Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek “grozna” imena

“grozna” imena

;o)))))) Oj, Tanja, res zabavno…… Sorči, vendar ob srečanju res nisem videla nikjer kar 20 odvečnih kg…. Madona, le kje si ujagala to cifro….. ;o)))

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Ja, vem, da je Lenart staro slovensko ime; samo nekako mi je “smešno” pri dojenčku. Prav tako kot, npr. Jože ali pa Franci.

Ah, mojca, ti si smešna.

Ni ravno tema o kateri bi razglabljala, zato bom samo rekla, da se strinjam z Novo Tanjo in Sveo, še posebej tisto,ko piše o dobri samopodobi… Zafrkancijo se pa da naredit iz vsakega imena, raje se ne spomnim…

ja, saj vem….

Pri nas v naselju imajo dojenčico-punčko DAMAJANTI .Je že kdo slišal za tako ime?
lp,

Ja, verjetno je zato, ker sem tako grozno ksenofobična, moj partner, s katerim imam tudi otroka, Srb. In to ponosen Srb, ki mu, zanimivo, niti na misel ne pride, da bi svojega otroka poimenoval Slobodan ali kaj podobnega.

Sploh pa s tem postom zaključujem omenjeno debato, ker imate nekatere očitno težave s tem, da ima vsak človek svoje mnenje. Jaz pač razmišljam tako kot razmišljam, da bi se pa zdaj v nedogled zagovarjala in opravičevala zato, mi pa na misel ne pride.

Lep pozdrav in nasvidenje v kakšni drugi debati. :))

Tudi moja hčerkica, če jo bom imela, bo Ela. Full lepo ime.

Ja starši imamo to pravico da izberemo ime svojim otrokom. Mnogorat je potrebno že dosti pogovora da ime uskladita oče in mati, kaj šele da bi bilo ime všeč vsem ljudem. Meni so sicer najbolj všeč imena kot s Ožbe, Jošt, Nace, Urh, Gaber, Lenart, Neža, Jerca, Ema….Čeprav noben od mojih otrok nima tega imena ker žal niso bila všeč možu. Kot kompromis sva izbrala Luka in Aljaža.
Nikoli pa ne bi svojim otrokom dala imena Lia, Tia, Lian, ipd… in čisto uvožena imena iz anglosaksonskega okolja. Všeč pa so m ruska imena.
Vendar če sam tako imenoval svojih otrok, to ne pomeni da mi ta imena na drugih otrocih niso všeč. Če tako paše njihovim staršem nimam nobene pravice da meni ne bi.
LP A.

kregat se o imenih je isto kot bi se kregali katera je najbolša jed … enim je všeč to drugim ono … bistvo da svojih mnenj in pomislekov ne prenašate na svoje otroke …

meni tudi načeloma niso všeč 3-črkovna imena … po drugi strani pa bi svoji hčerki lahko brez pomislekov dala ime Eva, Ana …

bol kot vse mi je pomemben pomen … iz kje ime izvira pa res ni pomembno … a rusko, grško ali indijansko …

Jaz imam nečake .. Brin, Arnika, Janež … ko se navadiš .. so ti ta imena čist OK … sploh ne pomisliš da so nenavadna … pač … postanejo navadna.

jaz recimo svojemu otroku nebi dala imena ki je preveč pogosto … ker vem kako je to če imaš tako ime :)) .. nikoli ne veš a kličejo ravno tebe 🙂

ko smo zbirali ime za drugega sina … prvemu nobeno ime ni bilo preveč všeč … za vse je govoril da so živalska ali pravljična … sej tisti ki gledate risanke ste itak opazili … da imajo vsi junaki iz risank človeška imena … no … to je motilo mojega sina da bi izbrali ime za dojenčka :))

drugače pa mislim podobno kot Meli.

B.

Kocelj?Komentirat pa ni kaj,je že dovolj pozituvcev in negativcev na dlani

Men je moje ime NIna Katarina cist ok, pa imam tut dva. Ne marama pa takih kombinacij, kot sta za dvojcici Ajda in Kim. Naj bo vse slovensko al pa vse tuje.

Men osebno mulimanska, ne glede na pomen niso vsec, pa tudi recimo tisto pristno slovensko kot Marija, Ana, Anton, Janez, Franc,… nekako ne pase v nas cas. Nikogar pa ne obsojam zaradi imena, se najmanj pa otroka, saj ni sam kriv zanj.

