Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kljub prepovedi v burkinijih na kopanje v javni bazen – KJE JE MEJA ZA PRAVICE IN ZAHTEVE?!

Kljub prepovedi v burkinijih na kopanje v javni bazen – KJE JE MEJA ZA PRAVICE IN ZAHTEVE?!

Jaz bom kar lepo v demokraciji, ti pa, ki ne veš, kaj to pomeni, pa odidi v bolj manj svobodne sisteme. Katera teokracija in diktatura, ki cunje predpisuje, ti je ljuba, se pa sam odloči.
[/quote]

Ko se boste retardi še bolj razpasli, ne boš več v demokraciji, ker je več ne bo.

kaj se cmeriš zdaj, če je dejstvo, da tudi Slovenci žene mikastijo? A zdaj moramo bit tiho o tem, ker je cagavec Robi užaljen? Kolerabo si nareži, pa daj mir.
[/quote]
Očitno jih še premalo, če hočete islam in šeriat.
Samo potem tudi jokanje in igranje nič krive žrtve ne bo nič pomagalo.


Očitno jih še premalo, če hočete islam in šeriat.
Samo potem tudi jokanje in igranje nič krive žrtve ne bo nič pomagalo.
[/quote]hihihi, ko se bo bel možicelj stepu za en telefonček ne bo ne nas ne onih več.

Ko se boste retardi še bolj razpasli, ne boš več v demokraciji, ker je več ne bo.
[/quote]

Če misliš, da boš s prepovedjo cunj preprečil, da bi se kdo razpasel, si že bolj zabit, kot se delaš, da si. Najbolje, da preventivno razpustimo demokracijo že danes, da nas ne bodo potem eni čez 50 let mogoče naredili nedemokratične, ne? Genialen plan, res.


Očitno jih še premalo, če hočete islam in šeriat.
[/quote]

Ti si utelešenje islama in šeriata, edina razlika je, da se po tepihu ne mečeš, vse ostalo pa se kar sklada. Primitivc.

Če misliš, da boš s prepovedjo cunj preprečil, da bi se kdo razpasel, si že bolj zabit, kot se delaš,

Podpišem. Gonja proti cotam je mlatenje po oslovi senci. Kot da če bi se drugače oblekli, bi potem bilo vse v redu. Jaz podpiram svobodo, naj imajo ljudje pravico do svobode govora, prav tako pa do svobode oblačenja.

V bistvu še podpiram, da se oblačijo v burke. Poglejte film Jud Suss, posnet po resničnih dogodkih. Dokler je ločeno in se ve kdo je kdo, je še v redu. Do najhujšega pride, ko se preoblečejo in jih ljudje začnejo dojemati kot sebi enake. Najbolj je navaren volk, ki se preobleče v ovco in ga potem te sputijo medse.

Ti ni jasna razlika razlika med teokracijo oz. versko diktaturo in demokracijo? Mi imamo demokracijo, pa če ti to paše ali ne, oni dol pa imajo teokracijo oz. diktaturo.

Samo dve možnosti sta: ali si za demokracijo, pa bodo ljudje pač zbirali podpise in protestirali za svoje pravice (tudi muslimani, ja), pa tudi marsikdo ne bo delal tako, kot tebi paše. Ali pač nisi, potem pa pojdi direktno dol pod diktaturo, ker si jim enaka po mišljenju. Ne površinsko, ampak globoko v bistvu pa.

