Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Gospodična z mojim možem. Ali pač ne?

Gospodična z mojim možem. Ali pač ne?

Potem jih kar veliko ne maraš, saj je takih gotovo od 80 – 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

a to ni spis? a ne bi šlo v dveh stavkih?

Tale je bila itak že štartu trdno odločena, da mu vse oprosti.
Jao jao

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Tako pač je. Narava je naredila, da imajo moški 300 mio semenčic dnevno, ženske pa eno jajčece na mesec. In narava že ve, zakaj je to tako.
Ni pa gospa nič povedala kdaj je ona možu nazadnje izpraznila zalogo. Premalo se ženske zavedajo, da je to nujno, sicer se zdravemu moškemu začnejo kisati možgani in potem se še prej zgodi “nepredvidljivo”. 🙂
Poznam kar nekaj moških, ki gredo drugam na seks zato, ker ga doma ne dobijo. In verjemite, malo njih ima potem slabo vest.

Problem je tudi, ker smo posesivni(e) in hočemo partnerja obdržati na verigi, naj stane kar hoče.
Če pa me vara, se bom ločil(a) in potem bo maščevanje! Takrat pa najbolj nasrkajo otroci. O tem se pa ni nič pisalo med odgovori!

No pa še to, po nekaterih raziskavah ženske celo večkrat varajo kot moški! In če vara ženska, potem ni šanse, da se vrne v domače ognjišče, kot da se ni nič zgodilo. Povsem druga zgodba, kot če vara moški!

Pogovoriti se je treba, potem pa naprej! Čas beži, mogoče čez par let to ne bo več važno.


Zakaj pa ne?
Njuna zveza temelji na zunanjem blišču, ki ni bil omajan. 😉

vseeno je najlažje zahtevati ločitev in tudi največ nasvetov gre v to smer in potem taki ljudje obtičijo v naslednji ponavadi še slabši vezi, ali pa iščejo in iščejo vzroke okrog, vsepovsod, samo pri sebi ne.
Poznam kar nekaj parov, ki jim je uspelo po prevari na novo sestaviti partnerstvo in jim tudi po večih leti gre dobro, tako, da je vsemogoče, če se hoče in to iz obeh strani!
Žalosti pa me koliko ljudi bi “odigralo na prvo žogo”, kaj vam je res tako malo mar ljudi okoli vas! Ljubice in ljubčki so simptomi in ne diagnoza.


To raziskavo bi pa rada prebrala. Vir, prosim!

Se ne spomnim več.
Prvi zadetek na googlu ti da pa tole:
“Men are more likely to cheat than women. But as women become more financially independent, they are beginning to act more like men with respect to infidelity”

Hotel sem povedati, da nimajo samo ženske hormonov. Hormoni pa so močne zadeve :)))


Rekel si, da po nekaterih raziskavah ženske celo večkrat varajo kot moški. In to je ena grda laž.

No oprosti.
A bo takole bolje: “Nekatere ženske večkrat varajo kot nekateri moški.”
:))
Pa brez zamere, da se ne bom več javljal, tu sem samo mimogrede. Grem reševat svoje probleme.

uuu..a res? se pravi v zvezi škripa, in po tvoje, greš z ljubico, zato da bo žena dojela, da ni ok med njima … oz. po tvoje, da ej celo ona kriva, da is je našel tolažbo drugje.
Ampak, zakaj potem to skriva? Naj reče, da ima drugo, če je tako samoumevno, kot ti trdiš, da si najdeš drugo/gega, če je dom akaj narobe …
Eni mate pa res oprane možgane.

se ločit, preselit v eno najemniško stanovanjce, se na sodišču cufat za otroke in preživnino, preživljat sebe in otroke, na novo sestavljat življenje ali samo mičkeno lepo stran pogledat?

uuu..a res? se pravi v zvezi škripa, in po tvoje, greš z ljubico, zato da bo žena dojela, da ni ok med njima … oz. po tvoje, da ej celo ona kriva, da is je našel tolažbo drugje.
Ampak, zakaj potem to skriva? Naj reče, da ima drugo, če je tako samoumevno, kot ti trdiš, da si najdeš drugo/gega, če je dom akaj narobe …
Eni mate pa res oprane možgane.[/quote]
Ja zato, ker je dober človek, a ne?


