Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jutri shod pred Pediatrično v podporo Neži

Jutri shod pred Pediatrično v podporo Neži


Moja mami je negovala umirajočo babico, jaz sem negovala mamo in pričakujem, da bodo tudi otroci negovali mene, če bo potrebno. Nikoli se mi ni zdela sebična niti babica, niti mama. In predvsem nikoli jima nisem rekla, da sta rastlini. Bili sta ljubljeni osebi, ki sta naredili vse za svoje potomce dokler sta le lahko.
Pravzaprav moji najstniki že zdaj pravijo, da bodo storili vse, da bodo poskrbeli za naju v domačem okolju. saj vem, da je to težko reči, ampak željo pa imajo. Ker so videli v družini veliko lepih odnosov in občutili neizmerno bogastvo umiranja med ljubljenimi.

Ker je tole že dva dni staro je čas, da se tema umakne!

Matere so tam že protestirale vodene s strani tiste, ki za naše zdravstvo ni prispevala niti centa, zahtevala pa veliko, tako, da sedaj taka kampanija ni več potrebna.
Ali gospa dela samo samopromocijo ali pa ima višje cilje ( verjetno politične), pa ve samo ona sama. Zloraba nesreče staršev in bolezni otroka (svojega ali tujega) je največja zloraba, ki je v Sloveniji v zadnjem času na tem področju mogoča.
Zbiranje sredstev, nasilje nad pediatri in zdravniki nasploh ter seveda vse posledice, ki so že bile in še bodo so krivda takihle mater, ki brez strokovnega znanja nagovarjajo na podlagi čustvenih odzivov široko javnost.
Ne vem sicer, kdo dotični materi pri njenem marketingu pomaga in zakaj, gotovo pa ne brez razloga in protiusluge.


Moja mami je negovala umirajočo babico, jaz sem negovala mamo in pričakujem, da bodo tudi otroci negovali mene, če bo potrebno. Nikoli se mi ni zdela sebična niti babica, niti mama. In predvsem nikoli jima nisem rekla, da sta rastlini. Bili sta ljubljeni osebi, ki sta naredili vse za svoje potomce dokler sta le lahko.
Pravzaprav moji najstniki že zdaj pravijo, da bodo storili vse, da bodo poskrbeli za naju v domačem okolju. saj vem, da je to težko reči, ampak željo pa imajo. Ker so videli v družini veliko lepih odnosov in občutili neizmerno bogastvo umiranja med ljubljenimi.[/quote]

Vsi ne umirajo enako in ne potrebujejo enake oskrbe.
Neizmerno bogastvo umiranja pa… No comment.

Strdki so del tega, ne gre drugače …
Nisem strokovnjak, zato je brez veze, da tukaj nekaj sploh flancam. Ampak ta zunanji obtok, na katerem je bila Neža, je ukrep v zadnji skrajni sili, ko bi človek brez tega umrl. Ker je to tako zelo tvegana zadeva z negotovim izidom, jo uporabijo samo takrat, ko ni več izhoda.
In kri v tem sistemu tvori strdke, ker je zunaj telesa in naleti na tujek (cevi). To je princip, zaradi katerega se celijo rane. Seveda dajejo sredstvo proti strjevanju, ampak ne morejo ga pa neskončno veliko, ker predvidevam, da ima deklica tudi rane in skoznje krvavi – krvavi v bistvu že skozi vse napeljave v žilo in kožo – oziroma če je krvavela v možgane, itak nimajo veliko manevrskega prostora.
Če ima kdo doma bolnika na marevanu, verjetno zastopi, ker je že s tem stalno ena frka in redne kontrole. Bog ne daj, da mora potem tak človek na kak poseg, ker je spet cela procedura in drama.

