Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kazen v prvem razredu-stanje v kotu

kazen v prvem razredu-stanje v kotu

In kaj je problem? Otrok se mora naučiti discipline. Če se ne bo zdaj, kdaj se bo? Ko bo najstnik? Ko bo odrasel in bo imel težave s policijo?

Moj podpis!
Avtorica zate pa še tole : Žrebiček v šoli tako kopitlja, kot se je naučil doma![/quote]

Tudi moj podpis! Na živce mi gredo teli novodobni starši, ki svoje krdelo pusti, da dela, kar hoče, potem so pa vsi histerični, če si upa njihovemu sončku kdo kaj reči. Prva beseda, ki jo začnejo kričati je “nesprejemljivo!”, potem pa z odvetniki v šolo in grozit vsem. Medtem pa mali razvajeni mulček zraste v velikega grozečega, razpuščenega mulca, na MON-u pa se pojavijo srceparajoči sestavki mam, ki jojkcajo, da ne morejo ukrotiti svojega sinčka ali dekletca.

Dajte se spustit iz vaših sanjskih gradov na tla, in dojamite, da niste princi in princeske, ampak nevzgojena drhal.

To!

Ne pa, da moramo v srednji šoli dati dovoljenje, da se sme dijaka poslati ven brez telefona (ker je to pač odtujitev lastnine, če mu rečeš, da mora telefon pustit v razredu). Ker če gre ven s telefonom, je to prej nagrada kot kazen 🙂 Kam smo prišli, res.

Moji niso bili ravno angelčki, ni pa bilo obvestil domov. Ampak če so mi hoteli naplesti kaj o krivici, sem jih hitro postavila na realna tla, da kolikokrat so jo odnesli brez kazni … Močno dvomim, da je kak otrok glede tega v plusu. Se pravi, da je bil kaznovan večkrat, kot je kaj ušpičil. Verjetno 99,9 procenta velja glih obratno. Tudi za moje.

…lej ni važno al v kot, al na fižol, al karkoli…
…pusti da otrok ugotovi da ga je posračkal, ne ga zagovarjat, učiteljica je sigurno imela dober namen al kaj ti misliš da je hotela s tem???
…pustite učiteljem da učijo in vzgajajo…
…ta otrok bo v šoli zelo dolgo…mora se naučit kaj je prav in kaj ne…
…mislim da ni imela slabega namena…
…TI MISLIŠ DA SE MU GODI KRIVICA
DELAŠ MU MEDVEDJO USLUGO…

DOBRO SI PREBERI VSE…POSTAVI SE V NJENO KOŽO…JAZ JO RAZUMEM…PA NISEM UČITELJICA


Kaj hočeš povedati?[/quote]

da se je z otrokom treba ukvarjati, okej, klepeta, ga opomnim, da mora biti tiho in poslušati, kaj jih učim, ker bodo drugi dan to vprašani … če še vedno klepeta, preneham z učenjem in jih vprašam, kakšno kazen bi dali tistemu, ki klepeta in ne posluša … otroci ti bodo našteli dvajset kazni, napišite jih nekam in potem klepetavčku izberite na začetku najmilejšo kazen … itd.
da se, če se hoče!

in zakaj se bunite, če jih klovn prestraši?


Kaj hočeš povedati?[/quote]

da se je z otrokom treba ukvarjati, okej, klepeta, ga opomnim, da mora biti tiho in poslušati, kaj jih učim, ker bodo drugi dan to vprašani … če še vedno klepeta, preneham z učenjem in jih vprašam, kakšno kazen bi dali tistemu, ki klepeta in ne posluša … otroci ti bodo našteli dvajset kazni, napišite jih nekam in potem klepetavčku izberite na začetku najmilejšo kazen … itd.
da se, če se hoče!

in zakaj se bunite, če jih klovn prestraši?[/quote]

za takšne postopke moraš imeti otroke rad!

da se je z otrokom treba ukvarjati, okej, klepeta, ga opomnim, da mora biti tiho in poslušati, kaj jih učim, ker bodo drugi dan to vprašani … če še vedno klepeta, preneham z učenjem in jih vprašam, kakšno kazen bi dali tistemu, ki klepeta in ne posluša … otroci ti bodo našteli dvajset kazni, napišite jih nekam in potem klepetavčku izberite na začetku najmilejšo kazen … itd.
da se, če se hoče!

in zakaj se bunite, če jih klovn prestraši?[/quote]

za takšne postopke moraš imeti otroke rad![/quote]
se strinjam z obema zadnjima avtoricama v citatu.

za takšne postopke moraš imeti otroke rad![/quote]
se strinjam z obema zadnjima avtoricama v citatu.[/quote]

hb, sva že dve, ki ne sovraživa otrok


Kolikor sem uspela izvedeti od njega je klepetal med poukom.On je tako kazen dobil enkrat,pove pa mi da vsak dan vsaj 3je stojijo v kotu.[/quote]
Teta, ti imaš pa lažnivega otroka! Laž na laž! A vsak dan 3 stojijo v kotu?
Res in ti 6 letniku verjameš!
In si pri tem nadeneš nick Teta 56 (a si rojena leta 56??)?
Babe frustrirane si izmislite zgodbo in potem tukaj pisarite neumnosti. Je ni učiteljice, ki bi otroka pošiljala v kot! In namesto da tukaj provociraš pojdi k učiteljici pa jo vprašaj.
Dež pada, pa vam je dolgčas. Marš v kot!


