Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Luksuz ali razkosje zivljenja v Sloveniji

Luksuz ali razkosje zivljenja v Sloveniji

Jaz mislim, da si kar v redu maračunal. Podobno sem si delal stroškovnik pri preživnini, je prišla kar cifra, da me je na rit vrglo (dobim cca.10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izračunanega). Ampak dejansko se mi zdi kar nekaj zahtev smiselnih. Ker moji dohodki ne dopuščajo takšnega “razkošja” pač zelo zelo stisnem pri eni stavri da speljem drugo.
Tako se npr. barvam sama doma, da lahko z otroci gremo 3-4x v lutkovno oz. sedaj v pravo gledališče, ker se mi zdi pomebno, da imajo to izkušnjo in je to zame temelj splošne izobrazbe. Ker npr. ne smučamo, prerazporedim za tehnični muzej v Muncehnu ali vodenje po kraških jamah (ne Postojna). Žal mi oboje res ne bi zneslo. In podobno.
Tako so počeli moji starši in stari starši in moram reči, da mi je pri šolanju in splošni izobrazbi lastna izkušnja in učenje na terenu skozi udeležbo res pomagalo – npr. potovanje v Grčijo(Rima, Vezuv) in ogled znamenitosti, poznavanje svetovnih klasikov, ker so v domači knjižnici,… še vedno se pogosto, če ne vem “predpisanega odgovora” potegnem to iz lastne izkušnje.
Raznolikost je zame zakon, bolj kot neka specializacija (to pride z leti).

Čudne stroške imaš ti.
50€ na mesec za frizerja? Se hecaš ali resno to? Jaz porabim cca. 50€ na leto, grem pa približno na vsaka dva do tri mesece k frizerju.
150€ za čike, kave, alkohol… se hecaš? Za take stvari nič ne zapravim. Če štejem sem kako brezalkoholno pijačo v lokalu, ampak to je manj kot 5€ na mesec. Ker grem manj kot 1x na mesec v gostilno.
Kozmetika in negovalni izdelki 50€ na mesec? Zobno krtačko res pogosto menjam, amapk je poceni. Šampon, gel za tuširanje, zobna pasta, zobna nitka in take stvari. Tega ogromno dobiš za 50€ pa zdrži več kot en mesec.
Telefon, računalnik 50 na mesec? Računalnik ima 10 let istega. Telfon kupim vsake dve leti za par €. TV tudi, 10, 15 let. Dokler dela.
Bela tehnika? Pralni stroj, hladilnik… ravno po 18€ je crknil pralni stroj, nov je bil cca. 350€.
Tujina prevozi? To spada pod dopust. Vsaj pri meni.
Med tem, ko pri športni opremi si pa za moje pojme napisal povsem premalo. Tudi, če razne članarine štejem sem, ki jih jaz nimam, je za športanje še vedno čisto premalo.[/quote]

Malo ste naješni, no. Saj je povedal, da je to neko povprečje. Eden več za frizerja in kavice, drugi pa za superge.
Mislim, da si dobro zadel s svojim seznamom, avtor. Jaz sicer preživim s tretjino zneska po tvojem izračunu, ampak ne morem biti “model”, ker imam svojo nepremičnino, precej hrane si sama pridelam, z avtom se zelo malo vozim, od kar sem v penziji, na dopust ne hodim, novega pohištva ne potrebujem …ampak to ne more biti nek zgled za vse ostale. Še enkrat, dobro si tole opredelil.

Oprosti… ampak tudi ce gre zenska enkrat na dva do tri mesece k frizerju, kako strizenje, barvanje, ipd. kmalu pride na ceno tudi cez 80 ali vec evrov. Za primerjavo… Leppoka je ravno pred bozicem za menu “strizenje, barvanje” in kar ze pase zraven dala (v DE) 148 evrov.[/quote]

Pojma nimam kdo je Leppoka. Vem pa koliko jaz dam. In vem, da si to totalno napihnil. Jaz dam toliko na leto.
Da ne omenjam tistih napihnjenih stroškov cigaret, kavic.
Pa tudi kozmetike in cunj.
Med tem pa, ko si pri športu čisto premalo napisal. Tu pa jaz porabim dosti več.
Samske ne visimo ves čas pri frizerju in na čikih in kavicah :).
Tako, da ja, tvoji stroški so čisto zgrešeni.
Se vidi, da nisi ženska :).[/quote]

Jaz cudne stroske, ti cuden pogled na svet in komunikacijo. 😛

Znas povedati tudi kaj konkretnega na samo temo? Recimo: ce stroske, ki se ti zdijo cudni crtas in dodas tiste, ki sem jih po tvojem mnenju izpustil, se znesek bistveno spremeni? Koliko je po tvoje mesecni znesek za dostojno zivljenje samske osebe in s cim to utemeljujes?

