Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kateri moderator vam je najbolj všeč in kateri najmanj?

Kateri moderator vam je najbolj všeč in kateri najmanj?


Ne, ne morem pozabiti. Ker je pokončen čkovek, glasna kritičarka islama in žrtev spolnega pohabljanja (FGM) proti kateremu se tudi bori. Ker menim, da bi bilo treba take ljudi podpreti.[/quote]

Pa objavi še enkrat!!![/quote]
Sem ti že zgoraj odgovorila, nisem bila avtor teme, sem samo sodelovala. Zdajle pa je prepozno za spravljat skupaj temo, postelja vabi.

Lej, ne vem. Priznam, ne vem.[/quote]

Saj ni greh ne vedeti Ampak problem je, ker ne veste in brišete, ne da bi se pozanimali. Tako je verjetno ta moderator, ki je izbrisal to temo videl samo besedo islam in je brisal, ne da bi poguglal, kdo je ta muslimanka. To je tisto, kar je problem. Vsi moderatorji tu nimate dovolj širine za enega.

Kakšna drama. Temo o Aayan Hirsi sem premaknil jaz, ker ni izražala osebnega mnenja. Kopiran link z nekaj vsebine in nadaljevanje o tem kaj je kdaj Primož brisal. Samo zato, ker se mi je članek zdel vreden branja je bila tema premaknjena in ne izbrisana. Samo kopiranje linkov in člankov je bilo vedno brisano v kolikor smo ga opazili. Forum je namenjen izražanju svojega mnenja, ki ga seveda lahko podprete z linki, članki ipd.

Ni bil nameren ta del, nekaj drugega je bilo namerno.[/quote]

Glede na razplet, se je nagibalo v smer tega. Bistvo je pa vsekakor ostalo pri namernosti nečesa.
Torej, vprašanje je bilo na koncu (in je še): “Potem naj sedaj razumem sporočilo, da naj tu nekaj počnemo namerno, da dokažemo kaj ter komu?”

Mogoče bom sedaj tudi lažje razumela, zakaj se pravzaprav ljudje jezijo. Tudi, če preberem v naprej glede izbrisa teme, kjer nekomu potem rečeš, da naj jo nazaj prilima. Če je naredil copy paste, bo to z lahkoto, da je pa nekdo želel izpostaviti neko tematiko in vložil morda tudi trud v to, kjer bi morda pa želel kdo konstruktivno debatirati, pa ne vem no, tudi sama ne bi bila zadovoljna s takšnim odgovorom. Sploh, če se je tema morda že odvijala in ni zašla v nikakršno smer, ki bi koga motila.

Ko si že omenjala, da se človek zmoti – nihče ni rekel, da se ne, ni enega človeka, ki se kdaj ne bi zmotil. Morda je pri tem ljudi zmotil način, kako si na to svojo “pomoto” odreagirala, ker je bilo morda tebi samoumevno (uprabi svoj izraz), drugim pa morda ne. Recimo primer je lahko kar zadnji “pa objavi še enkrat” s “tisoč” klicaji.

Zakaj taka aroganca “kakšna drama”?
In zakaj je tako težko napisat obrazložitev?
In kam si premaknil temo? Je tako težko pustit neko sled?

Moderatorji tu se obnašate kot naši politiki. Mislite, da je narod tu zaradi vas, ne vi zaradi naroda.


Oprosti, ampak ker sem to spremljala vem. To kar opisuješ je bila druga tema o Aayan Hirsi, ki je nastala po tem ko je prva izginila. V tej drugi temi je bilo res jamranje o izginotju teme. Ampak v prvi ki je izginila smo pa le nekaj napisali, in to o ljudeh, ki se trudijo potegniti islam naprej, o katerih javnost v medijih ne izve.