Si ti kur.. strog očka, tamala te vrti okol prsta k vrtavko, si čisto klasičen prezaščitniški fotr svoji razvajeni smrklji, ja verjetno bi kar letela iz službe zaradi bebca, ki ne zna vzgajat svojga froca, smrkuc dela sranja ostali morajo to prenašat učitelj naj pa gleda al kaj, podpis bi pomenil da bi ti koleričen fotr prnoru v šolo kot, da so ti hči pretepl, kakšn odvzem dostojanstva je stanje v kotu, a ko te pa smrklja pošle v 3pm je pa, gradi svojo samozavest, daj se umiri in raje posveti vzgoji svojega razvajenčka.[/quote]

Še eno bitje, ki me pozna bolj kot se poznam sam? Hm, očitno je na SČ kar nekaj takšnih osebkov, nimaš kaj…BTW, moj otrok je invalid in nikoli ne bo mogel zdržati takšne kazni (ne morem si zamisliti kaj bi bilo, če bi se otročiček med kaznijo recimo sesedel, bržkone bi bil udarec z ravnilom po prtsih logično nadaljevanje).[/quote]

Tebi pa fantazija kar deluje…

da se je z otrokom treba ukvarjati, okej, klepeta, ga opomnim, da mora biti tiho in poslušati, kaj jih učim, ker bodo drugi dan to vprašani … če še vedno klepeta, preneham z učenjem in jih vprašam, kakšno kazen bi dali tistemu, ki klepeta in ne posluša … otroci ti bodo našteli dvajset kazni, napišite jih nekam in potem klepetavčku izberite na začetku najmilejšo kazen … itd.
da se, če se hoče!

in zakaj se bunite, če jih klovn prestraši?[/quote]

za takšne postopke moraš imeti otroke rad![/quote]

všeč mi je, da se še najde kakšna duša, ki ne sovraži otrok

Uboge učiteljice danes! Kar smilijo se mi! Otrokom je čisto vse dovoljeno. Le kaj lahko stori učiteljica, če je otrok nesramen, nagajiv, hudoben, moti druge otroke? Lepa beseda ne pomaga. Ven ga ne sme poslati. Udariti ga ne sme. Kričati ne sme. Nič ne zaleže.
Mislim, da je zelo pametna odločitev, da se nagajivega otroka pošlje v kot. Tam mu ne bo nič hudega. Bo pa lahko v miru razmislil, zakaj je v kotu. Najbrž bo to ena dobra šola za naprej, da se bo lepše obnašal.

Sem mislila, da počim. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

odebeljeno so same laži … če bi se čisto malo z ljubeznijo do otrok potrudila, bi imela red in mir v razredu … za začetek bi rekla: zdaj bomo vsi 5 minut klepetali, potem pa delali … dalje pa, kot je predlagano nekje prej: otroci naj sami napišejo kazni

Stare metode se bodo vrnile, ker so nove neucinkovite.

[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/99/19/f6/9919f68762d979bb86b908147418d48f.jpg[/img]

Res škoda, da ga je poslala v kot.
Lahk bi se v krvavega klovna našemla. Ali a mulcu zagrozila, da ga pred šolo pošlje, kjer plašijo baje tisti klovni zadnje čase.

Potem bi iz teh 5 minut klepetanja nastala ena cela ura. Ko enkrat odkrijejo tvojo šibko točko, adijo.

