Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o parih, ki ne želijo imeti otrok, čeprav bi jih lahko imeli?

Kaj si mislite o parih, ki ne želijo imeti otrok, čeprav bi jih lahko imeli?

Zavestna odločitev OK, to razumem, kako pa veš da boš tudi jutri tako čutila?

Zavestna odločitev OK, to razumem, kako pa veš da boš tudi jutri tako čutila?
[/quote]

A obratno si se kdaj vprašala: kako pa tisti, ki se odločijo za otroke, vedo, da bodo tudi po začetku nosečnosti tako čutili?
Pri moji prijateljici se je tako zgodilo. Tip navijal za otroka, težil, moril, ona je še oklevala, pa je popustila. Ko je potem zanosila, jo je pa tip silil, težil, moril, da noče otroka in naj gre na splav.

Tako kot se moramo pri 15 ali 19 odločiti, kaj bomo počeli v življenju in včasih ne najdemo izhoda, če se izkaže, da odločitev ni prava, je pač treba s tem nekako živet in najti drugo veselje v lajfu. Imeti otroka za vsak slučaj, da mi jutri ne bo žal, je pa najbolj trapast razlog, kar jih lahko najdeš za tako odgovorno odločitev. Potem je pa že mnogo, mnogo bolje, da ti je nekoč žal, ker nisi imel otrok.

Oproti ampak tako razumem jaz njeno razlago, ker za normalne ljudi otrok ni produkt seksa, ampak zavestna odlocitev, skupne zelje imeti otroka. In to je popolnoma drugace kot zgolj produkt seksa. Nihce pa ne govori o otrocih kot nekem dosežku tega sploh ni nihce omenjal… razen nje, ki je sama prva sploh pomislula na ta vidik razumevanja in gledanjana otroka.
[/quote]

Oprosti, ampak zavestna odločitev se udejanji z ljubečim seksualnim odnosom, ki se izpelje do konca in pride do oploditve, če je sreča. Mar meniš, da otroke prinese štorklja?
[/quote]

Potem sta pri tebi samo dve možnosti: ali ne seksaš ali pa imaš 20 otrok.

Moje mnenje je – da je žalostno da imaš mnenja o tujih odločitvah.
Meni se zdi tako zelo njuna stvar, d aniti ne pomislim da bi imel kakšno mnenje. Naj živita svoje življenje po svoje.
[/quote]

Res je. Na moje mnenje o nekem paru/človeku in njegovih odločitvah ne vpliva to, ali ima otroke ali ne.

Kaj naj si mislim? To je popolnoma njuna odločitev, njuna in od nikogar drugega.

da so ljudomrzneži..ali pa psihopati.

Vsak po svoje jaz pravim. Zalostno je, ko kdo res zeli imeti pa ne more, ampak pac bog pomagaj. Se mi pa ne zdi fer obtozevat ljudi, ki bi lahko imeli otroke, pa jih nimajo, ker jih recimo nocejo. Tudi na naju pritiskajo prijatelji in sorodniki ampak se ne zmeniva za to. Zeliva imeti otroke, ampak glede na to, da sva mlada (pod 25), eden je zaposlen z nadomescanjem bolniske, drugi preko studentskega servisa in da si delava in urejava hiso se drziva reka najprej stalca pol pa kravca. In velikokrat slisiva, ja kaj pa vidva cakata al nebosta imela otrok, zdaj bi ze lahko kak bil pa nevem kaj.. zakaj bi imela otroka sedaj, ko nimava ne redne sluzbe, ne doma? Raje pocakava 2, 3 leta pa bova takrat mela, kot pa sedaj, “pod prisilo” da bi zadovoljila ostale, ki nama tecnarijo.

da so pa pari vse bolj neplodni, pa ne pomisliš, ker nimaš s čim mislit.

Motilcev hormonov je vse več, neplodnosti bo vse več. Vzrok – posledica.

“Yes, if the stones that we walked on could talk, they would surely tell our story.” ― Nico J. Genes


posledice prekomernega razmnoževanja nesposobnih osebkov žal nosimo vsi.
[/quote]

Tako je.
Takih je žal kot plevela in trave, ker se plodijo kot zajci, kvaliteta pa nikakva.
Z njimi so povečini potem sami problemi in stroški …


posledice prekomernega razmnoževanja nesposobnih osebkov žal nosimo vsi.
[/quote]

Tako je.
Takih je žal kot plevela in trave, ker se plodijo kot zajci, kvaliteta pa nikakva.
Z njimi so povečini potem sami problemi in stroški …
[/quote]

Nihče več ne ceni otrok. Živega bitja. Ne vem kakšna miselnost je to, da rojevaš in otroku ne moreš ponuditi osnove. Že pri nas v Sloveniji se to dogaja. Da sta starša celo življenje na socialni podpori, alkoholizem, agresivnost, zlorabe….. Kakšen beden občutek mora otrok imeti. Ni čudno, da se osemdeset procentov otrok sramuje svojih staršev.