Sej ni PRAV NIHČE rekel, da je v arabskem svetu enak sistem kot pri nas. NE, NI! DRUGAČEN JE. Ampak to mene ne briga, kakšen je njihov zanič sistem doli. po njem se ne mislim zgledovat, ker je zanič, zato mi dol visi, kakšen je. Furaš iste lajne, kot so tu na forumu že 4 leta in ne vodijo nikamor, ker so popolnoma nesmiselne. Zdaj še samo napiši “dam si jih pelji” pa boš višek razmišljanja in originalnosti.
[/quote]
Če bi prebral/a prvi post bi sama uspela dojet, da je izpostavljeno kje je tista meja demokracije. V Franciji so jasno bili sprejeti zakoni, ker pač prebivalcem Francije ne paše, da hodijo na kopališča v burkinijih pa tudi, da so pokrite v nikabu in burkah. Sicer to je sprejelo kar nekaj EU držav, kjer jim prepoveduje nošenje v javnosti. Če jim zakoni te države ne odgovarjajo, lahko lepo spet spakirajo in gredo drugam in iščejo sebi ustrezen kraj. Isto, kot da bi naša cerkev zahtevala, da imamo križe v učilnicah, bolnicah, ZD…… pa da v šoli imajo verouk,….. tebi bi to sigurno odgovarjalo, da se pač to počne, ker smo demokratični.

Pojem demokracija si lahko razlagaš kakor komu paše, ampak dejstvo ostaja nespremenjeno, da tudi, če imamo demokracijo na javnih mestih nimajo kaj iskat verski simboli oziroma izvajanje raznih religioznih scen. Izraba določenih instrumentov, ki jih poznamo v demokraciji je zgolj s tega vidika, kjer se pretežen del prebivalstva neke države ne strinja z zakoni in hoče spremembe za boljšo prihodnost. Ampak v teh primerih, ne vidim, da bi EU prebivalstvo z državljanstvi hrepenelo po spremembah, da bi se uvedlo to, kar si oni prizadevajo.
Očitno pojem zgodovina ti je mal tuj, da bi uspel/a videt, da na račun takih stvari so se dogajali nemiri in vojne. In sorči duša, sama sem vedno z za mir in k temu strmim. Kaj pa nekdo dela za 4 stenami svojega doma, to mene ne briga in se s tem ne obremenjujem. Sprejmem vsakega človek takega kot je in mene sploh ne zanima od kje je, dokler ni vsiljiv s svojo vero.
Nekdo je pisal od Bosne in kako stvari doli tečejo. Tudi v Bosni so začeli hodit v nikabu in burkah, kar pa znajo povedat sami oni, tega v preteklosti ni bilo. Da je bila pika na i, so začeli molit in to, če je bilo tudi sredi travnika in so sami domačini muslimani se zgražali nad njimi, kaj počnejo in pozvali, da se to prepove, ker bi privedlo do nemirov, ki pa jih res ne rabijo. V Sarajevu je bilo kar nekaj pozivov, da se te stvari omeji, pa vemo, da so v večini muslimani.

Sploh ni fora v oblačilu. Nobena skrivnost ni da so te ženske zabite -seveda ne morejo biti drugačne ker imajo manjko izobrazbe, znanja in vedo samo tisto kar morajo vedeti (kako se rodi čim več otrok, kako se speče burek in kako biti možu na razpolago) itd. Tiste ta izobražene se pa pač oblečejo kot se jim ukaže, pa bi se v resnici drugače, ker vedo kaj jih čaka in v izogib pogubi se modno prilagodijo bogu moskemu. Potem so pa se tretje, ki so žejne premoči tako kot njihovi bogovi, ki so bog te mazo kar lepo umrljivi (razni mehmudi, almirji, abdulahi v podobi verskih voditeljev)
Fora je v sporočilu boga moškega, kontrola nad vsem živim je tudi kontrola nad evropo (ker Evropa je ziva) in kasneje svetom. Bebcki evropski ne gre in gre vam, gre se za moč in vladavino, ne pa modni stil.

…demokracija je to, da je A.Bratušek neizvoljena s strani ljudstva, ampak je vsejeno ministrica za infrastrukuro.
…demokracija je to, da je K.Erjavec neizvojen s strani ljudstva, ampak vsejeno minister za obrambo.
…demokracija je to, da je K.Erjavec prestal interpelacijo, kljub prekoračitvi pooblastil in totalni nesposobnosti za kakeršnegakoli ministra, samo, da ne pade vlada.
To je baje demokracija.


