Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Luksuz ali razkosje zivljenja v Sloveniji

Luksuz ali razkosje zivljenja v Sloveniji

Ne vem no, ampak pri nas je na njivah v sezoni polno Romunov. Na gradbiščih tudi. Da ne omenjam, da v gradbeništvu skoraj ne vidiš Slovenca (mislim fizično delo).

Malo. 😉 Ker sem (si edini do sedaj, ki je “opazil”) vse stlacil v DENARNE tokove. Ampak na drugi strani pa spet niti ne toliko… recimo jaz… jaz nimam podedovane nepremicnine. Torej moram ustvariti toliksen denarni tok (po formuli ca. x 2,5 => ca. 4.000 bruto na mesec – upostevaje se dajatve in stroske). Ce sedaj vzamem proc stroske nepremicnine… stroski ostanejo, torej recimo da je treba vzeti proc povprecno nekako 1/4 … se vedno smo na ca. 1.200 (recimo spet… 1.100 do 1.300 + podedovana nepremicnina). Koliko “srednjega kadra” (s podedovano nepremicnino) je v rangu teh dohodkov?

;-)[/quote]

Jaz mislim, da kar precej. Sem obrtnik in delam izdelke za t.i. srednji/višji/visok sloj. Tako, da poznam velik krog ljudi + še vse moje prijatelje/sošolce/koleg/familijo…skratka recimo okoli 500. In 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} teh variira v tvojih postavkah. Seveda, če bi se postavil v vrsto na RK ali Karitasu, bi bila slika drugačna, ampak tako je tudi v Nemčji.

Seveda, so tudi minimalne plače in kakšnih 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} služi manj kot 800-900 eur, kar je nekje minumum za kvalitetno življenje (ob predpostavki skromne, a dobro izolirane nepremičnine). Moraš pa vedeti, da veeeeliko teh ljudi živi pri nas od “sive ekonomije”. Kar je posledično slabše za državo/državljane (posledično je zdravstvo na nižji stopnji kot v Nemčiji).

kako da v slo ne hodijo ekonomski migranti?
kdo so potem vsi ti bosanci, kosovarji in še drugi južni, ki so na ulicah slovenije?

šved pa itak da ne bo prišel sem ker doma težko zasluži, bo pa prišel sem kot strokovnjak v dobro plačano službo … pa je tudi on ekonomski migrant :-)[/quote]
Pridejo tisti, ki nimajo izbire, če bi pa lahko izbirali, bodi prepričan, da bi vsi raje v A, D, CH, NL…

kako da v slo ne hodijo ekonomski migranti?
kdo so potem vsi ti bosanci, kosovarji in še drugi južni, ki so na ulicah slovenije?

šved pa itak da ne bo prišel sem ker doma težko zasluži, bo pa prišel sem kot strokovnjak v dobro plačano službo … pa je tudi on ekonomski migrant :-)[/quote]
Pridejo tisti, ki nimajo izbire, če bi pa lahko izbirali, bodi prepričan, da bi vsi raje v A, D, CH, NL…[/quote]
nikakor ne drži in tvoje prepričanje temelji na nevednosti oz. ignoranci 🙂

trpiš za sindromom … vse kar je tuje – zunaj, je boljše od tega, kar imamo tukaj – doma… pa niti slučajno ni tako in veliko preveč slovencev trpi za istim sindromom, kot ti.

Malo. 😉 Ker sem (si edini do sedaj, ki je “opazil”) vse stlacil v DENARNE tokove. Ampak na drugi strani pa spet niti ne toliko… recimo jaz… jaz nimam podedovane nepremicnine. Torej moram ustvariti toliksen denarni tok (po formuli ca. x 2,5 => ca. 4.000 bruto na mesec – upostevaje se dajatve in stroske). Ce sedaj vzamem proc stroske nepremicnine… stroski ostanejo, torej recimo da je treba vzeti proc povprecno nekako 1/4 … se vedno smo na ca. 1.200 (recimo spet… 1.100 do 1.300 + podedovana nepremicnina). Koliko “srednjega kadra” (s podedovano nepremicnino) je v rangu teh dohodkov?

