Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jutri shod pred Pediatrično v podporo Neži

Jutri shod pred Pediatrično v podporo Neži

Takoj hudo bolnega in življenjsko ogroženega otroka ne moreš kaj odnesti, dati avtosedež in … Kamorkoli takšnega otroka pelješ, mora z njim zdravniška ekipa. In kam ga boš sploh peljal? Laični starši niti ne vedo, kdo bi otroku lahko pomagal. Zdravniki bi morali svetovati. Ker pa v tem primeru zdravniki mislijo, da otroku ni pomoči … Ampak če res zbirajo konzilij (10 dni, res???), ki naj bi odločil o zdravljenju v tujini, potem očitno možnost zdravljenja obstaja. Ali pa lažejo o konziliju?[/quote]

Nezaupanje v otroško pediatrijo je v tej državi preseglo vse meje. Najbolje bi bilo, da se celotno zdravstvo (ki ga večina od vas tako ne mara, da ne rečemo celo sovraži) ukine in da otroci od zdaj naprej hodijo k pediatrom samo še v tujino. Ker potem nihče od njih ne bo bolan, vsi bodo zdravi kot dren, pa še stroški se bodo zmanjšali.
Taki, ki največ koristite naše pediatre imate neskončna pričakovanja, neskončne travme z njimi. Nehajte!

Mi tukaj lahko samo ugibamo kaj,kako,zakaj. Socustvujem s starsi in otrokom.
Zdravniki naj cim prej konzilij organizirajo,zakaj zavlacujejo ne vem, morda ne vedo kaj se je dogodilo,morda situaciji niso kos,morda imajo skrito agendo in se skrivajo za to nedolzno dusico,ce je to zadnje , naj vedo da imajo tudi oni otroke in njihovi otroci otroke..


Kdo bo pa plačal zdravljenje? Saj vidiš kako je bilo z Renejem. Naši “zdravniki” so mu želeli amputirati nogo, on pa po zaslugi ameriškega kirurga veselo na Triglav.Slovenski zdravstveni sistem je sramota. Edino kar znajo je to da stavkajo. Fuj :([/quote]

Naši zdravniki mu niso želeli odrezati noge, samo nepotreben štrcelj in mu namestiti protezo, kar se bo tako in tako zgodilo, samo po neštetih operacijah. In ni prišel na Triglav, samo do koče, pa še tja so ga eni neodgovorni ljudje prinesli! In ti lažeš, kar te je! In naslednjič, ko zboliš prosim oddidi za tisti drobiž ki ga prispevaš v zdravstveno blagajno na zdravljenje kamor hočeš, lahko tudi na Mars. Fuj in fej!

Deklica je bila pripeljana v UKC v ‘normalnem’ stanju. Je res? So fotografije, ko se (vsa ljubka) igra na postelji, pri polni zavesti.
Pri dveh letih, ko je za njo več pregledov in cepljenj in vsega. Nihče ni prej opazil, da ima šibko srce?

Kako so morali zajeebat v UKC, da se je njeno tako drastično poslabšalo??!
PAZI TO!! Laični starši so opazili strdke v cevi, opozorili – dohtarji nič. NIČ!! Da to ni nevarno.

In jaz popolnoma verjamem staršem! Dohtarji itak molčijo, sestankujejo, kako se ven zmazat. Kako zaščitit kolegico (le katera je to??) ki je ‘zdravila’ deklico.

Kakšno njihovo presenečenje, da ni umrla po izklopu!! In to se zdaj vleče že…………koliko časa??
Kaj je zdaj, ta hip z deklico?
Upajmo, da se res malo bitjece nič ne zaveda, da ne trpi bolečin, dušenja, ipd.

Gnada v belih haljah pa štrajka!! 🙁

FAK, jaz samo upam, da me nekje na hitr trofi smrt, ko mi bo usojeno. Da jim ne pridem v te mrliške tace!! Čeprav sem dala za zdravstvo toliko, kot za eno bajto!!! JA, danes bi s tem denarjem imela hišo!! Moram pa čakat za en kurččev zob!![/quote]

Vse, kar pišeš, drži, jaz sem samo napisala, da refleksi, ki jih kaže, ne pomenijo tega, da se zaveda. (Predvidevam, seveda, če drži to, da ima zalito celo desno hemisfero in 3/4 leve).