Strdki so del tega, ne gre drugače …
Nisem strokovnjak, zato je brez veze, da tukaj nekaj sploh flancam. Ampak ta zunanji obtok, na katerem je bila Neža, je ukrep v zadnji skrajni sili, ko bi človek brez tega umrl. Ker je to tako zelo tvegana zadeva z negotovim izidom, jo uporabijo samo takrat, ko ni več izhoda.
In kri v tem sistemu tvori strdke, ker je zunaj telesa in naleti na tujek (cevi). To je princip, zaradi katerega se celijo rane. Seveda dajejo sredstvo proti strjevanju, ampak ne morejo ga pa neskončno veliko, ker predvidevam, da ima deklica tudi rane in skoznje krvavi – krvavi v bistvu že skozi vse napeljave v žilo in kožo – oziroma če je krvavela v možgane, itak nimajo veliko manevrskega prostora.
Če ima kdo doma bolnika na marevanu, verjetno zastopi, ker je že s tem stalno ena frka in redne kontrole. Bog ne daj, da mora potem tak človek na kak poseg, ker je spet cela procedura in drama.[/quote]

bravo, tvoja razlaga je strokovna, v taki obliki, da jo laični zagovorniki tujine morda spregledajo in končno razumejo. ker žal ne zmorejo razumet, kakšna okvara možganov je to. Jim po slovensko razloženo ni dovolj.

Za “drugo strokovno mnenje” tudi za v tujino stroka pripravi dokumentacijo. In vsak strokovnjak, nevrolog kjerkoli v tujini, ki bo prebral iz izvidov, da je bila na zunanjem obtoku za reševanje življenja, kaj se je zgodilo in kakšne posledice so nastopile, bo takoj vedel, da žal manevrskega prostora ni, da se možganov v takem stanju žal ne da “popraviti”. Nikjer pa ni bilo povedano, ali so staršem pred posegom povedali, kakšen riziko je, da otrok lahko kljub temu umre, postane neodziven, možgansko prizadet. Vprašanje samo: ali so ji zdravniki v tistih težkih trenutkih upseli pred posegom povedat ,da kljub temu, da če preživi ta tako tvegani poseg, da so lahko posledice katastrofalne, take kot so? ker če jim niso tega povedali, je verjetno vse to posledica tega, če pa so jim, da so ji seznanili s hudim tveganjem, potem pa je malce utopično, žal.

Strdki so del tega, ne gre drugače …
Nisem strokovnjak, zato je brez veze, da tukaj nekaj sploh flancam. Ampak ta zunanji obtok, na katerem je bila Neža, je ukrep v zadnji skrajni sili, ko bi človek brez tega umrl. Ker je to tako zelo tvegana zadeva z negotovim izidom, jo uporabijo samo takrat, ko ni več izhoda.
In kri v tem sistemu tvori strdke, ker je zunaj telesa in naleti na tujek (cevi). To je princip, zaradi katerega se celijo rane. Seveda dajejo sredstvo proti strjevanju, ampak ne morejo ga pa neskončno veliko, ker predvidevam, da ima deklica tudi rane in skoznje krvavi – krvavi v bistvu že skozi vse napeljave v žilo in kožo – oziroma če je krvavela v možgane, itak nimajo veliko manevrskega prostora.
Če ima kdo doma bolnika na marevanu, verjetno zastopi, ker je že s tem stalno ena frka in redne kontrole. Bog ne daj, da mora potem tak človek na kak poseg, ker je spet cela procedura in drama.[/quote]

Kaj se ti greš? Sploh veš, da po tvoje te “tako tvegane zadeve” ECMOuporabljajo dnevno, in niso noben bavbav? Od kje ti ideja, da pogosto prihaja do zapletov?
Zapleti so REDKI, v kolikor je bolnik ustrezno oskrbovan!

In nehaj lagati, da je punčka krvavela v možgane, ker ni, dokler ji krvni strdek ni zamašil žile.

Strdki so del tega, ne gre drugače …
Nisem strokovnjak, zato je brez veze, da tukaj nekaj sploh flancam. Ampak ta zunanji obtok, na katerem je bila Neža, je ukrep v zadnji skrajni sili, ko bi človek brez tega umrl. Ker je to tako zelo tvegana zadeva z negotovim izidom, jo uporabijo samo takrat, ko ni več izhoda.
In kri v tem sistemu tvori strdke, ker je zunaj telesa in naleti na tujek (cevi). To je princip, zaradi katerega se celijo rane. Seveda dajejo sredstvo proti strjevanju, ampak ne morejo ga pa neskončno veliko, ker predvidevam, da ima deklica tudi rane in skoznje krvavi – krvavi v bistvu že skozi vse napeljave v žilo in kožo – oziroma če je krvavela v možgane, itak nimajo veliko manevrskega prostora.
Če ima kdo doma bolnika na marevanu, verjetno zastopi, ker je že s tem stalno ena frka in redne kontrole. Bog ne daj, da mora potem tak človek na kak poseg, ker je spet cela procedura in drama.[/quote]

