Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek “grozna” imena

“grozna” imena

Hmm, ko sva z možem izbirala ime za najinega fantka sva pričela brskati po zgodovinsko kulturni zakladnici imen in pomenov, in nizala vse možne izvirne variante in sestavljanke, potem pa sva gruntala in gruntala, da živimo v precej tadicionalnem okolju in, da mu želiva dati močno tradicionalno ime s katerim bo v tem prostoru najbolje funkcioniral, recimo Janez kar sva potem omilila v Jana. To ime naj bi bilo po eni razlagi izpeljanka iz staroslav. imena Janus, ki je bog plodnosti. Vsi najini prijatelji so bili razočarani nad takim pomanjkanjem domišljije, midva pa veva, da je najin fant tako zelo poseben, da si lahko privošči čisto navadno ime.

Petrca, men je tud Nace ful dobro ime. Za takšnega konkretnega fanta.
Jaz imam Maksa, ki je bilo pred 7 leti zelo starinsko ime, danes jih je pa že kar nekaj.
Kar ponosna bodi, si dobro zbrala.

Moj dedek je bil Ferdinand,potem je pa imel se sestro Marijo,pa brata Maksa.. Pa nisem prepricana,ce ni bil se kdo..haha Imena so dobili po clanih avstroogrske kraljeve druzine… 🙂

Ja, MOjca, ti si me pa res nasmejala!!!
Lenart, Jože in Franci so ti “smešna” imena za dojenčke!
Pa saj je vsak človek najprej dojenček! A ti misliš, da je starček Jože od vedno starček, al kaj? Žan in Tara pa ne bosta ostarela, ali kako…..Ja, res kdo si pa sploh lahko predstavlja starčka Žana in tetko Taro….
Ha, ha, ha….

…. in dojenčku (igrački) naše 2,9 letnice je ime FERDO!!!!

Le kje ga je našla, ker ne poznamo nikogar s tem imenom.

:)))

Nataša

Jaz pa imam soseda s tem imenom, je sicer Ferdinand, kličejo pa ga Ferdo. Vidiš, kako je svet majhen… Drugače gospod v letih, doktor…

Brina

Smešno, ker poznam en umetniški par (ona vrhunska glasbenica, on pa slikar), ki sta dala sinu ime Luka. Dvomim, da sta to človeka brz domišljije.

Nina Katarina ,oprosti ampak ti si ena malomeščanka.
Ne vem zakaj je Janez tako mimo ,Patrik pa tako fajn?
Pa saj smo vendar Slovenci madona.Če se že gremo takole..
sem huda:))

Tudi meni je res zelo všeč, sem prav ponosna, da sem ga “odkrila”! Če bo tvoja taka kot naša Ela, boste uživali! Srečno!

Oj!

No, po tvojem mnenju ima moja hči prepotentno ime brez domišljije ( 3 črke ) in še vnaprej sem jo obsodila na težave v življenju zaradi izbire priimka!
Mislim….res razmišljanje na mestu!
Res misliš, da starši hočemo vse to počet svojim otrokom???
Meni je všeč, da ima pač vsak svoje mnenje glede imena in prav vsak ga da z nekim razlogom. Dvomim, da je veliko takih, ki hočejo svojega otroka že v samem štartu ožigosat ali mu celo z imenom nakopat težave!
Res močno dvomim, da je kaj takih!
Pa lep večer!
Vallery!

Imena so vsa lepa, samo privadit se jim moraš. Pred časom se je nekdo zgražal nad imenom Mitja za deklico. Če bi se privadili, bi bilo v redu tudi to. Vanja je že, Vasja tudi, Aljoša, Petja …. zakaj pa ne še Mitja.

Iz študijskih časov se spomnim deklice, ki ji je bilo ime Genovefa. Pa čist luštna punca, no 🙂 Se mi je zdelo, da je najbolje rekla, ko smo jo vprašali, kako jo prijatelji kličejo, pa je rekla, da ima v vsakem primeru najraje, da jo po imenu. Saj je imela prav. Drugače smo ji pa rekli kar “ti”… :))

Bolj grozno je, če se starši prepozno zavejo, kaj so naredili s kombinacijo imena in priimka….