Če bi prebral/a prvi post bi sama uspela dojet, da je izpostavljeno kje je tista meja demokracije. V Franciji so jasno bili sprejeti zakoni, ker pač prebivalcem Francije ne paše, da hodijo na kopališča v burkinijih pa tudi, da so pokrite v nikabu in burkah. Sicer to je sprejelo kar nekaj EU držav, kjer jim prepoveduje nošenje v javnosti. Če jim zakoni te države ne odgovarjajo, lahko lepo spet spakirajo in gredo drugam in iščejo sebi ustrezen kraj.
[/quote]

Lahko spakirajo, lahko pa tudi ostanejo in protestirajo, kar trenutno počnejo. Tudi to je demokracija, če slučajno ne veš. Ker tudi ni vsak zakon in vsako pravilo avtomatično smiselno, in pomembno. Marsikateri zakon je tudi v demokraciji bil hudo nečloveški, neustaven, diskriminatoren itd., pa so ga ljudje s protesti sčasoma ovrgli. Če tega ne veš, mi je žal, ampak tako je. V demokraciji je vedno prostor za popravke.


Očitno jih še premalo, če hočete islam in šeriat.
Samo potem tudi jokanje in igranje nič krive žrtve ne bo nič pomagalo.
[/quote]
Jaz se ne bi preveč sekiral. Več ali manj zadeva ženske, in če je njim vseeno…
In kot piše en možakar gor, mogoče ne bi bilo slabo označit folk, da se na daleč vidi kdo je kdo…zvezda, križ, nekaj izkušenj z davidovo zvezdo že obstaja… pa naj bo še črna rjuha. Who cares.

Kaksne psiholoske analize zaradi kosa oblacila. :))) Pa je zadeva cisto enostavna.

Na FKK ne smes imeti na sebi nic. Kdor se neprijetno pocuti, ce nima nic na sebi, pac ne gre na FKK. Nobene povezave nima to ne z vero ne z izobrazbo, ampak izkljucno z lastnim, osebnim dojemanjem, kaj je primerno za v javnost in kaj ne.
Lazje se je prilagoditi tam, kjer se zahteva vec oblacil. Npr “krilo ne kraje od…” je razmeroma lahko sprejeti in se tako pac obleces. Npr za sluzbo, solo. Tezje je, kjer se zahteva manj oblacil, ce gre ta zahteva cez mejo tega, kar nekdo za sebe, za svoje telo smatra kot spodobno. Ampak, kot receno, potem tja pac ne gres.

Pa se nekaj. Neoprenske obleke potapljacev, deskarjev, suparjev, kanuistov… so ravno tako vsaj do kolen in do komolcev, ce ne do gleznjev in do zapestja. Res da na bazenih tega ne srecas, na jezerih pa ja. In? Prepovedan vstop? Nizka izobrazba? Zaplankanost? Ne bi rekla. V bistvu se nihce sploh ne zmeni za suparko v neoprenu, dokler je ta prave barve. Zenska, ne neopren. Hm.

To je to. Najboljši predlog v temi.

Jest imam boljšega. Dobte se možakarji na enem velikem trevniku, tako kot v starih cajtih, pa se zmente, kdo je močnejši. Ženske pa pustite da se oblačijo kot njim paše.
V čem ste pa kao boljši od njih, če pišete ZAKONE kok dolge rokave in hlačnice ima lahko ženska oblečene – v čem točno je to tako zelo drugače od muslijev? Bi mi kdo to razložil? Ker o moškem oblačenju ne bu, ne mu, samo na ženske se oboji skupaj spravljate.
Predlagam kakšno planjavo v Prekmurju, tam je dovolj prostora, pa se klofajte. Me gremo pa na bazen ta cajt.

