Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako na denar gledate tisti, ki ga imate več kot dovolj?

Kako na denar gledate tisti, ki ga imate več kot dovolj?

Ja tudi jaz sem bil eden tistih, ki sem se skoraj pretrgal živel v stresu in bil suženj lastnega podjetja. Pri svojih 38 letih sem podjetje prodal denar pa vložil v nepremičnine. Zdaj živi od najemnin, mesečnega priliva ne zapravim kljub temu, da ne šparam. Prostega časa imam v izobilju, privoščim si vse in nimam nobenih stresnih situacij. Včasih komu pomagam, posodim kapital za zagon podjetja in mu pri tem pomagam ( seveda ne zastonj ), skratka ni mi nikoli dolgčas vedno se najde kaj . Nisem skopuh, vedno kakšni mamici, ki upije na otroka, da mu nemore kupit igrače dam kakšnega pedesetaka, da otrok dobi kar si želi. Ob vsem tem pa me nezanima zakaj je v taki situaciji in se ne obremenjujem, dam in to je to. Zakaj pa ne, če lahko ? Ob tem čutim tudi neko notranje zadovoljstvo. In ja denar je veliko, da ti svobodo in materialne dobrine, nesplača pa se zaradi denarja razkirat svojega zdravja, svobode in najmanj sreče.
[/quote]

Jaz podobno, le z razliko od tebe, da delam v sluzbi tisto, kar me veseli. Tako da imam placan hobby. 😀
[/quote]

Ko nekomu uspe spremeniti Hobby v vir dohodkov, je bogat. Stevilke postanejo tehnicna podrobnost in se mnozijo brez racionalne razlage. To je tisti element carobnosti v obrti. 😉

Moj poklon.

Bravo, čestitke! Pilotka ali stevardesa ?
[/quote]

Hvala! Kopilotka. Sem pa delala tri leta kot stevardesa (cisto na zacetku kot studentka).
[/quote]
Bravo Cockpit! Ne jemlji vmar foušljivcev!
Katero mrcino pa kopilotiraš, če ni skrivnost?

Uzitkar, saj je prav, da maksimalno uzivas, ker si se posteno nagaral, da si prisel do tega. 😉 Brez nic ni nic. 😉
Desiderius, to je bila zelja iz otrostva. Hvala!
aplauss, se cisto nic ne obremenjujem. 🙂 Le zakaj? To je pac njihova stvar. 🙂 Moja pisarna je A321.

Saj ves, kje jih delajo/sestavljajo, ne? Hvala za zaupanje. 😉

seveda ne trdim tega.
trdim, da ne živijo od minimalcev…
[/quote]

Ena največjih svinjarij je pa ko šef reče enmu takemu revežu: sej, boš pa še popolne mal nafušal, pa bo.
[/quote]

pridnemu ni treba rečt…

Saj ves, kje jih delajo/sestavljajo, ne? Hvala za zaupanje. 😉
[/quote]

Vem, vem, brez skrbi. Si ti kaj povezan s tem, ker sem tu zasledila, da delas v Nemciji.

Saj ves, kje jih delajo/sestavljajo, ne? Hvala za zaupanje. 😉
[/quote]

Vem, vem, brez skrbi. Si ti kaj povezan s tem, ker sem tu zasledila, da delas v Nemciji.
[/quote]

Ne, ne. Malo se hecam. Samo s helikopterko linijo (zgolj s proizvodno linijo). V bistvu imam zaradi tega pisarno tam, zgolj cez cesto. :-)))

Vem, vem, brez skrbi. Si ti kaj povezan s tem, ker sem tu zasledila, da delas v Nemciji.
[/quote]

Ne, ne. Malo se hecam. Samo s helikopterko linijo (zgolj s proizvodno linijo). V bistvu imam zaradi tega pisarno tam, zgolj cez cesto. :-)))
[/quote]

Potem si pa tudi ti nekako povezan z zrakoplovstvom. 🙂

Ne, ne. Malo se hecam. Samo s helikopterko linijo (zgolj s proizvodno linijo). V bistvu imam zaradi tega pisarno tam, zgolj cez cesto. :-)))
[/quote]

Potem si pa tudi ti nekako povezan z zrakoplovstvom. 🙂
[/quote]

Mnja… s proizvodnjo vsega, kar se samodejno premika. Sem fabr’ski delavec, bi se temu nekako reklo. :-)))

Potem si pa tudi ti nekako povezan z zrakoplovstvom. 🙂
[/quote]

Mnja… s proizvodnjo vsega, kar se samodejno premika. Sem fabr’ski delavec, bi se temu nekako reklo. :-)))
[/quote]

Vsako delo je castno. 😉

Mnja… s proizvodnjo vsega, kar se samodejno premika. Sem fabr’ski delavec, bi se temu nekako reklo. :-)))
[/quote]

Vsako delo je castno. 😉
[/quote]

Vazno, da je to hobi. Odrascal sem prakticno na tovarniskem dvoriscu. Dnevno sem okoli druge ure gledal mrke face, ki so hodile v fabriko in iz nje… in porodila se je tista otroska zelja poenostaviti delo teh ljudi, ga narediti prijetnejsega, da ne bi tako mrko gledali… in me drzi se danes. Scepec otroske naivnosti je vedno potreben/dobrodosel. :-)))

Kolk je to več kot dovolj?