Ime Živa za deklico in Jaka za dečka so nekaj popolnoma vsakdanjega, če se le prva ne piše Groza in drugi Racman. Tudi Lena je lepo ime, da le njen priimek ni Sraka ali kakšen drug ptič. Najdejo se tudi taki. Ali tista iz ene ameriške TV serije, ki je imela prvo ime Polly in drugo Ester….

Jaz sem Tanja in mi je to ime najlepše na svetu (kaj morem) in vendar dobim pikice na riti, če me kdo vpraša, ali sem Tatjana in mi samo rečejo Tanja, pa tudi če me kdo pokliče Tanjuška ali Tanjica. Tanči še prenesem. Kdove zakaj, zdaj ko razmišljam, se sama sebi zdim ful smešna :)))

Na enem od spletnih strani, ki se ukvarja z (ameriškim, seveda) imeni otrok, obstaja tudi generator imen. Nekatera so prav posrečena. Verjamem, da bo prišel čas, ko se nihče ne bo zgražal nad imenom, ki ga nosi oseba, da bo le duša tista, ki bo kazala svoj naziv.

tamala, amen! zdej si v dveh dne dve tako dobri ven spravla, da se ti samo klanjam :))

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

UUUUU!, Tamala, tebe bi pa večkrat brali…;-))))))).

DESEEEEETKA, najbrž si slišala!?

No zdej bom pa še jest napisala par lepih imen, ki so meni osebno lepa:
Svit, Izak, Enej, Anžej, Vitan, Vitjan, Etienne
Ana, Brina, Lana, Zala, Vita

Osebno ne bi nikoli poimenovala otroka: Špela, Barbara, Marjana, Nataša, Klemen, Miran, Marjan, Nik in Tim (to ime mi gre full na živce, ker takega otroka se sploh ne da poklicat na daleč), Kristina, Pia, Tea, Luka, Žan, …
pa ta imena mi niso grda, vsako ime je po svoje lepo, le jaz jih ne bi izbrala za svojega otroka, važno je kako ga oseba nosi. Mi je pa važno, da gre ime tudi skupaj s priimkom.

No kaj pa pravite na ime Irenej? Meni je všeč. Ni pogosto ime. Ker Nejcev, Lukcev, Timov, Žanov, Renejev…. je na pretek… Samo v naši skupini v vrtcu sta dva Reneja. Irenej pa je združen iz Reneja in Nej-ca.
Grda imena so starinska kot: Kunigunda, Hedvika…. Ajd pa saj ni nobeno ime grdo, le v uho nam ne gre vsako enako… Ajd pa ne se kregat!!! pa pa

nomen ist omen
glavno da vaši otroci potem nosijo TA imena

Petrca, koliko je bilo še drugih, ki so povedali katero ime jim je “grdo”! Pač ne morem pomagati, ker imam pač dva soseda Naceta, ki sta že precej stara, in si pač tudi jaz ne morem predstavljati, tako kot Mojca, da bi takšno ime nosil moj dojenček! Ni mi všeč in mi nikoli ne bo! Verjetno pa tudi tebi katero ime ni všeč, a ne?

Drugač pa važno, da je všeč vam in da bo všeč vašemu otroku, za druge se pa ne sekiraj, saj veš, vsak ima svoj okus!

Sploh ne bom bral.

Dovolj je.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Meni so najbolj grozni ekscesi, ko dajo starši sinu žensko ime ali hčeri moško ime. Pa ne mislim na unisex imena, kot so Saša, Vanja in Ivica.

– Toni za žensko
– Jani za žensko
– Dagmar za moškega

https://youtu.be/U0LLfRH97CM

Kaj vlečete to staro temo na plan?

New Report

Close