Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko so pa vam odstopili vaši starši?

Koliko so pa vam odstopili vaši starši?

očitno si ena scrkljana očkova punčka, kot še mnoge druge tlele gor.

ima v bloku vsak svoj lastni vhod?
res mi je čudno, da v večini primerov zetove tašče sploh niso tako slabe kot snahine.
a vaše mame niso imele nobenega vpliva na vzgojo, ko vas je očka ujčkal?
če ste ga sploh imele…[/quote]
Na kakšen žulj so pa tebi stopili? Zetove tašče niso tako slabe, ker mnoge matere nočejo spustit sinov izpod kikle in sovražijo ženske, ki so jim ukradle sinčka. Mlado in staro ni za skup, to že vrabci čivkajo, ne rabi ti Calla razlagat čemu je bila priča. Vsi smo priče, ker se stalno dogaja. Starši hočejo pogosto v zameno za mansardo komandirat in to je to. Problemi pa so, ker mož nima jajc, da bi materi prikrajšal jezik in ne obratno. V bloku je skupen hodnik, ne greš skozi sosedovo stanovanje domov.[/quote]

ne, to le nekatere snahe lajajo.

pohlevnih ovc gre dosti v eno štalo.
starih in mladih…

Odlično napisano!
Kljub slabi volji, si mi ‘prinesla’ nasmeh na obraz.[/quote]

Tole je dejansko žalostno. Zelo žalostno. Žal pa poznano.[/quote]

Če gre otroku slabo, so mu starši dolžni pomagati po svojih močeh ne pa ga še dodatno zaničujejo. Prav je da ima človek toliko otrok, za kolikor sedaj lahko jamči da bi jim lahko pomagal. Če bi bila jaz brez vsega na minimalcu, na ta svet nebi spravljala novih revežev ki jim nebi mogla pomagat in da bi gledala kako težko živijo. Nimam srca svoje ljudi gledati kako trpijo.

Tole je dejansko žalostno. Zelo žalostno. Žal pa poznano.[/quote]

Če gre otroku slabo, so mu starši dolžni pomagati po svojih močeh ne pa ga še dodatno zaničujejo. Prav je da ima človek toliko otrok, za kolikor sedaj lahko jamči da bi jim lahko pomagal. Če bi bila jaz brez vsega na minimalcu, na ta svet nebi spravljala novih revežev ki jim nebi mogla pomagat in da bi gledala kako težko živijo. Nimam srca svoje ljudi gledati kako trpijo.[/quote]

A res?! Pol pa vpijete tukaj da ste proti splavu; ženske ki pravijo da ne bomo imele otrok smo za družbo dno dna…itd. No jaz sem brez vsega in na minimalcu – pa ni tako hudo veš. V bistvu imam vse – zdravje, ljubav, dobre prijatelje…otrok pa res ne.


Na kakšen žulj so pa tebi stopili? Zetove tašče niso tako slabe, ker mnoge matere nočejo spustit sinov izpod kikle in sovražijo ženske, ki so jim ukradle sinčka. Mlado in staro ni za skup, to že vrabci čivkajo, ne rabi ti Calla razlagat čemu je bila priča. Vsi smo priče, ker se stalno dogaja. Starši hočejo pogosto v zameno za mansardo komandirat in to je to. Problemi pa so, ker mož nima jajc, da bi materi prikrajšal jezik in ne obratno. V bloku je skupen hodnik, ne greš skozi sosedovo stanovanje domov.[/quote]

ne, to le nekatere snahe lajajo.

pohlevnih ovc gre dosti v eno štalo.
starih in mladih…[/quote]

Ne samo snahe, tudi lastni sinovi znajo kaj povedat. Pa neboš verjel/a tudi tašče marsikaj same povedo. Ti res nimaš pojma kaj se dogaja ane. Je teta enkrat sama rekla, da bo hčeri (moji sestrični) hišo dala ampak jo bo morala opremiti ter urediti kakor bo ona (teta) hotela. Pač dala sem ti, sedaj pa lahko ukazujem. Meni se to ne zdi normalno.