;-)[/quote]

Jaz mislim, da kar precej. Sem obrtnik in delam izdelke za t.i. srednji/višji/visok sloj. Tako, da poznam velik krog ljudi + še vse moje prijatelje/sošolce/koleg/familijo…skratka recimo okoli 500. In 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} teh variira v tvojih postavkah. Seveda, če bi se postavil v vrsto na RK ali Karitasu, bi bila slika drugačna, ampak tako je tudi v Nemčji.

Seveda, so tudi minimalne plače in kakšnih 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} služi manj kot 800-900 eur, kar je nekje minumum za kvalitetno življenje (ob predpostavki skromne, a dobro izolirane nepremičnine). Moraš pa vedeti, da veeeeliko teh ljudi živi pri nas od “sive ekonomije”. Kar je posledično slabše za državo/državljane (posledično je zdravstvo na nižji stopnji kot v Nemčiji).[/quote]

Ne pozabi, da ima 2/3 manj kot povprečno plačo, ki je dobrega jurja. Samo 1/3 ima povprečno plačo ali več.
In ja, večina od te 1/3 spada v rang od povprečja do recimo 1500€. Tisti pa se ne preseravajo tako kot piše Desiderus.
Torej očitno ti poznaš res samo tisti majhen delček Slovencev.
Večina mojih kolegov je visokoizobraženih, plače malce več kot povprečje, eni celo precej več. Pa se noben ne frizira za 50€ na mesec, ne afna s prenosniki.


Pridejo tisti, ki nimajo izbire, če bi pa lahko izbirali, bodi prepričan, da bi vsi raje v A, D, CH, NL…[/quote]
nikakor ne drži in tvoje prepričanje temelji na nevednosti oz. ignoranci 🙂

trpiš za sindromom … vse kar je tuje – zunaj, je boljše od tega, kar imamo tukaj – doma… pa niti slučajno ni tako in veliko preveč slovencev trpi za istim sindromom, kot ti.[/quote]
Ti o meni ne veš nič, zato ne čebuli. Če bi bilo tako, bi odšel iz Slovenije, saj so meje odprte. Moji razlogi so drugačni. Sem zagotovo videl več tujine kot ti.


nikakor ne drži in tvoje prepričanje temelji na nevednosti oz. ignoranci 🙂

trpiš za sindromom … vse kar je tuje – zunaj, je boljše od tega, kar imamo tukaj – doma… pa niti slučajno ni tako in veliko preveč slovencev trpi za istim sindromom, kot ti.[/quote]
Ti o meni ne veš nič, zato ne čebuli. Če bi bilo tako, bi odšel iz Slovenije, saj so meje odprte. Moji razlogi so drugačni. Sem zagotovo videl več tujine kot ti.[/quote]

meni očitaš nekaj, v istem stavku pa sam narediš točno to :-))

Mislim, da je tema malo zasla iz konteksta. Ne gre za primerjavo s tujimi dezelami. Gre za financno/materialno preskrbljenost bivanja v dezeli ob danih cenah.

Je pa res tu tudi “siva ekonomija”. Tega dela verjetno ne gre kar zanemariti, ja. Tudi ne gre zanemariti “lastne rezije” oz. “domacih (bolj ali manj) mojstrov”, vse to je res. A kolikor poznam uradne statistike, je fenomenalno, da je v vsakem dohodkovnem razredu ravno tam nekje okoli 20k ljudi. Prakticno ravna crta cez vse dohodkovne razrede. Neverjetno, ko sem videl, sem mislil, da sem se zmotil v kriterijih, ko sem vnasal Filter (na SURS). :-)))

Srz je, da pa vendar se nihce ni KONKRETNO (razen morda Thora – da bomo posteni) nanizal DRUGACNEGA ZADOSTNEGA SEZNAMA in pokazal, da je vrednost BISTVENO drugacna.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Se vidi, da ne poznaš stanja v Sloveniji. Ne veš kaki so stroški v Sloveniji.
Ti kar verjamem ja, da ne živiš v Sloveniji, ker ne poznaš naših cen in stroškov in našega načina življenja :).