odebeljeno so same laži … če bi se čisto malo z ljubeznijo do otrok potrudila, bi imela red in mir v razredu … za začetek bi rekla: zdaj bomo vsi 5 minut klepetali, potem pa delali ... dalje pa, kot je predlagano nekje prej: otroci naj sami napišejo kazni[/quote]
pa to res deluje tak način postavljanja mej…
zadnjič sem z mojim nečakcem gledala tv – on si je zbral da bo na you tubu gledal lego clipe… in potem ko je bilo že res kar nekaj časa tv-ja, sem jaz rekla, da zdaj bi bilo pa počasi dovolj in rekla tako zdaj ti še gledaš in jaz gledam na svojem telefonu… ko bo ura 12:15 (kar je bilo čez 5 minzt) bova oba ugasnila ti tv , jaz pa telefon. In se greva smart box – memory…
in točno ko je bila toliko ura sem njemu pokazala na uro in rekla, zdaj morava oba nehati… in sem jaz odločila telefon ona pa takoj samodejno ugasnil tv. brez težav…
je čisto drugače za otroka če odrasel postavlja meje s perspektive,d a veljajo tudi zanj – torej odraslega in da otrok nima občutka neke avtoritete in da gre za brezvezno ukazovanje, ker tisto mi ponavadi gre skoui eno uho notr skozi drugo ven in dejansko vse presliši… če pa se odrasel sam vključi in dovoli neko dejavnost do razumne meje in potem s temn zakljulčijo svi, pa otroci še kako bolj sodelujejo in so prisortni… pri teh malih je to še sploh zelo pomembno,… sploh,m ker gre za šolo, prvošolčka, ko se še navajajo sedeti in poslušati pri miru… to je zanje nov red in pričakovati,d a bo 6 letnik prej iz igre in miganja in govorjenja večinoma non stop zdaj zmožen sedeti na miru in biti tiho kar naenkrat je utopično.
zato sploh je tak način zgoraj zelo primeren… in tudi ideja vključiti otroke vse skupaj v predloge posledic neprimernega vedenja… tako se namreč malo vzgajajo tudi med seboj na nek način.
vse se torej da z ljubeznijo in spoštovanjem do otroka, ni potrebe po “vojaških” pri postavljanju mej in sprejemljivega.

Popišajo se otroci in starši na beležko! Vsega s(m)o krivi starši, ki svojih otrok ne obvladamo in jih nismo reda naučili. Učitelj pa naj se samo smejčka, kdo bo pa potem učil? Da gospodek otroček ne bo kakšne fobije nepopravljive dobil… Bodo starši taprvi okusili svojo bedasto zaščitoljubost, ko jih bo njihov ljubljenček enega dne brcnil v tazadnjo in se bodo oni morali še vedno smejčkati, ker jih bo sram …
Ps. Pa ne rešite se jih do 26. leta, ker jih morate “šolati”, so me moji podučili …

Popišajo se otroci in starši na beležko! Vsega s(m)o krivi starši, ki svojih otrok ne obvladamo in jih nismo reda naučili. Učitelj pa naj se samo smejčka, kdo bo pa potem učil? Da gospodek otroček ne bo kakšne fobije nepopravljive dobil… Bodo starši taprvi okusili svojo bedasto zaščitoljubost, ko jih bo njihov ljubljenček enega dne brcnil v tazadnjo in se bodo oni morali še vedno smejčkati, ker jih bo sram …
Ps. Pa ne rešite se jih do 26. leta, ker jih morate “šolati”, so me moji podučili …

odebeljeno so same laži … če bi se čisto malo z ljubeznijo do otrok potrudila, bi imela red in mir v razredu … za začetek bi rekla: zdaj bomo vsi 5 minut klepetali, potem pa delali ... dalje pa, kot je predlagano nekje prej: otroci naj sami napišejo kazni[/quote]
pa to res deluje tak način postavljanja mej…
zadnjič sem z mojim nečakcem gledala tv – on si je zbral da bo na you tubu gledal lego clipe… in potem ko je bilo že res kar nekaj časa tv-ja, sem jaz rekla, da zdaj bi bilo pa počasi dovolj in rekla tako zdaj ti še gledaš in jaz gledam na svojem telefonu… ko bo ura 12:15 (kar je bilo čez 5 minzt) bova oba ugasnila ti tv , jaz pa telefon. In se greva smart box – memory…
in točno ko je bila toliko ura sem njemu pokazala na uro in rekla, zdaj morava oba nehati… in sem jaz odločila telefon ona pa takoj samodejno ugasnil tv. brez težav…
je čisto drugače za otroka če odrasel postavlja meje s perspektive,d a veljajo tudi zanj – torej odraslega in da otrok nima občutka neke avtoritete in da gre za brezvezno ukazovanje, ker tisto mi ponavadi gre skoui eno uho notr skozi drugo ven in dejansko vse presliši… če pa se odrasel sam vključi in dovoli neko dejavnost do razumne meje in potem s temn zakljulčijo svi, pa otroci še kako bolj sodelujejo in so prisortni… pri teh malih je to še sploh zelo pomembno,… sploh,m ker gre za šolo, prvošolčka, ko se še navajajo sedeti in poslušati pri miru… to je zanje nov red in pričakovati,d a bo 6 letnik prej iz igre in miganja in govorjenja večinoma non stop zdaj zmožen sedeti na miru in biti tiho kar naenkrat je utopično.
zato sploh je tak način zgoraj zelo primeren… in tudi ideja vključiti otroke vse skupaj v predloge posledic neprimernega vedenja… tako se namreč malo vzgajajo tudi med seboj na nek način.
vse se torej da z ljubeznijo in spoštovanjem do otroka, ni potrebe po “vojaških” pri postavljanju mej in sprejemljivega.[/quote]

Pa si ga probala kdaj ustavit, da je bilo treba potem kaj delat, pospravit, napisat nalogo in podobno?

