Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek “grozna” imena

“grozna” imena

bravo, Rubi!!!

elaa, fantek v omenjeni družini bo verjetno oves, ali kaj?

Sicer pa jaz poznam dvoletnega Franca in se moram fajn potrudit, da ga pokličem po imenu. Če bi bil vsaj Franci…

Meni pa so muslimanska imena všeč, ker imajo zelo lepe pomene. A veste, da Zumreta pomeni smaragd? Kar izhaja iz Sulejman, je povezano z “gospod”, Sead recimo pomeni “tisti, ki ima srečo” – a ni lepo? Za muslimane se mi zdi kar prav, da dajejo otrokom njihova imena. Nenazadnje, če bi mi živeli v tujini, najini otroci nikakor ne bi imeli tujezvenečih imen, kvečjemu internacionalna, če že ne slovenska.

Bravo Skrbna!

Se podpišem.

lp Andreja

p.s. Moji imata obe nenavadna imena, jih kar napišem, Astrid in Enja. Ta velika je zelo ponosna, da ima ime po pisateljici, katere knjiga ji je zelo všeč. Za dojenčico smo skupaj izbirali med samimi nenavadnimi. Ju bodo vrstniki zafrkavali? Ne vem. Vemle, da smo mi sošolko klicali Ana Banana, čeprav je imela zelo pogosto, običajno in prav tako krasno ime. Za imeni se skrivajo lepe otroške dušice, ne glede na pogostost in nenasvadnost imena.

No, Tigris je pa res… malo preveč nenavadno… A ima bratca Evfrata? Se pa strinjam, če se starši tako odločijo, moramo njihovo odločitev spoštovati.

Lepi imeni! Tudi moja ima ime po pisateljici – Ela. Ravno zdaj v vrtcu berejo Muco Copatarico in se ji zelo fajn zdi, ker jo je napisala ena Ela.

Samo še to: jaz nisem hotela dati otrokoma imena s črko R, ki je v otroštvu nisem mogla izgovorit in sem zato nepravilno izgovarjala tako ime kot priimek (oba vsebujeta R). No, pa imenujeva hćerko Ela in ne more izreči L… Upam, da se to še popravi.

ojla
Lahko vprasam koliko si stara? Mogoce se celo poznava 🙂

jojjjj sem pozabila napisat, da je to za Kleopatro 🙂

Kaksna nestrpnost, Kleopatra in nekateri ostali…. Da bi se sedaj spravljali na nedolzne otroke samo zaradi imena… In jemali imena kot izgovor za seveda nepriznano ksenofibicnost… Ma dajte no… Vsak da otroku ime, za katerega se sam odloci. Kaj pa vas briga od kod so: iz Albanije, Kosova, Bosne, Avstrije, Hrvaske, Francije, Slovenije… Samo zato, ker nekdo zivi v nekem okolju, ki mu mogoce ni rojstno, se ne pomeni da mora prodati duso. Mi zivimo v tujini, pa mi niti priblizno ne pride na pamet, da bi dajala hcerki taksno ime, ki ga okolica pricakuje, ali je kao “normalno”. Pravzaprav je tu ze skoraj vsako ime normalno. In tako je tudi prav. Hcerki sva dala ime, ki nama je bilo vsec! V svoji skupini v vrtcu pa ima hcerka otroke z imeni iz: Kitajske, Anglije, Italije, Svedske, Izraela, Palestine, Slovenije,… Pa se nihce nad njimi ne zgraza, zakaj bi se, saj so vendar starsi teh otrok iz teh drzav…

Ubogi otroci, ce jih ze od malega ucite obsojati druge samo zaradi imena. Saj veste, ce imate vi taksen odnos, se ga bodo vasi otroci naucili od vas. Kaj ni bolj pomembni cloveski odnos, toplina, ljubezen, prijateljstvo, prijaznost…?

Uh, …. zalostno. :-((((

LP,
Meli

Mimogrede Žan Luka paše skupaj, saj navsezadnje ne bi bilo toliko Francozov s tem imenom.

Moj je Jean Martin, pa sem šele zdaj izvedela, da ima veliko Francozov tudi to kombinacijo.

Drugače pa je očka Martin in sem tudi sama želela, da je sine Martin, ker pa bi bilo čudno z ML. ali pa še bolj čudno JR., sva se odločila tako.

Se pa strinjam s teboj v tem pogledu, da recimo kombinacija Nejc-Jože ne gre skupaj, ker ni melodično in še zatakne se ko izgovoriš. Mislim, da sva midva izbrala zelo melodično in tekočo kombinacijo dveh imen.

Moj je musliman in jaz sem dala hčeri imeHANA
on pa sinu-Jan!!!Pravi da tukaj živi in da tudi slučajno ne bi dal muslimanskega imena,čeprav so meni nekatera všeč.

