Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o parih, ki ne želijo imeti otrok, čeprav bi jih lahko imeli?

Kaj si mislite o parih, ki ne želijo imeti otrok, čeprav bi jih lahko imeli?

Odgovor na vprašanje: tak par se mi smili, predvsem ženska. Ko bo moški proti 50 bo žensko pustil in dobil eno mlado, s katero pa bo imel otroka. Kar nekaj takih primerov poznam. Potem pa ženskica v jok.

Otroci so naše največje bogastvo in tisti,ki se zavestno temu odreče, ni čisto normalen in resnično se mi smili.

Mogoče bi moral še dopisat k tistemu zgoraj – … in nikomur ne škodi.
Meni se to zdi samoumevno. In tisti ki ne želi otrok, dejansko nikomur ne škodi. Tudi z vidika enostavne reprodukcije naroda, ker jih je številčno najbrž podobno kot tistih, ki imajo več kot dva otroka.

Z vidika celotne človeške populacije na Zemlji… je pa tako početje / odločitev celo zelo koristna. Da bo možna trajnostno naravnana civilizacija, je potrebno število ljudi na Zemlji krepko zmanjšati.
[/quote]Floskula nezrelih egoističnih in neodgovornih. Še kako škodi družbi, o tem je bilo veliko že povedanega, ko je bilo govora o davku na samske in parov brez otrok, ne se sklicevat, da se nekje prerazmnožujejo, ker od tega naša družba nima nič in je res skrajno neumno in otročje. Egoistični in nezreli res iščete vse sorte opravičevanj in prepričevanj, pa ne gre in ne bo šlo, zato se vse glasneje o tem govori kot o družbenem problemu, ker vas je preveč popolnoam egoistićno nezrelih.

Tudi jaz to opažam pri vrstniških parih. Večinoma so akademsko izobraženi, v času reproduktivnih let so se posvečali karieram, posledično sprejeli odločitev o tem, da ne bodo imeli potomcev, kar je tudi prav, AMPAK potem se zalomi tam po 40+, tipi kar naenkrat čutijo močno željo po reprodukciji z mlajšimi ženskami. Poznam celo par, on ima 3 leta starega otroka z ljubico in žena to ve, je hudo bolna na psihi in se moža oklepa z vsemi 4. Nerazumljivo, ampak če njim paše….!

Sama imam 3 otroke, vem da je to največja možna ljubezen in odgovornost na svetu.
Ko pa sem rodila prvega, se me je polotila poporodna otožnost in pomislila sem, ubogi otrok, le kam sem te spravila, v ta kruti svet.
V bistvu zelo spoštujem tiste, ki so zmožni te odločitve, ki je zelo nesebična in ne sebična, kot večina ljudi misli.
Potem, ko sem imela prvega otroka, me je veliki smisel, ki so mi ga dali, pripravil do tega, da bi kar imela te male štručke. Ta čas je najlepši čas v življenju. Tako da, če pomislim, sem jih imela zaradi sebe, iz sebičnih razlogov.

Če nekdo otrok noče je to samo njegova stvar, ki sploh ni moj problem. Vsak naj dela kot se mu zazdi. Če jih nočeš je boljše, da jih nimaš. Ne pa da jih imaš, ker tašča zahteva vnuke. Potem pa poslušaš kako so se oni žrtvovali, čeprav jih niso hoteli. Jim za nalašč prikrajšajo marsikaj, ker jih ne marajo ipd. bedarije. Od sosedov, kolegov, znancev, žlahte…ima otroka/e skoraj vsak. Od teh jih marsikdo sploh ni hotel ampak kao moral. Bratrančeva žena je enkrat celo izjavila “midva jih nisva hotela, nisva imela ne časa in ne denarja za njih, ampak željo mame/tašče je treba upoštevati”. Zakaj že? In onadva vsem naprej razlagata, da morajo otroke imet, ker jih tudi onadva imata pa čeprav jih nista hotela. Če jih nočeš – jih nimaš pa naj se vsi na glavo postavijo.

Kako enostavno je pripisati vse negativno nasprotnemu moštvu. Pa dajmo se za moštvo starši kakšno povedat. Koliko je zlorabljenih otrok, zanemarjenih, zapuščenih itd. na svetu? Koliko žensk rojeva enga za drugim da bi obdržala moža? Koliko poročenih z otroci ima še nezakonske otroke poleg ta uradnih?
Res ste umsko omejeni nekateri.
Če rodiš otroka ne pomeni da si svetnik in ne nobene Nobelove nagrade ne bo ker si ga izstisnila iz…
En samski znanstvenik ki bo izumil zdravilo za hiv recimo bo prispeval k človeštvu veliko več kot ena debela babetina ki je izstisnila 6 otrok od katerih ne bo nobene koristi tako kot od nje ne. Ker je ne more bit, če razmišlja da je rodit otroka top dosežek tega sveta. Vzgojo in hranjenje le teh pa prepusca državi, soli in sosedom. Večina jih je na žalost točno takih.

Torej je treba imeti otroka zato, da moški ne dobi druge? Verjamem, da dosti žensk tako razmišlja, ja.

da je večino postov napisanih s strani oseb, ki dvomijo v sojo odločitev, ali imeti ali ne imeti otrok?
Pa kako pri vragu je to vedno tako dokončna odločitev, ko pa vemo, da je življenje vse sorte torte, da lahko imamo že jutri svet na glavi v + in v -.
Ja eni se tako bojite živeti, verjetno od tu tudi odločitev, ne dati življenja!
PS
Preden me popljuvate, še nimam otrok, kako bo čez 10 let pa ne vem.

