Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko so pa vam odstopili vaši starši?

Koliko so pa vam odstopili vaši starši?

Tisti starš, ki je svojega otroka vzgojil tako, da samo čaka, kdaj bo kaj dobil, se nima kaj pritoževati! Vsak svoje otroke po svoje vzgoji! Temu se reče kar seješ to žanješ.

Moja dva imata kar dobri penziji. Pomagala nista nikoli kaj dosti. Mogoče kaka malenkost in to je to. Dokazano zalagata sestro, ki je že tudi na svojem kar nekaj časa. Včasih sva bili s sestro v dobrih odnosih. Potem mi je mama kupila nekaj v vrednosti 10 EUR in sestra je naredila celo štalo, ker ona ni dobila. Njeno kujanje je trajalo celo leto. Zelo sem trpela. Od takrat se z njimi ne ukvarjam prav veliko. Tašča in tast pa dosti pomagata. Ne gre za velike zneske, ampak občasno pač podmakneta kaj za otroke.

Sori, ampak, če more nekdo doplačevati dom, potem pač po tem staršu še ni dedoval, ker je starš še živ. Lahko mu je edino starš nekaj podaril. In očitno gre za neke čudne odnose v družini. Zato sem pa jaz proti temu, da starši razdelijo vse svoje premoženje še pred smrtjo. Starši naj raje svojo lastnino hranijo za starost, da se bo iz nje poplačal dom, kar bo ostalo, si pa lahko otroci razdelijo.

Ampak ne, raje naj vse skupaj razdajo otrokom, potem pa naj država še dom plačuje za njih.

Moja mama je stanovanje prepisala name, poleg tega mi je primaknila precej denarja še za avto:)) Sem zelo hvaležna.

Ni samoumevno. Premozenje je odgovornost sploh ce ga dobis od starsev. Enkrat ga bos predal svojim otrokom.
Eni bi vzeli brez vsakrsne odgovornosti,vzeli bi za lustno se imet.
Ja sem dobila veliko od starsev,trudiva se to povecati da bova to darilo nekoc naprej predala svojim potomcem.


a tukaj pa ne zagovarjate enakosti, pa socialne države… bi grebli samo na svoj kupček.

Meni je pa stara mama pred kratkim rekla, ko so se sosedi (starši in otroci) na smrt skregali zaradi nekih njiv, da gre premoženje tako: prvi rod gradi, drugi rod to uživa, tretji pa zapravi.
Pa še rekla je, da je pri nas, sploh na vasi, še stara miselnost, da najstarejši sin vse podeduje, pa če hoče ali ne. Potem pa dobi kmetijo tisti, ki je noče in od hiše gre tisti, ki bi na zemlji rad delal. In kmetija propade, vsaj pri sosedih gre v to smer. In tega je veliko, pa ni nujno, da gre za kmetijo, tudi obrti izumirajo.

Kje pa piše, da morajo starši otrokom sploh kaj dat? Mladi pa stari v isto hiše, pod isto streho ne pašejo in to je to. Vsak po svoje, vsak dela kar hoče in je mir. Če hočejo kaj dati naj dajo, ni pa to noben pogoj ali obveznost.

tole bi pa rad razumel, lahko razložiš?

Moji starši so mi prepisali polovico hiše, po njuni smrti. To je rezerva zame oz. stanovanje za moje otroke.
Moževi starši imajo ogromno hišo. Prijazni so bili dokler jo nisva prenovila, obnovila, dozidala… potem se je začelo.. nemogoče živeti tam.
Tako da ja, žal bom zakreditirana do penzije, a bom na svojem, v miru – kar je po vsem doživetem neprecenljivo!!

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Potem pa vidimo primere,ko tastari živijo v 4-sobnih stanovanjih ali hišah v 3 nadstropja, tamladi se pa stiskajo v garsonierah ali pa 1-sobnih luknjah. Ampak nihče jim ne more odvzeti tisto kar so si kupili,če nimajo logike jim je pa noben ne more dat.

s snahami je včasih res težko, zlasti če njen mož nima jajc, da bi ženi malo jezik prikrajšal…

Nič. Kadar sem menjala avto sta mi dala za tank goriva.