OK, ne hodis po lokalih, ne kadis. Sportna oprema pa vseeno ni zastonj, potovanja in izleti ravno tako ne. In znesek, ki ga je Desiderius omenjal, je komaj dovolj za to. Ze potovanja so vprasljiva.

10 let star racunalnik. Malokatera masina zdrzi to, ponavadi crknejo dosti prej. Pa ce jih rabis se za kaj drugega kot malo surfanja po internetu, 10 let stara masina niti slucajno ni vec primerna.

Pa razne navedbe, kako nam je v Sloveniji fajn… Eni pa res ocitno kot Koprivnikar zivijo lepo zivljenje in nimajo stika z realnostjo precejsnjega stevila Slovencev. Med nami so zaposleni, ki hodijo po pakete hrane na Rdeci kriz, zaposleni na minimalcu, ki morajo biti na tabletah, da zdrzijo pritiske adrejenih in vedno bolj povecan obseg dela, inzenirji, ki se utapljajo v delu, ker lastniki in uprava nocejo zaposliti dodatnih ljudi (da njim samim se vec ostane, saj clovek res porabi veliko za jahto, a ne), medtem pa njihove place stagnirajo ali se celo znizujejo,…

Lepo te prosim, fajn nam je, ja… Tebi izgleda je in ti privoscim, ampak ma zalost to ni realnost za lepo stevilo Slovencev.

OK, ne hodis po lokalih, ne kadis. Sportna oprema pa vseeno ni zastonj, potovanja in izleti ravno tako ne. In znesek, ki ga je Desiderius omenjal, je komaj dovolj za to. Ze potovanja so vprasljiva.

10 let star racunalnik. Malokatera masina zdrzi to, ponavadi crknejo dosti prej. Pa ce jih rabis se za kaj drugega kot malo surfanja po internetu, 10 let stara masina niti slucajno ni vec primerna.

Pa razne navedbe, kako nam je v Sloveniji fajn… Eni pa res ocitno kot Koprivnikar zivijo lepo zivljenje in nimajo stika z realnostjo precejsnjega stevila Slovencev. Med nami so zaposleni, ki hodijo po pakete hrane na Rdeci kriz, zaposleni na minimalcu, ki morajo biti na tabletah, da zdrzijo pritiske adrejenih in vedno bolj povecan obseg dela, inzenirji, ki se utapljajo v delu, ker lastniki in uprava nocejo zaposliti dodatnih ljudi (da njim samim se vec ostane, saj clovek res porabi veliko za jahto, a ne), medtem pa njihove place stagnirajo ali se celo znizujejo,…

Lepo te prosim, fajn nam je, ja… Tebi izgleda je in ti privoscim, ampak ma zalost to ni realnost za lepo stevilo Slovencev.[/quote]

Res je, večina ljudi nima niti jurja plače.
Ja, meni je moj 10 let star računalnik čisto ok. Laptopa pa nimam, ker ga preprosto ne rabim.
Ja, športno opremo, potovanja, izlete, kulturo, izobraževanje – vse to je dal na seznam. Preberi si.

tema je šla proti cilju – temu, koliko imaš ti 🙂

stroški za neko dokaj lagodno življenje pa tvoji kar držijo, tist končni znesek … posamezne postavke pa se pri različnih ljudeh in njihovih potrebah pač porazdelijo drugače.
stroški za normalno življenje pa mislim da so vseeno nižji, če znaš delat z denarjem seveda.

Moj laptop je (skupaj z licencami) vreden prbl. 10.000 in menjam na dve do tri leta, ja (pri cemer imam dva – delovnega in rezervnega). Nepredstavljivo, kajne? 😛

Daj si ti dopovedat, da je vzrok, da je Slovenija tam kot je, ravno komunikacija, kot jo ti prikazujes. Obesiti se na nekaj povsem nepomembnega in potem mesati meglo. Crtaj 300 evrov, dodaj RTV prispevek, GSM narocnino, Internet narocnino (kar sem pozabil) in morda se kaj… pa bo razlika +/- 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Bo slo razumeti osnove?[/quote]