Če pogledaš malo višje, boš videla, da se je zdaj oglasil moderator, ki je premaknil (ne pa izbrisal) to temo. Pa veš, koliko žaljivk sem jaz na svoj račun prebrala ta vikend zaradi te teme? Veš čas trobim, da sploh ne vem, kdo je ta Hirsu, da nisem bila jaz, se v obupu opravičujem za nekaj, česar nisem naredila, celo prosim, naj temo vrne nazaj …

Če pogledaš malo višje, boš videla, da se je zdaj oglasil moderator, ki je premaknil (ne pa izbrisal) to temo. Pa veš, koliko žaljivk sem jaz na svoj račun prebrala ta vikend zaradi te teme? Veš čas trobim, da sploh ne vem, kdo je ta Hirsu, da nisem bila jaz, se v obupu opravičujem za nekaj, česar nisem naredila, celo prosim, naj temo vrne nazaj …[/quote]

Za to se zahvali temu arogantnemu OPI-ju (zelo neresno ime za moderatorja). Lahko se bi že takoj oglasil in pojasnil, da je on zbrisal temo ter zakaj. Tako pa te je prepustil linču.

Če pogledaš malo višje, boš videla, da se je zdaj oglasil moderator, ki je premaknil (ne pa izbrisal) to temo. Pa veš, koliko žaljivk sem jaz na svoj račun prebrala ta vikend zaradi te teme? Veš čas trobim, da sploh ne vem, kdo je ta Hirsu, da nisem bila jaz, se v obupu opravičujem za nekaj, česar nisem naredila, celo prosim, naj temo vrne nazaj … Kaj pa naj še naredim?[/quote]

Oseba “dftgftftg” je pa ravno obrazložila za tem, prav to, pri čemer sem dodala bolj možnost, da je morda pa temu bilo tako, kar se tiče debate na neko tematiko. Ker naj bi bila premaknjena drugo odprta tema, pri čemer je bila prva brisana in kjer naj bi se odvijal dialog.

Morda se pomeni z ostalimi, kako boš ravnala v naprej v takih situacijah, če se ti sanjalo ne bo, kdo je sploh kaj brisal, premikal oz. ali boš še v naprej igrala dežurnega krivca, če med seboj niste usklajeni. Verjamem navsezadnje, da potem tudi to malo oteži vse skupaj, sploh, če se moraš ti opravičevati in te določijo za dežurnega krivca. In kot pravi zgoraj, po celi drami, le pokuka kdo in z “ah” poskuša gasiti ogenj, ki se je razplamtel. Ne vem, kako imate vse skupaj urejeno.

Ker to, da sem jaz pojasnila ne vem kolikokrat, ne šteje?

Če pogledaš malo višje, boš videla, da se je zdaj oglasil moderator, ki je premaknil (ne pa izbrisal) to temo. Pa veš, koliko žaljivk sem jaz na svoj račun prebrala ta vikend zaradi te teme? Veš čas trobim, da sploh ne vem, kdo je ta Hirsu, da nisem bila jaz, se v obupu opravičujem za nekaj, česar nisem naredila, celo prosim, naj temo vrne nazaj …[/quote]

Veš kaj mene osebno moti? Imam občutek, da nekaj moderatorjev na tem forumu poskuša oblikovati javno mnenje in za to namesto debate uporabljajo brisanje in premikanje tem, čemur bi se lahko reklo cenzura. Vsaj tak občutek imam. Mislim da to ne gre. Vsaj kar se mene tiče, insistiran na razmišljanju s svojo glavo.Če svojih misli tu ne morem izraziti bom pač šla drugam.

No, nekaj smo pa le razlistili. Zdaj pa se samo še zjasnite, ali se bomo tukaj še lahko pogovarjali o migrantih.

Poglej. Jaz sem že neštetokrat napisala, da nikoli nikomur nisem izbrisala sporočila zato, ker se ne bi strinjal z mano. Še več, raje debatiram s tistimi, ki se z mano ne strinjajo. Debatiranje z istomislečimi je precej dolgočasna zadeva. Mi je pa nesprejemljivo, ko mi nekdo, ki se z mano ne strinja, napiše, da ne bi smela izražati svojega mnenja in da bi morala biti tiho, zato ker sem moderatorka (čeprav ves čas trobim, da nisem, da je moja naloga biti nekakšen špiker). In to delajo ravno tisti, ki naj bi bili veliki borci za demokracijo.

