Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako na denar gledate tisti, ki ga imate več kot dovolj?

Kako na denar gledate tisti, ki ga imate več kot dovolj?

Ja tudi jaz sem bil eden tistih, ki sem se skoraj pretrgal živel v stresu in bil suženj lastnega podjetja. Pri svojih 38 letih sem podjetje prodal denar pa vložil v nepremičnine. Zdaj živi od najemnin, mesečnega priliva ne zapravim kljub temu, da ne šparam. Prostega časa imam v izobilju, privoščim si vse in nimam nobenih stresnih situacij. Včasih komu pomagam, posodim kapital za zagon podjetja in mu pri tem pomagam ( seveda ne zastonj ), skratka ni mi nikoli dolgčas vedno se najde kaj . Nisem skopuh, vedno kakšni mamici, ki upije na otroka, da mu nemore kupit igrače dam kakšnega pedesetaka, da otrok dobi kar si želi. Ob vsem tem pa me nezanima zakaj je v taki situaciji in se ne obremenjujem, dam in to je to. Zakaj pa ne, če lahko ? Ob tem čutim tudi neko notranje zadovoljstvo. In ja denar je veliko, da ti svobodo in materialne dobrine, nesplača pa se zaradi denarja razkirat svojega zdravja, svobode in najmanj sreče.
[/quote]

Jaz podobno, le z razliko od tebe, da delam v sluzbi tisto, kar me veseli. Tako da imam placan hobby. 😀

Poslanci dobijo se marsikaj poleg tega, tako da imajo vec kot dovolj. V primerjavi z ljudstvom imajo res prevelike place. Z minimalcem pa res tezko zivis, se posebej ce nimas svoje nepremicnine oziroma da placujes najemnino.
[/quote]

z minimalcem živi bolj malo ljudi v Sloveniji.
morda nekateri bolni in invalidi.
[/quote]

Pa menda ne trdis, da nimajo delavci za trakom minimalce. o.O

z minimalcem živi bolj malo ljudi v Sloveniji.
morda nekateri bolni in invalidi.
[/quote]

Pa menda ne trdis, da nimajo delavci za trakom minimalce. o.O
[/quote]

seveda ne trdim tega.
trdim, da ne živijo od minimalcev…

Ja tudi jaz sem bil eden tistih, ki sem se skoraj pretrgal živel v stresu in bil suženj lastnega podjetja. Pri svojih 38 letih sem podjetje prodal denar pa vložil v nepremičnine. Zdaj živi od najemnin, mesečnega priliva ne zapravim kljub temu, da ne šparam. Prostega časa imam v izobilju, privoščim si vse in nimam nobenih stresnih situacij. Včasih komu pomagam, posodim kapital za zagon podjetja in mu pri tem pomagam ( seveda ne zastonj ), skratka ni mi nikoli dolgčas vedno se najde kaj . Nisem skopuh, vedno kakšni mamici, ki upije na otroka, da mu nemore kupit igrače dam kakšnega pedesetaka, da otrok dobi kar si želi. Ob vsem tem pa me nezanima zakaj je v taki situaciji in se ne obremenjujem, dam in to je to. Zakaj pa ne, če lahko ? Ob tem čutim tudi neko notranje zadovoljstvo. In ja denar je veliko, da ti svobodo in materialne dobrine, nesplača pa se zaradi denarja razkirat svojega zdravja, svobode in najmanj sreče.
[/quote]

Jaz podobno, le z razliko od tebe, da delam v sluzbi tisto, kar me veseli. Tako da imam placan hobby. 😀
[/quote]

Fajn, predvidevam da delaš v nautiki 😉

Ja tudi jaz sem bil eden tistih, ki sem se skoraj pretrgal živel v stresu in bil suženj lastnega podjetja. Pri svojih 38 letih sem podjetje prodal denar pa vložil v nepremičnine. Zdaj živi od najemnin, mesečnega priliva ne zapravim kljub temu, da ne šparam. Prostega časa imam v izobilju, privoščim si vse in nimam nobenih stresnih situacij. Včasih komu pomagam, posodim kapital za zagon podjetja in mu pri tem pomagam ( seveda ne zastonj ), skratka ni mi nikoli dolgčas vedno se najde kaj . Nisem skopuh, vedno kakšni mamici, ki upije na otroka, da mu nemore kupit igrače dam kakšnega pedesetaka, da otrok dobi kar si želi. Ob vsem tem pa me nezanima zakaj je v taki situaciji in se ne obremenjujem, dam in to je to. Zakaj pa ne, če lahko ? Ob tem čutim tudi neko notranje zadovoljstvo. In ja denar je veliko, da ti svobodo in materialne dobrine, nesplača pa se zaradi denarja razkirat svojega zdravja, svobode in najmanj sreče.
[/quote]

Tako je to. Polpismen pa vseeno bogati užitkar. 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Kje? Povej kje? Tudi ce je t.i. drugi bruto… podpisem. 😉
[/quote]

Zasluzijo v Sloveniji, delajo pa za več tujih firm + 2-3 Slovenske. Ampak imajo slovenski sp 🙂

