Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o parih, ki ne želijo imeti otrok, čeprav bi jih lahko imeli?

Kaj si mislite o parih, ki ne želijo imeti otrok, čeprav bi jih lahko imeli?


Moje mnenje: nisem toliko sebična, da bi zaradi neke svoje čisto osebne želje (ker je pač fajn imeti otroka), v takšen svet, kot smo mu priča dandanes, spravila živo bitje. Ampak vsak po svoje.

Ne pretiravaj, da je otrok nekaj najlebsega, ki se ti zgodi v življenju. Potem pa se teb res nič ne dogaja in ko bodo tvoji ptički odleteli iz gnezda boš ovwnela ker nw boš vedela oz znala živeti.
Vprašaj starše narkomanov, posiljevalcev, lopovov, gejev, pedofilov, morilcev ali hudo bolnih če so res otroci taka sreča in bogastvo.
Sama imam otroke in ja ker jih imam seveda, da jih imam rada in uživam ob njih ker smo si tako življenje uredili oz prilagodili. Če jih ne bi mogla imeti oz da si jih partner ne bi želel ali kak drug razlog lej bi se pa drugače znašli in uživali in počeli stvari ki jih sedaj ne moremo.

To je njuna stvar in odločitev. Večji problem so nekateri pari, ki imajo otroke, pa bi bilo bolje, če jih ne bi imeli.

Kaj pa praviš na to, da ima par 4 otroke, pa se kaj dosti z njimi ne ukvarjata? Delata še na petem. Oba imata zelo zatevni službi…. meni se to zdi podobno, kot ljudje, ki živijo z mnogimi mačka i. V sebi zapolnjujejo praznino, otroci so samo sredstvo, da jo zapolnijo. In potem se bodo kar sami zrihtali…

To je njihova odločitev in nihče se nima pravice v to vmešavat. Lahko se sprašuješ, ne razumeš itd. tudi če ti bo kdo ponudil 10 različnih odgovorov in razlogov verjetno še vedno ne boš razumela, zate se ne bo nič spremenilo. Še vedno boš na istem.

“You cannot explain everything to everyone“ ― Pythagoras


Midva pocneva vse to..plus dobro zasluziva..pa imava dva otroka..vcasih greva sama, vcasih gremo druzinsko..vse to se da,kljub druzini..ker to je napisano kot da z otroci si revez in nimas ne casa ne denarja za dopust..

To so pari prihodnosti, ki imajo vizijo. Bravo!

In zakaj tebe to moti?Zakavjbivmogli vsi imeti otroke?Kakšen dar narave je to zate?Ti si malo bolana ali bolan.Žal!Ukvarjaj se s svojimi problemi in skrbi zase ne za druge,če nimajo otrok.

Njuna svobodna odločitev. Upoštevam tudi, da imamo ljudje različne prioritete in tudi na darove usode gledamo različno.
V množici staršev, ki imajo otroka le zato, ker so takšna družbena pričakovanja ali kot statusni simbol, sredstvo za cuzanje denarjev od države, izsiljevanje partnerja … se mi zdi to poštena odločitev. Da o tistih, ki otroka zanemarjajo ali ga celo zlorabljajo, niti ne pišem.

Men je čist vseen al jih majo al pa ne.
Jaz jih imam in sem s tem zadovoljna.

Kljub možu, trem otrokom in vnukom, se velikokrat počutim strašno osamljena. Ne predstavljam si, da ne bi imela otrok.
Če jih kdo nima in če jih noče imeti, je to njegova odločitev. Sama to zelo težko razumem, ampak nimam se pravice vtikati v nič.

Da so preveč leni in lagodni in se jim ne da.Ne vstajati ponoči, ne ukvarjati z njimi, škoda jim je tudi vsakega denarja, ker ga lahko tako porabijo zase.
Sicer pa je to njihova osebna stvar in njihovo življenje.

Vse kar je OBEMA znotraj odnosa, zakona sprejemljivo je ok.
Simpl.

Problem je tam, kjer si ga en ne želi, drugi si ga pa.

Imaš pravico, da jih ne razumeš, ampak brigaj se zase in molči. To je njihova odločitev. Morda pa si ga bosta kdaj le zaželela, ko bosta zares pripravljena nanj.