ne, to le nekatere snahe lajajo.

pohlevnih ovc gre dosti v eno štalo.
starih in mladih…[/quote]

Ne samo snahe, tudi lastni sinovi znajo kaj povedat. Pa neboš verjel/a tudi tašče marsikaj same povedo. Ti res nimaš pojma kaj se dogaja ane. Je teta enkrat sama rekla, da bo hčeri (moji sestrični) hišo dala ampak jo bo morala opremiti ter urediti kakor bo ona (teta) hotela. Pač dala sem ti, sedaj pa lahko ukazujem. Meni se to ne zdi normalno.[/quote]

sem napisal tisto o pohlevnih ovcah.

tasti in zeti teh problemov v glavnem nimamo.
ampak mi tudi nismo ovce…

Ne samo snahe, tudi lastni sinovi znajo kaj povedat. Pa neboš verjel/a tudi tašče marsikaj same povedo. Ti res nimaš pojma kaj se dogaja ane. Je teta enkrat sama rekla, da bo hčeri (moji sestrični) hišo dala ampak jo bo morala opremiti ter urediti kakor bo ona (teta) hotela. Pač dala sem ti, sedaj pa lahko ukazujem. Meni se to ne zdi normalno.[/quote]

sem napisal tisto o pohlevnih ovcah.

tasti in zeti teh problemov v glavnem nimamo.
ampak mi tudi nismo ovce…[/quote]

Kako da ne?

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Kako da ne?[/quote]

verjetno jih zato nimamo, ker nismo ovce:-)))

v hiši je bivanje zastonj je na voljo celo nadstropje, samo stroške plačaj, stanovanje pa oddajam. Ampak sončki bi bili raje v ljubljani v stanovanju ker ni treba kosit okrog bajte ….


Na kakšen žulj so pa tebi stopili? Zetove tašče niso tako slabe, ker mnoge matere nočejo spustit sinov izpod kikle in sovražijo ženske, ki so jim ukradle sinčka. Mlado in staro ni za skup, to že vrabci čivkajo, ne rabi ti Calla razlagat čemu je bila priča. Vsi smo priče, ker se stalno dogaja. Starši hočejo pogosto v zameno za mansardo komandirat in to je to. Problemi pa so, ker mož nima jajc, da bi materi prikrajšal jezik in ne obratno. V bloku je skupen hodnik, ne greš skozi sosedovo stanovanje domov.[/quote]

ne, to le nekatere snahe lajajo.

pohlevnih ovc gre dosti v eno štalo.
starih in mladih…[/quote]
Raje kot sebe in druge skušaš prepričat v to, bi bilo bolje, če se usedeš in dobro premisliš, če je bila v primeru, ki te žuli, res krivda samo na eni strani. Vsaka zgodba ima dve plati. Je preveč vsiljivih staršev okrog, da bi se skrila resnica. Ponavadi začnejo snahe lajat, ko vidijo, da s pohlevnostjo pridobijo samo to, da se jim skače po glavi.
Tudi s tasti so problemi, tudi oni radi komandirajo ta mlade. Naš sosed bo kmalu uničil zakon hčerke, ker sovraži njenega moža, ki je ok človek, samo mu je ukradel hčerkico. Pa prijatelj nori, ker mu tast vozi kramo na dvorišče. In še bi lahko naštevala.

Kako da ne?[/quote]

verjetno jih zato nimamo, ker nismo ovce:-)))[/quote]

in kaj to pomeni, da se delaš da ne vidiš problema ali pa ga dejansko nimaš ker ne živiš tako?

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **


a tukaj pa ne zagovarjate enakosti, pa socialne države… bi grebli samo na svoj kupček.[/quote]
Kaj ima socialna drzava s premozenjem posameznika?
Ja na svoj kupcek ja, verjetno ne bom na tvojega dajala.