Ja tudi jaz sem bil eden tistih, ki sem se skoraj pretrgal živel v stresu in bil suženj lastnega podjetja. Pri svojih 38 letih sem podjetje prodal denar pa vložil v nepremičnine. Zdaj živi od najemnin, mesečnega priliva ne zapravim kljub temu, da ne šparam. Prostega časa imam v izobilju, privoščim si vse in nimam nobenih stresnih situacij. Včasih komu pomagam, posodim kapital za zagon podjetja in mu pri tem pomagam ( seveda ne zastonj ), skratka ni mi nikoli dolgčas vedno se najde kaj . Nisem skopuh, vedno kakšni mamici, ki upije na otroka, da mu nemore kupit igrače dam kakšnega pedesetaka, da otrok dobi kar si želi. Ob vsem tem pa me nezanima zakaj je v taki situaciji in se ne obremenjujem, dam in to je to. Zakaj pa ne, če lahko ? Ob tem čutim tudi neko notranje zadovoljstvo. In ja denar je veliko, da ti svobodo in materialne dobrine, nesplača pa se zaradi denarja razkirat svojega zdravja, svobode in najmanj sreče.
[/quote]

Tako je to. Polpismen pa vseeno bogati užitkar. 😉
[/quote]

HaHaHa, ja lej tokle mamo 🙂

Zato pa imamo 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} poslancev, ki jim je ta plača plafon, ker so prišli iz “tekočega” traka. Če bi imeli boljse plače tudi pri zdravnikih bi pa mogoče pravi strokovnjaki ostali tu. Ne rečem, da bi bili vsi dobri samo 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa. Balast je vedno zraven.

Si že videl profesorico slovenščine, ki vozi Porshe ? Jaz ne .

Avtomehanikov in avtokleparjev pa je ogromno. Resnico na ljubo imajo dokončano le osemletko, vsaj tista stara generacija. Dandanašnji mojstri ravno tako nimajo univ. izobrazbe.

Ni vse tisto kar piše v indeksu 😉

Jaz podobno, le z razliko od tebe, da delam v sluzbi tisto, kar me veseli. Tako da imam placan hobby. 😀
[/quote]

Fajn, predvidevam da delaš v nautiki 😉
[/quote]

Ne, na visini 10.000 m. To me izjemno veseli, tako da dobesedno uzivam. 🙂

Ja, se to, en moj sorodnik ima jadrnico, tako da ko sem na dopustu tudi uzivam pri tem. 🙂

Pa menda ne trdis, da nimajo delavci za trakom minimalce. o.O
[/quote]

seveda ne trdim tega.
trdim, da ne živijo od minimalcev…
[/quote]

Ena največjih svinjarij je pa ko šef reče enmu takemu revežu: sej, boš pa še popolne mal nafušal, pa bo.

Fajn, predvidevam da delaš v nautiki 😉
[/quote]

Ne, na visini 10.000 m. To me izjemno veseli, tako da dobesedno uzivam. 🙂
[/quote]

Pa se ja ne voziš z letalom po svetu ?

Ne, na visini 10.000 m. To me izjemno veseli, tako da dobesedno uzivam. 🙂
[/quote]

Pa se ja ne voziš z letalom po svetu ?
[/quote]

Tudi zenske zmoremo. 🙂 Ne samo desci.

Pa se ja ne voziš z letalom po svetu ?
[/quote]

Tudi zenske zmoremo. 🙂 Ne samo desci.
[/quote]
S prstom po flight radarju ja 😀

Tudi zenske zmoremo. 🙂 Ne samo desci.
[/quote]
S prstom po flight radarju ja 😀
[/quote]

z drugo roko je pa na krmilu letala, ja 🙂


S prstom po flight radarju ja 😀
[/quote]

z drugo roko je pa na krmilu letala, ja 🙂
[/quote]

To si z drugo roko tipkala? ja 😀

A je to tako velik problem, ce pilotiram? 😀 Za tolazbo naj napisem, da sem le kopilotka. 😀

Pa se ja ne voziš z letalom po svetu ?
[/quote]

Tudi zenske zmoremo. 🙂 Ne samo desci.
[/quote]

Bravo, čestitke! Pilotka ali stevardesa ?

Tudi zenske zmoremo. 🙂 Ne samo desci.
[/quote]

Bravo, čestitke! Pilotka ali stevardesa ?
[/quote]

Hvala! Kopilotka. Sem pa delala tri leta kot stevardesa (cisto na zacetku kot studentka).

Jaz tukaj ne vidim problema. Bi te pa bilo zanimivo spoznat, fascinanten poklic za žensko, bravo res.

Uzitkar, sicer pa tudi tebi cestitke, da ti je uspelo doseci cilj oz. da koncno uzivas. 🙂

Jaz tukaj ne vidim problema. Bi te pa bilo zanimivo spoznat, fascinanten poklic za žensko, bravo res.
[/quote]

Hvala! 😉

Hvala, ja res sem dosegel tisto kar nekateri sanjajo. Praktično v penziji pri 40tih, da je še čas malo živet 😉

Pri večini ljudi je. Vsi poznamo nekoga z nizko izobrazbo, ki ima precej denarja, ampak večina tistih s precej denarja ima visoko izobrazbo. (Pa ne spet omenjat Billa Gatesa, ki je bil dovolj brihten, da bi lahko dokončal Harvard.)

Seveda, ker je Slovenija ena posebna dežela, imamo tudi veliko takih, ki so si diplome prigoljufali, pa tudi drugače je goljufanje nacionalni šport.

New Report

Close