Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek # Mene so tudi (moška različica)

# Mene so tudi (moška različica)


Človeški “um” niti približno ne obvladuje najbolj osnovnih nagonov.

Od prenažiranja, lakomnosti.. do te teme bolj relavantnega: SPOLNEGA NAGONA.

DRUŽBENI USTROJ je tisti, ki človeški nagon navidezno brzda. So že Rimljani hitro povzeli Grški izrek in ga polatinili: “In vino veritas.”

Zato tudi nadlegujejo, ker podležejo lastnemu nagonu in ne neki misteriozni “slabi energiji”.

Dejanski človek pred vami je socialni konstrukt. Potemkinova vas. Tak kot omamlja vino, omamlja tudi MOČ.

[img]http://i.cbc.ca/1.3109134.1434028830!/fileImage/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/original_620/power-corrupts-lord-acton.jpg[/img]

In ker je večina človeških družb PATRIARHALNA, ima moč seveda v rokah peščica MOŠKIH.. in ti bodo tudi najverjetneje izkoriščali to moč. Slehernik jo bo v temni ulici.. mogočnež v hotelski sobi. Zgolj od njegove spolne usmerjenosti je pa odvisno, kdo bo žrtev… in ker je večina heteroseksualnih, bo največ žrtev med ženskami.

Daj absolutno moč posamezniku in glej, kaj se zgodi. Dovolj je že da slovenceljna vprašaš, kaj bi naredil, če bi bil direktor.. ali celo predsednik?
Odpuščal bi, podil, zapiral in pobijal.

Pa morda bi kakšnega Fidela Castra začel oponašati (ki si je nekaj 10 000 žensk dal pripeljati v posteljo).. ali Đingiskana, ki jih je posilil še več.

Na moč, nagone.. pa seveda ženske niso imune.. zato se bodo kiksi zgodili. Bo pa možno tudi serijsko izvajanje nadlegovanja.

Zakaj le mislite, da se gre duhovščina Celibat?
Ker so tisti sveti možje, ki so trdili, da zmorejo živeti brez hrane – se preživljajo s “prano”, bili lepo zazidani v celico.. po enem mesecu so odprli in glej ga zlomka, vsi ti “sveti možje” so pocrkali.
Če zazidaš duhovnika, ki se dela svetega, ker ne seksa.. si mu s tem celo uslugo naredil.

Nadlegovanja v Cerkvah tega sveta so pa ena najbolj pogostih, celo institucionaliziranih oblik nadlegovanja sploh.
Da ženske niso imune, so pa ničkolikokrat dokazale nune. Še posebej na Irskem!
[/quote]
Socialni konstrukt je le delček človeka. Tisti naučeni. Preko uma.
Bistvo je pa očem skrito.

Kar se tiče teh lažnih cerkvenjaških celibatov itak nima smisla razpravljat, govorijo eno delajo drugo (tipično za cerkev). Za nune pa- ali so res same hotele ali le bile prisiljene/zmanipulirane v to, češ bog hoče, da si preko mene od njega napičena, pa.. 😁

Drugače pa-nekdo ki se hvali s svojim umom, podleže pa svojemu tiču, zgolj pokaže da je odvisen od sexa, ki pa sploh ni potreba telesa, kot taki radi trdijo. Ampak potreba uma (tej izrabljajo sex za sproščanje stresa, tesnobe itd) ali želja srca (tej komunicirajo na telesno čustven način z ljubljenim/ljubljeno). No seveda v današnjem času prevladuje potreba uma.


Socialni konstrukt je le delček človeka. Tisti naučeni. Preko uma.
Bistvo je pa očem skrito.

Kar se tiče teh lažnih cerkvenjaških celibatov itak nima smisla razpravljat, govorijo eno delajo drugo (tipično za cerkev). Za nune pa- ali so res same hotele ali le bile prisiljene/zmanipulirane v to, češ bog hoče, da si preko mene od njega napičena, pa.. 😁

Drugače pa-nekdo ki se hvali s svojim umom, podleže pa svojemu tiču, zgolj pokaže da je odvisen od sexa, ki pa sploh ni potreba telesa, kot taki radi trdijo. Ampak potreba uma (tej izrabljajo sex za sproščanje stresa, tesnobe itd) ali želja srca (tej komunicirajo na telesno čustven način z ljubljenim/ljubljeno). No seveda v današnjem času prevladuje potreba uma.
[/quote]
Človek, ki se NE samozadovoljuje je človek “uma”?

Ali pač vedno zmaga NAGON?

De omnibus disputandum..