Kaj se ti greš? Sploh veš, da po tvoje te “tako tvegane zadeve” ECMOuporabljajo dnevno, in niso noben bavbav? Od kje ti ideja, da pogosto prihaja do zapletov?
Zapleti so REDKI, v kolikor je bolnik ustrezno oskrbovan!

In nehaj lagati, da je punčka krvavela v možgane, ker ni, dokler ji krvni strdek ni zamašil žile.[/quote]

V svetovnem merilu ECMO uporabljajo dnevno, se strinjam.
V UKC pa so od leta 2009 do 20. septembra letos z njim pomagali 121 bolnikom, ki bi sicer umrli.

V sedmih letih 120 bolnikov, 30 na leto, manj kot trije na mesec, torej ne moremo govoriti niti o vsakotedenski uporabi.

Še nekaj odlomkov z linka:

http://med.over.net/clanek/z-zdravljenjem-s-postopkom-ecmo-se-bolnikom-uspesno-resujejo-zivljenja/

Z napravo “ECMO” so v Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana od leta 2009 do zdaj zdravili 121 bolnikov, ki bi brez takšne terapije umrli.

Bolniki, pri katerih je prišlo do zastoja srca, imajo še vedno slabo preživetje. Ob zastoju srca namreč organi ne dobijo krvi, celice propadejo in funkcija organov se poslabša ali celo neha delovati. Predvsem imajo slabo prognozo tisti bolniki, pri katerih oživljanje traja več kot 10 minut. Najbolj se ob tem poškodujejo možgani, kar lahko privede do možganske smrti.

Metodo se uporabi le pri res najhujših bolnikih, ki so praviloma mlajši in bi brez uporabe ECMO v naslednjih urah in dneh zanesljivo umrli.

Strdki so del tega, ne gre drugače …
Nisem strokovnjak, zato je brez veze, da tukaj nekaj sploh flancam. Ampak ta zunanji obtok, na katerem je bila Neža, je ukrep v zadnji skrajni sili, ko bi človek brez tega umrl. Ker je to tako zelo tvegana zadeva z negotovim izidom, jo uporabijo samo takrat, ko ni več izhoda.
In kri v tem sistemu tvori strdke, ker je zunaj telesa in naleti na tujek (cevi). To je princip, zaradi katerega se celijo rane. Seveda dajejo sredstvo proti strjevanju, ampak ne morejo ga pa neskončno veliko, ker predvidevam, da ima deklica tudi rane in skoznje krvavi – krvavi v bistvu že skozi vse napeljave v žilo in kožo – oziroma če je krvavela v možgane, itak nimajo veliko manevrskega prostora.
Če ima kdo doma bolnika na marevanu, verjetno zastopi, ker je že s tem stalno ena frka in redne kontrole. Bog ne daj, da mora potem tak človek na kak poseg, ker je spet cela procedura in drama.[/quote]

Kaj se ti greš? Sploh veš, da po tvoje te “tako tvegane zadeve” ECMOuporabljajo dnevno, in niso noben bavbav? Od kje ti ideja, da pogosto prihaja do zapletov?
Zapleti so REDKI, v kolikor je bolnik ustrezno oskrbovan!

In nehaj lagati, da je punčka krvavela v možgane, ker ni, dokler ji krvni strdek ni zamašil žile.[/quote]

Seveda pričakujem vljudno opravičilo.

Tudi tega zadnjega, da je krvavela v možgane, nisem nikjer napisala.

Pustimo za hip ob strani malo borko!
Samo poglejte, kakšna je mati!! S podočnjaki do tal, na pol zmešana od vsega hudega!
Da deklice po odklopu ni prišel pogedat noben zdravnik…. da so čakali na smrt.