Zakaj pa ne?
Njuna zveza temelji na zunanjem blišču, ki ni bil omajan. ;)[/quote]

Seveda je bil. Vidiš kaj se šušlja po Ljubljani. V bistvu, če prav pomislim, sploh se ne “šušlja”.
Se kar na glas govori o tem. :)))

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Niso vsi ljudje isti, zato tudi ni nujno, da je vedno rešitev razveza, ko pride do skoka čez plot. Dobro, res je prelomil obljubo, ampak zvezo oz. odnos pa soustvarjata oba – in prevara je lahko posledica slabega odnosa. Problem je tudi ‘zgodovinsko psihološko ozadje’ obeh, ki ju je spet lahko vodilo, da sta izbrala partnerja, kjer je en recimo bolj posesiven, ljubosumen, drugi pa obratno, da ne zdrži dolgo v zvezi.

Ona bi ga mogoče morala direkt vprašati, če jo vara, postaviti pred steno – in če bi ji lagal v oči in se zaklinjal, da ne, potem ve, da taka zveza dolgoročne ne preživi in je nima smisla reševati, ker so zraven pridružene še neiskrenost in laži…

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Jaz pa mislim, da se je avtorica v bistvu že odločila. Saj po njenem pisanju vidimo, v katero smer “jo nese” – da bi mu odpustila.

Se mi pa zdi, avtorica, da podcenjuješ mlado “gospodično” in jo imaš za nezrelo. Lahko da je, lahko pa tudi ni. Nikar ne misli, da ti ena mlada gospodična ne more “speljat” moža, ker je kao naivna in mlada. Moški se lahko v tako mlado žensko na smrt zaljubi in takrat, saj boš sama videla, ne pride v poštev nobeno reševanje zakona, čustva so ponavadi močnejša od razuma.
Če mu je bila samo “razvedrilo za seks”, potem bosta morda zakon lahko reševala, se pa vprašaj, če mu boš res sposobna popolnoma odpustiti in spet ponovno zaupati. Enkrat zapravljeno zaupanje se le stežka povrne.
Moj nasvet je: najprej ga vprašaj, kar direktno. In boš sama videla, koliko je ura. Ali te sploh ceni dovolj, da ti bo povedal vse po resnici ali pa te bo imel za noro v smislu “kaj ti pa je, kako si sploh lahko domišljaš kaj takega”. Boš videla, če ti po odgovoril po resnici. In od tam pojdi potem naprej.

se ločit, preselit v eno najemniško stanovanjce, se na sodišču cufat za otroke in preživnino, preživljat sebe in otroke, na novo sestavljat življenje ali samo mičkeno lepo stran pogledat?[/quote]

Kakor za koga, je pa dejstvo, da je veliko preveč ločitev, posledica česa so te ločitve pa itak verjetno veš, egoizem, egoizem in egoizem!
PS
Ne mešaj mi prosim sem nasilja v družini!

kako ste eni res polni opravičil za varanje.
Če je problem ‘praznjenje zalog’, kot se je en izrazil je med oteklimi modi in varanjem še cel spekter možnih rešitev.
A kaj ko gre le za izgovore, a ne?
Ena možnost je npr t.i. fleshlight – simulacija vađajne ali pa se.ks lutka.
Tako, da če gre res le za mehaniko, pol ni problem.
a kaj ko gre tudi za tisto kar je okrog vađajne – kar takele sponzoruše vestno izkoriščajo. Stari bik se počuti kot bizon, ker ga je uturil eni mladi, ona ga pa za denar in dobrine ožema ,,,
Če nimata finančne stiske bi jaz najela detektiva, zato, da imam dokaze. Da me drekač ne bi mogel napraviti za noro. Potem bi začela malo denarja kam spravljati, na račun za katerega o ne bi vedel – nekakšna zavarovalna polica.
Ne bi se držala nazaj ne pri oblačilih ne pri počitnicah.
Ločitev bi bila strel v koleno.
Najprej bi si ustvarila malo podlage za deževne dni – za primer, če bi ga kakšna nastavljačka osrečila z darilcem ali pa če bi njegovo varanje preseglo meje dobrega okusa.