Bo slo?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

je v tem, da premalo zaslužimo in premalo trošimo, da bi hitrejši in večji obrat € generiral višji BDP ☺

Glede na spisek … pa živimo kar dobro. Si veliko privoščimo (v povprečju, seveda)

Poanta debate je razjasniti, ne zamegliti zadeve. Povprecen delavec, zaposlen za poln delovni cas, v DACH, pa verjetno tudi v IT in FR zagotovo zgoraj nasteto steje v nek osnovni seznam potrebscin. Kot sem rekel – so razlike (lovec pusko, drugi ribisko palico, tretji bicikel,…) ampak… to je standard povprecnega cloveka. Kaj NATANKO mislis, da bi bilo treba spremeniti (v tabeli), da bi po tvojem mnenju BISTVENO spremenilo “sliko”?[/quote]

sorini ti je želela povedat, da so stroški, ki si jih navedel še za tujino kar visoki in si jih tudi tam ne morejo vsi dolovni ljudje privoščiti, kaj šele pri nas.

in glede zamegljevanja … mislim da zamegljuješ ti, ker pišeš iz nemčije? in nam v slo mečeš kost, češ delate, pa še za burek nimate 🙂 medtem ko je pri “nas” v nemčiji vse drugače, seveda veliko lepše in bolje.

kar se tvoje tabele tiče … opisuješ samskega človeka, kakšna bi bila tabela šele če bi dodal vsaj še enega otroka zraven? 2k€? in kdo pri nas zasluži toliko? po tvoji logiki bi potem vsi z otroki živeli v popolni revščini, pa vemo da temu ni tako.

ma jaz sem pa proti pretirani potrošnji … kam to pelje, res kam?
če mene vprašaš, v propad človeštva, kar morda niti ni tako slabo ..

Pojma nimam kdo je Leppoka. Vem pa koliko jaz dam. In vem, da si to totalno napihnil. Jaz dam toliko na leto.
Da ne omenjam tistih napihnjenih stroškov cigaret, kavic.
Pa tudi kozmetike in cunj.
Med tem pa, ko si pri športu čisto premalo napisal. Tu pa jaz porabim dosti več.
Samske ne visimo ves čas pri frizerju in na čikih in kavicah :).
Tako, da ja, tvoji stroški so čisto zgrešeni.
Se vidi, da nisi ženska :).[/quote]

Jaz cudne stroske, ti cuden pogled na svet in komunikacijo. 😛

Znas povedati tudi kaj konkretnega na samo temo? Recimo: ce stroske, ki se ti zdijo cudni crtas in dodas tiste, ki sem jih po tvojem mnenju izpustil, se znesek bistveno spremeni? Koliko je po tvoje mesecni znesek za dostojno zivljenje samske osebe in s cim to utemeljujes?

Bo slo?[/quote]

Saj sem ti povedala. Tvoj seznam je precej zgrešen.
Sem ti povedala, da si brcnil čisto v temo.
Nekdo, ki toliko troši za čike, kavice, kozmetiko, frizerja, ta nima časa, da se izobražuje, potuje, športa. Razen, če ne hodi v službo.
Seznam, ki si ga naštel, je kvečjemu za nekoga, ki ne hodi v službo.
Ostali pa bodo težko imeli kake hobije, športanja, potovanja, če bodo toliko kadili, kofetkali, viseli pri frizerju.

