Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kazen v prvem razredu-stanje v kotu

kazen v prvem razredu-stanje v kotu

Mati išče probleme, otrok se pa še spomni ne več. Me zanima, če ve zakaj je tam stal in če se je kaj iz tega naučil. Otroci iz tega ne delajo drame.

In kaj bo učiteljica dosegla s podpisom? Preložila problem na starše?
Naš tamau ga je tudi “kronal” na začetku prvega razreda. In jaz bi lahko doma delala kaj? Mu v nedogled pridigala, on pa bi mi s solzami v očeh pripovedoval, kakšna krivica se mu dela v šoli… Z učiteljico sva se zmenili, da kazen sledi neposredno dejanju. In naj uporabi kazen, ki se ji zdi primerna. Čez kakšen mesec mi je samo rekla, da je našla način, kako ga ukrotiti. In to je bilo to.

a to stanje v kotu še ni izumrlo? a z ravnilom jih še tudi tepejo?


Še super nanny prisega na odstranitev otroka za določen čas, da se umiri in malo razmisli. Učiteljica ga je poslala v kot razreda, da ga je imela med tem časom na očeh. S tem je poskrbela, da je bil na varnem in da ni mogel narediti kakšne škode. Kje pa ti vidiš povezavo med stanjem v kotu in pretepanjem majhnega otroka?

Pred 22 leti sem bila v 1.razredu in je uciteljica divjake in klepetulje prav tako posiljala v kot. Noben od ucencev doma ni jokal in jamral in noben stars ni hodil v solo kot petelin tezit uciteljem. Danasnji otroci so katastrofa. Obnasajo se grozno in jaz bi uvedla vzgojo izpred 50 let ko so ucitelji ucenca tudi mahnili ce je bilo potrebno. Ucitelj danes nima nobene avtoritete in divjaki ze v 1.razredu pocnejo kar hocejo,doma pa specajo kako grozno uciteljico imajo.

kruto… za nagrado motenja pouka bi moral dobit najmanj dovoljenje za lovljenje pokemonov pa nov smartphone, direkt od prfokse.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Draga teta!
Deli uciteljice je UCENJE! Ja, ucenje sonckov in ne varovanje ali vzgajanje!
Ampak uciteljice se poleg svojega dela ukvarjajo tudi z delom starsev in morajo ucence vzgajat!

Ce bi ti kot mama opravila svojo nalogo vzgajanja, bi imela uciteljica red v razredu in nihce ne bi stal v kotu!

za vas je itak najboljši otrok mrtev otrok, ne?

Meni se zdi kazen sprejemljiva. Učiteljica ga je imela na očeh, bil je na varnem.

Bi me pa zanimalo, zakaj tebe ne zanima njegovo nesprejemljivo obnašanje, zaradi katerega je moral biti kaznovan?

Nenazadnje je zanimivo tudi to, da praviš, da je “klepetal”. S kom pa je klepetal, če je samo on stal v kotu? Sam s seboj? Ali je imel monolog med poukom in s tem seveda motil vse ostale?


Ubogi tvoji otroci kasnejenv zivljenju, ce sta zate edini moznosti, da je zoprn, motec in jezikav ali pa mrtev.


Ubogi tvoji otroci kasnejenv zivljenju, ce sta zate edini moznosti, da je zoprn, motec in jezikav ali pa mrtev.[/quote]

zobe mu razbij, če še ima mlečne … itak mu bojo drugi zrasli


Kaj hočeš povedati?


Ubogi tvoji otroci kasnejenv zivljenju, ce sta zate edini moznosti, da je zoprn, motec in jezikav ali pa mrtev.[/quote]

zobe mu razbij, če še ima mlečne … itak mu bojo drugi zrasli[/quote]
Prosim?
A zdaj so nevzgojeni in jezikavi soncki ze toliko stari, da opolnoci tapkajo po racunalniku?

Glej, ti si svoje vzgajaj, kakor mislis. Jaz pa ostajam pri mnenju, da jim v zivljenju ne bo lahko, ker se bodo prej ko slej srecali z okoljem, ki zahteva red. Vsi pac ne morejo biti do penzije razpusceni umetniki.

Za tole svojo agresivnost pa poisci pomoc. Mogoce ne verjames, ampak da se ziveti tudi urejeno, pa brez grobosti.

Vsi tisti, ki zagovarjate otroke, ki se ne znajo obnasat ste bebci. Otroka je treba vzgojiti, vcasih samo trda roka zaleze. Zelodec se mi obraca ko v trgovskih centrih vidim deroce se otroke, ki se mecejo na trepalnice ker bi radi nekaj imeli in mame jih ignorirajo ali jim mirno sepetajo da bodo drugic kupili to in ono stvar. Takega otroka je treba prijet za roko, odpeljat iz trgovine v avto in naj tam cmera. Doma pa mu razlozit da v trgovino vec ne bo sel z njo/njim. Gospa, ki cvili da njen razvajenec nima kaj za stat v kotu bi ga morala vzgojiti in ne bi bilo tezav. Cez 10let vas bo lasten otrok pretepal ker ga zagovarjate na vsakem koraku. Zavijanje v vato ne obrodi sadov, prej nasprotno. Avtorica ne bevskaj na ucitelje, priznaj da si zamocila pri vzgoji.