Vedno je hudo, če se zgodi, da naši dragi padejo v tisti minimalni odstotek z negativnimi posledicami, ki si jih nihče ne želi.
Jaz bi rada tudi dobila nekaj odgovorov v zvezi s to temo, za katere je vprašanja psotavil nekdo tu na MONu že nekaj dni nazaj.

shod kretenov, ki si domišljajo, da če nekaj preberejo na netu, da obvladajo zdravljenje v nulo


Točno to, čez zdravstvo in zdravnike šinfajo predvsem tisti, ki največ koristijo te storitve. Tudi tukaj na tem forumu jih je nekaj, ki so izkoristili naš zdravstveni sistem v nulo, obenem pa grdo pisarili in govorili o zdravnikih in zdravstvu. Je bil zdajle na FB zapis ene ki so ji pomagali do rojstva zdravega otroka, ampak ona bi pa….. Gravž!

Jutri bodo odločali!
Pa vsem mirno spanje!!

OBUP!! Kako pa je z deklico? Se trudijo okoli nje? Pomagajo staršem??????

Prekleta golazen!! In ni ga ‘boga’, ki bi pri nas udaril po mizi!! In končal vse te pizzdarije!! 🙁


Si zdravnik? Veš diagnozo? Imaš dokumentacijo?
Spet se je pojavila muhameda reneja mati! Tista, ki ni niti evra prispevala v naš zdravstveni sistem- niti evra do danes! In vi si upate tule vpit čez strokovnjake! Gol.. zen ste sami! Škoda besed!


Si zdravnik? Veš diagnozo? Imaš dokumentacijo?
Spet se je pojavila muhameda reneja mati! Tista, ki ni niti evra prispevala v naš zdravstveni sistem- niti evra do danes! In vi si upate tule vpit čez strokovnjake! Gol.. zen ste sami! Škoda besed![/quote]
strokovnjaki se pokažejo v strokovnem delu in prav takšnih rezultatih dela… v slovenskem zdravstvu tega še zdaleč ni. In preveč je takšnih žalostnih zgodb s strani teh zdravnikov tam. Strokovnjaki niso kar po defoltu.
Pravi strokovnjak, strokovno in uspešno in dogovorno ter korektno opravlja svoje delo. Tukaj v tej zgodbi in v številnih drugih je lahko tudi laikom jasno,da so t.i. strokovnjaki odpovedali, pa nam ni potrebno soditi o diagnozi.

Doktorji niso kar so bili. Sedaj samo krivine hvatajo in se svaljkajo po ustanovah, da mine čas. Šolanje gratis!
Ma,podplate bi nam morali lizati.

Nobenega nezaupanja v pediatre ni v Sloveniji, je pa zaupanje v otroško srčno kirurgijo. In to nezaupanje je na mestu.

Nobenega nezaupanja v pediatre ni v Sloveniji, je pa zaupanje v otroško srčno kirurgijo. In to nezaupanje je na mestu.[/quote]
ta program raje ukinila – je po mojem boljše,d a se urgentno vozi bolnike na zdravljenje v tujino, kjer bodo deležni pravega in strokovnega pristopa, kot pa, d apride sicver v lj, ki je blizu, a so na koncu posledice za večino bolj usodne… ker se tam svojat v belih haljah daje med sabo in njihovimi egi na plečih otroških življenj. Pa niti ne vem sploh če imajo otroškega srčnega kirurga…

Nobenega nezaupanja v pediatre ni v Sloveniji, je pa zaupanje v otroško srčno kirurgijo. In to nezaupanje je na mestu.[/quote]
Ej, čim vidim, kdo vse se zbira, potem vem, da imajo zdravniki prav. V primeru te deklice nima otroška srčna kirurgija nobene zveze. Ampak, ve mame že vse veste. Samo še doktorat iz medicine vam manjka. Internet uber alles, a ne?