Še enkrat. Brišem:

1. Smetenje po forumu. Če mi nekdo v eni uri odpre deset tem o beguncih, bo devet izbrisanih in bo ena ostala. Ali pa ko imamo že debato o nekem dogodku in vsi lepo tam pišejo, se pa najdeta eden, dva, ki jima ni dovolj svoje mnenje napisati tam, kjer pišejo vsi, ampak morata onadva biti še bolj slišala in morata zato odpreti temo, da ja ne bi kdo zgrešil, kaj pa onadva mislita. Brišem.

2. Žaljenje, zmerjanje drugih uporabnikov in moderatorjev.

3. Pozivanje k storitvi kaznivih dejanj nad komerkoli (tudi nad trenutno najmanj priljubljenimi Zemljani).

Komot. Ampak ne v 10, 20, 30 temah na dan. Ker je potrebno spoštovati tudi to, da nekaterim uporabnikom foruma pa ni do teh debat, bi radi debatirali o čem drugem, prebrali kaj drugega.

Komot. Ampak ne v 10, 20, 30 temah na dan. Ker je potrebno spoštovati tudi to, da nekaterim uporabnikom foruma pa ni do teh debat, bi radi debatirali o čem drugem, prebrali kaj drugega.[/quote]
Sorry, sem bila v tej vročini precej na kompu, pa se ne spomnim, da bi videla 10, 20, 30 odprtih tem o migrantih. Sem pa videla en dan tri take teme, pa so izginile vse. Tako da bi prosila za natančneje določena pravila, če se da.

Kogar pa ne zanima najpomembnejša tema našega časa, ima za brati čez 5000 strani ;p

Ker to, da sem jaz pojasnila ne vem kolikokrat, ne šteje?[/quote]

In zakaj se ti čutiš dolžno, da pojasnjuješ nekaj, kar je storil nekdo drug? Potem pa jamraš, da te uporabniki napadajo. Ja, logično, da te napadajo, če daje vtis, da ti vse brišeš in premikaš.

Poglej. Jaz sem že neštetokrat napisala, da nikoli nikomur nisem izbrisala sporočila zato, ker se ne bi strinjal z mano. Še več, raje debatiram s tistimi, ki se z mano ne strinjajo. Debatiranje z istomislečimi je precej dolgočasna zadeva. Mi je pa nesprejemljivo, ko mi nekdo, ki se z mano ne strinja, napiše, da ne bi smela izražati svojega mnenja in da bi morala biti tiho, zato ker sem moderatorka (čeprav ves čas trobim, da nisem, da je moja naloga biti nekakšen špiker). In to delajo ravno tisti, ki naj bi bili veliki borci za demokracijo.

Še enkrat. Brišem:

1. Smetenje po forumu. Če mi nekdo v eni uri odpre deset tem o beguncih, bo devet izbrisanih in bo ena ostala. Ali pa ko imamo že debato o nekem dogodku in vsi lepo tam pišejo, se pa najdeta eden, dva, ki jima ni dovolj svoje mnenje napisati tam, kjer pišejo vsi, ampak morata onadva biti še bolj slišala in morata zato odpreti temo, da ja ne bi kdo zgrešil, kaj pa onadva mislita. Brišem.

2. Žaljenje, zmerjanje drugih uporabnikov in moderatorjev.

3. Pozivanje k storitvi kaznivih dejanj nad komerkoli (tudi nad trenutno najmanj priljubljenimi Zemljani).[/quote]

Ahh…..Ni vredno truda. Lepo se mejte.

Seveda jih nisem videla, ker so večinoma izbrisane takoj, preden bi kdorkoli karkoli odgovoril, napisal. Ne vem, kateri dan je bil, katere teme, tako da … Jaz sem svoja pravila napisala zgoraj.