Jao, tvoj laptop. In koliko ljudi misliš, da rabi tak laptop? Jaz ga sploh nimam, ker ga nimam kaj rabit. Bo šlo?
Računalnik pa menjam na recimo kakih 10let. Čeprav je sedanji star 10 let, ga še ne mislim menjat, ker mi je čisto ok. Zakaj bi ga? Težko razumet, a ne, da eni pač ne rabimo vse te šare in ne menjamo računalnika, ki čisto ok dela. Nepredstavljivo a ne?
GSm naročnine tudi nimam. Internet in TV pa me niti pod razno ne prideta toliko kot ti pišeš.
Tako, da še vedno ne štekaš, a ne?
Dejstvo je, da si napisal kup nepotrebnih stroškov. Izobraževanje, hobiji, kultura, potovanja – super. Čim več takega.
Ampak ostalo si pa navedel res kup bedarij. Mislim to s čiki, cunjami, frizerji, kozmetiko, računalniki.[/quote]

Ampak ti si pa res “trda”. Gre za nek povprečen strošek gospodinjstva, ki kar drži. Ti ne kupuješ računalnika vsaki dve leti, ker ne porabiš pomnilnika in najbrž ga za kaj drugega, kot brskanje po netu, ne potrebuješ. Pa kadiš ne, pa k frizerju ne hodiš.
Pač zapravljaš drugje. Tudi izleti in potovanja nekaj stanejo, če razdeliš tiste stroške po mesecih, boš (mogoče) celo presegla Desijeve stroške.

POVPREČJE – je to tako težko razumeti?

Jao, tvoj laptop. In koliko ljudi misliš, da rabi tak laptop? Jaz ga sploh nimam, ker ga nimam kaj rabit. Bo šlo?
Računalnik pa menjam na recimo kakih 10let. Čeprav je sedanji star 10 let, ga še ne mislim menjat, ker mi je čisto ok. Zakaj bi ga? Težko razumet, a ne, da eni pač ne rabimo vse te šare in ne menjamo računalnika, ki čisto ok dela. Nepredstavljivo a ne?
GSm naročnine tudi nimam. Internet in TV pa me niti pod razno ne prideta toliko kot ti pišeš.
Tako, da še vedno ne štekaš, a ne?
Dejstvo je, da si napisal kup nepotrebnih stroškov. Izobraževanje, hobiji, kultura, potovanja – super. Čim več takega.
Ampak ostalo si pa navedel res kup bedarij. Mislim to s čiki, cunjami, frizerji, kozmetiko, računalniki.[/quote]

Ampak ti si pa res “trda”. Gre za nek povprečen strošek gospodinjstva, ki kar drži. Ti ne kupuješ računalnika vsaki dve leti, ker ne porabiš pomnilnika in najbrž ga za kaj drugega, kot brskanje po netu, ne potrebuješ. Pa kadiš ne, pa k frizerju ne hodiš.
Pač zapravljaš drugje. Tudi izleti in potovanja nekaj stanejo, če razdeliš tiste stroške po mesecih, boš (mogoče) celo presegla Desijeve stroške.

POVPREČJE – je to tako težko razumeti?[/quote]

Nisi opazila, da so to stroški samske osebe.
In ja, potovanja, izleti in vse to je tudi navedeno na seznamu.
Računalnik potrebujem za net in za podiplomski študij, pripravo naloge. Res ga pa ne rabim za igrice. K frizerju seveda hodim. Samo vsake dva do tri mesece in naenkrat plačam 10€.
Tako, da še zmeraj trdim, da je seznam precej brcanje v temo.

OK, ne hodis po lokalih, ne kadis. Sportna oprema pa vseeno ni zastonj, potovanja in izleti ravno tako ne. In znesek, ki ga je Desiderius omenjal, je komaj dovolj za to. Ze potovanja so vprasljiva.

10 let star racunalnik. Malokatera masina zdrzi to, ponavadi crknejo dosti prej. Pa ce jih rabis se za kaj drugega kot malo surfanja po internetu, 10 let stara masina niti slucajno ni vec primerna.