Odlično napisano!
Kljub slabi volji, si mi ‘prinesla’ nasmeh na obraz.[/quote]

Jap, zelo znano… tudi pri nas je bilo podobno. Nenehno trkanje na prsi, vedno vse negativno, nobene spodbude. Hkrati pa pozabljata, da je bil dopust v tistih časih v sindikalnem stanovanju na morju, ki sta ga plačala za drobiž, da sta zemljo podedovala, hišo pa zgradila v času, ko so pri gradnji pomagali domači in prijatelji. Nikoli nista imela kredita, ker ga nista rabila, saj se normalno preživelo z dvema delavskima plačama. Imeli smo avto, hišo, počitnice, vsako leto nova oblačila, v isti službi od poklicne šole do penzije. Nobenih stresov glede izgube službe. Sosed je hodil 30 let v službo v alkoholiziranem stanju in ima danes več pokojnine, kot ima danes plače nekdo, ki je študiral. Kakšen faks, študij ob delu? Kaj je to hipoteka? Mobing? Vrtec? Popoldanske dejavnosti? Se spomnite koga, ki je z otrokom delal šolsko nalogo ali pa vsaj pregledal zvezke? Ob 15. so bili že vsi doma, tudi tisti, ki so se po službi ustavili v bufetu…

Joj, kuk mi grejo na živce takšne, zakaj bi starši morali dat kaj otrokom? Zato, ker so se oni odločili za otroke in ne obratno in ker bi morali imeti radi svoje otroke in bi jim (predvsem v teh negotovih časih) ŽELELI (ne morali) pomagati. Pa komentar na izjavo, da samo butasti starši dajo kaj otrokom pred smrtjo in da večina otrok ne zna cenit, če kej dobi. Obstajamo tudi takšni, ki smo od njih dobili nepremičnino ali več in znamo cenit in si medsebojno pomagamo in poskrbimo, da bomo imeli nepremičnine za svoje otroke, pa nismo razvajeni in razsipni, ampak ravnamo po pameti in z ljubeznijo do otrok in staršev.

ne, to le nekatere snahe lajajo.

pohlevnih ovc gre dosti v eno štalo.
starih in mladih…[/quote]
Raje kot sebe in druge skušaš prepričat v to, bi bilo bolje, če se usedeš in dobro premisliš, če je bila v primeru, ki te žuli, res krivda samo na eni strani. Vsaka zgodba ima dve plati. Je preveč vsiljivih staršev okrog, da bi se skrila resnica. Ponavadi začnejo snahe lajat, ko vidijo, da s pohlevnostjo pridobijo samo to, da se jim skače po glavi.
Tudi s tasti so problemi, tudi oni radi komandirajo ta mlade. Naš sosed bo kmalu uničil zakon hčerke, ker sovraži njenega moža, ki je ok človek, samo mu je ukradel hčerkico. Pa prijatelj nori, ker mu tast vozi kramo na dvorišče. In še bi lahko naštevala.[/quote]

ne trdim, da takih primerov sploh ni.
ampak vseeno, vklopi iskalnik in primerjaj katerih tečnob je več: tašč in snah ali tastov in zetov.

če me lahko prepričaš, da je več slednjih te povabim na sadno kupo s smetano.
pa en viski za poplaknit.


a tukaj pa ne zagovarjate enakosti, pa socialne države… bi grebli samo na svoj kupček.[/quote]
Kaj ima socialna drzava s premozenjem posameznika?
Ja na svoj kupcek ja, verjetno ne bom na tvojega dajala.[/quote]

Čakaj čakaj… lahko je s polno ritjo sra* oz. mislit kaj drugi ne bi, pa ti delaš. Kje pa piše, da bi se imeli samo luštno, pa nič odgovornosti? Kakšne odgovornosti pa? Da jo obnavljaš, skrbiš da je vzdrževana, ne obremeniš s hipotekami in urejaš okolico?