Vsako delo je castno. 😉
[/quote]

Vazno, da je to hobi. Odrascal sem prakticno na tovarniskem dvoriscu. Dnevno sem okoli druge ure gledal mrke face, ki so hodile v fabriko in iz nje… in porodila se je tista otroska zelja poenostaviti delo teh ljudi, ga narediti prijetnejsega, da ne bi tako mrko gledali… in me drzi se danes. Scepec otroske naivnosti je vedno potreben/dobrodosel. :-)))
[/quote]

Vsekakor, vazno je, da clovek dela tisto, kar ga veseli. Sicer je pa res potem muka iti v sluzbo oz. si skoraj tlacan. Tako da sem naredila tako, da dobesedno se ukvarjam s svojim hobbyjem. Je pa to moja zelja iz otrostva, stalno sem gledala v nebo in moja babica je me vedno opazovala, kako gledam v nebo. Se je zaradi tega tudi zgodilo, da sem se v kam (npr. prometni znak) zaletela ali padla v kaksno manjso luknjo. 😀 Ce ga nisem videla oz. ga je ona videla, me je vedno opozarjala na to. Moj precej starejsi sibling me je vedno peljal pokazati vojaska letala. Pa tudi stalno sem risala letala in ribe, medtem ko so ostale risale neke princeske in rozice. 😀 Se na babicino steno dnevne sobe sem risala. 😀 Tako sem bila “obsedena” s tem. 😀

Toliko, da lahko poravnas poloznice in placas za hrano, povrh se malo za zabavo in oblacila, nato pa na koncu meseca lahko das se nekaj denarja na stran.

Toliko, da lahko poravnas poloznice in placas za hrano, povrh se malo za zabavo in oblacila, nato pa na koncu meseca lahko das se nekaj denarja na stran.
[/quote]
A ok hvala

Seznam bi bil predolg za hiter odgovor. Enkrat sem ga ze kolikor toliko detajliral v neki drugi podobni temi. Ce vzamem vidik navadnega smrtnika, kot temu radi recemo in prevedem v jezik “place”, bi ocenil na nekje okoli 85 tisoc evrov letno bruto (oz. ca. 48 tisoc netto letno v bolj ljudskem jeziku).

Seznam bi bil predolg za hiter odgovor. Enkrat sem ga ze kolikor toliko detajliral v neki drugi podobni temi. Ce vzamem vidik navadnega smrtnika, kot temu radi recemo in prevedem v jezik “place”, bi ocenil na nekje okoli 85 tisoc evrov letno bruto (oz. ca. 48 tisoc netto letno v bolj ljudskem jeziku).
[/quote]

Vse je odvisno, kje zivis. Ce zivis v Singapurju, Londonu ali kje, je se to premalo, ker so najemnine zelo visoke. Ce si pa kje na Filipinah, Srilanki ali kaj podobnega, pa zivis kot lord.

Seznam bi bil predolg za hiter odgovor. Enkrat sem ga ze kolikor toliko detajliral v neki drugi podobni temi. Ce vzamem vidik navadnega smrtnika, kot temu radi recemo in prevedem v jezik “place”, bi ocenil na nekje okoli 85 tisoc evrov letno bruto (oz. ca. 48 tisoc netto letno v bolj ljudskem jeziku).
[/quote]

Vse je odvisno, kje zivis. Ce zivis v Singapurju, Londonu ali kje, je se to premalo, ker so najemnine zelo visoke. Ce si pa kje na Filipinah, Srilanki ali kaj podobnega, pa zivis kot lord.
[/quote]

V mislih sem imel “evrsko obmocje” in Sovenijo. Ze na Norveskem bi bila to bolj revscina, kot ne, v Svici pa okoli povprecja, v DE pa nekoliko nadpovprecno…

Cockpit, kok si lušna 🙂 Samo veš, pri štirih slovenskih pilotkah si slabo izbrala alter lik. Kdor hoče, takoj pogugla. In pridejo ven zanimive stvari.
Sicer pa, sanje so vsakomur dovoljene!


Hvala za kompliment! 😉 Pisem iz tujine in tudi slovenskega priimka nimam. 😉

Se to, moje solanje je bilo v tujini. Tako da nisem ena od slovenskih pilotk. 😉 Slovensko pa govorim, ker je en moj stars slovensko govorec.

Dodajam še svoje… Lepo je imeti denar in službo, ki jo rad opravljaš in si poleg še nadpovprečno plačan. Če imaš denar imaš manj skrbi. Greš v trgovino in ne gledaš cene, nobenega stresa, nobenih skrbi kako boš plačal položnice, kako boš popravil pralni stroj ki ti je ravnokar crknil.

Vsaj pri meni se je z dobro plačano službo spremenil način življenja, vse je bolj na easy. Iskreno, večino časa sploh ne vem koliko denarja imam na računu. Vem, da ga je vedno dovolj, da mi ni treba it gledat in računat, če bo za plačat položnice.

Amulet mi pomaga pri tej zadevi Vaš link….Jaz se smatram za bogato. Po srcu in duši seveda. Drugače pa mislim, da sem nekje vmes. Ne bi rekla, da sem/smo glih revni, ker ne rabimo pazit, kaj damo v voziček, ko gremo po hrano. Res pa je, da ne kupujemo ful dragih cunj, pa nimamo ful dragih avtov, pa imamo kredit za stanovanje. Včasih zmanjka denarja, privoščimo pa si tudi izlete in počitnice.
Nisem ne eno ne drugo.

Denarja imam dovolj in še več…
Nanj gledam spoštljivo.
Potrošništvo me je minilo, kupujem racionalno, jemo zdravo doma pridelano hrano, sami pečemo kruh…
Imam super službo in hobi s katerim dodatno zaslužim.
Vsako leto pa si privoščiva z možem 14 dni potovanja, teden morja, teden zdravilišča…

Se pravi, nizji srednji sloj?

Kul, samo, da sta zadovoljna.

New Report

Close