Sem garant, da če bi zdravniki govorili s starši, ne bi bilo take štale!
Se pa izogibajo, nihče ne reče nič! Vsi začudeni, vsi izogibajoči! Po cel mesec!! Pa še 11 dni.
Malo bitjece životari….

Kakšen odnos je to?? Tudi moj sin je imel poškodbo glave (prom. nesreča) – nama je z možem razlagal kirirug vse možne posledice, kazal ‘sence’ v možganih – nič nama ni bilo jasno –
12 ali 18 ali še več sličic mažganov …. za laika vse isto.
Pa si je vzel čas in govoril. 2 uri. Lahko sva spreševala……. itak pa sprašuješ samo, če bo vse uredu?

Je pa RESNICA, da od zdravnikov ni NOBENEGA razumevanja. NIČ!! Strogo službeno, strogo strokovno!
Sestre, ja sestre so tiste, ki res pomagajo! Ki tolažijo, vzpodbujajo, dajejo upanje.
Sestre se tudi bojijo dohtarjev, ker so preveč človeške!

Ne daj bože, da se valja kdo od obiskovalcev (mama. žena…) pri pacientu. ko imajo oni obhod!

Mene je dr. mr. gledala na razgovoru (ki so na CIT omejeni na 5 minut) in spraševala, od kje se vozim, a kar sama…..ker sem bila kot ‘strah’ za videt!!
Jaaaa, sama sem se vozila , vse zmorem – kaj te brigam jaz? Povej, kaj bo z našim????
To pa ne ve, ker ga je dopoldan pregleda en drug, ker je crknil en aparat, ker danes (ali cel teden) ni utegnila na oddelek!!

Delaj, pomagaj!! Jaz bom/sem že zmogla!! Saj sem še zdrava!!

Kaj se ti greš? Sploh veš, da po tvoje te “tako tvegane zadeve” ECMOuporabljajo dnevno, in niso noben bavbav? Od kje ti ideja, da pogosto prihaja do zapletov?
Zapleti so REDKI, v kolikor je bolnik ustrezno oskrbovan!

In nehaj lagati, da je punčka krvavela v možgane, ker ni, dokler ji krvni strdek ni zamašil žile.[/quote]

Seveda pričakujem vljudno opravičilo.

Tudi tega zadnjega, da je krvavela v možgane, nisem nikjer napisala.[/quote]

Boldano v tvojem pisanju se razume, kot da je punčka krvavela v možgane še preden je prišlo do zamašitve žile!
Obenem natolcuješ, da se odprtine, skozi katere so vpeljane naprave oz. katetri, same po sebi že smatrajo za “rane”, in posledično večja možnost za krvavitve, kar ni res.

Krvnih strdkov v ceveh ne sme biti! Ne majhnih, ne velikih, ti je to jasno?
Če je mama videla strdek, bi moral biti to znak za alarm, pa ni bil, ker se sestram očitno ni dalo prenesti info do zdravnikov. Ker se niso pustile motiti in žrtvovati prostega časa, ki jim pripada potem, ko naredijo svoje.
Dobro vem, kako se dela tam, še predobro!

Kako pa je bilo s sinom kasneje na drugih oddelkih, pa na Soči? So tam kaj bolj človeški?

Edino mogoče na Soči, kajne, pa še tam imajo svoje špile – kot berem pri Miši….

Seveda pričakujem vljudno opravičilo.

Tudi tega zadnjega, da je krvavela v možgane, nisem nikjer napisala.[/quote]

Boldano v tvojem pisanju se razume, kot da je punčka krvavela v možgane še preden je prišlo do zamašitve žile!
Obenem natolcuješ, da se odprtine, skozi katere so vpeljane naprave oz. katetri, same po sebi že smatrajo za “rane”, in posledično večja možnost za krvavitve, kar ni res.