Imata dovolj, ampak mislim, da varčujeta za dom, kar je ekstremno pametno. Jaz imam zaradi kredita komaj za sproti, kaj šele za plačevanje njune morebitne oskrbe v domu.


Tole je tipičen primer, zakaj otrokom ne sme noben starš pred svojo smrtjo karkoli podariti ali dati. Starša, če bi bila pametna bi prodala na trgu in s tem v domu udobno živela. Otroci pa naj se zase brigajo. Gravž slovenceljskih družin sije iz tega tvojega zapisa. Pametni prodajo tisto revšno ki jo imajo in potem s tem naprej živijo. Neumni pa storijo to kar ti pišeš.


In zakaj bi morali ta stari komu kaj dati? Ti veš? A tvoja logika je pa tale: jaz kupim ti pa imaš? Hudo!


In zakaj bi morali ta stari komu kaj dati? Ti veš? A tvoja logika je pa tale: jaz kupim ti pa imaš? Hudo![/quote]
A kostanje, gobe, sadje in vse ostalo, bi pa šli robutat od drugih.

Seveda, da ne. Jaz bi se v tem primeru odpovedala svojemu prevelikemu stanovanju/hišu ter se preselila v manjšega, za katerega kredit bi pa plačevala tamlada. Razen, če bi imela toliko našparano, da bi si kredit poplačala sama in tamladim omogočila lažje življenje in upala,da se ob razrešenem stanovanjskem problemu čimprej odločita za otroke.


Nekaj tem bolj nazaj se ena sprašuje, kdo mora doplačat dom upokojencev za njeno mamo, potem ko je ta dala hišo sestri, njo pa je sestra izplačala. In se spreneveda in skuša preložiti breme plačila na vse nas, ki s tem nimamo nič!
Otroci nimajo nobenih pravic do točke dedovanja, pa še takrat samo v nujnih deležih. Lahko pa jih starši v celoti razdedinijo. In zakaj meniš, da bi morali in so dolžni starši kaj dati otrokom, razen do njihove polnoletnosti oziroma do konca študija?
Samo neumni starši otrokom pred svojo smrtjo kaj prepustijo, razdelijo itd…[/quote]

Res je!!! Le, da večina otrok misli, da jim pripada vse, do zadnjega centa. Marsikateri otrok bi še živečega starša obglodal do kosti! Za nameček vsega tega pa ti otroci, ki dobijo od staršev pomoč v kakršni koli obliki, pogosto za to sploh niso hvaležni. Delujejo po principu, daj kar imaš potem pa pojdi nekam, kjer te ne vidim in. Bog ne daj, da bi ti isti otroci, ki so nekj dobili podarjeno, morali kdaj pa kdaj priskočiti na pomoč. Ne,to pa ne, oni nimajo časa!!!!!![/quote]

Se popolnoma strinjam.

Starši so celo življenje delali, si odrekali, da so si nekaj ustvarili. Zdaj so težki časi in če ne drugega imajo starši hišo za naložbo v starost. Kdo jim bo plačeval dom, če otroci niti za sebe ne morejo poskrbeti in na vse čakajo, da jim dajo starši.
Zapomnite si, bodi hvaležen, da ti je starš dal možnost izobrazbe, … ne zahtevaj od njega še njihove “gate”.

