Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kljub prepovedi v burkinijih na kopanje v javni bazen – KJE JE MEJA ZA PRAVICE IN ZAHTEVE?!

Kljub prepovedi v burkinijih na kopanje v javni bazen – KJE JE MEJA ZA PRAVICE IN ZAHTEVE?!

Replika, zelo rada te berem in se večinoma strinjam s tvojim mnenjem, ampak tule te pa ne razumem. Res ne vidiš, da je siljenje žensk v nošnjo črnih vreč odločitev njihovih moških? In enačiš evropske moške z njihovimi? Se strinjam s tabo, kopja se prevečkrat lomijo na hrbtih žensk, to drži. Ampak ko ženske same sebi kratijo pravice s tem, ko brezpogojno, tiho in pokorno sprejemajo moško komando glede njihovega oblačenja, je pa žalostno.

Sama sem Slovenka. Evropejka. Tudi belka nenazadnje. Nimam biti kaj ponosna na to, saj se nisem ustvarila sama, ampak sem se taka rodila. Vendar me do zdaj (pa sem že preko abrahama) še noben moški ni nikoli silil v oblačenje določenih oblačil, niti mi jih ni zapovedoval, niti prepovedoval. S tem se ženske v islamu srečajo že kot predpubertetniške deklice.

Po mojem mnenju nošenje nikabov, burk in burkinijev ni volja muslimanske ženske, ampak je to dejstvo in tradicija, ki jo te ženske morajo spoštovati, sicer se jim ne piše nič dobrega.
[/quote]
Replika je feministka in za njo so ženske vedno žrtve.

Ampak ja. Če so problem deci, NI IZGOVORA, da se globe piše ženskam na ulici in da se deca niti ne obišče malo doma in povpraša, to je nesprejemljivo.

Skratka, na te boge reve se spravljajo vsi, od njihovih decov, do francoskih redarjev, do besnih slovenčkov na daljavo, nardit pa itak ne morejo nič, da bi bilo vsem prav. Ja, no, v bajti naj bo začumana po cele dneve in odrezana od okolice, da ji sploh ne bo ratalo pobegnit od tega, če ji SLUČAJNO en dan dopizdi vse skupaj.

Super ste, res, vsi po vrsti.


Problem je primitivna religija.
In toleranca do te primitivnosti.

In me tudi ne bi presenetilo, če ne protestirajo tudi zato, da jih ne bodo doma fasale. Ampak glavno, da se tolče po njih z vseh strani, ker ni dovolj pameti, da bi pogruntali kaj je v ozadju.

Skratka, slab način je to: in za integracijo in za opustitev islama


Problem je primitivna religija.
In toleranca do te primitivnosti.
[/quote]

Deci so šefi te religije, tako kot vsake druge, oni imajo od alaha in boga mandat za komandiranje. Saj si niso babe izmislile teh larifarijev. One si samo rešujejo kožo, kakor vedo in znajo. Tudi preko tega.

O čem ti to pišeš? Alooo? Sledi temi prosim. Govora je o islamistih. O migrantih, ki jih je polna Evropa.
[/quote]

Sledim temi, hvala. Teh migrantov pri nas ni tako veliko, kot po drugih državah evrope, da bi se lahko govorilo kako so vsi zakriti v burkah sprehajajo po mestih. Jaz jih v Lj in okolici Lj še nisem srečala. Večina migrantov je tu samo prenočilo in so šli naprej, nekaj malo jih je ostalo tu. Še preden so oni prišli so bile burke in dolge brade, ki z migranti in z islamsko vero veze niso imele. Sem pa tudi jaz proti burkam.

Če ne omogočiš uveljavljanje volje zatiranim, jih zatiraš še ti – samo da tokrat celo preko države, ki naj bi bila demokratična. Superca, skratka. Demokratično.


Saj je vsakemu jasno za kaj se gre.
Tako kot golota na javnem mestu vznemirja ljudi, tako zakrivanje obraza vznemirja ljudi.
Zato je prav, da se enega in drugega ne tolerira.
Pa ne glede na to, iz kakšnega verskega ali zblojenega razloga to nekdo počne.

Če ne omogočiš uveljavljanje volje zatiranim, jih zatiraš še ti – samo da tokrat celo preko države, ki naj bi bila demokratična. Superca, skratka. Demokratično.
[/quote]
Ti pa nisi glih psihično zdravo. A ne?


Ti pa nisi glih psihično zdravo. A ne?
[/quote]

Argumenta nimaš, vidim. Kot ponavadi. Znaš samo bevskat, viharni jezdec.

Briga me v čem se kdo kopa. Ne hodim gledat kopalk na bazen/morje.

Kje si pa ti bila, ko so delili pamet? Nekje daleč?