To šele mora bit otrok zmeden, nekako razdvojen, kot da je dvojna osebnost.

Lahko je res, lahko pa iz tega tudi veliko potegne, zelo je odvisno od staršev, kako zadeve zastavijo.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Rowena, Asa, Minu

Znankina prijateljica ima hčerko, ki ji je ime Burja.
Ko sem pred leti nekje izvedela, da je “ta pa ta” dala ime hčerki Burja sem se kar zgrozila, kasneje ko sem punčko spoznala (takrat je bila stara kaki 2 leti) pa se mi je zdelo, da ji nobeno drugo ime ne bi tako pristajalo :-))

No, ne bom rekla, da mi je ravno grdo ime, ampak na morju je bila družina , ki je imela dojenčka in mu je bilo ime LENART! Nikakor mu ni “pristajalo” to ime… no, meni vsaj…. Sem si pri sebi mislila,; o, bogi otrok…
Sicer je pa tako, nekaterim je eno ime všeč, drugemo spet ne… pa tudi prav je tako! Kaj bi le bilo, če bi imeli vsi enaka imena…hi hi!

Moja sodelavka je dala sinu ime Edison. Mislim….Brez komentarja.

hehe a ne bo zanimivo cez ene 30 let statistiko imen pregledovat… zdaj je ene 300 nejcev pa 257 punck z imenom anja itd itd… potem bosta pa na vrhu samo ene 2 primerka istega imena…men je cist u redu, ce ima otrok nenavadno ime, samo kar se mene tiče, bodo moral eni listek z imenom okrog vratu nosit, ker se drugače nikakor ne bom mogla zapomnit, kako je komu ime.

moja dva imata cisto u redu imena, s tem, da ima prvi dva r-ja vmes, pa ne zna rečt ne r in ne l … pa kaj so 3 leta proti celemu življenju?

A misliš mlada? :)) Ja, 28.

Prosim, ne obtožuj me za nekaj, kar nisem napisala in še enkrat preberi moj post.

A je bilo morda govora o tem, da se spravljam na otroke, katerih imena mi niso všeč???? NIKOLI, ampak res nikoli ne komentiram izbire imena (domači pogovri in forum je izvzet), ker vem, da je staršem že moralo biti ime všeč, če so ga dali otroku. Si pa mislim svoje, do tega pa menda imam pravico? In ne reči, da ti nikoli ob kakšnem imenu nisi pomislila “ubogi otrok, le kaj so mislili starši?”.
Jaz pomislim na to, ko slišim starše, ki svojega 5 ali 10-letnika kličejo Abdul Aziz ali Kenan ali Šeherezada ali Kemija ali Mensura ali …. In če sem zato zmaj, tudi prav.

Ne moj sin ni prav nič razdvojen,hvala za skrb.

Kako pa izgovarjate? Francosko, torej “žon martan” ali kako?

Kleopatra:

te samo citiram:

********
1. Če bi jaz iz ekonomskih razlogov šla živet v Nemčijo in tam nameravala tudi ostati, bi otroka sigurno poimenovala tako, da ne bi bil stigmatiziran in predmet posmeha.

2. Kako naj jih sprejmemo, če se sami namerno distancirajo od nas?

3. A mora res otrok biti že z imenom zapečaten in stigmatiziran?
********

Vidis, to je tipicni znak ksenofobicnosti: cloveka sploh ne poznas, pa ga ocenjujes samo zaradi imena. Zakaj bi otroka stigmatizirali ali se mu posmehovali zaradi imena? Kdo bo to storil? Ves, clovek je stigmatiziran zaradi odnosa drugih. In taksni ki razmisljajo kot ti, to storijo samo zato, ker ima oseba drugacno ime… Groza! Kaj se zgodi sele, ce ima otrok drugacno barvo koze, kaj sele drugo vero?

Meni niti na pamet ne pride, da bi kakorkoli ocenjevala cloveka, ko se mi predstavi po imenu. Pravzaprav mi ne pride na pamet, da bi sploh ocenjevala cloveka, zaradi cesarkoli, se sploh pa ne zaradi imena(!!!!), spola, barve koze, vere, nacionalnosti, …. In ne mi govorit, da tega ne pocnes, ker ze samo dejstvo, da si postavila zgoraj citirana vprasanja dokazuje nasprotno.

Meli

Draga Eva:

dej no dej, otrok razdvojena osebnost zaradi imena? Ma daj no daj… Potem bi morala biti polovica svetovne populacije z razdvojeno osebnostjo, saj so dvojna, trojna ali vec lastnih imen povsem obicajna in splosna praksa…. Ce ni v nasi ljubi majhni Sloveniji “obicajno”, potem je pa otrok ze kar obsojen na zivljenje shizofrenika z razdvojeno osebnostjo… Mamma mia… kaj vse clovek prebere…

LP,
Meli

New Report

Close