Pa lep dan.

tole bi pa rad razumel, lahko razložiš?[/quote]

Je tukaj dosti zgodb o tem kako se tisti pod isto streho ves čas nekaj prepirajo glede vsega možnega. Tamladi hočejo imeti lastni vhod, starši jim tega ne dovolijo narediti. Tamladi hočejo imeti lastno gospodinjstvo, nekateri starši se s tem ne strinjajo. Kolega sta se od njegovih staršev odselila samo zato, ker je tašča (njegova mama) povsod svoj nos zraven vsiljevala. Ni dovolila dveh vhodov, ni dovolila, da bi imeli na papirju vsak pol hiše, ni dovolila, da bi stanovanje uredila po svoje, ni dovolila tamladi da kuha za lastnega moža (njenega sina), ni dovolila, da lastnemu možu cunje pere (jih je kar ona hotela prati), v lastni hiši ni dovolila nobenih otrok (vnukov še danes ne mara),… Tamladi želijo imeti na vrtu zabavo za otrokov rojstni dan, starši tega ne dovolijo. Pač v smislu, da tamladi hočejo eno, tastari pa nekaj čisto drugega. Bolje, da greš na svoje in delaš kar hočeš.


In zakaj bi morali ta stari komu kaj dati? Ti veš? A tvoja logika je pa tale: jaz kupim ti pa imaš? Hudo![/quote]
A kostanje, gobe, sadje in vse ostalo, bi pa šli robutat od drugih.[/quote]
Po čem pa to sklepaš??

Starš ne prenehaš biti. Razen če je otrok res luftar in se mu ne da nič delati. Če bodo moji otroci delavni, jim bomo dali takrat, ko bodo rabili. Zakaj sploh spravljate na svet otroke, če jih potem obravnavate kot sovražnike št. 1? Temu forumu je ime starševski čvek, a staršev v pravem pomenu je tu zelo malo.

tole bi pa rad razumel, lahko razložiš?[/quote]

Je tukaj dosti zgodb o tem kako se tisti pod isto streho ves čas nekaj prepirajo glede vsega možnega. Tamladi hočejo imeti lastni vhod, starši jim tega ne dovolijo narediti. Tamladi hočejo imeti lastno gospodinjstvo, nekateri starši se s tem ne strinjajo. Kolega sta se od njegovih staršev odselila samo zato, ker je tašča (njegova mama) povsod svoj nos zraven vsiljevala. Ni dovolila dveh vhodov, ni dovolila, da bi imeli na papirju vsak pol hiše, ni dovolila, da bi stanovanje uredila po svoje, ni dovolila tamladi da kuha za lastnega moža (njenega sina), ni dovolila, da lastnemu možu cunje pere (jih je kar ona hotela prati), v lastni hiši ni dovolila nobenih otrok (vnukov še danes ne mara),… Tamladi želijo imeti na vrtu zabavo za otrokov rojstni dan, starši tega ne dovolijo. Pač v smislu, da tamladi hočejo eno, tastari pa nekaj čisto drugega. Bolje, da greš na svoje in delaš kar hočeš.[/quote]

In kaj potem tebe muči? Od kolegov kolega naj bi imel probleme s starši in to tebe matra. Si bila zraven pri pogovorih med njimi ali si samo eno užaljeno plat zgodbe slišala? Starši bi bili pametni, če bi hišo prodali, denar naložili zase in od njega tudi v domu živeli. Čist simpl!

a misliš, da vsi starši imajo bajne penzije in po par nepremičnin, da jih lahko talajo okoli?
Kakšno misliš, da je življenje starega in bolnega človeka s 400 ali 500 evri penzije?

Jah,nekateri starši so tako škrt, da se vprašaš kaj jih je sploh vodilo v otroke? Se je zgodilo ponesreči?Dosti bolj rentabilno je biti brez otrok pa ves denar imeti samo ZASE. Da ne bi slučajno kaj dali lastnemu otroku, slučajno. Uf to je pa največji greh na svetu.

Vsi govorite o tem,da so starši bogi z nizkimi pokojninami. Pa saj niso vsi starši v penziji. Eni še delajo in majo lepe dohodke. Starši gredo v penzijo,ko sta tamlada stara okoli 35-40 (povprečno) – do takrat si pa verjetno že kupiš svoje stanovanje ali hišo. Pomagajo lahko takrat,ko imajo službe in NE ko so v penziji.

New Report

Close