Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko so pa vam odstopili vaši starši?

Koliko so pa vam odstopili vaši starši?

socialna država ima s premoženjem posameznika točno to, kar sprašujete oz. pričakujete, da vam država otroke futra (jok in stok okoli kosil), zastonj vrtec, šola, na stara leta naj bi pa država (beri drugi posamezniki) plačevali za dom starejših, zato da bi hiše in stanovanja pa otroci verbali in plemenitili svoje premoženje na račun tega, da vam za osnovne stvari drugi skrbijo.
Res zanimivo, če bi odprli temo o lačnih otrocih, bi vsi jamrali, tokrat pa je sama hvala o plemenitenju premoženja.[/quote]

Iz tebe seka foušija, zato nisi objektiven/na. Dvomim, da grda resnica računa na pomoč države. Dodatek do doma mu bo krila najemnina stanovanja, ki ga je kupil v namen oplemenitenja premoženja. Tebi se vidi, da razmišljaš s strganim žepom, zato tudi ne moreš razumeti, da obstajajo ljudje, ki od socialne države niso zahtevali in dobili nič.[/quote]

tisti ki od socialne države niso dobili nič (praktično nemogoče, ker imamo samo socialno šolo in zdravstvo), tudi ne čakajo,kaj jim bo kdo poklonil.

Iz tebe seka foušija, zato nisi objektiven/na. Dvomim, da grda resnica računa na pomoč države. Dodatek do doma mu bo krila najemnina stanovanja, ki ga je kupil v namen oplemenitenja premoženja. Tebi se vidi, da razmišljaš s strganim žepom, zato tudi ne moreš razumeti, da obstajajo ljudje, ki od socialne države niso zahtevali in dobili nič.[/quote]

tisti ki od socialne države niso dobili nič (praktično nemogoče, ker imamo samo socialno šolo in zdravstvo), tudi ne čakajo,kaj jim bo kdo poklonil.[/quote]

In kje v zapisih grde resnice si ti našel-našla, da računa na to, da ji bo nekdo nekaj poklonil? Prosim citiraj mi tisti del.

Za starše ti bo plačevala država ja.. ampak še prej bo vzela nepremičnino, ki jo imata v lasti.[/quote]

teta fani in mnogi ostali to pričakujejo. Poleg tega je pa veliko mladih navajenih, da zapravlja za i budgete, cunje, avte, dopuste, medtem ko se jim zdi, da bi jim stanovanje moralo pa iz lufta pasti.[/quote]

Mi je žal za te mlade. Sicer pa vsak kaj kmalu pade v realnost – tako ali drugače.
Sem pa sama med temi “mladimi” pa niti slučajno ni tako kot pišete. Je pa res, da eni čisto preveč cenijo svoje nepremičnine in lastnino. Nepremičninski trg je živa stvar. Slej ko prej vsak lahko pride do svoje nepremičnine. Potem pa je jok in stok ko svojih tamladih ne moreš več izsiljevati z dedovanjem, sam pa hiše ne moreš vzdrževati.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

teta fani in mnogi ostali to pričakujejo. Poleg tega je pa veliko mladih navajenih, da zapravlja za i budgete, cunje, avte, dopuste, medtem ko se jim zdi, da bi jim stanovanje moralo pa iz lufta pasti.[/quote]

Mi je žal za te mlade. Sicer pa vsak kaj kmalu pade v realnost – tako ali drugače.
Sem pa sama med temi “mladimi” pa niti slučajno ni tako kot pišete. Je pa res, da eni čisto preveč cenijo svoje nepremičnine in lastnino. Nepremičninski trg je živa stvar. Slej ko prej vsak lahko pride do svoje nepremičnine. Potem pa je jok in stok ko svojih tamladih ne moreš več izsiljevati z dedovanjem, sam pa hiše ne moreš vzdrževati.[/quote]

ja sedaj cviliš, ker si morala najeti kredit za svojo streho nad glavo, kakor da ni samoumevno, da je to osnova, za katero je treba poskrbeti. Vsekakor pa je prevelika navezanost na materialne dobrine cokla, ki človeka samo ovira v življenju.

