Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o parih, ki ne želijo imeti otrok, čeprav bi jih lahko imeli?

Kaj si mislite o parih, ki ne želijo imeti otrok, čeprav bi jih lahko imeli?

Odločitev parov, da ne bodo imeli otrok ker si jih ne želijo ni nekaj kar se analizira, ampak se enostavno samo sprejme kot njihovo zasebno odločitev.

Amapk ko zasebna odločitev dobi razsežnost in se razmnoži, da postane družbeni problem, potem se normalno začne govorit o njej in vsi izgovori samskih, ki si ne želijo otrok, so le hinavščina, da upravičujejo lastni egoizem in nezrelost. Tako je in škoda da razne antilope in Rocki klamfajo sebi v prid in obsojajo te , ki govorijo o tem problemu.


In oče, seveda!

Da morjo biti te pari take barabe, da ni večjih na tem planetu. Predlagam zapor za njih. Ravno gledam mimoidoče in , če vidim dva v plodnih letih brez otrok me kar stisne pri srcu. Ratam kar malopopadljiv, ne morem si pomagat. Ne živijo po naravnih zakonih, zato predlagam zapor.


In oče, seveda!
[/quote]

Oce v clanku ni omenjen. Policija preiskuje samo njo.

Amapk ko zasebna odločitev dobi razsežnost in se razmnoži, da postane družbeni problem, potem se normalno začne govorit o njej in vsi izgovori samskih, ki si ne želijo otrok, so le hinavščina, da upravičujejo lastni egoizem in nezrelost. Tako je in škoda da razne antilope in Rocki klamfajo sebi v prid in obsojajo te , ki govorijo o tem problemu.
[/quote]

To sploh ni razsirjena zadeva. Vecina parov ima vsaj enega otroka. Mene tuje odlocitve ne motijo. Moti me izkljucno zanemarjanje in trpincenje otrok.

Če nočejo biti starši, pač nočejo. Bolj odgovorna odločitev, kot pa štepanje treh otrok zaradi državnih ugodnosti. No to je pa tisto, česar jaz ne razumem- živeti na račun otrok? Imeti tri otroke zato, da imajo zastonj vrtec, prehrano v šoli, najvišje otroške dodatke in dodatke za veliko družino itd. ? In ti otroci so večinoma prepuščeni sami sebi in novodobnim igračam, ker se staršem ne da vzgajati otroke v poštene odgovorne odrasle ljudi. Pa saj jih niti ne morejo, če to sami niso..

Kakšno glupo vprašanje…. Glup avtor, glupo vprašanje?
Kaj tebe briga kdo ima otroke in kdo ne, zakaj jih ima ali nima?
Naštepaj si celo četo otrok, če si jih sposobna prezivljat. Vzgajat dvomim da jih znaš, glede na tvoje vprašanje.

Amapk ko zasebna odločitev dobi razsežnost in se razmnoži, da postane družbeni problem, potem se normalno začne govorit o njej in vsi izgovori samskih, ki si ne želijo otrok, so le hinavščina, da upravičujejo lastni egoizem in nezrelost. Tako je in škoda da razne antilope in Rocki klamfajo sebi v prid in obsojajo te , ki govorijo o tem problemu.
[/quote]

Taprav se oglaša, me res zanima, kako bosta tvoja otroka izpadla ob tvoji “ljubezni”

Avtorica jaz jih razumem. So pač bolj pametni.

Nič. Vsak človek ima svojo zgodbo. Dokler časa ne zveš zgodbe lahko pišeš samo svoja prepričanja, ki pa je itak znano, da so več ali manj iluzija vsakega posameznega človeka.

Kaj pa naj bi si mislila? Prav vsak par tega sveta ima svoje argumente zakaj imeti oziroma ne imeti otrok. Ljudi je tako ali tako dovolj- če pa je ženska neplodna, obstaja možnost posvojitve. S tem dejansko rešiš življenje enemu od tisočih otrok, zapuščenih s strani staršev. Torej: vsak naj se odloča po svoje, saj vendar plodnost in potomci parov na nas nimajo prav nobenega vpliva! 🙂

To je odlocitev vsakega posameznika. Pa ce jih zeli ali pa ne. Nekateri se za otroke odlocajo pozno, nekateri ze zelo zgodaj, tretji pa jih ne zelijo.
Jaz ne razumem samo to zakaj ne more samo en stars posvojiti otroka. Zakaj morata biti dva.

Zakaj bi pa morali imeti otroka? V teh časih imeti otroka? Tako kot moj brat tudi jaz skupaj z svojima partnerjema se nisma odločili za otroke. Pač mogoče nekega dne. Če ne bo naneslo,pač ne bo.
Se zaradi tega ne skrbim,ali sekiram.
Jaz sem žal izgubila službo pred časom in ne mislim lih trenutno,da bi imela otroka.
Drugače nimam nič proti otrokom.
Da bi pa imela otroka samo zato,da bi bili stari starši zadovoljni, ali ,da bi bili pač potomci = ne hvala.
Že žal,ko vidim,da so eni starši naredili otroka samo zato,da ga izkoriščajo,da jim na stara leta igra sužnja in ga izkoriščajo= ne hvala.

vsak par se SAM odloča ali bo imel otroke ali ne! nismo v 50 letih prejšnjega stoletja, kjer se je od žensk pričakovalo da se poroči in ima 10 otrok. Tisti ki si želi otrok naj jih ima, tisti ki pa ne, pa jih pač ne bo imel in pika! NOBEN se nima pravice vtikat v življenja drugih. Vsak naj pred svojim pragom najprej pomete, vključno z avtorico te teme!

Tudi jaz komentiram,da tisti,ki nočejo imeti otrok so pametni .
Pisanje o egoizmu si pa lahko določeni,ki pljuvate po tistih,ki še nimajo otrok lahko nekam veselo vtaknete.

Da sta pametna, da delata to, kar njiju veseli, ne to, kar ena zmešana mona pričakuje od njiju.

New Report

Close