Torej je treba imeti otroka zato, da moški ne dobi druge? Verjamem, da dosti žensk tako razmišlja, ja.
[/quote]
Res problem dedcu dobit drugo tud če ima 7 otrok z zeno. Eni so umsko omejeni nimaš kaj.

Torej je treba imeti otroka zato, da moški ne dobi druge? Verjamem, da dosti žensk tako razmišlja, ja.
[/quote]
Res problem dedcu dobit drugo tud če ima 7 otrok z zeno. Eni so umsko omejeni nimaš kaj.
[/quote]

Jap umsko omejeni, ne vem zakaj potem biješ umsko vojno z neoboroženimi?


Res problem dedcu dobit drugo tud če ima 7 otrok z zeno. Eni so umsko omejeni nimaš kaj.
[/quote]

Jap umsko omejeni, ne vem zakaj potem biješ umsko vojno z neoboroženimi?
[/quote]
Brez posebnega razloga nekako me to osrecuje

Jap umsko omejeni, ne vem zakaj potem biješ umsko vojno z neoboroženimi?
[/quote]
Brez posebnega razloga nekako me to osrecuje
[/quote]

Jap, “rugala se sova svoji senci”.


Brez posebnega razloga nekako me to osrecuje
[/quote]

Jap, “rugala se sova svoji senci”.
[/quote]
Zdaj sem pa užaljena
Zmoreš bolje..

Halooo, njihova stvar, ne tvoja!

Jap, “rugala se sova svoji senci”.
[/quote]
Zdaj sem pa užaljena
Zmoreš bolje..
[/quote]

Bom poskusila: “Nič ni znal, pa je druge učil!”


Zdaj sem pa užaljena
Zmoreš bolje..
[/quote]

Bom poskusila: “Nič ni znal, pa je druge učil!”
[/quote]
Se vedno ni ok. Mocneje

Bom poskusila: “Nič ni znal, pa je druge učil!”
[/quote]
Se vedno ni ok. Mocneje
[/quote]

Evo ta je zadnja: “Kako je mogoče, da pameten išče pamet med norci!”


Se vedno ni ok. Mocneje
[/quote]

Evo ta je zadnja: “Kako je mogoče, da pameten išče pamet med norci!”
[/quote]
Bravo.
Much better 🙂

Če so tisti brez otrok egoistični, zakaj ste proti uvažanju muslimanskih neegoistov, ki imajo polno otrok? Očitno so vam bolj pri srcu in imate iste poglede na zadeve. Selam alejkum.

pravjo, da ni pameti čez zdravo kmečko pamet.
Torej medgeneracijska pomoč je zagotovilo, da v družbi preživijo tudi tudi, ki niso produktivni. Neumno je prepričanje, da bomo vsi šli z sveta iz danes na jutri, tudi ni verjetnosti, da nas bodo na stara leta oskrbovali vrstniki, zato je smiselno, da se pripravimo tudi na jesen življenja, ko v bistvu postajaš zopet odvisen. No in če pogledamo iz plati, da nam hiša in denar ne bosta brisala riti, pač pa bo to delala roka, ki bo ta denar potrebovala, je vseeno bolje, da to počne neka roka, ki nate ne bo gledala kot na nevrednega življenja, ker si nevernik, ali pa celo kot na sovražnika. Torej preprosto povedano, bolj zaupam Marjetki in Cvetki, pa Franceljnu, kot pa Sabihi, Yahi in Muhmedu.
Si razumelo?

Zakaj pa bolj zaupaš Franceljnu, če je pa Mohamedova kmečka pamet bolj podobna tvoji (treba se je razmoževat)? Lahko se poštekaš z njimi na tej osnovi. Samo priznati si še moraš, da je Alah samo arabsko ime za krščanskega Boga (ker to tudi je), pa bosta vajini kmečki pameti popolnoma skladni. Selam alejkum.

Kake pa ti klamfaš, mi nimamo nič skupnega, niti boga, ker si mi kar pripisalo tega boga, niti jezika, no drži da bi posrano rit zavohali tudi Muhmedi, ampak vseeno sem mnenja, da bi z Franceljnom veliko lažje komunicirala in bi me bolj razumel, kot pa Muhmed. Kmečka pamet in primitivnost pa sta dve različna pojma, ampak to se tebi ne da razložiti!

Res si boga da se sploh ukvarjaš s tem kako drugi živijo.

Pravzaprav se ne ukvarjam, samo svoje mnenje povem, če je seveda tvoja pripomba letela name!
Saj poznaš tisti rek, na mladih svet stoji, kaj ti torej ni jasno?

Če povzamem nekatere napadalno usmerjene: nimajo otrok, ker so leni, neodgovorni itd. Torej imate otroke zato, da izživite svojo odgovornost in pridnost?
Jaz zavestno nimam otrok. Odlično se imam, smislov pa je še veliko, le dovolj širok moraš biti, da jih najdeš. Pa še to: skoraj ne mine dan, da ne bi kdo napadal koga, ki živi drugače od njega: napadajo vegetarijanci, vegani, necepilci otrok, posamezni imetniki otrok itd. kaj, ko bi dali že enkrat mir in živeli s svojimi smisli?

New Report

Close