoben recept, da ne bo samo tak kot je bil že od moje babice. in sem poskusila tole:

pohvaljen je bil, kocke zgledajo v redu, ampak na koncu ni bilo okej. No, pa povej ti, poznavalka, kaj je bilo narobe.:))[/quote]

Sorry tega recepta jaz nikoli ne bi uporabila za kokosove kocke!
– ostra moka – ziher razpada biskvit
– 1 pecilni je preveč za tako malo moke
– toliko margarine v prelivu??? in še čokolada…
– preveč mleka 2 dcl

Za preliv za kokosove kocke uporabljam čokolado v prahu.

Se strinjam z wengo, tu na monu se vedno spravijo na prinašalca novic. Kar pa niti ni čudno, saj naša celotna družba deluje na ta način.

Za vse ostale pa: tako kot povsod drugod tudi v kulinariki veljajo neki standardi in še zdaleč ne gre samo za individualen okus posameznika. Pri nas ima žel večina ljudi te standarde postavljene izredno nizko. In v okviru teh standardov se ocenjujejo različne kulinarične stvaritve.

Imaš na eni strani albert kekse in na drugi francoska makrone, tako za prve kot za druge se točno ve, kakšni morajo biti in če so v okviru teh standardov narejeni so dobri, če niso pa pač niso. Hec je samo v tem, da večina ne ve niti kakšni bi morali biti albert keksi in še manj, kaj so dobri francoski makroni.

In, če se malo spoznaš na kulinariko in si kdaj pa kdaj tudi pogledal čez planke, ti je hitro jasno, da smo pri nas kar se tega tiče še sto let za leseno žlico. Pri nas je večina folka resnično zadovoljna z vsem. Gledam po restavracija, vse pojejo, hvalijo zraven in mastno plačajo. Jaz pa potem veljam za presrano, ker si drznem omeniti, da je bil dunajc čist preveč prepojen z maščobo, hvaljena goveja juha iz vrečke in solata mnogo prekisla.

To pa res ni presrano. Presrana je recimo filozofija “od vsega mesa jem samo piščanca in če najdem na krožniku čebulo, pošljem jed nazaj v kuhinjo”, ne pa, da si ne pustiš podvalit čisto vsakega šodra od dunajca.

Moj post je bil namenjen tistim, ki so trdile, da si nobena ne upa / ne zna komentirati recepta za čupafce. O avtorici teme nisem napisala niti besede (sem preverila še enkrat) :))) Samo zastavila sem vprašanje, ali bomo dobili na vpogled tisti zelo hvaljeni zanič recept.

Aja? No ,samo to bi povedala že takoj na začetku, pa bi bilo vse jasno, namesto pisarjenja brez repa in glave.

torej Kulinarika slovi po receptih za manj spretne, ki se kuhat šele učijo? Zakaj pa tega nisi takoj povedala, da bi avtorica vedela, da ima prav, ko pravi, da nimajo ljudje tam kaj dosti pojma o dobrih kolačih.:)) Ne, je potrebno hitro avtorico okrcat, da je presrana, na koncu pa poveš, da so tam itak vsi recepti zanič. A zdaj ti je to tazadnje kapnilo? A ne bi zaleglo, če bi povedala, da je tam večina receptov razen izjem narejenih za začetnike, ki pojma nimajo? A je bilo nujno potrebno avtorico skritizirat, da je presrana, kar je zraslo na tvojem zelniku? Kaj zdaj? Je avtorica presrana ali so recepti tam zanič? Oboje namreč ne gre skupaj.

ja, saj vem, kaj si pravzaprav hotela. Samo avtorico diskreditirat kot to ponavadi itak hočete ti in tebi podobne koze.

Ja, kako pa naj nekdo ve, da je Kulinarična slovenija narejena za tiste manj spretne? Jaz tega nisem vedela, recimo. Res, zakaj tega takoj nisi bleknila?

Zakaj to oboje ne bi šlo skupaj? Njena presranost je čisto jasno razvidna iz celega trakrata v prvem postu o tem, kako oni itak samo 5 sladic jejo, ostalega se še dotaknejo ne. Že na tej točki mi ni jasno, zakaj potem pač ni šla narest ene od tistih petih stvari, če je bilo itak že v osnovi za pričakovat, da bodo njihove razvajene brbončice užaljeno protestirale, ko ne bodo deležne XY piškotov.

O Kulinariki se pa res ne mislim sprenevedat. Gre za portal, kjer lahko najdeš nekaj sto receptov za testenine recimo, večina v rangu – špageti s paradižnikovo omako, testenine s tuno ipd. Jako gurmanstvo, res. Večina receptov je pač enostavnih in primernih za manj vešče kuharje. Saj s tem ni nič narobe, vsak potrebuje pomoč in ideje, ko se uči kuhat.
Je pa strašno neumno, da nekdo, ki je totalno presran/ima super dobro izostren okus (izberi varianto po želji, ker se mi res ne ljubi več s teboj pregovarjat) tam išče neke vrhunske specialitete. Obstaja cel kup svetovnih kuharskih blogov z recepti na veliko višjem nivoju. Je pa res, da je za pripravo takšnih sladic potrebno malo več časa in da običajno nimaš vseh sestavin v hladilniku. Margarino, cuker in moko pa imaš, samo tu ni ravo čudežev za pričakovat.

Jaz pa se z avtorico 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjam, Sem tudi sama obiskovalka Kulinarike in mi gre blazno na živce, ko se samo hvali. Po dveh straneh hval mogoče zasediš zapis, da pa zadeva ni v redu in potem še par podobnih.

Daj, pismo, pošteno povej, da ni užitno, da ljudje ne bodo izgubljali časa.

In isto opažam pri dopustih – sami slavospevi in presežki določenim destinacijam, prideš pa dol, pa živo razočaranje. Ljudje hvalijo že samo zato, ker so prišli do dal – brez kančka neke objektivne kritike. Mi smo se imeli fajn. Ja, in? Pa to ne pomeni, da je s hotelom/apartmajem/plažo vse v redu!!
Ful pogrešam, da se poleg pozitivnega ne napiše še negativnega.

Saj, potem se pa oglasi kdo, mu pa na dveh straneh razlagajo, da je presran.

Ne moreš pričakovat, da bodo imeli ljudje enako mnenje kot ti. Npr. če je tebi nekaj poceni, pa rečeš probajmo, potem je verjetno to manj kot običajno plačaš in dobiš … torej je posledično logično, da si nezadovoljna. Če pa jaz ponavadi plačam enako in sem zadovoljna, potem je zelo verjetno da mi bo o.k. Zelo popreproščeno napisano. Seveda bom morda opazila, da tuš kaplja, pa da pri zajtrku lahko izbiram samo med pašteto in marmelado … a sem to za to ceno pričakovala in torej tega ne bom kritizirala. Samo za primer.

Če vem, da bom dobila “presrane obiske”, ne bom šla pečt peciva, ki ga še nisem preiskusila.
Menda je to logično.

Drugič: moja babica peče najboljšo potico na svetu, najboljše cmoke… Njen recept, vključno s sestavinami, moje potice niti ne približa njeni. Je tudi kuharica pomembna.

ja, ti si pa višek strpnosti… jaz vsaj po forumih ne zmerjam ljudi s kozami in podobno… babe umirite se, ene bo zaradi MON-a in nekaj mnenj še kap zadela…..

New Report

Close