Joj paco, tako star pa tako otročji. Imaš boljši fotič kot Mavro? No lepo, to veliko pove. Lahko mi kar na ZS pošlješ slikco, veš da me firbec matra. Kdo pa ne bi z veseljem pogledal, ne?[img]http://www.picgifs.com/graphics/a/3d-smileys/graphics-3d-smileys-177509.gif[/img][/quote]
Zajebi! Ti si prebutast, da bi razumel.[/quote]
Če ti rečeš bo že držalo.[img]http://www.picgifs.com/graphics/a/3d-smileys/graphics-3d-smileys-177509.gif[/img]

Je pa tako Paco. Najbrž ima ženska frdamano usmiljenje do tebe in te pač ima za ubogega na duhu in telesu, kar najbrž tudi si, drugače bi bila že davno podana na njen predlog kazenska ovadaba zoper tebe, v zvezi s tvojim storjenim kaznivim dejanjem zoper njeno čast in dobro ime. In tudi če sem tako butast za razliko od tebe pametnega, vem da ni v okviru tvojega dojemanja, da se v okviru kaznivega dejanja, ki si ga storil in še kar ne nehaš, nikakor ne bi sploh razpravljalo o resnici, ker ta pri tem nima nobenega pomena in se ne razpravlja o njej. Skratka za tebe posebej, ki si “tako bister”, po domače povedano, da tudi če je res, kar vse gobezdaš, ti ne dovoljuje, da opravljaš in širiš. Če bi imel še res kako sliko, bi bilo pa še eno kaznivivo dejanje več in sicer nezakonitega snemanja.:-)). No ja men jo pa vseeno lahko pošlješ , da ti bom verjel.[img]http://www.picgifs.com/graphics/a/3d-smileys/graphics-3d-smileys-177509.gif[/img]

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Seveda jih nisem videla, ker so večinoma izbrisane takoj, preden bi kdorkoli karkoli odgovoril, napisal. Ne vem, kateri dan je bil, katere teme, tako da … Jaz sem svoja pravila napisala zgoraj.[/quote]
Ja pravila, ampak se jih ne držiš. Spomnim se tega dneva oz situacije, ker me je zrevoltiralo, za datum me ne sprašuj. Tekla je tema o napadu v Minhnu in tam je bila debata o tem konkretnem dogodku, ne o migrantih. Nakar se odprejo tri teme o migrantih, ki o dogodku v Minhnu ne razpravljajo. In izginejo vse tri. Na eno sem odgovorila in puff. Če si mislila, da bi bilo treba o migrantih rzpravljati v temi o Minhnu, se meni to ne zdi pametno, tam so bile razgrete strasti. Izbrisane teme pa so bile zastavljene popolnoma mirno, lahko bi jih recimo združila, ne pa brisala. Tako da dejansko ne razumem kako naj se tukaj obnašam.


Joj paco, tako star pa tako otročji. Imaš boljši fotič kot Mavro? No lepo, to veliko pove. Lahko mi kar na ZS pošlješ slikco, veš da me firbec matra. Kdo pa ne bi z veseljem pogledal, ne?[img]http://www.picgifs.com/graphics/a/3d-smileys/graphics-3d-smileys-177509.gif[/img][/quote]
Zajebi! Ti si prebutast, da bi razumel.[/quote]

Sicer pa tako je Paco, če že noriš po forumu, ker si dobil brco v rit z moderatorskega mesta, ki ti je očitno ogromno pomenilo, daj se izlij, če imaš jajca, pa vsem povej vse, skupaj s podkrepljenimi dokazi, ne da mutiš in prikrito natolcuješ kot pički-ca, pa bomo stopili na tvojo stran in te podprli, ne? In to podporo dobiš ne glede na to, da resnično nisi bil primeren za moderatorja.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Poglej. Jaz sem že neštetokrat napisala, da nikoli nikomur nisem izbrisala sporočila zato, ker se ne bi strinjal z mano. Še več, raje debatiram s tistimi, ki se z mano ne strinjajo. Debatiranje z istomislečimi je precej dolgočasna zadeva. Mi je pa nesprejemljivo, ko mi nekdo, ki se z mano ne strinja, napiše, da ne bi smela izražati svojega mnenja in da bi morala biti tiho, zato ker sem moderatorka (čeprav ves čas trobim, da nisem, da je moja naloga biti nekakšen špiker). In to delajo ravno tisti, ki naj bi bili veliki borci za demokracijo.

