Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Luksuz ali razkosje zivljenja v Sloveniji

Luksuz ali razkosje zivljenja v Sloveniji

Že samo blago je dražje od poceni konfekcije – poleg tega imaš na netu tako ugodne ponudbe čisto spodobnih oblačil, da se šivat ne splača.
Za pridelavo zelenjave moraš imeti ali najeti zemljo, prištej gnojila, orodje, semena, sadike, vodo, trud, čas … Na koncu to ni zastonj, kot želiš ti predstaviti.
Pohištvo zastonj je samo še za na odpad. Tudi ne moreš čakat par let, da bo na podarim.si kak štedilnik ali hladilnik, ki še dela.
Pozabljaš seveda na vse mogoče tekoče stroške, zavarovanja, čistila, kozmetiko, hrano, ki je ne moreš pridelati in tako naprej.

Ne znam povečat tabele, da bi videla konkretne zneske.
Kakšen je znesek za lastno vozilo?

Jaz vedno kupim rabljen avto za 3 do 5 tisoč evrov in sem izračunala, da je z bencinom in zavarovanjem vred (amortizacija, servis, bencin, zavarovanje, vinjeta) okoli 200 evrov na mesec.

Če od minimalne plače 30 let ne porabiš niti evra, imaš pa res mogoče za hišo. Celih 30 let. Niti enega samega evra. Mimogrede, čas je tudi denar. Veliko bolj kot šivati lastne obleke in po Sloveniji loviti brezplačne kose pohištva se vseeno splača delati.

saj menda ne delaš hiše samo s plačo za 7 ur dela dnevno?

ca. 15.000 v 12 letih => ca. 100 eur na mesec (+ ca. 70 gorivo in ca. 35 zavarovanje)

:-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Živim sam, s velikim psom, v lastni bajti…[/quote]

“Prjatu”, ne razumeš…. 😉

Veriga je močna toliko, kot je močan njen najšibkejši člen. Pri nas cca. 1/3 ljudi živi iz dans na jutri, ne glede na to, ali imajo zaposlitev, ali ne.

Živiš v revni državi in kljub temu, da si si kupil slušalke za 200 €, živiš v navadni vukojebini in tudi ti si navadni vukejebar. Revež iz vukojebine, kjer ljudje ne morejo preživeti, četudi imajo zaposlitev.

Razmisli malo, kje ( v drugih državah), ljudje ne morejo kupiti novih čevljev, kljub temu, da so zaposleni? V Nemčiji? V Švici? V Avstriji? V ZDA? Avstraliji? Kanadi? Italiji?

Nope.

Samo Na Balkanu – Hrvaški, Srbiji, Grčiji, Turčiji…..

Torej se ne hvali, ker se nimaš za kaj! Navaden cigo si – revček, ki je imel srečo, da je nekako priplezal do tega, da lahko kupi slušalkice, ko mu stare grejo po gobe. 😉

—————————————-

Ko boš svoje znanje prodal v tujini (zgoraj napisane države), boš lahko otresal. Ker ta, za razliko od našega stanja, šteje znanje, inovativnost, prilagajanje trgu, konkurenčnost…..[/quote]

Preživeti ne moreš, ker si bumbar in ker bumbarje poslušaš.
Ves problem je v tem, ker v nas ni več nobene rezerve in rezervne možnosti kakršne koli akumulacije
Medijsko smo napumpani v tri P.M. 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} folka ni več normalnega in to v glavnem birokrati in faksarji.

Pri meni je avto najmanjši strošek letno. Vozim malo. Vaših se mož z mojim pelje da ne zahrusta. Je pa pri nas velik strošek hrana in oblačila. Tukaj smo potratni.
Za spodobno življenje samski človek rabi vsaj 2500 mesečno če ne več. Družina pa se več.

Nekje trošim dosti manj , ali praktično nič, potem pa plačam za tisto, kar me veseli .Vsak ima svoje prioritete.Je pa najtežje, če si sam v najemnem stanovanju ali v hiši, ker vse stroške plačuješ sam.Če sta dva, ki imata dohodke, je takoj bolje.Prvič si menda dosti bolj zdrav, če imaš ljubečega partnerja, drugič je pa še praktično z denarnega vidika.Zmagovalna kombinacija.

No ja. Malo skromno. Tri /3.000 €/ jurje je ravno prav.

ca. 15.000 v 12 letih => ca. 100 eur na mesec (+ ca. 70 gorivo in ca. 35 zavarovanje)

:-)))[/quote]

To je en tank goriva, kaj pa servis, gume? Jaz dam za zavarovanje s polnim bonusom in delnim kaskom 500 evrov plus cestnina plus tehnični pregled in ostale bedarije – to je cca 600 evrov na leto oz. 50 evrov na mesec. A da je v Nemčiji zavarovanje toliko cenejše?
Plus tank goriva, vinjeta, redni in izredni servisi, dva kompleta gum vsakih pet let in menjava gum dvakrat na leto …

To ti misliš.
Preračunaj nabavno ceno, zavarovanje, gume, en redni servis na leto … tudi če porabiš en tank na tri mesece, te hitro pride sto evrov na mesec. To je pa cirka toliko kot hrana za enega (vsaj pri nas).