Se pa strinjam z francoskimi ki so tut meni blazno vsec. Sem nekoc, par let nazaj imela fanta iz pariza in je bil Jean Patrick, pa je blo senzacionalno ime.

Od takrat naprej, pa ne zaradi tipa, sem rekla, da bo, ce bom imela fantka nekaj na to finto. In sedaj imam fantka, ki je Patrick, sem kompromisno popuscala, da ne bo imel dveh imen, ker so ta francoska tezka za pisat.

Edino kaj imam sedaj vsepovsod probleme, vsa birokracija hoce imeti Patrika, jaz pa vedno CK je na koncu. Sam sem ze od svojega priimka navajena, ko vecina slovenije ne obvlada nemscine in moram tut vedno crkovat!

Zanimivo, tudi mi smo imeli med dopustom soseda z imenom Lenart. Prikupen in prijazen deček. Ste mogoče bili na Krku??

Ime je vsako po sebi lepo,ali se ga navadiš,ali pa ti enostavno pristoji.
Kar pa se tiča nemških priimkov Nina Katarina pa si me zbezala iz brloga -kako je našim uradnikom ali komurkoli težko napisati priimek Kleindienst(izg.Klajndinst-majhna želja) Lep sončen dan vsem Ninam,Majam,Saram,pa Lukcem,Nikom,Janežem,pa Janezem….

nekje sem zasledila ime JEDRT (ŽENSKO IME) ampak se ne morem spomniti kje sem ga slišala oz. prebrala, mi je pa ostalo v spominu, ker je res nenevadno. kaj menite?

Meni osebno se nobeno ime ne zdi resnično “grozno”. No, vsaj spomniti se ne morem tašnega, ob katerem bi se “zgrozila”.
Bolj smo grozni ljudje sami (imena gor ali dol) s svojimi predsodki. Z njimi posiljujemo otroke in ni čudno, da se le ti nato znašajo nad vrstniki. Če ne zaradi imena, pa zaradi znamke oblačil, barve kože itd…

Jedrt, Pekarna Mis Mas, Svetlana Makarovic………se spomnis ?

Ma… z eno besedo: S U P E R !

Res super napisano, utemeljeno in resnično. Vsa čast!

Se podpišem pod tvoj post z največjim zadovoljstvom…

Meni (poudarjam meni) je pa najbolj smešno ime za fanta Klavdij.

meni niso všeč imena, ki so nekakšen slovenski prevod čistega tujega imena, še manj pa, če slovenski otrok dobi ime recimo Jesicca. Po svoje mi je tudi hecno, če otrok dobi kar nekakšno izmišljeno ime po navdihu staršev (npr. Ena se mi že zdi tako).
Uporaba dveh imen – poznam fantiča ki ima dva imena in dva priimka, ne vem no, cel razred se mu reži in zanalašč deklamirajo vse skupaj (pa ima načelno tudi kratka imena).
Po mojem je kar dobro malo premisliti, da otroku ne obesiš imena, ki ga ravno v najbolj občutljivem obdobju dela (nasilo) nekaj posebnega. že tako je hudo, če ima otrok recimo priimek rahlo nenavaden, pa recimo da se tu nič ne da, a ime pa res zbereš in je dobro, da pomisliš na tistega, ki ga bo nosil….

A ni Klavdij rimsko ime..

Jaz bi dala svoji hceri ime Tarja,ce bom kdaj imela hci,a mislim,da to ime ni pametna izbira,ker bi jo vsi mesali z Darjo,ime Darja mi pa ni vsec. Ime Tarja je sicer pogosto uporabljano na Finskem..

Ime Lenart je pa lepo.Poznam dva Lenarta.. 🙂

Meni je tudi Nace car,sem se ga mogla najprej navadit,sedaj pa je moj mali nečak pravi NACE.

na Lošinju! saj tisti dojenček je ful cart…ampak pač nekak mu “ni pasalo” tako ime…Al sem pa res čudna? Če je odrasel gospod in mu je ime Lenart, mi je čisto normalno, če pa ga ima dojenček, mi je pa nekam čudno….ha ha.
Pa brez zamere! Nočem biti nesramna…to ni moj namen!

Ina, jaz imam sinčka Naceta…in veš, je najbolj prisrčno bitjece in ga imam rada z vsem srcem in veš…malo zaboli ob tvoji pripombi :((((

pa lep dan vsem

New Report

Close