To so res osebne odločitve, in sama se ne spuščam v razmišljanje o tem, zakaj kdo nima otrok.


Tole ima neko ime v argumentaciji, pa se ne morem spomnit. A kdo ve, kako se reče, če nekdo predstavi argument, druga stran pa ta argument nalašč popolnoma narobe interpretira?

A, že vem. Strašilo.

pis: Zmota slamnatega moža ali »strašila« nastopi, kadar nasprotnikovo stališče zato, da bi ga lažje ovrgli, predstavimo narobe. To storimo tako, da sobesednikovo originalno trditev zamenjamo z novo, le na videz podobno tisti, ki jo resnično sprejema, in potem s pomočjo napada nanjo pokažemo, da je njegova izvorna izjava napačna. Ime argumenta izvira iz srednjega veka, ko so se vitezi, preden so bili pripravljeni na resnični boj, v mečevanju urili na slamnatih lutkah. Vlogo strašila, ki ga napadamo, ima v takšnem sklepanju popačena trditev. Argument je zmoten, saj naša ovržba temelji na premisi, ki je nasprotnik ne zagovarja, zaradi česar svoj pravi cilj, tj. zavrnitev njegovega neizkrivljenega argumenta, zgrešimo. Rečeno drugače, razglasimo zmago, on pa ostane nepoškodovan.
[/quote]

Oproti ampak tako razumem jaz njeno razlago, ker za normalne ljudi otrok ni produkt seksa, ampak zavestna odlocitev, skupne zelje imeti otroka. In to je popolnoma drugace kot zgolj produkt seksa. Nihce pa ne govori o otrocih kot nekem dosežku tega sploh ni nihce omenjal… razen nje, ki je sama prva sploh pomislula na ta vidik razumevanja in gledanjana otroka.
[/quote]

Oprosti, ampak zavestna odločitev se udejanji z ljubečim seksualnim odnosom, ki se izpelje do konca in pride do oploditve, če je sreča. Mar meniš, da otroke prinese štorklja?

Ni nujno tako, ampak drži se zadnjega stavka.

In zakaj tebe to moti?Zakavjbivmogli vsi imeti otroke?Kakšen dar narave je to zate?Ti si malo bolana ali bolan.Žal!Ukvarjaj se s svojimi problemi in skrbi zase ne za druge,če nimajo otrok.
[/quote]

Žaliti pa res ni treba ljudi, če se ne strinjaš z njimi.

Ne pretiravaj, da je otrok nekaj najlebsega, ki se ti zgodi v življenju. Potem pa se teb res nič ne dogaja in ko bodo tvoji ptički odleteli iz gnezda boš ovwnela ker nw boš vedela oz znala živeti.
Vprašaj starše narkomanov, posiljevalcev, lopovov, gejev, pedofilov, morilcev ali hudo bolnih če so res otroci taka sreča in bogastvo.
Sama imam otroke in ja ker jih imam seveda, da jih imam rada in uživam ob njih ker smo si tako življenje uredili oz prilagodili. Če jih ne bi mogla imeti oz da si jih partner ne bi želel ali kak drug razlog lej bi se pa drugače znašli in uživali in počeli stvari ki jih sedaj ne moremo.
[/quote]

A če se z odraščanjem izkaže, da je otrok gej ali lezbijka, pa ni več sreče v družini, ali kaj? Nehajte s takšnimi primerjavami, no.

Že dejstvo, da je 157 istih tem na tem forumu in da le-ta ne skriva mete torej so zadetki vidni na google(tm)-u pove, da se mogoce le ne bi smela razmnozevat. Zdaj vem zakaj skupni IQ pada z vsakim letom … gaus moj gaus