Krvnih strdkov v ceveh ne sme biti! Ne majhnih, ne velikih, ti je to jasno?
Če je mama videla strdek, bi moral biti to znak za alarm, pa ni bil, ker se sestram očitno ni dalo prenesti info do zdravnikov. Ker se niso pustile motiti in žrtvovati prostega časa, ki jim pripada potem, ko naredijo svoje.
Dobro vem, kako se dela tam, še predobro![/quote]

Če nisi sposobna razumeti čisto navadnega slovenskega stavka, ne sodeluj v temah, sploh pa ne žali sodelujočih samo zato, ker ti ne razumeš napisanega.
Strdki so del tega postopka, ker kri to dela po naravi v stiku s tujkom. Jasno?
Nauči se komunicirat, potem se pa vrni! Jasno?

@strdki so: hvala za koncno en normalen post. Vprasanje ostaja ali je bil priklop na ecmo res tako nujen, glede na to da ji zdaj srce dela (vsaj za silo). Na koncu se bo izkazalo, da so tokrat naredili prevec in ne premalo, kot se jim vedno ocita.


V bistvu ne vem, zakaj je tako težko razumeti, da je srce zdajle na enaki iztisni frakciji kot ob sprejemu. Otrok je imel miokarditis. Srčna funkcija je pešala in na neki točki je bilo tako kritično, da je bilo treba uporabiti ECMO in LVAD. Ravno zaradi te terapije je srce dobilo priložnost za okrevanje, vendar je bilo to na žalost le delno, saj je dekličina iztisna frakcija sedaj komaj 27{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kar je precej nižje od tiste pri ljudeh z zdravim srcem (cca 60-70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}).

Kako pa je bilo s sinom kasneje na drugih oddelkih, pa na Soči? So tam kaj bolj človeški?

Edino mogoče na Soči, kajne, pa še tam imajo svoje špile – kot berem pri Miši….[/quote]

V Sočo so ga komaj sprejeli. Ker naj bi imel ‘top’ izvide.
V bistvu niso vedeli, kaj naj z njim delajo. Oni so tam za to, da telovadijo, govorijo….

ČE PA NEKDO ZNORI, KER NE DOBI PRAVI ČAS GRIŽLJAJA V USTA – to PA NE ZNAJO ZDRAVIT!!
Po poškodbi glave!!
Meni so rekli: “Veseli bodite, da je tak! Ozrite se okoli sebe, koliko revežev je!”

Revež je za njih hendikepiran – če si pa v glavi zafuran – to NE ZNAJO!!

Kako pa je bilo s sinom kasneje na drugih oddelkih, pa na Soči? So tam kaj bolj človeški?

Edino mogoče na Soči, kajne, pa še tam imajo svoje špile – kot berem pri Miši….[/quote]

V Sočo so ga komaj sprejeli. Ker naj bi imel ‘top’ izvide.
V bistvu niso vedeli, kaj naj z njim delajo. Oni so tam za to, da telovadijo, govorijo….

ČE PA NEKDO ZNORI, KER NE DOBI PRAVI ČAS GRIŽLJAJA V USTA – to PA NE ZNAJO ZDRAVIT!!
Po poškodbi glave!!
Meni so rekli: “Veseli bodite, da je tak! Ozrite se okoli sebe, koliko revežev je!”

Revež je za njih hendikepiran – če si pa v glavi zafuran – to NE ZNAJO!![/quote]

O tem je bil pred časom že en dober prispevek na TV. Da pri nas se ukvarjajo samo s telesnimi poškodbami, za glavo se pa nihče ne briga. Kot da zaradi tega nisi “revež”.

Če bereš angleško, imaš na googlu malo morje prispevkov o tem:

https://www.google.si/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=head{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20injury{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20agression{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20rehabilitation

Pisala sem prej v napacno temo z naslovom Ne pametujte, prosim vas.

Tudi tu povem, da tuji zdravniki pravijo, da si lahko Neza povsem opomore!

http://svet24.si/clanek/novice/slovenija/582354f2d60b2/se-obeta-konec-nezine-drame

Sem garant, da če bi tako zbolela hči enega politikanta ali tajkuna (isti kuurac) . bi zdravljenje potekalo drugače!
Sam tok!! 🙁

Tudi naš sin je imel neko ‘podporo’! Jasno smo prosili (ko boga) doktorja, s katerim smo skupaj v športu, pa eno drugo zdravnico s katero skupaj pečemo žar na morju……. pa eno sestro/sosedo, ki dela čist drugje. – help !!! Pa vaški zdravnik je šel pogledat -…..