Zakaj sploh potreba po samozadovoljevanju? Ker um odreagira na nek zunanji dražljaj, telo samo po sebi se ne narajca, ko vidi blondinko z velkimi joški-um mu sporoči-uf je sexy, kaj bi ji delal/kaj naj mi dela..) Samozadovoljevanje je tudi znani, sicer začasni, odganjalec stresa. Stres pa je v domeni uma, posledično se seveda pozna na telesu.
Tisti ki samozadovoljevanja ne rabi nima potrebe uma po samozadovoljevanju(ne rabi sproščat um, ker le tega ima sproščenega)

Nagon = dražljaj v možganih. Ne nastane namreč nikjer drugje, kot točno v možganih.

Možgane imamo tudi ljudje in smo sužnji nagonov ter navad. Lahko jih različno poimenujemo “svetla in temna energija”, ker pač moramo delovati Hollywoodsko, pardon Rimsko Katoliško, da stvari delimo na črno belo.

Zato tudi ločimo besede. ODVISNOST je za stvari od katerih dejansko bitje ne more preživeti. V človeškem primeru (kot seveda vseh aerobnih živih bitij) je to: zrak, voda, hrana in prostor.
Spolnost je že nižje na lestvici, ker če se jo odvzame, posameznik še vedno preživi. A je hec, če odvzameš spolnost VSEM bitjem, bo vrsta izumrla.
Spolnost je tako tudi odvisnost, ker brez nje živalska vrsta, kot tudi človek: IZUMRE.

Spolnosti ne potrebujejo zgolj bitja, ki se razmnožujejo ne-spolno.

Zasvojenost pa je še malce nižje na lestvi, kjer pa gre običajno za fizične substance (droga, alkohol, nikotin..) ali “navade” – železne srajce (workoholizem, športizem, adrenalin junkie-ji..).

Ne glede na vse skupaj si posameznik lahko privošči odreči nagonu spolnosti.. ker to za njega osebno ne bo pomenilo “tragedije”.. saj se čreda razmnožuje naprej in vrsta ne bo izginila.
Nagon torej lahko premagamo.. a za VISOKO CENO.

V navezavi nazaj na nadlegovanje.. je pa prav nagonsko vedenje tisto, ki povzroči nadlegovanje. Nezmožnost nadzirati spolni nagon.. se pravi toliko vklopiti modernejši del možgan, da bi spolni nagon bil vsaj malo “kultiviran”.
To ni izgovor ali opravičilo za nadlegovalce. Je le pojasnilo, da bo nadlegovanje vedno del družbe.. saj je sebičnost, egoizem, grabežljivost, egocentričnost, narcizem… in še stotine pojmov DEL ČLOVEKA. Vsi ti delčki, nagoni, hormoni, nakloni.. pa še kako utapljajo možgane v signalih in impulzih, ki jih ne zmorejo nadzorovati.

Če bi bil človek zgolj robot.. bi pač iznašli programski jezik (vzgojo), za različne oblike osebnosti in ljudi primerno pre-programirali. A je preveč različnih faktorjev, da bi to bilo za naše časovno obdobje možno.

Krasni novi svet, Aldousa Huxleya.. je to zmogel.. a z veliko količino droge in zelo kastno-programiranostjo družbe.

V realnem svetu pa ni človeke družbe, civilizacije ali religije, kjer nadlegovanja ne bi bilo.. še lastninjenja ter popredmetenje (fetišizacija po spolu) se ni niti ena oblika človeških združb izognila.

Povedano drugače: “V nasprotju z ljudmi, so drevesa lepa tudi v večjem številu.”
Friedrich Nietsche

Nietsche je spregledal, da se drevesa tudi spolno razmnožujejo. Zmaga pa tisti, ki trosi in prejema več. Spolno “nadlegovanje”, ki ga alergiki med ljudmi (in živalmi) še kako vsako leto občutijo.
Daj drevesom noge.. in vse bi se hitro spremenilo 🙂

De omnibus disputandum..

Telo ne potrebuje spolnosti. Torej ni odvisnost telesa. Saj pri kurbirjih se ne gre za delovanje njihovega telesa, ampak njihovega uma (razlogi za to delovanje so pa spet nekaj drugega) Um hoče čim več črtic podret, čim več jih nalagat v potrebi da pade še ena in ena in ena… tista ki ne, ji pa vudu sceno pošlje 😁 v maščevanju ker ni padla.
Potreba telesa je zgolj hrana, voda, izločanje in da je na toplem zaščiten pred mrazom in zaščiten pred vročino ter bolečino.

Bitja, ki potrebujejo spolnost pa ali zaradi antistresne terapije ali zaradi prenosa genov pa so nekako res odvisna.
Potreba ni enako želja.