Poanta debate je razjasniti, ne zamegliti zadeve. Povprecen delavec, zaposlen za poln delovni cas, v DACH, pa verjetno tudi v IT in FR zagotovo zgoraj nasteto steje v nek osnovni seznam potrebscin. Kot sem rekel – so razlike (lovec pusko, drugi ribisko palico, tretji bicikel,…) ampak… to je standard povprecnega cloveka. Kaj NATANKO mislis, da bi bilo treba spremeniti (v tabeli), da bi po tvojem mnenju BISTVENO spremenilo “sliko”?[/quote]

sorini ti je želela povedat, da so stroški, ki si jih navedel še za tujino kar visoki in si jih tudi tam ne morejo vsi dolovni ljudje privoščiti, kaj šele pri nas.

in glede zamegljevanja … mislim da zamegljuješ ti, ker pišeš iz nemčije? in nam v slo mečeš kost, češ delate, pa še za burek nimate 🙂 medtem ko je pri “nas” v nemčiji vse drugače, seveda veliko lepše in bolje.

kar se tvoje tabele tiče … opisuješ samskega človeka, kakšna bi bila tabela šele če bi dodal vsaj še enega otroka zraven? 2k€? in kdo pri nas zasluži toliko? po tvoji logiki bi potem vsi z otroki živeli v popolni revščini, pa vemo da temu ni tako.[/quote]

Mogoče je pa pisal stroške za žensko, ki ne hodi v službo, denar pa ji pade z neba in potem ima čas posedat pri frizerju, kozmetičarki, na čikih :).

Ti mislis, da temu ni tako. Ampak na zalost – bolj ali manj… je tako. Ker edino, kar (vecino) resuje je podedovana nepremicnina, ki v praksi potem bistveno vpliva na de facto denarne tokove (oz. potrebo po njih). Hec je, da je treba spregledati.

In se morda glede “tujine”, “Nemcije”, “Avstrije” in kar je se podobnih idej posameznikov. Primerjava s tujo drzavo je NESMISELNA!!! Ker absolutne stevilke ne povejo kaj dosti o kvaliteti zivljenja. V takih izracunih je treba vedno izhajati iz “domacih cen”, sicer je neuporabno.

Glede otrok so npr. tako Finance, kakor tudi NLB ze nekajkrat predstavile izracune. (Moj doodatek: prvi) Otrok (do konca studija) bi druzino, ce se mu ne bi odtegovalo tega ali onega stal okoli 145 tisoc evrov v ca. 25 letih. To je… reci in pisi… 500 evrov povprecno na mesec. In upostevane so povsem normalne postavke. Ce torej gledamo dva otroka in dva odrasla… je to 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} + 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} + 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} + 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} => 320{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} => ca. 2.600 evrov na mesec za stiriclansko druzino. Kar popolnoma ustreza tudi zgornjemu izracunu… Ce ima na dolgi rok oce ca. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprecne place, mati pa ca. 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je to… ca. 2.750 evrov po mojem izracunu. Torej spet – NLB, Finance in jaz prihajamo do podobnih stevilk (s tem, da so moje povsem prostocasno skupaj zmetane).

Jaz vem, da so te stevilke za Slovenijo zgolj sanje. Ampak ob danih cenah so realnost. Kar posledicno pomeni: ja, revni smo.. Revni v bozjo mater. Koliko si je posameznik to pripravljen riznati, pa je drug problem.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Še 500 eur za kurbe mesečno si pozabil vtakniti v svoj seznam 😛

Desi, daj si ti dopovej. Da to, kar pišeš, je čisto mimo.
50€ za frizerja na mesec, astronomske vsote za računalnik? Pa kaj, ga menjaš vsaki dve leti ali kaj?
Da ne omenjam zneskov za čike, kavice. Kot, da bi bili samski vsi zapiti in zakajeni.
Ja, za športanje, izobraževanje, kulturo. Ampak ljuje, ki se radi izobražujemo, ki radi športamo, ki imamo kake hobije, ne visimo po frizerajih, ne kadimo, ne visimo po lokalih, ker raje športamo, potujemo, izletnikujemo, se izobražujemo.

Uf, a zato je toliko denarja za kozmetiko, frizerja, da je dober za kurbe :)?

Moj laptop je (skupaj z licencami) vreden prbl. 10.000 in menjam na dve do tri leta, ja (pri cemer imam dva – delovnega in rezervnega). Nepredstavljivo, kajne? 😛

Daj si ti dopovedat, da je vzrok, da je Slovenija tam kot je, ravno komunikacija, kot jo ti prikazujes. Obesiti se na nekaj povsem nepomembnega in potem mesati meglo. Crtaj 300 evrov, dodaj RTV prispevek, GSM narocnino, Internet narocnino (kar sem pozabil) in morda se kaj… pa bo razlika +/- 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Bo slo razumeti osnove?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Jahta tudi stane. Kako ste pozabili stroške jahte?