Zgrešila si point. Zato samo tole: Suparka v neoprenu, ki se vozi sem in tja po jezeru, ima možnost izbire. Ona lahko po jezeru supa v neoprenu, lahko pa bi v bikini kopalkah, če si bo tako zaželela.
Tiste črne pojave, s katerimi tako simpatiziraš in jih razumeš, izbire nimajo. One morajo biti na plažah in v bazenih oblečene v črne plahte, ker pač v običajne kopalke ne smejo biti oblečene. A lahko razumeš to??? Njihovi moški so odločili, da one v kopalke ne smejo biti oblečene, ker bodo potem lahko po njih pasli oči neki tuji dedci!

Če svojih moških ne bodo poslušale oz. ubogale, bodo najmanj tepene, če ne še kaj hujšega.
[/quote]
To ti samo mislis, oziroma si zelis, da bi slo za vsiljevanje tuje volje pri oblacenju. Seveda se tudi to pojavlja in mogoce v malo vecjem odstotku kot pri nas. Ampak v vecini primerov gre za lastno odlocitev zaradi lastnega dojemanja, kaj se spodobi in kaj ne.

Nasilno “osvobajanje” zensk, skozi nasilno slacenje je cisto enako, kot ce bi meni nekdo trgal dol kopalke, ces da bom potem “bolj svobodna”. Pa ne bom, samo slabo se bom pocutila. Sicer vem, da se veliko ljudi dobro pocuti cisto nagih in se jim v kopalkah smilim, ampak – meni ni ok biti med ljudmi cisto naga. Imam pravico zaradi lastne presoje nositi kopalke ali mislis, da jih nosim zato, ker je moz tako rekel?


To ti samo mislis, oziroma si zelis, da bi slo za vsiljevanje tuje volje pri oblacenju. Seveda se tudi to pojavlja in mogoce v malo vecjem odstotku kot pri nas. Ampak v vecini primerov gre za lastno odlocitev zaradi lastnega dojemanja, kaj se spodobi in kaj ne.

Nasilno “osvobajanje” zensk, skozi nasilno slacenje je cisto enako, kot ce bi meni nekdo trgal dol kopalke, ces da bom potem “bolj svobodna”. Pa ne bom, samo slabo se bom pocutila. Sicer vem, da se veliko ljudi dobro pocuti cisto nagih in se jim v kopalkah smilim, ampak – meni ni ok biti med ljudmi cisto naga. Imam pravico zaradi lastne presoje nositi kopalke ali mislis, da jih nosim zato, ker je moz tako rekel?
[/quote]

Ne primerjaj hrušk in pasulja. Mi smo v letu 2019, oni so glede mentalitete še v srednjem veku (in tudi njihovo realno štetje let kaže tam nekje srednji vek). Problem pa je v tem, da so glede nekaterih stvari (ravnanje z ženskami) še vedno v srednjem veku, medtem, ko jim je dostopna vsa modernost tega sveta: internet, avtomobili, najmodernejše orožje… Vendar pa so glede odnosa do žensk ostali zatucani kot kamele, ki jih jahajo.

Ne vem, od kod si ti priletela, da misliš, da se muslimanske ženske same odločajo, da bodo oblekle te vreče in rjuhe. Sama jih poznam kar nekaj (take, ki jim ni potrebno, da so zakrite) in še vsaka od njih simpatizira z ubogimi ženskami iz skrajno konzervativnih dežel, ker vedo, da so ženske v tako oblačenje prisiljene, tu ni govora o prostovoljnem oblačenju v burke in nikabe.

Te ženske bi morale imeti priložnost, da se same odločijo. Ampak za tak eksperiment bi morali nekam odstraniti njihove može, da ne bi imeli vpliva na njih in se ženske ne bi bale strogega kaznovanja. Šele potem bi videli, kako bi se one same odločile, brez vpliva njihovih mož in raznih verskih ajatol.

Ne primerjaj hrušk in pasulja. Mi smo v letu 2019, oni so glede mentalitete še v srednjem veku (in tudi njihovo realno štetje let kaže tam nekje srednji vek). Problem pa je v tem, da so glede nekaterih stvari (ravnanje z ženskami) še vedno v srednjem veku, medtem, ko jim je dostopna vsa modernost tega sveta: internet, avtomobili, najmodernejše orožje… Vendar pa so glede odnosa do žensk ostali zatucani kot kamele, ki jih jahajo.

Ne vem, od kod si ti priletela, da misliš, da se muslimanske ženske same odločajo, da bodo oblekle te vreče in rjuhe. Sama jih poznam kar nekaj (take, ki jim ni potrebno, da so zakrite) in še vsaka od njih simpatizira z ubogimi ženskami iz skrajno konzervativnih dežel, ker vedo, da so ženske v tako oblačenje prisiljene, tu ni govora o prostovoljnem oblačenju v burke in nikabe.