Tole zelo očitno leti tudi name, čeprav neupravičeno. Jaz sem zelo zadovoljna z vsemi tremi zdravnicami, ki imajo čez mojega otroka. Ne da ne udriham čeznje, celo hvalim jih. Udriham pa čez zdravnico, ki z mojim otrokom tako in tako nima nobenega opravka, si je pa vzela pravico odločati o tem, ali bodo mojemu otroku tetive podaljševali na skoraj neinvaziven način ali na zelo invaziven način. In ko je izsilila, da ona odloča o tem, zdaj vsi samo čakamo, ker niti enega mnenja do zdaj ni spisala. Mi čakamo že 190 dni. Če se ti zdi normalno na mnenje, ki ga je ona dolžna napisati v 30 dneh, čakati 190, potem prav. In ti prav privoščim, da boš tudi kdaj sama tako čakala. ZZZS se tako čakanje ne zdi normalno in zato vsak teden pošljejo urgenco strokovni direktorici UKC LJ in jo obvestijo o tem, da mnenje te zdravnice potrebujejo takoj.

Kakšno mučenje (isto k v Hudi jami, samo na bolj prefinjen način) ubogih staršev. In seveda male deklice.
Ko gledam te udrte oči uboge mame – gospa, dobra ste, da še stojite pokonci.
IN NI GA DOHTARJA, KI BI RES POMAGAL!! NI, ker vem iz lastnih izkušenj. Dobre so sestre….

Kje si Pahor?? Pri takih štalah? A boš sam špilal manekena? Manekena, za kar ti MI PLAČUJEMO!!

Razumem, da je staršu najhuje, da je otrok hudo ali celo neozdravljivo bolan, ampak pozivat na linč nekoga, ki ni nič kriv je pa absurd. Z ate je prepozno, druge bi pa morda razmislile, da bi namesto linča same ravnale manj rizično, da do tega ne bi prihajalo. Recimo bi se vprašale ali bi ta mamica imela tako bolnega otroka, če ne bi bil to njen prvi otrok proti koncu njene iztekajoče se rodne dobe in bi normalno rodila na višku plodnosti in rodnosti malo po davjsetem?Ali pa kako živi, se gre morda prehranjevalnih ekstreemov in “zdravega”, morda je katera tudi ekstremne debelosti in pogojenih zdravstvenih težav s tem, ko zanosi? Tako da bi same morda ravnale drugače, ne da boste tudi ve pozivale na linč, zato, kar ste najverjetneje same povzročile in medicina ne more delat čudežev.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

A to za Nežo govoriš? Kolikor sem jaz razumela, je to tretji otrok?

svaljkajo se po javnih ZD ustanovah, pustijo ljudi čakat po ambulantah po par ur kljub temu da so naročeni, ljudje se upravičeno razburjajo, a neupravičeno na medicinske sestre, ki niso nič krive, če dohterja ni, ker bi moral že pred debelo uro in pol začet delat v ambulanti, pa ga ni…ker še vedno “fuša” v neki zasebni ambulanti nekje in vleče denarce in mu še ni uspelo priti do javnega ZD v “službo”.
So pa seveda med zdravniki tudi izjeme,, ljudje na mestu, ki delajo s srcem, odgovornostjo, predanostjo poklicu in v skadu s Hipokratovo zaprisego.

Nič kriv? Saj se hecaš, ane.

Punčko so sprejeli, priklopili na izventelesni obtok in jo ubili – in to potem, ko je mati opozorila na VIDNE strdke v ceveh, ki so sčasoma prišli do možganov.
Kasneje so trdili, da jo je potrebno odklopiti in ubiti, tamala pa še kar živi.

Ne se zajebavat iz takšnih zadev, MV, tole ni več smešno. D

V čem je problem, v popolnem nezaupanju zdravnikom in v njihovi a-priori večvredni drži. V prikrivanju odgovornosti in napak. V pohlepu, ki je postal tako močan, da je hlastanje po dodatnih zaslužkih povozilo etiko in odnos do ljudi. Problem je, da smo družba nezaupanja, negativne selekcije in padlih vrednot.

Problem je, da je veliko dobrih zdravnikov, samo tisti če že niso odšli, znajo oditi. Ker negativna selekcija je prinesla tiste, ki si imena zdravnik ne zaslužijo. Ker so tam nastaljeni zato, da para država izčrpava.

Pa verjamem v zdravnike, vem da obvladajo in znajo delati čudeže, če imajo interes. Večno jim bom hvaležna, da so se moji otroci ob peklenski nosečnosti rodili zdravi, svojim zdravniškim sorodnikom. Če bi a priori sledila cesti javnega zdravstva, ki je za primere rizične nosečnosti namenjena drugim v javnem zdravstvu, mojih otrok ne bi bilo. Pa še kar za precej stvari se jim moram zahvaliti, v tem je razlika, ker so se kot sorodniki potrudili s srcem in odnosom. In znanjem.