Ti mislis, da temu ni tako. Ampak na zalost – bolj ali manj… je tako. Ker edino, kar (vecino) resuje je podedovana nepremicnina, ki v praksi potem bistveno vpliva na de facto denarne tokove (oz. potrebo po njih). Hec je, da je treba spregledati.

In se morda glede “tujine”, “Nemcije”, “Avstrije” in kar je se podobnih idej posameznikov. Primerjava s tujo drzavo je NESMISELNA!!! Ker absolutne stevilke ne povejo kaj dosti o kvaliteti zivljenja. V takih izracunih je treba vedno izhajati iz “domacih cen”, sicer je neuporabno.

Glede otrok so npr. tako Finance, kakor tudi NLB ze nekajkrat predstavile izracune. (Moj doodatek: prvi) Otrok (do konca studija) bi druzino, ce se mu ne bi odtegovalo tega ali onega stal okoli 145 tisoc evrov v ca. 25 letih. To je… reci in pisi… 500 evrov povprecno na mesec. In upostevane so povsem normalne postavke. Ce torej gledamo dva otroka in dva odrasla… je to 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} + 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} + 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} + 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} => 320{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} => ca. 2.600 evrov na mesec za stiriclansko druzino. Kar popolnoma ustreza tudi zgornjemu izracunu… Ce ima na dolgi rok oce ca. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprecne place, mati pa ca. 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je to… ca. 2.750 evrov po mojem izracunu. Torej spet – NLB, Finance in jaz prihajamo do podobnih stevilk (s tem, da so moje povsem prostocasno skupaj zmetane).

Jaz vem, da so te stevilke za Slovenijo zgolj sanje. Ampak ob danih cenah so realnost. Kar posledicno pomeni: ja, revni smo.. Revni v bozjo mater. Koliko si je posameznik to pripravljen riznati, pa je drug problem.[/quote]

sploh ne vem kaj pišeš, vedno manj te razumem 🙂

ti mi želiš povedat, da živim v revščini? sej v primerjavi s Pečečnikom ali Loginovima res morda, ampak jaz vem da živim zelo dobro in v resnici nimam resnične potrebe po tem, da bi imela še več, zapravljala še več ipd. … zakaj že?
če imaš še več in če zapravljaš še več nisi še bolj srečen, to menda ja veš?

ne razumem te kaj nam želiš dopovedat … naj se sprijaznimo, ker živimo z manj denarja kot nemci, švedi…?
resnica je ta, da tisti, ki smo prepotovali nekaj sveta, videli kako ljudje res živijo, smo prekleto srečni za sistem, ki ga imamo tukaj, ker tistemu ki želi, da možnost. Seveda ni idealno, daleč od tega, ampak kje pa je? je ni države, ki je idealna. Povsod nekaj ne štima.

glede otrok … če pogledam družine okrog sebe, nihče ne živi bogo, vsi imajo vsega dovolj, seveda vsega kar v resnici potrebujejo. Seveda so ljudje, ki bi imeli še več, ampak v resnici velika večina živi zelo ok, otroci imajo vse kar potrebujejo in prav nikomur ne manjka nič konkretnega…. ti pa me prepričuješ, da smo revni. Tist ki zna z denarjem in živi v realnem svetu z realnimi željami v sloveniji ni reven, verjemi!

Desi malo pretiravaš…

…škoda, da prikazuješ nerealno sliko – da smo Slovenci totalni reveži.

Dokler bom med tedno v Šmarjeških toplicah komaj dobil prost parking, ker je tam miljon upokojencev, dokler bo šmarna gora nabito polna med tednom z mladimi, dokler so nabito polne trgovine in gostilne, dokler je tak vozni park kot v Nemčiji – takrat NE bom verjel, da smo taki reveži.

Edino, kar si pravilno napisal je, da je velika sreča (ali pa ne, odvisno iz katerega vidika gledaš), to da je 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lastniških nepremičnin. In te so, potem kar vidim na poslovnih poteh po Nemčiji in Avstriji slabše vzdrževane – pa spet ni take razlike.