Zahvale pa eni zdravnici, ki je šla z njim v reševalnem vozilu, ga oživljala

Tudi tu povem, da tuji zdravniki pravijo, da si lahko Neza povsem opomore!

http://svet24.si/clanek/novice/slovenija/582354f2d60b2/se-obeta-konec-nezine-drame%5B/quote%5D
Kje pa to piše?

Ma eni drigi sliki


Tuji zdravniki sploh še niso prišli zraven – kar v članku tudi lepo piše. V bistvu gre za neko brezzvezniško fantazijo staršev in novinarjev.


V bistvu ne vem, zakaj je tako težko razumeti, da je srce zdajle na enaki iztisni frakciji kot ob sprejemu. Otrok je imel miokarditis. Srčna funkcija je pešala in na neki točki je bilo tako kritično, da je bilo treba uporabiti ECMO in LVAD. Ravno zaradi te terapije je srce dobilo priložnost za okrevanje, vendar je bilo to na žalost le delno, saj je dekličina iztisna frakcija sedaj komaj 27{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kar je precej nižje od tiste pri ljudeh z zdravim srcem (cca 60-70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}).[/quote]
Torej, ker je srce med ecmo pocivalo si je toliko opomoglo, da zdaj za silo deluje? Ce je ne bi dali na ecmo bi verjetno umrla zaradi zastoja srca, tako pa je postala zrtev zapleta terapije, ki jo je najprej resila? Poskusam razumeti, ker me medicina cisto laicno zanima, a v teh clankih ni ne repa ne glave.
Glede strdkov pa je res, da se jim je zelo tezko izogniti. Sem nasla npr. tale clanek:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10564301
Gre za hojo po tankem robu med strdki in krvavenjem. Vcasih je nemogoce najti pravo razmerje.


Pravilno razumeš.


Pravilno razumeš.[/quote]
zakaj tako pišeš in daješ neke zaključne sodbe o tujem zdravju brez dokazov?
Zakaj si takšna?
Če bi tvoje trditve držale potem pregled srčka po tem, ko je preživela ne bi kazal, da v primerjavi s stanjem na začetku ni sprememb- in vsaj v medijih tako piše. Da je pregled srčka kazal, da je stanje z njim enako kot je bilo na začetku.

res si grda oseba oprosti, da to počneš in zavajaš tako grdo, in tako zagovarjaš zdravnike z nekimi neresničnimi pojasnili:
jaz ti bom dala link, kjer piše, da to kar trdiš ni res:
v članku piše:
Konec septembra se je ob postelji dveletne Neže zbrala vsa družina, ki se je še zadnjič prišla poslovit od deklice. Nežo so avgusta sprejeli na ljubljanskem UKC zaradi odpovedovanja srca. Po nekaj dnevih se je stanje poslabšalo in zdravniki so presodili, da potrebuje zunajtelesni krvni obtok (sistem ECHMO in nato LVAD). Mesec dni kasneje so starše obvestili, da zaradi nedelovanja srca in poškodbe možganov, nadaljnje zdravljenje ni mogoče. Staršem so pojasnili, da bo punčka po odklopu iz sistema zunajtelesnega krvnega obtoka, umrla.
Mesec dni kasneje punčka še živi

Kljub odklopu pa je srček deloval še naprej, z enako močjo, kot ob sprejemu v bolnišnico, kar dokazujejo izvidi, ki jih imamo v uredništvu.
vir tega odlomka iz članka je na linku:
http://www.zurnal24.si/druzino-arnolj-srce-mozgani-okvara-neza-drugo-mnenje-deklica-ukc-kardio-zivi-starsi-zelijo-drugo-mennje-clanek-280328

lahko prosim nehaš zavajati sedaj.


Napisala sem natanko to, kar trdiš ti: srce zdajle je na istem kot ob sprejemu v bolnico. Vmes pa ni bilo! Priložnost za okrevanje je dobilo ravno zato, ker so njegovo delo prevzeli stroji.

New Report

Close