Mi je žal za te mlade. Sicer pa vsak kaj kmalu pade v realnost – tako ali drugače.
Sem pa sama med temi “mladimi” pa niti slučajno ni tako kot pišete. Je pa res, da eni čisto preveč cenijo svoje nepremičnine in lastnino. Nepremičninski trg je živa stvar. Slej ko prej vsak lahko pride do svoje nepremičnine. Potem pa je jok in stok ko svojih tamladih ne moreš več izsiljevati z dedovanjem, sam pa hiše ne moreš vzdrževati.[/quote]

ja sedaj cviliš, ker si morala najeti kredit za svojo streho nad glavo, kakor da ni samoumevno, da je to osnova, za katero je treba poskrbeti. Vsekakor pa je prevelika navezanost na materialne dobrine cokla, ki človeka samo ovira v življenju.[/quote]

cvilim? Ne. Sem napisala, da je neprecenljivo to, da si na svojem. Raje imam manj denarja kot pa da sem brez svobode in odvisna od dobre volje drugih.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **


Tocno tako za premozenje je treba skrbet in ga povecat.
Vzdrzevanje je samoumevno. Odgovornost je drugje.
Jaz sem od najemnin kupila se eno stanovanje v 15 letih brez evra pufa. Lahko bi pa zabila denar za nov bmw za 100 jurju, dolce in gabana,armani in drag sampanjec kot marsikater neodgovornez,samo od tega moji potomci nimajo nic. Stanovanja jim bojo pa ostala. Od njih pricakujem da premozenje se bolj oplemenitijo. Sem mnenja da mora vsaka generacija dodati na kup in ne samo jemati z njega za recimo drag sampanjec.
Temu se rece odgovornost ker to ni samo moje ampak od prednikov,moje in od tistih ki bojo ostali za menoj.[/quote]

socialna država ima s premoženjem posameznika točno to, kar sprašujete oz. pričakujete, da vam država otroke futra (jok in stok okoli kosil), zastonj vrtec, šola, na stara leta naj bi pa država (beri drugi posamezniki) plačevali za dom starejših, zato da bi hiše in stanovanja pa otroci verbali in plemenitili svoje premoženje na račun tega, da vam za osnovne stvari drugi skrbijo.
Res zanimivo, če bi odprli temo o lačnih otrocih, bi vsi jamrali, tokrat pa je sama hvala o plemenitenju premoženja.[/quote]
Ma kaj ti govoris? Kater tuj racun? Drzava dobi od nas davke. Malice in kosila pa placujemo sami. Kaksen dom za ostarele naj bi drzava placala? Moja starsa sta hvala bogu pri zdravju in moci in ne rabita nobenega doma. Tudi ce bi ga, sigurno ne bi placevala drzava. Kaksne neumnosti ti govoris?

Mi je žal za te mlade. Sicer pa vsak kaj kmalu pade v realnost – tako ali drugače.
Sem pa sama med temi “mladimi” pa niti slučajno ni tako kot pišete. Je pa res, da eni čisto preveč cenijo svoje nepremičnine in lastnino. Nepremičninski trg je živa stvar. Slej ko prej vsak lahko pride do svoje nepremičnine. Potem pa je jok in stok ko svojih tamladih ne moreš več izsiljevati z dedovanjem, sam pa hiše ne moreš vzdrževati.[/quote]

ja sedaj cviliš, ker si morala najeti kredit za svojo streho nad glavo, kakor da ni samoumevno, da je to osnova, za katero je treba poskrbeti. Vsekakor pa je prevelika navezanost na materialne dobrine cokla, ki človeka samo ovira v življenju.[/quote]
Neumnost. Mene nic ne ovira ta cokla. Trudim se oplemenititi kar so mi dali starsi. Tudi tako jim pokazem hvaleznost in spostovanje do njujega dela in tistega kar sta onadva dobila od svojih starsev. Moji otroci pa bojo dobili naprej od naju. Na to gledam kot na premozenje ki mi je zaupano v skrb dokler ga ne predam naprej. Vecno ne bom zivela,je pa fajn obcutek da potomci sprejmejo premozenje in ga vecjega predajo naprej svojim potomcem.
Lahko pa vse zagonim in nic ne predam naprej. To bi bilo sebicno ,ne pa da vestno skrbim da se bo imelo kaj dati naprej.

Zelo lepo napisano. Vsakdo tega ni zmožen videti, zato čestitke za širokosrčnost in modrost!

Meni so dali marsikaj – tudi finančno – za vse sem jim hvaležna.

[/quote]

Nekoc je lahko vsak parcek z delavsko placo zgradil hisko ali stanovanje kupil, vsak par si je kupil avto, res cisto vsak delavec z delavsko placo in kaj sele izobrazeni, edina tezava je bila cakanje na vsako stvar. Danes pa ta delavska placa dokazano komaj pokriva osnovne stroske, zato ne mores dobiti kredita ne nic.