Zdravo

Hvala za vse napisano. Me pa preseneča moč, ki jo premorete nekateri/e, v smislu da bi moža, partnerja, sopotnika, v trenutku zapustile in kako visoko imate nastavljeno lestvico, ko gre za vprašanja morale in etike.
Verjemite mi, da nisem od tistega dne niti enkrat pomislila, da bi nekako potegnila črto čez ta zakon, ki sva ga oba oblikovala, zanj delala… Resnično, niti enkrat!
Očitno sem ena tistih žensk, ki problem (mimogrede se strinjam da ni majhen) vzame za mizo, ga pogleda z vseh strani in išče zgolj in samo rešitev. To sem jaz.
In še enkrat bom napisala, kar je bilo že pisano. Ne, zaradi gospodične v restavraciji nikakor ne bom otroku delala gorja z vpitjem in histerijo, s pokanjem kufrčkov, metanjem njegovega očeta preko vrat, požiranjem antidepresivnih sredstev. Ne vem, mogoče vredna obsojanja, toda taka sem jaz.
Zanimajo me samo njegova čustva. Samo to. V kolikor je začutil, da jaz nisem več predmet njegove prve intimne asociacije in da je ta predmet postala druga, potem jaz tu ne morem nič. V kolikor temu ni tako, potem gremo naprej s čim manj podobnimi stvarmi.
Mogoče zgolj to, da sem danes uredila popoldansko varstvo sinu, ki sta ga vzela njegova starša, naju pa čaka izčrpen pogovor. Na žalost, ali pa na srečo. Še zdaleč ne bo prijetno, bo pa začetek rešitve. V to sem pa prepričana.

Vse lepo.

Ženi je treba malo veselja pustit, da misli kako ji je sami ratalo odkrit prevaro in da se potem lahko na mon-u hvali kako ga je postavila pred vrata.

Moja prijateljica se je tako pogovarjala 30 let. 30 let! Itak ni nikoli priznal in jo delal za noro. Končalo se je tako, da mu je spodrsnilo pri 50 letih, ko je eni na pol smrklji naredil otroka. Zdaj sta seveda ločena. Če ni žal tvojih let življenja, se pa pogovarjaj. Koliko jih je, za katere sploh ne veš.

Občudujem, da nisi niti enkrat pomislila na razhod in da celo v naprej upaš, da bo takih stvari “čim manj”.
Razumem, da na spolnost ne gledamo vsi enako. Nekaterim je to telovadba, še ena izmed možnosti za sprostitev, drugi jo jemljemo kot dodatek k odnosu in jo imamo za intimno, itd..
Upam le, da velja za oba enako, torej da tudi ti lahko tako mimogrede skočiš k sosedu po sprostitev, medtem, ko on “trenira” dečve.

In še en pomislek – naša družba je kakršna je. Načeloma zelo nastrojena proti nezvestobi. Kakšen vzor daješ svojemu otroku? Da to ni nič takega? Kaj če otroka tega ne bo sprejel in ne bo razumel, kako in zakaj je tako?

In še čisto za konec.. kako lahko človeka, ki vam v obraz laže, prikriva, se vam smeje v odsotnosti – objamete, obravnavate kot parterja? OK, če človek ne ve, če pa izve, pa tega res ne razumem. Koliko se cenite? Gre za finančno odvisnost? Medijsko izpostavljenost? Najbolj od vsega bi me bolelo, da mi kaže obraz, ki ni njegov, se mi laže v obraz in smeji za hrbtom?? In ta človek je tisti, ki ga postavljaš na čelo družine kot zgled otroku?

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Jaz razumem, da je težko reči zbogom. Imaš občutek, da si poraženec, da si izgubil in da je nekdo drug dobil na tvoj račun. Ampak v takšnih zgodbah je ženska, ki čim prej odide, zmagovalka. Tudi ti veš, da tole ni prvič, samo prvič si ga zasačila. Razumem tudi, da mogoče zdaj ne moreš oditi. Upam, da zbereš moč in odideš, preden zraven njega postaneš živčna razvalina. Iz napisanega si upam trditi, da gre za kariernega ženskarja. In z malo raziskovanja boš ugotovila, da je bilo že prej kdaj kakšno drugo ime v igri.

Naredi tako, kot čutiš da je prav, Jaz te podpiram,če boš ostala ali šla, samo naj bo iz srca,
Vsak primer je drugačen in kaj mi vemo o drugih zakonih.

Napiši še kaj, zanimivo je brati tvoje misli, ker so drugače od večine. Zelo obvladano pišeš, sporoči kako je šlo s pogovorom.

kot je ena rekla, če ne drugega – se ti ne zdi zamalo, da ti je to prikrival? Bolj pekli ne povedati, kot varati, marsikdaj.
Tvoj pristop “k težavi” – zanimivo, da tako gledaš …bi raje kaj drugega napisala, a raje ne.

New Report

Close