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **


Kaj ima socialna drzava s premozenjem posameznika?
Ja na svoj kupcek ja, verjetno ne bom na tvojega dajala.[/quote]

Čakaj čakaj… lahko je s polno ritjo sra* oz. mislit kaj drugi ne bi, pa ti delaš. Kje pa piše, da bi se imeli samo luštno, pa nič odgovornosti? Kakšne odgovornosti pa? Da jo obnavljaš, skrbiš da je vzdrževana, ne obremeniš s hipotekami in urejaš okolico?[/quote]
Tocno tako za premozenje je treba skrbet in ga povecat.
Vzdrzevanje je samoumevno. Odgovornost je drugje.
Jaz sem od najemnin kupila se eno stanovanje v 15 letih brez evra pufa. Lahko bi pa zabila denar za nov bmw za 100 jurju, dolce in gabana,armani in drag sampanjec kot marsikater neodgovornez,samo od tega moji potomci nimajo nic. Stanovanja jim bojo pa ostala. Od njih pricakujem da premozenje se bolj oplemenitijo. Sem mnenja da mora vsaka generacija dodati na kup in ne samo jemati z njega za recimo drag sampanjec.
Temu se rece odgovornost ker to ni samo moje ampak od prednikov,moje in od tistih ki bojo ostali za menoj.

Čakaj čakaj… lahko je s polno ritjo sra* oz. mislit kaj drugi ne bi, pa ti delaš. Kje pa piše, da bi se imeli samo luštno, pa nič odgovornosti? Kakšne odgovornosti pa? Da jo obnavljaš, skrbiš da je vzdrževana, ne obremeniš s hipotekami in urejaš okolico?[/quote]
Tocno tako za premozenje je treba skrbet in ga povecat.
Vzdrzevanje je samoumevno. Odgovornost je drugje.
Jaz sem od najemnin kupila se eno stanovanje v 15 letih brez evra pufa. Lahko bi pa zabila denar za nov bmw za 100 jurju, dolce in gabana,armani in drag sampanjec kot marsikater neodgovornez,samo od tega moji potomci nimajo nic. Stanovanja jim bojo pa ostala. Od njih pricakujem da premozenje se bolj oplemenitijo. Sem mnenja da mora vsaka generacija dodati na kup in ne samo jemati z njega za recimo drag sampanjec.
Temu se rece odgovornost ker to ni samo moje ampak od prednikov,moje in od tistih ki bojo ostali za menoj.[/quote]
To sicer drži, vendar ob predpostavki, da gre vse po pravilih. Kaj pa hujša bolezen, brezposelnost, padec nepremičninskega trga, vojna? Boš jedel travo, samo zato, da oplemenitiš družinsko premoženje?


Tocno tako za premozenje je treba skrbet in ga povecat.
Vzdrzevanje je samoumevno. Odgovornost je drugje.
Jaz sem od najemnin kupila se eno stanovanje v 15 letih brez evra pufa. Lahko bi pa zabila denar za nov bmw za 100 jurju, dolce in gabana,armani in drag sampanjec kot marsikater neodgovornez,samo od tega moji potomci nimajo nic. Stanovanja jim bojo pa ostala. Od njih pricakujem da premozenje se bolj oplemenitijo. Sem mnenja da mora vsaka generacija dodati na kup in ne samo jemati z njega za recimo drag sampanjec.
Temu se rece odgovornost ker to ni samo moje ampak od prednikov,moje in od tistih ki bojo ostali za menoj.[/quote]
To sicer drži, vendar ob predpostavki, da gre vse po pravilih. Kaj pa hujša bolezen, brezposelnost, padec nepremičninskega trga, vojna? Boš jedel travo, samo zato, da oplemenitiš družinsko premoženje?[/quote]
Verjemi da v primeru vojne clovek resuje zivo glavo in ti je figo mar za napolporusene zidove. Ko je vojna je vojna za vse. Jaz govorim o normalni situaciji.
V primeru bolezni ce imas denar je veliko lazje. Pac prodas stanovanje za zdravljenje in to ni stran vrzen denar ali stran vrzeno premozenje. Ce ti pogori ena bajta imas stanovanje kamor namestis familjo itd.. itd..
Lahko pa vse zafrckas in se imas lustno. Moznosti je pac vec. Vsak po svoje.

