Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Luksuz ali razkosje zivljenja v Sloveniji

Luksuz ali razkosje zivljenja v Sloveniji

Uf, zgleda da nisem bil povsem jasen. Izhajal sem iz koncepta lastne nepremicnine. V smislu: pa naj bo najprej situacija z lastno, bomo potem obdelali najem. :-))

Ampak: Ce smo povsem realni, se “vecina” danes za nepremicnino zadolzi. In to vecina precej dolgorocno. Ce gremo na dolgorocnost, smo kmalu spet pri druzinah (in manj pri tistih, ki ostanejo samski). Ce vzamemo, da v povprecju povprecno druzinsko stanovanje stane… koliko? 100 – 150 tisoc (povprecno, na periferiji) in da je povrecno realno za 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} preplacano… Govorimo o 60 do 90 tisocakih. Ne o drobizu. O cedni vsoti denarja. Kako to vpliva na potomce?

Nekdo mora ta znesek lastniku placat…. Torej gredo cene stanovanj v nebo (to je to, kar imamo danes – nepremicninski balon) na eni strani. Mladi so torej sooceni v prvi fazi s precenjenimi nepremicninami, hkrati pa nimajo popotnice, saj so starsi enormne zneske ze dali Janezu Bankirju.

In to so vedeli ze v starih casih. Eden izmed verjetno zelo znanih institutov, ki je to anomalijo odpravljal je bila npr. (in zgolj za primer) dota, kar je pomenilo prenos dela premozenja na potomca se pred zapuscinsko razpravo (dedovanjem).

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Poglej… tisti ki je kupil stanovanje 15 let nazaj, ga je klub vsem obrestim ki jih je ze placal in ki jih se bo se.. je se vedno na plusu glede na znesek najemnin, ki so rastle sorazmerno z vrednostjo stanovanja in inflacijo. Tvoja matematika se izide le ob predpostavki da se vrednost nepremicnin najmanj v naslednjih 25 let ne dvigne in tudi vrednost denarju ne pade.. to se pa se ni zgodilo. Lahko so nihanja, kot zdaj v krizi, ki pravijo da je minila. Jaz sem preprican, da se bo vrednost nepremicnin okrepila preko vrednosti pred krizo. Verjetno ne bo takega norenja kot 2000-2008, vendarle tudi pocasna rast je na rok 25 let velika. In verjemi, da bo za isto stanovanje v roku 15 let najemnina visja od anuitete obroka v primeru da ga kupis danes. Pa cez 15 let bo verjetno tudi kila kruha vsaj 10 eur za primerjavo vrednosti valute danes in potem.
Imamo pa tudi moznost da zivimo po nacelu ”edini pomemben dan v mojem zivljenju je danes” in si privoscimo vse kar nam pade na pamet in ne razmisljamo sirse..
Se opravicujem za obseg posta..
Lp

Dota: na ta nacin so izplacevali hcere, da je kmetija cela ostala sinu. To je vsa znanost. Po smrti starsev je ta ki jecdoto odnesla lahko samo se jedla na sedmini.. in to je to

Hm… zdaj smo pa ze malo zasli iz smiselne debate, po moje. Tako lastniska nepremicnina, kakor najem imata svoje prednosti in slabosti. Tu ni nobenega dvoma. Tudi to, da je najem v principu drazji od nakupa, ni nobena skrivnost, pac pa logicna trzna predpostavka.

To, o cemer sem jaz odprl debato, gre bolj v smeri financne higiene. Zgoraj sta dva komentatorja neodvisno podala dokaj dobra predizhodisca. O tem, ali je za posameznika bolj smotrn najem, ali nakup, se naj odloca vsak sam glede na zivljenjski slog. To je podobna debata, kakor tista o frizerju. :-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

A to se teb tko prav da … nekaj nekomu dokazovat, al kaj?
Mislim … a si ti zadovoljen? Si. Torej?
Jaz se ne bi matrala s prepričevanjem tam enega nick-a.
Naj si misli kar si če.[/quote]

V principu mi je zelo zanimivo. Naj se slisi se tako cudno, ampak razumeti vrednostni sistem taksnih mi je izziv. Zakaj? Ko sem se po poroki vrnil v Slovenijo, sem bil prakticno nezaposljiv.

– “Kje ste delali nazadnje?”
– “V Audiju v Ingolstadtu v razvojnem oddelku. Zadolzen za SW za nadzor samodejnih vijacnikov”
– “Aha… V Audiju… v Nemciji?”
– “Da.”
– …
– “Vas bomo obvestili.”