Tako je.
Takih je žal kot plevela in trave, ker se plodijo kot zajci, kvaliteta pa nikakva.
Z njimi so povečini potem sami problemi in stroški …
[/quote]

Nihče več ne ceni otrok. Živega bitja. Ne vem kakšna miselnost je to, da rojevaš in otroku ne moreš ponuditi osnove. Že pri nas v Sloveniji se to dogaja. Da sta starša celo življenje na socialni podpori, alkoholizem, agresivnost, zlorabe….. Kakšen beden občutek mora otrok imeti. Ni čudno, da se osemdeset procentov otrok sramuje svojih staršev.
[/quote]
Še nikoli v zgodovini tega planeta otroci niso bili tako cenjeni kot danes.

Da so zelo ekološko ozaveščeni.

Kako pa veš, da ne želijo? Kaj pa, če pač ne rata?
Brigaj se zase in za svoje odločitve.

Meni je že vsak v službi rekel, da kaj pa čakam. Pa vsakemu odgovorim, da vse ob svojemu času. Ne da se mi razlagat, da pač ne rata, ker tudi partner dela v istem podjetju in potem je takoj 100 ponudb “saj če on ne more bom pa ja”.

Nikoli ne veš kaj stoji iz tega, da nekdo nima otrok. Imam znanko ki tudi ni imela otrok, ker najpej mora zaključiti šolo ob delu, pa služba, pa hiša,…pa so se vsi čudili zakaj noče imet, pa ni šlo vse po načrtu, kot gre enim.

Jaz pa ne razumem zakaj bi jih imeli, če si jih ne želijo imeti?

“Yes, if the stones that we walked on could talk, they would surely tell our story.” ― Nico J. Genes

Zavestna odločitev OK, to razumem, kako pa veš da boš tudi jutri tako čutila?
[/quote]

Ne veš. Tako kot tisti, ki imajo otroke, ne vedo, da bodo tudi jutri tako čutili in si ne bodo želeli neke svobode, ki je zaradi otrok ne morejo imeti. Takrat pa bo posledice te napačne odločitve trpela še ena oseba več.


posledice prekomernega razmnoževanja nesposobnih osebkov žal nosimo vsi.
[/quote]

Tako je.
Takih je žal kot plevela in trave, ker se plodijo kot zajci, kvaliteta pa nikakva.
Z njimi so povečini potem sami problemi in stroški …
[/quote]

Pa a veš, da se ne strinjam. Pri nas kvaliteta umanjka predvsem tam, kjer je en sam samcat sonček. V končni fazi so največji življenjski stroški predvsem z razvajenci…

Jaz si mislim hvala bogu. Ce bi otroke imeli samo tisti, ki si jih iskreno zelijo, bi bil svet precej lepsi. Predvsem za otroke.

Tole pisanje je pa delo Modrega vala alias Polarnega sija. Prozorno kot voda.

Ko izveš za takšne primere, kot je tista nesrečna jeseniška deklica ali tisti fantek v Puli, ki ga je mati zadavila, se ne ukvarjaš s tem, zakaj nekateri nimajo otrok, ampak te zanima, zakaj nekateri imajo otroke, pa bi bilo bolje, če jih ne bi imeli.

Bravo, antilopa, podpišem! Znaš s svojo glavo razmišljat.

Na Hrvaskem je bil zdaj nov primer grozljivega ravnanja mame z otrokom, morda je kdo videl posnetek.

Meni se zdi smesno to, da ce kdo izjavi, da ne bo imel-ne zeli otrok, eni potem komentirajo, ja saj boljse tako, ce ne maras otrok. Wtf??? Ravno taki ljudje se mi zdijo toliko bolj odgovorni, da znajo videti se druge stvari.

Recimo znanka je jasno povedala, da s partnerjem ne bosta imela otrok med drugim zato, ker ima tako sluzbo, da bi jo otrok komaj kaj videl in se ji zdi to egoisticno.
Ampak seveda ljudem to ni dovolj in se naprej tezijo pa da ji bo zal itd.

Z drugimi ljudmi se običajno ukvarjajo tisti ljudje, ki imajo zadosti svojih težav. Na ta način želijo pozornost preusmeriti na druge oziroma minimizirati svoje težave. Pa tudi za lastno zadoščenje gre. Če sam sebe prepričaš, da imajo drugi več težav, se ti naenkrat tvoje težave zdijo manjše.


In kako veš, da jih lahko imata? Če sploh poskusila nista

Še ena “vestna” mati:

http://www.zurnal24.si/malcici-umrli-v-pregretem-avtomobilu-clanek-292107

New Report

Close