Pa razne navedbe, kako nam je v Sloveniji fajn… Eni pa res ocitno kot Koprivnikar zivijo lepo zivljenje in nimajo stika z realnostjo precejsnjega stevila Slovencev. Med nami so zaposleni, ki hodijo po pakete hrane na Rdeci kriz, zaposleni na minimalcu, ki morajo biti na tabletah, da zdrzijo pritiske adrejenih in vedno bolj povecan obseg dela, inzenirji, ki se utapljajo v delu, ker lastniki in uprava nocejo zaposliti dodatnih ljudi (da njim samim se vec ostane, saj clovek res porabi veliko za jahto, a ne), medtem pa njihove place stagnirajo ali se celo znizujejo,…

Lepo te prosim, fajn nam je, ja… Tebi izgleda je in ti privoscim, ampak ma zalost to ni realnost za lepo stevilo Slovencev.[/quote]

Slovenceljčki pač. Hvalijo se s kosili za 3 EUR, neurejenostjo, škrtostjo.

Jao, tvoj laptop. In koliko ljudi misliš, da rabi tak laptop? Jaz ga sploh nimam, ker ga nimam kaj rabit. Bo šlo?
Računalnik pa menjam na recimo kakih 10let. Čeprav je sedanji star 10 let, ga še ne mislim menjat, ker mi je čisto ok. Zakaj bi ga? Težko razumet, a ne, da eni pač ne rabimo vse te šare in ne menjamo računalnika, ki čisto ok dela. Nepredstavljivo a ne?
GSm naročnine tudi nimam. Internet in TV pa me niti pod razno ne prideta toliko kot ti pišeš.
Tako, da še vedno ne štekaš, a ne?
Dejstvo je, da si napisal kup nepotrebnih stroškov. Izobraževanje, hobiji, kultura, potovanja – super. Čim več takega.
Ampak ostalo si pa navedel res kup bedarij. Mislim to s čiki, cunjami, frizerji, kozmetiko, računalniki.[/quote]

Ampak ti si pa res “trda”. Gre za nek povprečen strošek gospodinjstva, ki kar drži. Ti ne kupuješ računalnika vsaki dve leti, ker ne porabiš pomnilnika in najbrž ga za kaj drugega, kot brskanje po netu, ne potrebuješ. Pa kadiš ne, pa k frizerju ne hodiš.
Pač zapravljaš drugje. Tudi izleti in potovanja nekaj stanejo, če razdeliš tiste stroške po mesecih, boš (mogoče) celo presegla Desijeve stroške.

POVPREČJE – je to tako težko razumeti?[/quote]

Sicer pa, kot sta dva že omenila: manjkajo stroški za prostitutko pa za jahto :).

OK, ne hodis po lokalih, ne kadis. Sportna oprema pa vseeno ni zastonj, potovanja in izleti ravno tako ne. In znesek, ki ga je Desiderius omenjal, je komaj dovolj za to. Ze potovanja so vprasljiva.

10 let star racunalnik. Malokatera masina zdrzi to, ponavadi crknejo dosti prej. Pa ce jih rabis se za kaj drugega kot malo surfanja po internetu, 10 let stara masina niti slucajno ni vec primerna.

Pa razne navedbe, kako nam je v Sloveniji fajn… Eni pa res ocitno kot Koprivnikar zivijo lepo zivljenje in nimajo stika z realnostjo precejsnjega stevila Slovencev. Med nami so zaposleni, ki hodijo po pakete hrane na Rdeci kriz, zaposleni na minimalcu, ki morajo biti na tabletah, da zdrzijo pritiske adrejenih in vedno bolj povecan obseg dela, inzenirji, ki se utapljajo v delu, ker lastniki in uprava nocejo zaposliti dodatnih ljudi (da njim samim se vec ostane, saj clovek res porabi veliko za jahto, a ne), medtem pa njihove place stagnirajo ali se celo znizujejo,…

Lepo te prosim, fajn nam je, ja… Tebi izgleda je in ti privoscim, ampak ma zalost to ni realnost za lepo stevilo Slovencev.[/quote]

Slovenceljčki pač. Hvalijo se s kosili za 3 EUR, neurejenostjo, škrtostjo.[/quote]

Hudo, nisem vedela, da si neurejen, če ne kadiš, ne kofetkah, ne visiš po frizerajih. Pa, da si škrt, če ne kupiš vsake dve lete novega prenosnika, čeprav ga ne rabiš.