Čakaj čakaj… lahko je s polno ritjo sra* oz. mislit kaj drugi ne bi, pa ti delaš. Kje pa piše, da bi se imeli samo luštno, pa nič odgovornosti? Kakšne odgovornosti pa? Da jo obnavljaš, skrbiš da je vzdrževana, ne obremeniš s hipotekami in urejaš okolico?[/quote]
Tocno tako za premozenje je treba skrbet in ga povecat.
Vzdrzevanje je samoumevno. Odgovornost je drugje.
Jaz sem od najemnin kupila se eno stanovanje v 15 letih brez evra pufa. Lahko bi pa zabila denar za nov bmw za 100 jurju, dolce in gabana,armani in drag sampanjec kot marsikater neodgovornez,samo od tega moji potomci nimajo nic. Stanovanja jim bojo pa ostala. Od njih pricakujem da premozenje se bolj oplemenitijo. Sem mnenja da mora vsaka generacija dodati na kup in ne samo jemati z njega za recimo drag sampanjec.
Temu se rece odgovornost ker to ni samo moje ampak od prednikov,moje in od tistih ki bojo ostali za menoj.[/quote]

Treba je razmišljat z glavo in ne iti z glavo skoz zid. Ti si kupila hišo od najemnin (predvidevam da nekaj oddajaš) in plemetiš. Kaj če – en najemnik neha plačevati in se ga ne moreš znebiti (s tem da ti uničuje imovino)… če imaš prazno stanovanje – za cevi, vodo itd. ni najbolje da stojijo, sploh ne dlje časa. Nabira se vlaga.. Poleg tega je v pripravi nepremičninski davek, ki bo podobno zastavljen kot prvi. Otrokom se bo dalo kaj? Kup starih nepremičnin, kjer bodo na polno vlagali, če bodo želeli bivati..
Pa ne razumi najbolje, tudi nepremičnina podedovana od mojih staršev je za moje otroke. jaz kupujem svojo. A vzdrževanje je drago, tako da ne bom kupovala še ene, tudi če sta dva. Raje varčujem.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Dej ne serji s tvojimi traparijami.

a boli če si tako prstjena 🙂

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Čakaj čakaj… lahko je s polno ritjo sra* oz. mislit kaj drugi ne bi, pa ti delaš. Kje pa piše, da bi se imeli samo luštno, pa nič odgovornosti? Kakšne odgovornosti pa? Da jo obnavljaš, skrbiš da je vzdrževana, ne obremeniš s hipotekami in urejaš okolico?[/quote]
Tocno tako za premozenje je treba skrbet in ga povecat.
Vzdrzevanje je samoumevno. Odgovornost je drugje.
Jaz sem od najemnin kupila se eno stanovanje v 15 letih brez evra pufa. Lahko bi pa zabila denar za nov bmw za 100 jurju, dolce in gabana,armani in drag sampanjec kot marsikater neodgovornez,samo od tega moji potomci nimajo nic. Stanovanja jim bojo pa ostala. Od njih pricakujem da premozenje se bolj oplemenitijo. Sem mnenja da mora vsaka generacija dodati na kup in ne samo jemati z njega za recimo drag sampanjec.
Temu se rece odgovornost ker to ni samo moje ampak od prednikov,moje in od tistih ki bojo ostali za menoj.[/quote]

socialna država ima s premoženjem posameznika točno to, kar sprašujete oz. pričakujete, da vam država otroke futra (jok in stok okoli kosil), zastonj vrtec, šola, na stara leta naj bi pa država (beri drugi posamezniki) plačevali za dom starejših, zato da bi hiše in stanovanja pa otroci verbali in plemenitili svoje premoženje na račun tega, da vam za osnovne stvari drugi skrbijo.
Res zanimivo, če bi odprli temo o lačnih otrocih, bi vsi jamrali, tokrat pa je sama hvala o plemenitenju premoženja.


