Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek “grozna” imena

“grozna” imena

Moj sin ima dve imeni, pa močno dvomim da bo zato kdaj razdvojen. Eno je bilo izbrano takoj, ko sem izvedela, da sem zanosila, drugo pa smo dodali, ko mi je umrl oče.

Sicer pa mi je vseeno kako je komu ime, bolj me zanima, kak ta človek je.

Živim v mestu, kjer je več južnih bratov (bratje-mišljeno pozitivno), pa me, oprostite, en drek briga, ali je komu ime Sulejman, Marija, Kevin, Pojoča Travica (malo karikiram)… Važno je kak ta človek je! Sicer pa močno upam, da ni ime tisto, ki nosi človeka…

Mislim, da je tista razdvojenost letela na Matejo t, ki je pristavila, da je poročena z Muslimanom, ne na otroke z dvema imenoma.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

A ni tudi to vseeno?

Ne razumem, ker sem pač prebrala samo nekaj postov, Matejinega nisem!

Naj še jaz pristavim piskerček.

1. Mama2831, samo za imformacijo, v Sloveniji je po zakonu (oziroma ne vem kateri pravni akt to predpisuje) dovoljeno dati otroku največ dva osebna imena in največ dva osebna priimka. Zato otrok, ki si ga omenila, ne more imeti vseh treh imen.

2. Ker vem, da je bilo o imenih na tem mestu napisanega že juhuhu in je zaradi različnih mnenj vedno prišlo do prerekanj, se mi zdi da si to temo odprla zato, da se bodo spet iskre kresale. To pa za prijazen forum in strpnost, katere lekcije so bile pred kratkim kar poučne, res nima smisla, ker je vse skupaj never ending story.

3. Osebno prisegam na slovenska imena v našem okolju. Zato mi na primer ni všeč da je deklici naših znancev ime Tiffany (pa z imenom ni nič narobe v okolju kamor spada). In nikakor se ne sklada z njihovim tipično slovenskim priimkom. In tudi imena ‘kar tako’, brez posebnega pomena (ki so največkrat sposojena od živalskih) mi pač niso všeč.

4. Sicer sem jih pa nekoč na forumu že slišala, ker sem zagovarjala slovenska imena. Zato sem prišla do tega, da mi je končno vseeno za imena drugih, naj dajo kar hočejo, mislim si pa svoje.

LP, Ana

No AnaAna, moja hči bo pa imela točno tako ime ( Tara Amber Tiffany). Točno to! Že za tamalga sem ime imela izbrano, še preden so mi “ugotovili”, da ga nikoli ne bo!

Meni je vseeno za imena, nicke in še marsikaj, kar ponudi samo nek občutek!

Spet me malo zmanjkuje… ;))))) Ti boš že vedela, smejem se še naprej;-)))))

Pa ne samo muslimanska, tudi slovenska imena imajo lepe pomene. Luka npr. pomeni sončni žarek, Mateja in Matej pomenita božji dar, Andrej – hraber, pogumen, Vid – življenje,… in treba je vzeti oboje… zaradi mene ima lahko ime še tako lep pomen, če mi samo ime ne zveni tako, da bi mi bilo všečno, je lahko pomen kakršenkoli…

Ja, Dove vem in tudi ti veš, da sem s tabo. Ampak to je že druga tema, ki ne spada pod ta post. Ostani vesela!!!

Hja, poglejte!

Tudi meni se zdijo nenavadna imena malo čudna. In kar malo me skrbi za otroke s takšnimi imeni, ker bodo MORDA ravno zaradi imen tarča otroškega posmeha. Vsi vemo, da znajo biti otroci zelo, zelo kruti….
Upam in želim si, da se kaj takšnega ne bi zgodilo.

Ime Inja in Ticijan sta se mi vedno zdela resnično neprimerna za naše okolje. Toda danes sem imela čast spoznati otroka s tema imenoma. Oba – tako Inja, kot Ticijan sta resnično izredna in krasna otroka in ko sedaj pomislim, jima drugo ime sploh ne bi pasalo.
Moram priznati, da od danes naprej razmišljam drugače…

Vse več je nenavadnih imen in ravno zato se jih bomo navadili. V tem trenutku je malo čudno slišati ime, ki ne paše v naše okolje – ravno tako, kot bi bilo čudno (in kako bi se pritoževali) v Kranjski gori gledati hišo v mediteranskem stilu. Toda sčasoma to sploh ne bi bil več “tujek”. Navadili bi se tega izgleda in bi se nam začelo dozdevati, da kar nekako paše tja….

Zase sem prepričana, da otroku ne bi dala nenavadnega imena. Ampak to sem jaz in to je moj otrok – vsak imenuje svojega otroka tako, kot se njemu zdi prav.
In začnimo že enkrat spoštovati drugačnost drugega – svet bo takoj lepši.