…demokracija je to, da je A.Bratušek neizvoljena s strani ljudstva, ampak je vsejeno ministrica za infrastrukuro.
…demokracija je to, da je K.Erjavec neizvojen s strani ljudstva, ampak vsejeno minister za obrambo.
…demokracija je to, da je K.Erjavec prestal interpelacijo, kljub prekoračitvi pooblastil in totalni nesposobnosti za kakeršnegakoli ministra, samo, da ne pade vlada.
To je baje demokracija.
[/quote]

Ja, ga ni sistema na svetu (ne demokratičnega, nedemokratičnega pa sloh ne ), kjer bi bili vsi ministri ali vsi funkcionarji izvoljeni direktno od ljudi, ne pa indirektno preko nekih drugih organov ali vlade.

Npr. v ZDA ljudje še predsednika ne izvolijo direktno, ampak izvolijo elektorje, ki potem izvolijo predsednika – in glas vsakega volivca niti nima enake teže pri izvolitvi teh elektorjev. Trump je imel nazadnje 3 milijone manj glasov, pa je vseeno zmagal.

Replika spet pametuje in se dela pametno. Lahko zaključimo debato, saj njeni ‘razgledanosti’ ne sežemo do kolen. Replika, bi nas lahko razsvetlila še s kakšnim umotvorom? Za tvoje prizadevanje na področju poučevanja nas nerazgledanih in neizobraženih ti bo hvaležno celotno človeštvo.

Bi izdala kakšno knjigo s svojimi mislimi? Da se postaviš ob bok velikim mislecem tipa Miheljak, Repovž, Telebajski, Žižek, Murko, Moderndorfer ipd.?

povsem imaš prav, tile politiki so uničilli vse in še slabše bo, ker je kao protizakonito, ko proti tej gamadi prokleti burkaši kaj napišeš. v moji lastni državi bo men en pofukan misliman vsiljeval svojo kulturo, kdo je kle za ubit šarko ali musliman ali kar oba


Če bi prebral/a prvi post bi sama uspela dojet, da je izpostavljeno kje je tista meja demokracije. V Franciji so jasno bili sprejeti zakoni, ker pač prebivalcem Francije ne paše, da hodijo na kopališča v burkinijih pa tudi, da so pokrite v nikabu in burkah. Sicer to je sprejelo kar nekaj EU držav, kjer jim prepoveduje nošenje v javnosti. Če jim zakoni te države ne odgovarjajo, lahko lepo spet spakirajo in gredo drugam in iščejo sebi ustrezen kraj. Isto, kot da bi naša cerkev zahtevala, da imamo križe v učilnicah, bolnicah, ZD…… pa da v šoli imajo verouk,….. tebi bi to sigurno odgovarjalo, da se pač to počne, ker smo demokratični.

Pojem demokracija si lahko razlagaš kakor komu paše, ampak dejstvo ostaja nespremenjeno, da tudi, če imamo demokracijo na javnih mestih nimajo kaj iskat verski simboli oziroma izvajanje raznih religioznih scen. Izraba določenih instrumentov, ki jih poznamo v demokraciji je zgolj s tega vidika, kjer se pretežen del prebivalstva neke države ne strinja z zakoni in hoče spremembe za boljšo prihodnost. Ampak v teh primerih, ne vidim, da bi EU prebivalstvo z državljanstvi hrepenelo po spremembah, da bi se uvedlo to, kar si oni prizadevajo.
Očitno pojem zgodovina ti je mal tuj, da bi uspel/a videt, da na račun takih stvari so se dogajali nemiri in vojne. In sorči duša, sama sem vedno z za mir in k temu strmim. Kaj pa nekdo dela za 4 stenami svojega doma, to mene ne briga in se s tem ne obremenjujem. Sprejmem vsakega človek takega kot je in mene sploh ne zanima od kje je, dokler ni vsiljiv s svojo vero.
Nekdo je pisal od Bosne in kako stvari doli tečejo. Tudi v Bosni so začeli hodit v nikabu in burkah, kar pa znajo povedat sami oni, tega v preteklosti ni bilo. Da je bila pika na i, so začeli molit in to, če je bilo tudi sredi travnika in so sami domačini muslimani se zgražali nad njimi, kaj počnejo in pozvali, da se to prepove, ker bi privedlo do nemirov, ki pa jih res ne rabijo. V Sarajevu je bilo kar nekaj pozivov, da se te stvari omeji, pa vemo, da so v večini muslimani.
[/quote]
Se strinjam.
Ne gre se za gonjo proti cunjam, ampak za zaščito demokracije pred invazivno primitivno religijo.
Razumem te psihično motene multinicke, ki zaradi svojih kompleksov v teh cunjah vidijo kot nek upor in zmožnost izražanja svojih občutkov manjvrednosti.
Psihično moten multinick, ki je v vlogi žrtve, se le poistoveti z temi zatiranimi prikritimi ženskami. Vendar pa to ne bo rešilo multiničnih psihičnih težav, ampak le poglobilo.