Tocno tako za premozenje je treba skrbet in ga povecat.
Vzdrzevanje je samoumevno. Odgovornost je drugje.
Jaz sem od najemnin kupila se eno stanovanje v 15 letih brez evra pufa. Lahko bi pa zabila denar za nov bmw za 100 jurju, dolce in gabana,armani in drag sampanjec kot marsikater neodgovornez,samo od tega moji potomci nimajo nic. Stanovanja jim bojo pa ostala. Od njih pricakujem da premozenje se bolj oplemenitijo. Sem mnenja da mora vsaka generacija dodati na kup in ne samo jemati z njega za recimo drag sampanjec.
Temu se rece odgovornost ker to ni samo moje ampak od prednikov,moje in od tistih ki bojo ostali za menoj.[/quote]

socialna država ima s premoženjem posameznika točno to, kar sprašujete oz. pričakujete, da vam država otroke futra (jok in stok okoli kosil), zastonj vrtec, šola, na stara leta naj bi pa država (beri drugi posamezniki) plačevali za dom starejših, zato da bi hiše in stanovanja pa otroci verbali in plemenitili svoje premoženje na račun tega, da vam za osnovne stvari drugi skrbijo.
Res zanimivo, če bi odprli temo o lačnih otrocih, bi vsi jamrali, tokrat pa je sama hvala o plemenitenju premoženja.[/quote]

Za starše ti bo plačevala država ja.. ampak še prej bo vzela nepremičnino, ki jo imata v lasti.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **


Tocno tako za premozenje je treba skrbet in ga povecat.
Vzdrzevanje je samoumevno. Odgovornost je drugje.
Jaz sem od najemnin kupila se eno stanovanje v 15 letih brez evra pufa. Lahko bi pa zabila denar za nov bmw za 100 jurju, dolce in gabana,armani in drag sampanjec kot marsikater neodgovornez,samo od tega moji potomci nimajo nic. Stanovanja jim bojo pa ostala. Od njih pricakujem da premozenje se bolj oplemenitijo. Sem mnenja da mora vsaka generacija dodati na kup in ne samo jemati z njega za recimo drag sampanjec.
Temu se rece odgovornost ker to ni samo moje ampak od prednikov,moje in od tistih ki bojo ostali za menoj.[/quote]

socialna država ima s premoženjem posameznika točno to, kar sprašujete oz. pričakujete, da vam država otroke futra (jok in stok okoli kosil), zastonj vrtec, šola, na stara leta naj bi pa država (beri drugi posamezniki) plačevali za dom starejših, zato da bi hiše in stanovanja pa otroci verbali in plemenitili svoje premoženje na račun tega, da vam za osnovne stvari drugi skrbijo.
Res zanimivo, če bi odprli temo o lačnih otrocih, bi vsi jamrali, tokrat pa je sama hvala o plemenitenju premoženja.[/quote]

Iz tebe seka foušija, zato nisi objektiven/na. Dvomim, da grda resnica računa na pomoč države. Dodatek do doma mu bo krila najemnina stanovanja, ki ga je kupil v namen oplemenitenja premoženja. Tebi se vidi, da razmišljaš s strganim žepom, zato tudi ne moreš razumeti, da obstajajo ljudje, ki od socialne države niso zahtevali in dobili nič.

socialna država ima s premoženjem posameznika točno to, kar sprašujete oz. pričakujete, da vam država otroke futra (jok in stok okoli kosil), zastonj vrtec, šola, na stara leta naj bi pa država (beri drugi posamezniki) plačevali za dom starejših, zato da bi hiše in stanovanja pa otroci verbali in plemenitili svoje premoženje na račun tega, da vam za osnovne stvari drugi skrbijo.
Res zanimivo, če bi odprli temo o lačnih otrocih, bi vsi jamrali, tokrat pa je sama hvala o plemenitenju premoženja.[/quote]

Za starše ti bo plačevala država ja.. ampak še prej bo vzela nepremičnino, ki jo imata v lasti.[/quote]

teta fani in mnogi ostali to pričakujejo. Poleg tega je pa veliko mladih navajenih, da zapravlja za i budgete, cunje, avte, dopuste, medtem ko se jim zdi, da bi jim stanovanje moralo pa iz lufta pasti.

New Report

Close