Saj veste tisto: VSAK ČLOVEK JE OTOK ZASE…

Nataša

Tudi moja ima dva imena in ni čisti nič razdvojena. Čisto normalna oseba, le da ima dva imena.

Sicer ima vsak pravico, da izbere ime po želji. Se bi pa moral vsak starš tudi zavedati, da z imenom zaznamuje otroka. Sama sem velikokrat prejokala zaradi svojega rojstnega imena – sploh kot najstnica. Zdaj sem se sicer sprijaznila z njim (razmišljala sem o uradni zamenjavi, vendar se nisem odločila zanjo), vendar ga itak ne uporabljam, ker me vsi kličejo drugače.

V to kakšna imena dajo drugi svojim otrokom se niti nimam pravice spuščati. Mi je pa bilo vseeno grozno videti koliko Esmerald se je rodilo leta 2000. Ampak vsak po svoje…

P.S.: Naš otrok ima le eno ime in to “lepo slovensko ime”. Sem pa imela jaz v glavi tudi bolj nenavadno ime, pa mož ni bil za. ampak zdaj sva zadovoljna oba. upam, da bo otrok tudi ko odraste.

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

A veste, da ste nestetokrat napisale DVA IMENA?

DVE IMENI, punce!

Pa nehite s temi forami, nej dela vsak kakor mu pase. Mislim, da nima nihce pravice obsojat dveh imen, pa dveh imen zarad narodnosti, pa dveh imen kar tako, pa dveh nenavadnih imen, pa dveh prevec obicajnih imen… ipd. Jest sem bla vedno bajsa, pa raketa, pa sultan, ne glede na ime ki ga nosim – mislim da je zelo obicajno.

Mislim, da so otroci vedno bili in bodo nesramni do drugih. Ime gor al pa dol.

Tanja

aja, pa kamela so me tud klical!

…kamela….!ha ha ha, prav paše malo smeha za to turobno, deževno jutro!
Lepo se imej!

;o))) Nič jasno, zakaj kamela ali bajsa……. Ne pri prvem in ne drugem ne vidim podobnosti s teboj…….. :-)))))

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Spet ena tema za “kreganje”… kot vedno…
Vsako ime je lepo… in vsak stars ga da otroku zaradi svojih razlogov… In ti so zelo razlicni… tako kot so razlicni okusi…
Jaz podpiram razlicnost… ce bi bili vsi Jozeti in Marije… bi bilo res dolgocasno…
Imena so tudi izraz casa v katerem se je otrok rodil… Saj se se spomnite, ko so bile skoraj vse deklice Irene, pa Helene(jaaa, dolgo nazaj), pa potem Sare in Anje…itd… Moje cisto obicajno ime je v casu, ko sem se rodila zvenelo po mnenju moje stare mame grozljivo “novomoderno”…hehehe
Ja z imenom “zaznamujes” otroka… Ampak z dobro samopodobo te zelo tezko prizadenejo… In okolica se lahko heca res z vsakim imenom…

Ja, in ce zivis v tujini…(tukaj se zelo zelo strinjam z Meli), se navadis na res se bolj nenavadna imena kot Tigris in Lenart…hehehe… Nobeno ime ni vec “nenavadno”… In tudi jaz nikoli ne razmisljam o imenu, ko se mi nekdo predstavi… ampak se osredotocim na cloveka, otroka…

Ja, tudi sama sem bila v zadregi kaksno ime dati najinemu mladicku, ker pac zivimo v tujini… Mi smo izbrali kompromis: tako ime, ki spada v obe kulturi… In tako,ki nama je bilo obema vsec. Pa se zaradi tega ne pocutim prav nic “prodana dusa”… Se pa zavedam, da ce bi mu npr dala ime Uros… ali kaj podobnega s sumniki, bi to zelo tezko “prevedli” v tukajsno pisavo…

Mah, malce vec strpnosti in empatije…
Kaj je “lepo” in kaj je manj “lepo” ali pa celo “grdo”, “grozno”… je pa res brezveze razspravljat… iammo pac razlicne okuse… Vsake oci imajo svojega malarja…
In jaz bi tudi svetovala, da se zacnete malce bolj zavedat, da s svojim odnosom zelo vplivate na svoje otroke… Kako bodo otroci gledali na “drugacnost” se zacne predvsem doma… mi smo vzor…
Se enkrat… strpno… Lp!S.

No vidiš, jaz imam pa ravno Lenarta … 🙂 Pa mi je ful všeč, da za mojega Mulca vsaj vsaj ve, kako mu je ime ker je bolj redko ime, kajti jaz že mešam vse tiste Gašperje, Aljaže in Žane od kolegic …

lp, Tini

A jaz več nič ne vem a ni zaboga Lenart staro kmečko ime. France Bevk, ga je uporabil v Pastircih.
Mislim,da to ime ni nobena eksotika al ne vem kako moderno, ravno nasprotno.