Deluje kvečjemu obratno, najprej delo in potem zabava. Sem učila in če so bili pridni, smo na koncu ure “divjali”: peli, plesali, govorili vice, se šli kakšno (poučno) igrico.
Če imaš samo enega živahneža (da je drugače simpatičen otrok, samo malo preveč živahen), to še gre, če sta pa dva, trije, in za povrh še razvajena in brez osnovnega bontona, je pa to polom. Otrok je lahko živahen, ampak še vedno upošteva učiteljico do neke mere. Lahko je pa naravnost tečen, nesramen in antipatičen. Takemu težko prideš do živega, ker za njim stojijo točno taki starši.

Nisem fovš učiteljem, jaz ne učim več. Bilo je pa zelo fletno, tudi če so otroci kdaj nagajali. Samo to je bilo že nekaj časa nazaj.

Kdor piše o tem, naj si otroci sami izmislijo kazni – ni še nikoli učil in poučeval.
Kazni, ki jih lahko predlagajo otroci, so veliko bolj krute kot bi jih premogla domišljija odraslih.
Sploh razvajeni otroci imajo velikokrat bujno sadistično domišljijo.
Reakcije učiteljev danes pa niso sadistične. So premišljene, pretehtane. Žalostno, da jim starši ne zaupate.

za takšne postopke moraš imeti otroke rad![/quote]

všeč mi je, da se še najde kakšna duša, ki ne sovraži otrok[/quote]
Zaradi enega nevzgojenca, ki moti pouk, mora cel razred prenehat z učenjem in si izmišljevat kazni? Otroci so tam, da se učijo. Če kdo moti pouk, je treba to čim prej rešit, ne pa še bolj zavlačevat. Kazni mora imeti učiteljica pripravljene, saj je predvidljivo, da bo prej ali slej kdo kaj ušpičil. Vi nimate radi otrok, vi imate radi razgrajače. Takšni vedno zagovarjate razgrajače, ostalih 20 al koliko jih je pa nastrada. A tole pa ni odvzem dostojanstva, da se sošolci, ki bi ti morali bit enaki, igrajo s tem, ko si izmišljujejo kakšna kazen te bo doletela? Po mojem mora kazen priti od avtoritete.

Stanje v kotu verjetno preveč spominja na star sistem, najbrž je šlo samo za metodo odstranitve, da se ohladi. V razredu pač ni veliko možnosti za to, ven pa ga ni varno poslat. Ne zagovarjam starih metod in otroci niso krivi, da imajo take starše. Če bi že kdo moral na fižol, so to starši. Se da vzgajat brez nasilja in brez razvajanja.

Sama osebno nikoli ne bi pustila, da razred sankcionira kršitelja pravil. A veste, v kaj se to lahko sprevrže?
V linč!

Kot učiteljica sem usposobljena, da rešujem vzgojne težave, ne pa kaznujem.
Metode prilagajam posamezniku, pomemben je napredek vseh učencev, dobro vzdušje v razredu, medsebojna pomoč, občutek sprejetosti, ne pa da se cel razred spravi na otroka, ki je najbrž težave prinesel v šolo od doma, nato pa učiteljica cel razred obrne proti njemu.
Opozorilo, time out ( sicer ne v kotu, ampak otroka vseeno umaknem iz situacije, kjer dobiva napačno pozornost celega razreda), nato pogovor na štiri oči.

V šoli otroci morajo slediti navodilom. Drugače motijo učni proces ali pa so nevarni sebi ali drugim.

Nikoli ni nihče pri meni stal v kotu, meni je to brez veze, se je pa moral usesti stran od drugih, da se je lahko umiril, zadihal in premislil o svojem ravnanju.

Tisto o 5 minutnem klepetanju…. Sredi razlage res ne gre, da bi 5 minut klepetali, če so imeli 10 minut nazaj odmor, klepeta pa samo eden, ki kljub opozorilu ne preneha.
Dajte se no zresniti!


to pa ni bilo mišljeno tako, da se ostale vpraša kako naj se dotičnega kaznuje, ampak da za določeno dejanje že predhodn vsi tudi ta kršitelj povedo kaj bi bilo prav,d a se naredi kako se nosi odgovornost… in učiteljica si te njihovve ideje, predloge zapiše in potem sama samostojno presodi z nekimi normalnimi in še vedno spoštljivimi ukrepi med zapisanimi idejami, ki jih podajo vsi otroci na določeno tematiko na splošno, in ne na določeno osebo.

New Report

Close