Še enkrat. Brišem:

1. Smetenje po forumu. Če mi nekdo v eni uri odpre deset tem o beguncih, bo devet izbrisanih in bo ena ostala. Ali pa ko imamo že debato o nekem dogodku in vsi lepo tam pišejo, se pa najdeta eden, dva, ki jima ni dovolj svoje mnenje napisati tam, kjer pišejo vsi, ampak morata onadva biti še bolj slišala in morata zato odpreti temo, da ja ne bi kdo zgrešil, kaj pa onadva mislita. Brišem.

2. Žaljenje, zmerjanje drugih uporabnikov in moderatorjev.

3. Pozivanje k storitvi kaznivih dejanj nad komerkoli (tudi nad trenutno najmanj priljubljenimi Zemljani).[/quote]

Pravzaprav mi je Zogca ratala vsec 🙂
Koncno nekdo ki ne podpira 10 tem z isto problematiko ko bi lahko vsi debatirali v eni in to bolj obsezno kot ce je 10 tem z 2 komentarji v vsaki 🙂

Na ta problem se je tako ali tako redno opozarjalo z vseh strani (vkljucno z mano).

Zaljenje in zmerjanje je pa tako redno prisotno. Tu bos imela kar nekaj dela.

Pozivanje k kaznjivim dejanjem…
Upam da s tem ne mislis tiste teme o IPju. Ker tako ali tako je na internetu velikoooo podatkov o tem in je bila debata zgolj splosna. In itak so vsi skakali v luft da kaj se to pocne pa z nekimi prijavami ipd. Ce nekaj ves o tem pac ni nujno da to tudi pocnes 🙂

Mi gre pa blaaaazno na zivce tisti ki se mu je Caps Lock zataknil ki grozi povsod s to policijo in podobnimi organi. No mu povem se tu… K meni lahko pridejo kadarkoli. Naj le pove z katere policijske postaje da vem kaksno kavo skuham (z mlekom ali brez) :))))

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Bolje je biti gospodar pekla kot suženj nebes <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Everyone has two eyes but no one has the same view.

Tako je, in namerno. Da vidite, da tukaj niso vsi normalni. Ker normalnega človeka nihče nikoli ne bi mogel zapeljati do tega, da piše takšne stvari o otroku, o kateremkoli otroku. A veš, koliko otrok drugih uporabnic je on že zmerjal z takšnimi in drugačnimi nafuki? Upam, da ne, ker upam, da smo večino pravočasno izbrisali.

Več tisoč njegovih sporočil sem v zadnjem mesecu izbrisala samo jaz, vse samo žaljenje, zmerjanje, besnenje, norenje, predvsem pa nagajanje. In ja, včasih je tako zasmetil teme (ker se je v temah pogovarjal sam s seboj z več vzdevki), da so šle cele teme. Potem pa deset novih tem o tem, zakaj je bila izbrisana tista tema in tako do večnosti …

In še enkrat. Jaz delam to, kar delam, ker sva se za takšen način dela dogovorila s Primožem. Ne mislim, da sem požrla vso pamet tega sveta in prekleto dobro se zavedam, da jo gotovo včasih usekam tudi mimo (in se opravičujem), ampak večina izbrisanega je pa izbrisanega z dobrim razlogom. In se ne mislim več opravičevati. Še posebej zato, ker gre ves čas za ene in iste ljudi (99,9 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} uporabnikov nikoli ni bilo treba in verjetno nikoli ne bo treba izbrisati ničesar).[/quote]
Res malo čuden sistem in način dela, kjer je smisel medsebojnega dokazovanja in prepiranja, kdo je bolj (ne)normalen in zblojen.
Sistem je tisti, ki postavlja meje in s tem omogoča delovanje takšnih in drugačnih osebkov. Povsem enakovredno neki drugi ureditvi, na primer državni, kjer se z določenimi pravili ali zakoni postavlja meje in tako omogoča razvoj normalnih ali pa nenormalnih.
Obvezna registracija bi rešila marsikateri problem nenormalnih in širjenje deviacij. Bi pa se ob tem očitno pojavil drug problem in to je onemogočanje medsebojnega dokazovanja normalnih in nenormalnih.
Nekdo ima pač korist od te štale in brezveznga prepucavanja.
Zamislite si, kakšna štala bi nastala v našem telesu, če naš imunski sistem več ne bi uporabljal obvezne registracije celic. 🙂
Ta forum je dober primer.