Ampak ti si pa res “trda”. Gre za nek povprečen strošek gospodinjstva, ki kar drži. Ti ne kupuješ računalnika vsaki dve leti, ker ne porabiš pomnilnika in najbrž ga za kaj drugega, kot brskanje po netu, ne potrebuješ. Pa kadiš ne, pa k frizerju ne hodiš.
Pač zapravljaš drugje. Tudi izleti in potovanja nekaj stanejo, če razdeliš tiste stroške po mesecih, boš (mogoče) celo presegla Desijeve stroške.

POVPREČJE – je to tako težko razumeti?[/quote]

Nisi opazila, da so to stroški samske osebe.
In ja, potovanja, izleti in vse to je tudi navedeno na seznamu.
Računalnik potrebujem za net in za podiplomski študij, pripravo naloge. Res ga pa ne rabim za igrice. K frizerju seveda hodim. Samo vsake dva do tri mesece in naenkrat plačam 10€.
Tako, da še zmeraj trdim, da je seznam precej brcanje v temo.[/quote]

Je razlika med potovanjem za nekaj 100 eur, ali tistim za nekaj 1000 (že na S Evrope prideš na nekaj tisoč na potovanje).
Računalnik – tudi če ne boš igrala igric, se bo pomnilnik počasi iztrošil, sicer pa v igranju igric ne vidim nič pretresljivega, ogromno ljudi jih igra, da o vlečenju filmov ne govorim.
Frizer? Ja, TI očitno pri frizerju zapraviš 10 eur, (čeprav me RES zanima, kje strižejo tako poceni?!), nekdo drug pa zapravi več, ker želi biti urejen – barvanje narastka, striženje konic pride vsaj 50 eur, če greš h kakšnemu profi frizerju (Stevo, Mič) tudi 100.

In če ti trdiš, da je stiskanje pasu s tvojimi nizkimi (in nerealnimi stroški) nek povprečen način življenja, je to tvoj problem oziroma problem naše RAJE s plačami na minimalcu ali nekaj čez.

Kar pa ne pomeni, da bi morali biti s tem zadovoljni…. zakaj že, če pošteno delamo in bi radi kdaj od življenja tudi nekaj lepega imeli?

Slovenceljčki pač. Hvalijo se s kosili za 3 EUR, neurejenostjo, škrtostjo.[/quote]

Hudo, nisem vedela, da si neurejen, če ne kadiš, ne kofetkah, ne visiš po frizerajih. Pa, da si škrt, če ne kupiš vsake dve lete novega prenosnika, čeprav ga ne rabiš.[/quote]

Vid budale….

Nekdo zapravi 100 eur za čike, nekdo drug za kastracijo psa. Bo šlo?

Ups. Napacno sklepanje. Precej napacno. Lahko marsikdo pritrdi, ki se je ze utegnil prepricati na lastne oci. Tudi na MON-u. Pa ce gledas z vidika zivljenja v Sloveniji, ali pa v Nemciji. In mimogrede… samo kolege v Sloveniji PLACUJEM po osnovi 2.500 bruto. 😉

Lahko tiscimo (tiscite) glavo v pesek. Ampak… konkretno pa ne morete ovreci zgornje racunice. Zanimivo, mar ne?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ups. Napacno sklepanje. Precej napacno. Lahko marsikdo pritrdi, ki se je ze utegnil prepricati na lastne oci. Tudi na MON-u. Pa ce gledas z vidika zivljenja v Sloveniji, ali pa v Nemciji. In mimogrede… samo kolege v Sloveniji PLACUJEM po osnovi 2.500 bruto. 😉

Lahko tiscimo (tiscite) glavo v pesek. Ampak… konkretno pa ne morete ovreci zgornje racunice. Zanimivo, mar ne?[/quote]
v resnici ne sklepam, ampak samo komentiram kar sem prebrala v tej temi, ker poznam te ne, tudi iz MONa ne, ker te sicer ne berem.

lepo da pošteno plačaš zaposlene, ampak po prebranem imam še vedno občutek, da nam želiš povedat kako zelo slabo živimo, čeprav v resnici vemo, da nam gre razmeroma dobro, vsaj meni osebno in tudi ljudem, ki jih poznam in se z njimi družim.

je pa res da je veliko tega “živeti dobro” plod lastne iznajdljivosti in pri mnogih tudi žal sive ekonomije.