Te ženske bi morale imeti priložnost, da se same odločijo. Ampak za tak eksperiment bi morali nekam odstraniti njihove može, da ne bi imeli vpliva na njih in se ženske ne bi bale strogega kaznovanja. Šele potem bi videli, kako bi se one same odločile, brez vpliva njihovih mož in raznih verskih ajatol.
[/quote]
Poskusimo se enkrat. NEKATERE so prisiljene, NE PA VSE. Lahko to sprejmes?


Poskusimo se enkrat. NEKATERE so prisiljene, NE PA VSE. Lahko to sprejmes?
[/quote]ne pametuj koza nora, ker pojma nimas o tem.

Za vse, ki jokate o prilagajanju..

Ko greste v Egipt nosite burko? Egipt je vecinsko muslimanska drzava. Pa recimo Tunizija,Turčija itd? Ko se greste tja kopat nosite burkini? Sem bil v vseh treh omenjenih pa niti ena ni imela ne burkini, ne burko. Govorim o turistkah, edina izjema je bil obisk džamija, kjer je pa logicno, da ne bos sel napol nag, ker tudi v Cerkev ne hodite napol nagi. Vidim pa da beseda vsiljevanje ni vecini jasna kaj sploh pomeni. Glede odnosa do žensk bi bilo pa fajn, da Slovenci pred lastnim pragom spucate. Koliko je alkoholizma in posledicno nasilja v druzini? Koliko enih umorov med druzinskimi clani? Ampak ja vedno rabijo Slovenci zunanjega sovraznika, ki je za vse kriv. Ce ne juznjaki so pa arabci..

ne pametuj koza nora, ker pojma nimas o tem.
[/quote]

Tablete imaš na nočni omarici, bodi priden fantek, pa jih popapcaj.

mater si pametn/a!
fak ej,…. vsaka čast.

Veš, muslimani se vedno po veliki ali mali potrebi umijejo, “kleni domačini” pa se samo obrišemo.

Argumenta nimaš, vidim. Kot ponavadi. Znaš samo bevskat, viharni jezdec.
[/quote]

Saj sem ti že napisal argument, pa ga zaradi svoje psihične motenosti nisi sposobno dojeti.
Zatirani najprej morate na psihiatrijo, kjer boste strokovno obravnavani in boste lahko pod strokovnim nadzorom uveljavljali svojo voljo.
Šele potem, ko ali če boste ozdravljeni, lahko tudi v javnosti uveljavljate svojo voljo.
Prej pa ne, ker s svojim sovraštvom in zamerami ogrožate varnost ljudi .

Konec debate!
Zarutane babe nimajo v Sloveniji kaj iskat! Ne v trgovini, ne na javnih krajih in še najmanj v bazenih, kopališčih!!
ADIJO! In to je treba v kali zatret! Zakonsko prepovedat!! Ne boste iz naše domovine naredili muslička jajca – saj v glavnem so dedci tisti, ki vztrajajo, banda!

V našem kraju še nimamo teh težav. So prilagojeni, razen kdaj kakšna cigu migu muska na jakost, da slišmo in pomigamo vsi. :-))
Sicer so urejeni. Dobijo obiske bakic ‘od dole’, ki so v dimijah, rute….vse zadihane v senci dreves. Ampak da bi se razkomotile, to pa ne. :-)) Prijazne, si kar predstavljam, kako zvečer, ko se ohladi, spečejo kakšne sočne pite….. mljask.

Saj sem ti že napisal argument, pa ga zaradi svoje psihične motenosti nisi sposobno dojeti.
Zatirani najprej morate na psihiatrijo, kjer boste strokovno obravnavani in boste lahko pod strokovnim nadzorom uveljavljali svojo voljo.
Šele potem, ko ali če boste ozdravljeni, lahko tudi v javnosti uveljavljate svojo voljo.
Prej pa ne, ker s svojim sovraštvom in zamerami ogrožate varnost ljudi .
[/quote]

Glede na to, da ti največ sovraštva bruhaš v tej temi- le poglej s kakšnim tonom si prilaufal v temo – si očitno bil zelo zatiran, tako da ti želim prijetno zdravljenje, potem se pa spet oglasi, ko te malo v red spravijo. Z zdravili boš tudi ločitev že končno prebolel.

Razen svojih standardnih lajn, ki jih že vsi na tem forumu poznajo na pamet, pa nisi sestavil še ničesar. Kaj šele kaj, kar bi štelo za argument.

Saj jih ti tudi nimaš:-))) Zato ga pa žališ:-))

bolje to kot vlačuge v kopalkah in bikinijih

New Report

Close