Večina ljudi ima pri nas plačo med 1000 in 1500 eur, z faksom ali pa fizikalci (z dodatki na izmensko delo). Še vedno 1x manj kot v Nemčiji – ampak so tudi frizerji še 1x cenejši – recimo.

Slovenija je zaenkrat raj na zemlji. Tudi zaradi varnosti, ekologije in visoke kvalitete bivanja.

Pekel pa ni zaradi revežev, ampak jamračev, ki mislijo, da mora država in sociala poskrbeti za njih, sami pa niso pripravljeni žrtvovati 5h dnevno ob službi za dodatno izobrazbo/zaslužek.

Vidim da obvladate excel 🙂 in super prikaz zapravljanja denarja.. je kar realno.. od posameznika pa odvisno kaj in koliko za svoje lastne potrebe in gušte.

Se strinjam, da se v Sloveniji v povprečju živi dobro. Poleg tega smo varna in ekološka država. In recimo imamo porodniško eno leto in odličen sistem vrtcev.

Jaz za nič na svetu ne bi šla nekam drugam.


to je pa oportunitetni prihodek ☺
samski itak ne seksajo, tisti v parih pa si izstavljajo letne poračune – in goljufajo FURS za DDV, oddajo v najem, … ☺

Malo. 😉 Ker sem (si edini do sedaj, ki je “opazil”) vse stlacil v DENARNE tokove. Ampak na drugi strani pa spet niti ne toliko… recimo jaz… jaz nimam podedovane nepremicnine. Torej moram ustvariti toliksen denarni tok (po formuli ca. x 2,5 => ca. 4.000 bruto na mesec – upostevaje se dajatve in stroske). Ce sedaj vzamem proc stroske nepremicnine… stroski ostanejo, torej recimo da je treba vzeti proc povprecno nekako 1/4 … se vedno smo na ca. 1.200 (recimo spet… 1.100 do 1.300 + podedovana nepremicnina). Koliko “srednjega kadra” (s podedovano nepremicnino) je v rangu teh dohodkov?

😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Zanimivo potemtakem, da ekonomski migranti ne pridejo v Slovenijo, če je tako dobro. Vsi samo severno in zahodno od Slovenije. Razen tega, koliko ljudi vsako leto zapusti Slovenijo?

Moj laptop je (skupaj z licencami) vreden prbl. 10.000 in menjam na dve do tri leta, ja (pri cemer imam dva – delovnega in rezervnega). Nepredstavljivo, kajne? 😛

Daj si ti dopovedat, da je vzrok, da je Slovenija tam kot je, ravno komunikacija, kot jo ti prikazujes. Obesiti se na nekaj povsem nepomembnega in potem mesati meglo. Crtaj 300 evrov, dodaj RTV prispevek, GSM narocnino, Internet narocnino (kar sem pozabil) in morda se kaj… pa bo razlika +/- 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Bo slo razumeti osnove?[/quote]

Jao, tvoj laptop. In koliko ljudi misliš, da rabi tak laptop? Jaz ga sploh nimam, ker ga nimam kaj rabit. Bo šlo?
Računalnik pa menjam na recimo kakih 10let. Čeprav je sedanji star 10 let, ga še ne mislim menjat, ker mi je čisto ok. Zakaj bi ga? Težko razumet, a ne, da eni pač ne rabimo vse te šare in ne menjamo računalnika, ki čisto ok dela. Nepredstavljivo a ne?
GSm naročnine tudi nimam. Internet in TV pa me niti pod razno ne prideta toliko kot ti pišeš.
Tako, da še vedno ne štekaš, a ne?
Dejstvo je, da si napisal kup nepotrebnih stroškov. Izobraževanje, hobiji, kultura, potovanja – super. Čim več takega.
Ampak ostalo si pa navedel res kup bedarij. Mislim to s čiki, cunjami, frizerji, kozmetiko, računalniki.


kaj pa ti bereš in jemlješ ☺


kaj pa ti bereš in jemlješ ☺[/quote]
Glede na to, da si si izbral ustrezen nick name, ne zamerim.

kako da v slo ne hodijo ekonomski migranti?
kdo so potem vsi ti bosanci, kosovarji in še drugi južni, ki so na ulicah slovenije?

šved pa itak da ne bo prišel sem ker doma težko zasluži, bo pa prišel sem kot strokovnjak v dobro plačano službo … pa je tudi on ekonomski migrant 🙂

New Report

Close