Nisi opazila, da so to stroški samske osebe.
In ja, potovanja, izleti in vse to je tudi navedeno na seznamu.
Računalnik potrebujem za net in za podiplomski študij, pripravo naloge. Res ga pa ne rabim za igrice. K frizerju seveda hodim. Samo vsake dva do tri mesece in naenkrat plačam 10€.
Tako, da še zmeraj trdim, da je seznam precej brcanje v temo.[/quote]

Je razlika med potovanjem za nekaj 100 eur, ali tistim za nekaj 1000 (že na S Evrope prideš na nekaj tisoč na potovanje).
Računalnik – tudi če ne boš igrala igric, se bo pomnilnik počasi iztrošil, sicer pa v igranju igric ne vidim nič pretresljivega, ogromno ljudi jih igra, da o vlečenju filmov ne govorim.
Frizer? Ja, TI očitno pri frizerju zapraviš 10 eur, (čeprav me RES zanima, kje strižejo tako poceni?!), nekdo drug pa zapravi več, ker želi biti urejen – barvanje narastka, striženje konic pride vsaj 50 eur, če greš h kakšnemu profi frizerju (Stevo, Mič) tudi 100.

In če ti trdiš, da je stiskanje pasu s tvojimi nizkimi (in nerealnimi stroški) nek povprečen način življenja, je to tvoj problem oziroma problem naše RAJE s plačami na minimalcu ali nekaj čez.

Kar pa ne pomeni, da bi morali biti s tem zadovoljni…. zakaj že, če pošteno delamo in bi radi kdaj od življenja tudi nekaj lepega imeli?[/quote]

Glej, ko bo računalnik zanič, bom kupila novega. Dokler je ok, ne rabim kupovat novega, ker ga pač ne rabim. Verjamem, da tisti, ki igratjo igrice pa ne vem kaj še vse, da rabijo kar naprej nove računalnike. Jaz pa tega ne prakticiram. Tudi prenosnika nimam kaj rabit, zato ga nimam. In verjamem, da je kar dosti ljudi takih, ki pač ne rabijo. Zakaj bi rabili?
Pojma nimam kdo sta Stevo in Mičo, domnevam, da dva Lj frizerja? Avtor je napisal stroškovnik za samsko osebo na periferiji, ne v LJ. Ne vem zakaj bi kdo hodil v LJ k frizerju? A potem nalepiš na čupo listek, da vsi vidijo kje si bil? Ne vem, čemu? Da se preseravaš? K sreči na periferiji niso frizerji taki. Tako, da so cene bistveno bolj normalne.
Ja, kot so že zgoraj napisali. Če je normalno, da za frizerje in čike toliko zdaješ pa za računala pa kaj vem kaj še vse, potem je normalno, da na ta seznam dodaš jahto in pocestnice.

Hudo, nisem vedela, da si neurejen, če ne kadiš, ne kofetkah, ne visiš po frizerajih. Pa, da si škrt, če ne kupiš vsake dve lete novega prenosnika, čeprav ga ne rabiš.[/quote]

Vid budale….

Nekdo zapravi 100 eur za čike, nekdo drug za kastracijo psa. Bo šlo?[/quote]

MOraš pa imeti veliko psov, da jih daješ vsak mesec kastrirat. Kako to gre?
To mi pa res ni jasno.

Kaksen je torej boljsi model?

😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Midva imava skupaj okoli 2400 evr in 4 otroke. in živimo čudovito. Predvsem, ker se imava rada.

New Report

Close