omg resno… zate so tvoji otroci zgolj neka posledica tvojega užitka, ki pač če neb nastala, pa tud ok? ti svoje otroke obravnavaš zgolj kot posledico tvojega seksa in jim to tudi poveš – niso nič drugega zate, niso osebe, ne čutiš ljubezni? če se tvojemu otroku bog ne daj kaj zgodi, boš rekla, eh nič zato, saj je samo posledica fu.ka.? in ti si mama, starš? oprosti ampak sem zgrožena.
še opice na drevesu so bolj ljubeče,zaščitniške do svojih potomcev kot pa ti tukaj kažeš svoj odnos.
[/quote]
Ne odgovarjaj na poste ki jih ne razumeš.
Da dobiš otroka ne rabiš nič drugega kot f… Torej to ni neka višja matematika.
Je povsem naravna stvar tako kot hrana, pijača itd..ne vem čemu se trkas po prsih? Da pa iz otroka narediš človeka to je pa za neko drugo temo z naslovom ne razumem ljudi ki imajo otroke iz njih pa so naredili spake, ker tistega ki jih nima tukaj ni kaj za razumeti, problem so tisti ki jih imajo pa jih niso pripravili na življenje. Ti so potrebni globjega vpogleda, da bi jih lahko razumeli ali pa ne.

Mogoče bi moral še dopisat k tistemu zgoraj – … in nikomur ne škodi.
Meni se to zdi samoumevno. In tisti ki ne želi otrok, dejansko nikomur ne škodi. Tudi z vidika enostavne reprodukcije naroda, ker jih je številčno najbrž podobno kot tistih, ki imajo več kot dva otroka.

Z vidika celotne človeške populacije na Zemlji… je pa tako početje / odločitev celo zelo koristna. Da bo možna trajnostno naravnana civilizacija, je potrebno število ljudi na Zemlji krepko zmanjšati.

Jaz pa obratno ne razumem te histerije, da je treba imet otroke, zlasti žensk. Ko se ženska začne pripravljati na gonitev, povsod vidi otroke in otroške asociacije – pa ta voziček lep pa uni štumfki fletni pa kako se tam fletno igrajo pa kako tamle eden iz avtosedeža luštno gleda … Čist pobezljajo! Tega gona ne razumem. OK, potem ko človek enkrat otroke ima, je res najboljš, da jih ima rad in da je srečen z njimi. Ampak te obsesije, da je treba imet otroke, pa ne razumem. Pa zakaj bi jih bilo treba imet? Včasih ja, so jih rabli za črno živino. Danes pa, ko ženske niso več stroj za rojevanje pod prisilo, se pa izkaže, da pravzaprav ženske same želijo biti v vlogi stroja za rojevanje! Ali se je potem sploh zgodil kak premik od prisilne pokorščine do “osvobojene moderne ženske”? Nič ne kaže, da se je! Kako lahko v moderni družbi ženska izjavi, da se čuti prazno oz. bi bilo njeno življenje ničvredno, če ne bi imela otrok, mi ni razumljivo. Kaj, a ima maternica res svoje možgane? Pa tudi psiha žensk mi ni razumljiva – odkod ta bolestna potreba po posedovanju in obvladanju nebogljenega bitja? Zakaj si ženske tako noro želijo bitja, ki bi ga komandirale in ukazovale in vlačile po rokah? Same nerazumljive reči!

To, zakaj nekdo nima otrok, pa bi jih biološko lahko imel(zaplodil, donosil in rodil), je veliko razlogov za to. Mogoče jih res noče imeti, ker se mu zdi življenje brez nekih obveznosti svobodnejše, mogoče je tak bolj flegma tip človeka, ki se noče žrtvovati za nikogar drugega, mogoče mu finančno ne znese, morda se mu ne zdi ok rojevati otroke v teh časih, mogoče je to, da noče imeti otrok, posledica kakšnih travm iz otroštva, morda, kot je že nekdo omenil, noče kakšnih genetskih motenj prenašat na bodoče generacije(al pa v enem filmu sem videla, ko sta se sin in hči od enega SS-ovca al gestopvca al neki dala prostovoljno sterilizirat, ker da nočeta teh nacističnih genov prenašat naprej al kar koli sta že rekla), mogoče, je kombinacija več zgoraj navedenih razlogov.
Sicer pa se nas to ne tiče. To so res zelo osebne zadeve in nekoga kar direkt vprašati, sploh če si še nista zelo bliu, zakaj nima otrok, se mi ne zdi glih prijazno.

Nič si ne mislim. Zakaj bi se ukvarjali s tem?

New Report

Close