POPRAVEK , moj prejsnji odgovor velja za osebo Hm, ki pravi :

[/quote]

Nekoc je lahko vsak parcek z delavsko placo zgradil hisko ali stanovanje kupil, vsak par si je kupil avto, res cisto vsak delavec z delavsko placo in kaj sele izobrazeni, edina tezava je bila cakanje na vsako stvar. Danes pa ta delavska placa dokazano komaj pokriva osnovne stroske, zato ne mores dobiti kredita ne nic.[/quote]

tvoji so postavili gotovo tri hiške, ko je bilo tako poceni:-)))

Ja, ker višek in smisel življenja je drajsanje po tisti travi.

Ti, ki so po Jazbinšku kupili flete ……….. še ene 15, 20 let imajo življenja.
(seveda če ne pridejo v UKC, kjer si zapečaten v parih dneh :-)))) )

Podeduješ flet v LJ – vreden 200 000 €! Vauuuuu, nebesa!

Tudi na to računajo naši požrti, nesposobneži. In se bo dvignil standard!!
Če nas ne bojo prej pregazili migranti…..

Tipično, ko bi želela kot opisano oseba, da se ji vse userje, pa potem ne zna ravnat. Če bi pa že želeli, pa ne zmorejo. Ker pač podaarjeno menijo, da podarjeno ne bo prešlo v njihovo upravljanje. Kjer jih že čakajo obveznosti.

Verjetno ste skregani, ker so odgovornosti. Je pa v določenem delu navajenost, kjer jo potomci ne boste prevezeli? Na lahek način še seksat nisi dala, da ne bi tvoj dedc vse ovire preskočil, če je tako atraktiven in zmogljiv, z mislijo razuma.

Hiso njunih starsev dvignila in pravkar v penziji vse v celoti notri prenovila. Imela pa sta vsaki 2 do 3 leta nov avto. Z delavsko placo ja! Tako da ni res tisto o kupni moci.

Po eni strani bi bilo prav, da bi moral vsak posameznik okusiti kaj je življenje, ampak na žalost tega ni in potem ne cenijo kar imajo. Najlažje je postlano imeti in ja so primeri, ko imajo vse k riti prineseno, eni pa plačujejo kredite. V življenju na splošno ni nikoli prav. Moji starši nimajo veliko, ampak mi pomagajo. Pri njih ne morem biti, bom pa svoj kredit stanovanjski plačevala 20 let.

kupna moč je bila v bivši državi, za veliko večino, mnogo manjša.[/quote]

Seveda je bila ogromno manjša!!!!!!!
Sedaj si lahko z minimalno plačo takoj kupiš:
-pralni stroj
-TV aparat
-kolo
Včasih (40 let nazaj) si moral najeti kredit!

HallllllooooooooooooooOOOOO!!!! Kakšna kupna moč? Norec![/quote]

HallllllooooooooooooooOOOOO!!!! to sploh ni res, kar pišeš. Ja kupiš si takoj pralni stroj, tv, a brez drugih stroškov (položnice, hrana…). Živiš pa od zraka. Tudi danes jemljejo na obroke aparature, ker ne morejo plačati. Zresni se malo.

Hiso njunih starsev dvignila in pravkar v penziji vse v celoti notri prenovila. Imela pa sta vsaki 2 do 3 leta nov avto. Z delavsko placo ja! Tako da ni res tisto o kupni moci.[/quote]

ob tako veeeeeeeeeeeeliki kupni moči nista niti svoje hiše naredila?
aja, sta verjetno hodila na dopuste, Havaji, Tajska, Bali, …, medtem ko sta 2 do tri leta čakala na vplačan avto.
nekaj pa le mora biti res tisto o kupni moči, če sta staro hišo sedaj z “majhno” penzijo v celoti prenovila.
predvidevam, da se niti s starim avtom ne vozita, glede na to, da sta se celo življenje vozila z bolj novimi.

Seveda je bila ogromno manjša!!!!!!!
Sedaj si lahko z minimalno plačo takoj kupiš:
-pralni stroj
-TV aparat
-kolo
Včasih (40 let nazaj) si moral najeti kredit!

HallllllooooooooooooooOOOOO!!!! Kakšna kupna moč? Norec![/quote]

HallllllooooooooooooooOOOOO!!!! to sploh ni res, kar pišeš. Ja kupiš si takoj pralni stroj, tv, a brez drugih stroškov (položnice, hrana…). Živiš pa od zraka. Tudi danes jemljejo na obroke aparature, ker ne morejo plačati. Zresni se malo.[/quote]

v bivši državi smo pa živeli samo od zraka, pa brez položnic?