Glede na to, da se nekoc spet nameravam vrniti, mi je razumevanje ravno taksnih v bistvu najvecji izziv. Ker sem pogosto naletel na taksen (sicer zavit v celofan) odziv. Ce so priporocila, mesecni prejemki na ravni slovenskih letnih in povabila, kot je zgornje “nicvredna”, kaj potem je tisto, kar steje?[/quote]

Samo da ti še na tole odgovorim …
Šteje vse kar si napisal. Samo si se očitno predstavil osebi, ki se ji je zdelo, da pred njo stoji kak Marvelov lik. S takim specifičnim znanjem in tako žlahtnimi izkušnjami se služba išče drugače. Tako kot povsod.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Ravno ta “drugace” mi za casa tam doli ni in ni uspelo razvozlati. Pa sem se potrudil na razlicne nacine. A mi je vsakic spodletelo. (namenoma se ogibam stavkom, ki bi izrazali moralne sodbe)

V DE pa mi ta “drugace” nikoli ni predstavljal tezav. In celo kolikor toliko 2deluje” Ba sem balkan’c. Odrastel v Sloveniji. Celo prve izkusnje sem nabiral tam.

Verjamem, da se slisi hecno, a … ne razumem. Ne delam se norca. To neznanje me je pripeljalo na kant, kot se rece. Stalo me je 10 let prihrankov. To ni hec… 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Priznam, da te čisto nič ne razumem :)))
Pa tudi tega ne razumem zakaj bi se vračal. Nisi nekje omenjal, da imaš otroke?

Glede teme: naklonjena sem nakupu stanovanja in ne najemu. Tudi če je treba zato zategovati pas in plačevati obresti. Delam zdaj, ko lahko. Ker bo to tudi del moje pokojnine (če jo dočakam). Se bom takrat preselila v manjše, ker takrat tako velikega ne bomo(va) potrebovala. Razliko bova najverjetneje pojedla in popila, ali kaj…

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Moje skromno mnenje pa recimo, da dosti potujem je, da v Sloveniji zivimo zelo dobro Varnost , cistost, dost kvalitetna hrana , pitna cista voda, narava ni da ni… edino , kar je v kurcu je , da prevladuje mocno potrosnistvo ala materializem in malomescanstvo to pa je jeba ja…Je pa res, da je hrana, ce hoces malo bolj kvalitetni in, da se ne vozis glih od kmeta pa do kmeta ( kdo ima toliko cajta?). Stroski recimo stanovanjski pa sploh niso tako visoki.
Zdej al ste sami jamraci vecno nezadovoljni, ker nimate bajte 200 m2 + se toliko vrta pa zlatega prenasalca pa Cayena pred bajto oz. ce vam je to cilj v zivljenju pol se jebite in jamrajte naprej drkaci…

Saj niti ni tako bistveno. 😉 Ni tema o meni. To je bil odklon iz smeri.

Glede nakupa oz. najema se ne bom pretirano opredeljeval. Izhajam iz predpostavke, da bo nekoc treba vzdrzevati dediscino. Zato sam nekih pretenzij do kopicenja nepremicnin niti nimam.

Kar mi je pa najbolj zanimivo… in po svoje “motece”… Nekateri so se spotaknili ob posamezne postavke. Kar je pricakovano in naravno. A tema se ni razvila v smer boljse opredelitve in bolje dolocitve zneska, kar bi zadostilo njenemu namenu. Gre to pripisati nepoznavanju dejanske (financne) vrednosti celega spektra dobrin, ki so mnogim tako samoumevne, da niti ne pomislijo, da bi mogle imeti neko ceno?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Težko je sanjati boljši standard delavca brez izobrazbe, glede na to, kakšno je stanje v današnjih strokah tehnične smeri. Tisti, ki študirate vam priporočam, da se odločite za študije, kjer je papir pogoj, da vas zaposlijo, v ostalih strokah je študij zapravljanje časa in mladih let in energije. V določenih podjetjih delajo ljudje s 7 stopnjo za minimalca, kljub temu, da delajo področje, ki ga ne obvlada ravno vsakdo (programerska dela, razna načrtovanja ipd.).

Dobra misel in lep zaključek.
:-):-):-):-):-)

Dobra misel in lep zaključek.
:-):-):-):-):-)[/quote]

OOOOOO ne! Dokler ne pride nazaj vsaj 80 milijard pokradenega s strani novodobnih prascev pri koritu – ne bo sreče in miru!

Dobra misel in lep zaključek.
:-):-):-):-):-)[/quote]

OOOOOO ne! Dokler ne pride nazaj vsaj 80 milijard pokradenega s strani novodobnih prascev pri koritu – ne bo sreče in miru![/quote]
Kar je dobro za vsakega posameznika,pač se moreš sprijazniti z dejstvom, ki pač boli, da se to ne bo zgodilo za časa tvojega življenja. Lahko si želiš, ampak je to samo še ena neuresničena želja več v tvojem življenju;)

Dobra misel in lep zaključek.
:-):-):-):-):-)[/quote]

OOOOOO ne! Dokler ne pride nazaj vsaj 80 milijard pokradenega s strani novodobnih prascev pri koritu – ne bo sreče in miru![/quote]

Denar je kot voda na roki!
Odteče in se v glavnem spremeni v drek in tudi ta odteče.

Denar je samo investicija.

Pozabi na 80.

New Report

Close