Mater, ko puhloglavi šusi skačejo v luft v taki temi, je čisto prav, da se pol odpirajjo teme, kako jo njen odrasel sonček useka po goflji.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Imate puhloglavke sprejemljivo, še malo pa boste pošteno premislile kam lahko greste na sprehod in kdaj je varno stopit iz stanovanja, tako kot po vseh malo severnejših državah. To ste s svojo “naprednostjo” same ustvarile in imate ničelno toleranco do nasilja v živo…..jaoooooo

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ko ne bi klepetal in z tem motil ostalega razreda, ne bi stal v kotu!!

Čist simpl, anede??[/quote]
Sem samo povedala da je kazen za klepetanje neprimerna!Kaj vam gospod ni jasno?[/quote]

Očitno res ni primerna, ker je neučinkovita …

Mogoče bi morali starši na začetku leta sestaviti seznam sprejemljivih kazni. Ali pa poskusno en teden snemati dogajanje v razredu, da bi starši videli, kaj počnejo njihovi otroci.

Pri nas so po dveh letih dobili dva nova sošolca, ki sta se spajdašila in začela delati sranje, po domače povedano. Hotela sta se tepsti, izzivala sta druge in se skratka strašno petelinila. Učiteljica je ostro posegla in že na prvem roditeljskem sestanku izpostavila problem nasilja med otroki pa da ona tega ne bo prenašala, ker doslej tega ni bilo in v njenem razredu tega tudi ne bo. Seveda se je nekaj staršev takoj nekaj hotelo pobunit, pa je samo rekla, da bo na naslednjem roditeljskem, če ne bo red, povedala poimensko, kateri otroci se neprimerno vedejo.
NI bilo treba potem nič poimensko naštevat, so starši očitno doma naredili red.

Nehajte se sprenevedat in iskat izgovore. In verjemite, da učiteljem ne prebije pri eni besedici ali enem poskoku in eni pripombi. Mora biti že kar konkretna količina.


Sama moras umirit svojga mulca,ce si ga znala rodit ga pa se vzgaji. Ucitelj je tam da poda znanje ti si tam da mulca spravis na pravo pot. Zacnes tko da mu postavis meje ker z njimi se bo sreceval celo zivljenje.

pohvale učiteljici, da je že takj na začetku ( v 1. rezredu) začela popravljat zgrešeno vzgojo staršev. Ukrep je pravilen, nikomur nč ne škodi, mulca pa umiri.
tisti, ki se bi znašali nad učiteljico, češ kaj si ona upa, pa v razmislek ali je bolje, da jim učiteljica v štartu poštima mulca, da bodo potem vsi imeli mir, ali bi raje, da začne učiteljica pisat staršem, socialni službi, šolskemu psihologu itd o nemirnih otrokih in bo potem vaš mulc pristal na ritalinu z odločbo v roki????

tiste mamice, ki v takih primerih priletijo v šolo, bi bilo za postavit v kot za eni dve urci, da se umirijo, potem pa se pogovorit……čisto drugače bi se pogovor iztekel, kot če jih takoj sprejmeš.

Pravzaprav, ta kazen ga bo izucila 0,0 ker ima doma mamo, ki je skocila v luft, verjetno udarila cez uciteljico, ki otroka spremlja velik del njegovega trenutnega zivljenja in bi bilo fajn, da se otrok ob njej dobro pocuti, ne da ve, mama je ne mara, jaz sem na strani mame on me tudi ne maram, coprnico staro.

Se to, ker imam tudi prvorazrednika doma. Vceraj sem bila zraven dveh dejavnosti, glasba in se nekaj. Sicer super igral instrument, umes pa neumnosti, nabijal instrument, ko bi moral drugi igrat, se smejal, ko drugi ni znal, bil zejen, ker je videl tam sok, ni da ni in potem druga dejavnost isto. Saj mu uciteljica ni rekla nic, jaz sem ji rekla, da se bom pogovorila z njim in je rekla celo ne, saj ni treba, naslednjic bomo poskusili brez mam. In mame so notri zaradi enega otroka, ker ne more brez mame. No skratka, zvecer sva se pogovorila, en teden ne bo imel obiskov prijateljev in tudi on ne bo obiskoval prijateljev. Se mi zdi, da je kazen kar sedla. In po vsem tem vceraj sva sla v trgovino in se je zapicil v eno igracko, ki bi jo celo sam placal, pa sem rekla, po takem obnasanju zagotovo ne. In ce mene vprasas, naslednji teden bo v glasbeni priden kot pticek na vejici.