Seveda je bila ogromno manjša!!!!!!!
Sedaj si lahko z minimalno plačo takoj kupiš:
-pralni stroj
-TV aparat
-kolo
Včasih (40 let nazaj) si moral najeti kredit!

HallllllooooooooooooooOOOOO!!!! Kakšna kupna moč? Norec![/quote]

HallllllooooooooooooooOOOOO!!!! to sploh ni res, kar pišeš. Ja kupiš si takoj pralni stroj, tv, a brez drugih stroškov (položnice, hrana…). Živiš pa od zraka. Tudi danes jemljejo na obroke aparature, ker ne morejo plačati. Zresni se malo.[/quote]

Ti si pa res osl.
TV je takrat stal 10-12 minimalnih plač!!!!

Tele mamino. Razumeš???? Sedaj stane TV tretinko minimalca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Danes si lahko privoščimo predmete ki so včasih bili precenjeni. Ja kupiš pralni stroj, tv, sedežno.., a vse je navadna zanič roba, pesek v oči ali kitajska roba.. Sicer pa, teh predmetov imamo lahko celo goro, saj so zelo poceni in si jih s plačo sproti lahko privoščiš. Mnogo precenjene so nepremičnine, ki včasih niso bile. Pa mi povejte kako sta včasih navadna delavca v fabriki lahko v okolici Ljubljane kupila parcelo in sezidala hišo??? Poleg tega imata še stanovanje v Ljubljani ki sta ga kupila po Jazbinšku in ga oddajata za mastne denarce???? Si to danes dva navadna delavca lahko špogata?? Odgovorite pametnjakoviči!!

težko, ne boš verjel.
ampak s pridnostjo in s pomočjo udarniškega dela svojih prijateljev, pa po možnosti s podedovano ali podarjeno parcelo je kar nekako šlo.

ta dva delavca danes pa naj kar dobita katero stanovanj ali hiš od svojih staršev, njegovih ali njenih, saj jih gotovo imajo, ker so si včasih lahko tako veliko špogali…

[/b] – ŽE IMAJO RAZLOG !!

kaj pa porečeš na to, da sva si z možem zidala hišo in predlagala mojim staršem da gremo zidat dvojčka, nista želela (pa bi midva vse financirala), mož je podedoval hišo, ki je prazna in sva jima ponudila, da se preselita iz bloka v hišo, pa tudi nista želela (čeprav ne bi rabila prodati stanovanja in bi ga zadržala zase)
v bloku se stanovalci ne razumejo, pa v hiši bi imela več miru, pa še zelenico, samo stroške bi plačevala, ki so nižji kot v stanovanju, pa nočeta, res je da sta že stara 80 let, pa kljub temu jima privoščim, da bi bila na boljšem in lepšem, pa nočeta.



HallllllooooooooooooooOOOOO!!!! to sploh ni res, kar pišeš. Ja kupiš si takoj pralni stroj, tv, a brez drugih stroškov (položnice, hrana…). Živiš pa od zraka. Tudi danes jemljejo na obroke aparature, ker ne morejo plačati. Zresni se malo.[/quote]

v bivši državi smo pa živeli samo od zraka, pa brez položnic?[/quote]

Preberi natančno kar sem napisala, lahko tudi 10x, če v prvo ne razumeš. Napisala sem ”TUDI DANES” to pomeni, da enako, kar se je dogajalo v bivši državi se TUDI DANES dogaja.

[/b] – ŽE IMAJO RAZLOG !!

kaj pa porečeš na to, da sva si z možem zidala hišo in predlagala mojim staršem da gremo zidat dvojčka, nista želela (pa bi midva vse financirala), mož je podedoval hišo, ki je prazna in sva jima ponudila, da se preselita iz bloka v hišo, pa tudi nista želela (čeprav ne bi rabila prodati stanovanja in bi ga zadržala zase)
v bloku se stanovalci ne razumejo, pa v hiši bi imela več miru, pa še zelenico, samo stroške bi plačevala, ki so nižji kot v stanovanju, pa nočeta, res je da sta že stara 80 let, pa kljub temu jima privoščim, da bi bila na boljšem in lepšem, pa nočeta.[/quote]

– ŽE IMATA RAZLOG !!

New Report

Close