Mogoče živiš pri starših in odpadejo najemnina, položnice, hrana, pijača, varčevanje za pohištvo,…? Potemtakem ni čudno za slušalke v rangu 200€.[/quote]

Živim sam, s velikim psom, v lastni bajti…[/quote]

Hm.
Jaz imam tudi psa, bi ju lahko kdaj skupaj peljala na sprehod…

ca. 15.000 v 12 letih => ca. 100 eur na mesec (+ ca. 70 gorivo in ca. 35 zavarovanje)

:-)))[/quote]

To je en tank goriva, kaj pa servis, gume? Jaz dam za zavarovanje s polnim bonusom in delnim kaskom 500 evrov plus cestnina plus tehnični pregled in ostale bedarije – to je cca 600 evrov na leto oz. 50 evrov na mesec. A da je v Nemčiji zavarovanje toliko cenejše?
Plus tank goriva, vinjeta, redni in izredni servisi, dva kompleta gum vsakih pet let in menjava gum dvakrat na leto …[/quote]

Iscemo eno povprecno stevilko (rang). Lovec si bo kupil bokar’co, pistolo, daljnogled in terenca, nekdo drug bo raje kupil trnek, lezalnik in Cliota. Ampak pod crto bosta v npr. desetih letih za te bolj ali manj osnovne zivljenjske stroske gravitirala proti nekemu podobnemu rangu stroskov. In ker se doloceni stroski razpotezajo cez daljsa obdobja, je treba tudi nekaj “namenskih kratkorocnih varcevanj” ali pa sanirat “potrosniski kredit”.

Zavarovanje v DE je odvisno tudi od regije (skodnih primerov v regiji) in je v vecjih mestih ponavadi precej drazje kot na periferiji. Jaz placujem npr. nekje okoli 460 EUR na leto za vsako vozilo. Polna cena pa mislim da bi bila nekih 1.300 evrov za vsakega.

Cestnina (okoljski davek) je v DE odvisen od vecih dejavnikov – cenovno se najbolj od izpustov. Za EURO4 motor (bencin) me pride za vsako vozilo okoli 90 evrov na pol leta. Redni servis me pride ca. 300 evrov na vozilo na leto. Komplet gum pa pri nasi kilometrini zadosca tudi za stiri ali pet let (ca. 10k km na leto – AC, ravnina; primorje – ni potrebe bo menjavi zimskih in letnih gum)

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

To ti misliš.
Preračunaj nabavno ceno, zavarovanje, gume, en redni servis na leto … tudi če porabiš en tank na tri mesece, te hitro pride sto evrov na mesec. To je pa cirka toliko kot hrana za enega (vsaj pri nas).[/quote]

Tudi jaz bi rekel, da dolgorocno (na npr. 12 let) strosek lastnega avtomobila pri povprecnem “Slovencu” gravitira nekje k razponu med 200 do 300 evrov na mesec.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

To ti misliš.
Preračunaj nabavno ceno, zavarovanje, gume, en redni servis na leto … tudi če porabiš en tank na tri mesece, te hitro pride sto evrov na mesec. To je pa cirka toliko kot hrana za enega (vsaj pri nas).[/quote]
Možno. Ne vem. Pri nas ima avte čez mož. Jaz samo tankam, pa ne porabim veliko ker se bolj malo vozim. Avto imam povprečen kupljen 2leti nazaj takrat nov nerabljen.
Veliko pa zapravim za hrano.

Ojej, hudo. Potem pa večina samskih ljudi v Sloveniji živi popolnoma nespodobno. Kajti le redkokateri samski človek ima dohodka tam okrog 2500.

A ne zivis v Nemciji? Koliko Nemcev mislis, da si lahko vse tole privosci? Ce bi bil v SLO, bi te se nekako razumela, ker smo veliki sanjaci in mislimo, da je tole v tujini normalno. Ampak ni, za povprecnega drzavljana. Ne v Sloveniji, ne v tujini.

Ojej, hudo. Potem pa večina samskih ljudi v Sloveniji živi popolnoma nespodobno. Kajti le redkokateri samski človek ima dohodka tam okrog 2500.[/quote]
Fino bi bilo če bi jih imeli. Ampak ne odločam jaz.