Drugače mi je pa popolnoma vseeno kako starši poimenujejo svoje otroke.Lp

Mojca

Ne, ni eksotika, samo ravno pogosto pa tudi ni …

lp, Tini

Obupno se mi zdi tudi ime ‘Leda’.. :-/

No, mi imamo pa Naceta in mi je to daleč najbolj frajersko ime za fanta. Grozna so mi pa vsa “izmišljena imena”, ali pa kaka tuja. Tudi dvojnih imen ne maram. Prav alergična pa sem tudi na ime Žan…jih je že veliiiiiko preveč.

Na starših je, da svojega otroka naučijo spoštovanja do drugih. zato nehajte s tem , kako so otroci kruti in kako se norčujejo iz drugih otrok z nenavadnimi imeni. Če slišijo to v družini, se bodo obnašali enako, če bodo doma grajani ko se bodo norčevali, se bodo sčasoma naučili spoštovanja…

Se pa drugače strinjam z Meli. Je kar pametno napisala.

Brina

Ali bi vas prizadelo, če bi vam prijatelji, sorodniki, sodelavci ali samo znanci rekli, da je ime vašega otroka grdo, obupno, neprimerno, čudno, brezvezno….?
Mene bi, čeprav v tej debati ime mojega otroka ni bilo niti omenjeno.

Zato nehajte, ker vi vplivate na svoje otroke in na tak način otroci postanejo hudobni in nesramni in začnejo zbadati vrstnike.

Vprašanje je bilo katera imena so nam “grozna”.
Matic, Nejc, Sara, Anja, Anže, Luka, ipd. Ne, niso grozna, vedno pa pravim, da takšna imena dajejo otrokom starši brez domišljije. Moje osebno mnenje, saj se sme, ne?

Lenart – krasno staro slovensko ime (ja, je iz pastircev)

Sicer pa res nenavadna (čudna), kar jih poznam: Nil, Tian, trim, Malla

Zeleli ali ne, z vzgledom ali brez njega, otroci so sami vedno sodniki zase. Žal pa velikokrat situacij ne moremo predvideti. moj mali je zadnjič prišel z vrtca z:”Ula je lula”, pa je meni Ula ime všeč in tega doma ni slišal. Nisem bila ravno uspešna pri pridiganju.
Moje osebno mnenje? Prepotentno ime ali neko čist brez domišljije, po možnosti iz treh črk, k samopodobi otroka ne pripomore. Ne vem sicer, če ravno škodi, a otrok nam bo lahko nekoč zameril. Govorim iz lastne izkušnje.
Pa tudi prepogosta imena se še zmeraj dajejo novorojenčkom, npr. Luka. Čeprav je samo ime še kar OK, so v skupini v vrtcu trije.
Punčko z dvama imenoma pa že vnaprej obsodimo, da, ko se bo poročila, bo imela težave pri izbiri priimka, kar si dveh najbrž ne bo želela, s tem pa se bo morala enemu odpovedati. Kateremu?

Dora, morda pa težav ne bo. Jaz imam namreč dve imeni, pa zgolj en priimek, ker sva na koruzi.-))

Lola – bom tole vse razlozila. kar zabavno:)

Jest sem BAJSA! A res nisi opazila?!?! Al je tistih 20 kg viska tako zelo neopaznih? :))))))))))))) hahaha
No, resno, sem bila se bolj okrogla. Vedno.

Raketa – zato, ker sem v soli vedno rinila klop naprej…. hmmmmm… cudna povezava, ne? Ampak sem bla v drugi vrsti, na koncu ure pa ze tik pred prfokso… sem se ze zgurala:))))

Sultan – ker sem bila popadljiva. Sem se tepla ko kaksen fant. Ali pa celo BOLJE! Mama srecala sosolca na cesti in je imel roko v gipsu. “Ja kaj si pa delu?” “Svojo hci upraste!” Seveda me je “zafrkaval”, ampak jaz se nikoli nisem dala – enmu fantu, no, lepo prosim. Sem ga ubrisala, da je zletu u lavabo in si zlomu roko!

Kamela – ja ta je pa res neverjetna. Tu blizu nas je vedno parkiral cirkus, ker je bil en plac. In smo sli enkrat mimo, v tistem pa je pobegnila ena lama. In pohodila ravno MENE! In ker je bila tam okrog vedno zbrana cela soseska otrok, so to videli, locili itak niso med lamo in kamelo… pa sem postala kamela. Mi je pa tista lama zlomila ocala…

LP

Tanja

New Report

Close