Kaj pomeni boldana beseda? Ni potrebe po umetnem ustvarjanju pogovora – pusti to ljudem oz. odgovori, če imaš konkreten odgovor. Ne razgaljaj pa sebe in svoje družine (morda tebi tvoej dostojanstvo ni pomembno, ampak naj ti bo pomembno dostojanstvo tvoje hčere, ki je medijsko že dovolj izpostavljena brez svoje privolitve). Zato tudi Primoža bolj spoštujem, ker je svoje komentarje kot zgleden moderator premislil, in ni umetno nastavljal nadaljevanja teme. Predvsem pa je pazil, da ni uničeval dostojanstva drugih.

1. Primož je sam povedal, da obstaja združevanje tem: Če meniš da so teme podobne, jih lahko združiš – res je, bo trajalo mogoče kako minuto več – ampak delaj svoje delo dobro in ne površno z uporabo brisanja. Tudi do spoštovanja tistih, ki so v temi odgovorili.

2. Žaljenje briši bolj dosledno – kajti zelo malo ga. Tako da se spet kaže tvoaj dvoličnost, in to je slab zgled s strani moderatorja.

3. Pozivanje k storitvi kaznivih dejanj – prepričaj se, kaj je pozivanje, potem pa DOSLEDNO urejaj zadeve. Mogoče je v kakšni temi potrebno vprašanje zastaviti drugače – namesto da ga brišeš.

Če nimaš časa za moderiranje (vem, da si zaposlena s terapijami svoje hčere), pa prepusti to tistim, ki imajo čas (in ne potrebujejo denarja, torej bodo tudi sami honorar prepustili za otroke).

Kaj pomeni boldana beseda? Ni potrebe po umetnem ustvarjanju pogovora – pusti to ljudem oz. odgovori, če imaš konkreten odgovor. Ne razgaljaj pa sebe in svoje družine (morda tebi tvoej dostojanstvo ni pomembno, ampak naj ti bo pomembno dostojanstvo tvoje hčere, ki je medijsko že dovolj izpostavljena brez svoje privolitve). Zato tudi Primoža bolj spoštujem, ker je svoje komentarje kot zgleden moderator premislil, in ni umetno nastavljal nadaljevanja teme. Predvsem pa je pazil, da ni uničeval dostojanstva drugih.

1. Primož je sam povedal, da obstaja združevanje tem: Če meniš da so teme podobne, jih lahko združiš – res je, bo trajalo mogoče kako minuto več – ampak delaj svoje delo dobro in ne površno z uporabo brisanja. Tudi do spoštovanja tistih, ki so v temi odgovorili.

2. Žaljenje briši bolj dosledno – kajti zelo malo ga. Tako da se spet kaže tvoaj dvoličnost, in to je slab zgled s strani moderatorja.

3. Pozivanje k storitvi kaznivih dejanj – prepričaj se, kaj je pozivanje, potem pa DOSLEDNO urejaj zadeve. Mogoče je v kakšni temi potrebno vprašanje zastaviti drugače – namesto da ga brišeš.

Če nimaš časa za moderiranje (vem, da si zaposlena s terapijami svoje hčere), pa prepusti to tistim, ki imajo čas (in ne potrebujejo denarja, torej bodo tudi sami honorar prepustili za otroke).[/quote]

Nekaterim sta dostojanstvo in spoštovanje tudi malo tuja.

New Report

Close