Poanta debate je razjasniti, ne zamegliti zadeve. Povprecen delavec, zaposlen za poln delovni cas, v DACH, pa verjetno tudi v IT in FR zagotovo zgoraj nasteto steje v nek osnovni seznam potrebscin. Kot sem rekel – so razlike (lovec pusko, drugi ribisko palico, tretji bicikel,…) ampak… to je standard povprecnega cloveka. Kaj NATANKO mislis, da bi bilo treba spremeniti (v tabeli), da bi po tvojem mnenju BISTVENO spremenilo “sliko”?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Malo živite v fantazijah eni. Na zahodu standard že nekaj časa močno pada. vedno bolj je spet moderno življenje pri starših itd. In večina ljudi v Sloveniji mora preživeti s precej manj kot 1750 na mesec, malo realnosti ne bi škodilo.

Čudne stroške imaš ti.
50€ na mesec za frizerja? Se hecaš ali resno to? Jaz porabim cca. 50€ na leto, grem pa približno na vsaka dva do tri mesece k frizerju.
150€ za čike, kave, alkohol… se hecaš? Za take stvari nič ne zapravim. Če štejem sem kako brezalkoholno pijačo v lokalu, ampak to je manj kot 5€ na mesec. Ker grem manj kot 1x na mesec v gostilno.
Kozmetika in negovalni izdelki 50€ na mesec? Zobno krtačko res pogosto menjam, amapk je poceni. Šampon, gel za tuširanje, zobna pasta, zobna nitka in take stvari. Tega ogromno dobiš za 50€ pa zdrži več kot en mesec.
Telefon, računalnik 50 na mesec? Računalnik ima 10 let istega. Telfon kupim vsake dve leti za par €. TV tudi, 10, 15 let. Dokler dela.
Bela tehnika? Pralni stroj, hladilnik… ravno po 18€ je crknil pralni stroj, nov je bil cca. 350€.
Tujina prevozi? To spada pod dopust. Vsaj pri meni.
Med tem, ko pri športni opremi si pa za moje pojme napisal povsem premalo. Tudi, če razne članarine štejem sem, ki jih jaz nimam, je za športanje še vedno čisto premalo.

Saj ni neke realne stroške naštel. Frizer 50€ na mesec, čiki, alko, kavice 150€… veliko je mimo nabrcal.

Saj ni neke realne stroške naštel. Frizer 50€ na mesec, čiki, alko, kavice 150€… veliko je mimo nabrcal.[/quote]

Oprosti… ampak tudi ce gre zenska enkrat na dva do tri mesece k frizerju, kako strizenje, barvanje, ipd. kmalu pride na ceno tudi cez 80 ali vec evrov. Za primerjavo… Leppoka je ravno pred bozicem za menu “strizenje, barvanje” in kar ze pase zraven dala (v DE) 148 evrov.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Poanta debate je razjasniti, ne zamegliti zadeve. Povprecen delavec, zaposlen za poln delovni cas, v DACH, pa verjetno tudi v IT in FR zagotovo zgoraj nasteto steje v nek osnovni seznam potrebscin. Kot sem rekel – so razlike (lovec pusko, drugi ribisko palico, tretji bicikel,…) ampak… to je standard povprecnega cloveka. Kaj NATANKO mislis, da bi bilo treba spremeniti (v tabeli), da bi po tvojem mnenju BISTVENO spremenilo “sliko”?[/quote]

Sem v tujini in ne spadam pod prav revne, ampak toliko za sportanje, dodatna izobrazevanja, potrebscine za le-te, clanarine, sport, kozmetiko, frizerja, kavice in ostalo misc., ne zapravim, pa sem kar velika razvajenka, ki ne kupuje prav poceni zadev.

Saj ni neke realne stroške naštel. Frizer 50€ na mesec, čiki, alko, kavice 150€… veliko je mimo nabrcal.[/quote]

Oprosti… ampak tudi ce gre zenska enkrat na dva do tri mesece k frizerju, kako strizenje, barvanje, ipd. kmalu pride na ceno tudi cez 80 ali vec evrov. Za primerjavo… Leppoka je ravno pred bozicem za menu “strizenje, barvanje” in kar ze pase zraven dala (v DE) 148 evrov.[/quote]

Pojma nimam kdo je Leppoka. Vem pa koliko jaz dam. In vem, da si to totalno napihnil. Jaz dam toliko na leto.
Da ne omenjam tistih napihnjenih stroškov cigaret, kavic.
Pa tudi kozmetike in cunj.
Med tem pa, ko si pri športu čisto premalo napisal. Tu pa jaz porabim dosti več.
Samske ne visimo ves čas pri frizerju in na čikih in kavicah :).
Tako, da ja, tvoji stroški so čisto zgrešeni.
Se vidi, da nisi ženska :).

New Report

Close