Sem mama prvošolčka. Moj otrok je bil zmeraj bolj miren in neproblematičen. V vrtcu se je lepo razumel s preostalimi otroki. Že takrat pa je za sošolca imel fantka, ki je bil zelo nemiren, nagajiv. Za eno leto so se njune poti ločile in sedaj v prvem razredu sta spet sošolca. Ta fantič je še vedno nagajiv, neukrotljiv. Za svojo žrtev si je očitno izbral mojega sina. Dan na dan poslušam, kaj vse mu je v šoli rekel, storil … od tega, da pride moj sin čisto umazan domov, ker ga sošolec za nalašč umaže z blatom (po jakni), do tega, da je našemu sinu v varstvu metal kamne, da ga kar objema, poriva na tla, vpije na njega, ga zasmehuje … Učiteljica v varstvu pravi, da je neukrotljiv, da velikokrat mora stati zraven učiteljice celotno varstvo, da ne nagaja drugim, dobil je že podpise za domov… Učiteljica pravi, da med poukom skače po mizah, da piska, vpije … moti vse druge v razredu. Otrok se mi na nek način smili. Toda potrebno mu bo dopovedati, da to ni primerno obnašanje za v šolo, da se mora spoštljivo obnašati do učiteljev in sošolcev in vseh ostalih zaposlenih v šoli. Za kazen ne stoji v kotu, je pa že moral iz razreda, da se je umiril. Težko je s takim otrokom. Učitelji nimajo nobene možnosti, da ga umirijo. Saj sploh ne vem, če lahko zavpije nad njim … Kakorkoli, če bi bil moj sin tak, bi dala učitelju proste roke. Zaradi mene lahko stoji v kotu. V razredu mora biti mir. In pika. So stvari, pri katerih ni pogajanj. In otrok mora to razumeti. Doma imam še mlajšega sina, ki je navihan, da me kar glava boli. Že sedaj vse napore vlagamo v to, da ga učimo spoštovanja do drugih in spoštovanja avtoritete učiteljev in starejših.

Nikoli ne bi želela delat z otroci ravno zaradi zoprnih staršev. Zelo narobe je da na otroka ne smejo vpiti ali jih za lase pocukati. To bi moralo biti dovoljeno. 3x podpis domov in bi sledila izključitev iz šole. Potem bi se starši pobrigali za frocovje in jih začeli vzgajati.

ah še dobro, da smo mi še v ˝starem˝ šolskem sistemu preživeli. Ne vem no, jaz nimam nobenih travm iz šole, pa sem dobila šamar, pa gobo v glavo, enkrat pa ključe, sam sem se jih na srečo ognila…vem pa nekaj, vse te vzgojne sem si pridelala sama.

prav je, da ga je dala stat v kot, je kaznovan in ima ga na očeh..kakšna izguba dostojanstva in ponižanje ,ja pa še kaj..o tem bi ramišljal, ko je delal neumnosti in govoril bedarije..

pri nas recimo učiteljica pošilja otroke(2 sta taka v sinvem razredu), ven iz razreda..ampak ko je otrok zunaj, ne veš, kaj počne, eden je celo enkrat šel domov, tako da zdaj, ko neka učiteljica pošlje otroka ven, za kazen, mora druga učiteljica iz razreda, kjer sta dve, stat zraven učenca, da ta kaj ne ušpiči ali kam ne odtava..mislim, kakšno delo si delajo s temi razvajenci..
v kotu bi stal, magari celo uro, pa če tudi skup pade, si bo vsaj zapomnil..ali pa če mu da stol in ga obrne proti steni, ali pa recimo sedet v ravnateljevo pisarno za 10 minut.

Jaz imam predlog, kako obvladati take otroke, predvsem pa kako prisiliti njihove starše,
da se lotijo vzgoje.
Sicer ne maram preveč Amerike, ampak sistem, ko učenca suspednirajo od pouka, se mi
zdi v redu, Ko otrok nagaja, moti pouk, se ga ODSTRANI iz razreda in se mu prepove obisk
pouka za določen čas. Seveda morajo po otroka priti starši, ne glede na službo, ne glede na
vse. Ko bo en tak starš moral petič razlagati šefu, da mora po neubogljivega otroka v šolo in
si rihtati nepredvideno varstvo za nekaj dni, potem pa še poskrbeti, da bo otrok nadoknadil
zamujen pouk, se bodo tem staršem njihovi princi in princese čudežno nehali smiliti in jih
bodo vzeli v roke.
Ne bo več dilem o dostojanstvu in primernosti kazni, ker bo vzgoja neusmiljeno spet v
njihovih rokah.

New Report

Close