V čem je problem, da se apriori vse zdravnike šteje kot dobre in strokovne, po Gaussovi krivulji je to nemogoče. Sem testirala za določeno področje dobre v Ljubljani, (ocene njihovih kolegov) in sem jih od stotih v ozek krog kot dobre spravila le pet. Zdravijo pa tudi vsi ostali in se pokrivajo med seboj za napake, plezajo na vrh po slovensko tudi nesposobni in moralno oporečni (pač politično sprejemljivi, ker jih na to lahko drži). Iz prikrivanja napak so naredili znanost. Selekcijo lahko naredi le zasebno zdravstvo, kjer se bo vedela cena, kakovost.

Narod pa tako nima osnove da bi še komu verjeli ali v koga zaupali. Kaj pomeni, da bo šel moj otrok jutri v bolnico npr. respiratornih težav, čez mesec dni bo brez obrazložive klinično mrtev?

Napake delamo vsi, človek je tisti ki si je sposoben pogledati v obraz in priznati zmoto.

Glede poznih nosečnosti imam svoje mnenje, sem ga tudi že večkrat povedala. Sem komentirala samo to okoli tega primera, nič drugega.

A to za Nežo govoriš? Kolikor sem jaz razumela, je to tretji otrok?[/quote]Glej , saj ne rečem, da je vedno tako, velikokrat pa je. Vem recimo, da mi je bivša govorila, to ima skoraj vsak otrok njenih sodelavk že neke prirojene zdravstvene težave, ampak rojevajo prvega otroka vse po tridestem, Potem mora vsaka zanosit in rodit, tudi če ne gre. In veliko tega je, tudi samega načina življenja, ki pusti okvare v tolikih letih, da se v tako pozni nosečnosti pozna na otroku.

In javni linč? Jaz razumem, da mora bit to najhujše, ampak ne moreš nekoga linčat, ker ne dela čudežev. P ta obsedenost s tujino, še zlasti z Ameriko, in v tujini je vse najboljše, Amerika je zdaj edini cilj vseh, odkar je tista Renejeva mama to dosegla in za njo zdaj še naša žogca. Pol pa vidiš, da iz tujine za isto stvar hodijo k nam in drugod v Evropo.[/quote]
Se strinjam s tabo. Tudi bolnica v tujini vcasih ne more pomagat. Vcasih cudeza ni. To pa ljudje tezko sprejmejo. Razumem jih sploh ko se gre za otroka. To je nekaj najhujsega kar cloveka lahko doleti.
Bog pomagaj.

Tole ni pozna nosečnost, za mamico je tole tretji otrok, stara 32 let. Za današnje razmere zelo mlada mamica. Tudi za zdravstvene še.

Glej , saj ne rečem, da je vedno tako, velikokrat pa je. Vem recimo, da mi je bivša govorila, to ima skoraj vsak otrok njenih sodelavk že neke prirojene zdravstvene težave, ampak rojevajo prvega otroka vse po tridestem, Potem mora vsaka zanosit in rodit, tudi če ne gre. In veliko tega je, tudi samega načina življenja, ki pusti okvare v tolikih letih, da se v tako pozni nosečnosti pozna na otroku.

In javni linč? Jaz razumem, da mora bit to najhujše, ampak ne moreš nekoga linčat, ker ne dela čudežev. P ta obsedenost s tujino, še zlasti z Ameriko, in v tujini je vse najboljše, Amerika je zdaj edini cilj vseh, odkar je tista Renejeva mama to dosegla in za njo zdaj še naša žogca. Pol pa vidiš, da iz tujine za isto stvar hodijo k nam in drugod v Evropo.[/quote]
Se strinjam s tabo. Tudi bolnica v tujini vcasih ne more pomagat. Vcasih cudeza ni. To pa ljudje tezko sprejmejo. Razumem jih sploh ko se gre za otroka. To je nekaj najhujsega kar cloveka lahko doleti.
Bog pomagaj.[/quote]

Se strinjam.

Včasih osebje strdke jemlje resno, včasih pa pričakuje čudeže. Torej jih pusti in čaka na čudež. Ki pride, ali pa ne.

Pri Neži na žalost ni, strdek jo je ubil.

New Report

Close