Se strinjam.
Ne gre se za gonjo proti cunjam, ampak za zaščito demokracije pred invazivno primitivno religijo.
[/quote]

Demokracije se ne ščiti tako, da se jo preventivno poruši, da pripadniki neke religije ne bi mogli imeti nič od nje. Zato taka bevskanja v prazno čisto nič ne dosežejo. Je preveč neumen plan, dobrega pa nimaš.

To je to. Najboljši predlog v temi.
[/quote]
Ampak žrtve kaznujejo same sebe, ker so pač žrtve.
Zato žrtve podpirajo zatiranje žensk, ker je to njihov smisel življenja.


Ker na FKK ne smeš imeti na sebi nič, obstaja v nekaterih državah tudi zakon, da na javnem mestu ne smeš biti popolnoma zakrit.
In kaj je zdaj problem, da se tega zakona ne bi spoštovalo ?

Potem lahko tudi na FKK vdrejo oblečeni in tam prostestirajo, pa boste budale trdile, da je to demokracija. 🙂

In zakaj jaz ne smem hoditi nag po cesti ?
Ker menda to nekatere vznemirja. In če golota vznemirja, potem tudi popolna zakritost vznemirja. In tega ne bomo tolerirali.


Ampak žrtve kaznujejo same sebe, ker so pač žrtve.
Zato žrtve podpirajo zatiranje žensk, ker je to njihov smisel življenja.
[/quote]

Ti ne bi raje od žrtev kaznoval tistih, ki žrtve zatirajo?

In vsi so tukaj so presenečeni… Saj pravim, da si mentalno čisti musliman.

Demokracije se ne ščiti tako, da se jo preventivno poruši, da pripadniki neke religije ne bi mogli imeti nič od nje. Zato taka bevskanja v prazno čisto nič ne dosežejo. Je preveč neumen plan, dobrega pa nimaš.
[/quote]
Demokracijo se zaščiti samo tako, da ne spustiš tistih ki jo lahko porušijo dovolj blizu. Zakaj? Ker je demokracija nemočna če jo soočiš z bedaki.

Ti ne bi raje od žrtev kaznoval tistih, ki žrtve zatirajo?

In vsi so tukaj so presenečeni… Saj pravim, da si mentalno čisti musliman.
[/quote]
Bolniki retardirani se sami kaznujete.
Jaz ne bom nikogar kaznoval.

Tudi to je popolna oslarija za moje pojme. Ampak komot lahko protestno gol hodiš kjerkoli, pač plačaš globo, tako kot te muslimanke, to je vse. In komot v demokraciji debatiramo o nesmiselnosti te prepovedi. Več od tega sankcij ni, pa če se po trepalnicah mečeš.

Nekateri pač bomo tolerirali. Mene nobena burkašica pa noben nagec ne vznemirja.

New Report

Close