Možgani so fizični del, delček le teh je tudi um, seveda.
Energija pa je neotipljiva (zato jo mnogi ne priznavajo, kot intuicijo ne, čeprav jo imamo vsi, priznavajo pa le pet čutov, šestega ne). Ravno tako nima veze z cerkvenjaškimi nazori.
Med črno in belo namreč obstaja še vsaaa paleta barv-ogromno jih je in vsaka barva je lepa po svoje. Moja najljubša v vseh odtenkih-modra, kaj pa drugega 😁 (priznam da so pa živi svetlo modri, smrčje modri najlepši odtenki)
Kaj ne vidite vseh teh lepih barv, svet ni le črno bel, kot tak bi bil doolgočasen. 😁


Vašega, ne mojega telesa NE BI BILO BREZ SPOLNOSTI.

De omnibus disputandum..


Vašega, ne mojega telesa NE BI BILO BREZ SPOLNOSTI.
[/quote]
Seveda.
Obstajajo pa taki, ki niso bili spočeti po klasični poti, preko spolnosti.

V čem se bolj ali manj spontan in improviziran pristop k spolnosti razlikuje npr. od nabiranja gob?

Vztrajaj! .

V čem se bolj ali manj spontan in improviziran pristop k spolnosti razlikuje npr. od nabiranja gob?
[/quote]
ne morem primerjat-ne nabiram gob, ker jih ne jem, res mi je to zanič živilo.
Spolnost pa naj bi bila spontana-na željo (ne potrebo) obeh. Si ne morem predstavljat da jo imam zacahlano na koledarju za sredo ob 20tih 😁

In koliko nas (z nama vred) se “da dol” povsem spontano, nekje z nekom (recimo poznanim, zaupanja in greha vrednim), iz čistega poželenja?

Vztrajaj! .

In koliko nas (z nama vred) se “da dol” povsem spontano, nekje z nekom (recimo poznanim, zaupanja in greha vrednim), iz čistega poželenja?
[/quote]
za druge res ne morem govoriti. jaz pa imam spolne odnose, ko si dragega želim/poželim v sebi. In on mene. Res pa mene zanima izključno en moški za spolno komunikacijo-moj partner. Ostali me ne zanimajo.


za druge res ne morem govoriti. jaz pa imam spolne odnose, ko si dragega želim/poželim v sebi. In on mene. Res pa mene zanima izključno en moški za spolno komunikacijo-moj partner. Ostali me ne zanimajo.
[/quote]

V kratkem času dvoje ugotovitev, da o drugih težko sodimo, hkrati pa poprej dokaj nedvoumno podano mnenje o tem, da naj bi kurbirje gnal um, ki naj bi ga nekako silil v kvantiteto.

Ali to potemtakem vendar ni neke vrste predsodek, ki vsiljuje domnevo, da kurbirjev ne žene sla, oz. poželenje? Nekakšna implikacija krivde, ker če jih žene um, potemtakem so v stanju to nadzirati in če tega ne storijo, so krivi.

Toda krivi česa? To pa pojasni zadnji odgovor. Krivi so nečutenja potrebe ali želje podrejanja,
pričakovanju drugega, da slednji ima (!) ekskluzivno pravico do razpolaganja z njegovimi genitalijami.

Praviš namreč, da imaš spolne odnose, ne da si v spolnem odnosu, nato pa dodaš, da tebe zanima spolno občevanje le z enim partnerjem. Ničesar bistveno napačnega ni v tem. Zgolj ena malenkost bode v oči…

Pravijo, da se predigra začne pet minut za doživetim orgazmom. Kar nekako implicira erotiko, ki prežema nek odnos, v katerem dva občujeta tudi spolno. Iz tvojega pisanja pa izhaja, da ne gre za odnos prežet z erotiko in poželenjem, celo nasprotno, praviš da je posredi precej togo določeno, da spolno občujeta, ko se v tebi prebudi sla. Vse skupaj me pripelje do sklepa, da gre pri vsemu skupaj za dokaj togo zastavljen odnos, v katerem spolno občevanje nastopa zgolj kot sredstvo za zadržanje partnerja in na sklepanje po sebi: če tebe v odnosu ne žene erotika, potem tudi njega ne in tako je kriv, če bi mu slučajno poželenje vzbudila neka druga, morda celo bolj voljna. In ta implikacija krivde omogoča, da je njegovo poželenje manjše, da je bolj dovzeten za to, kdaj tebi ustreza spolno občevati.

Iz česar pa izide spolnost, zreducirana na potrebo, vsaj z njegove strani in na fizični užitek. In tako res nista v spolnem odnosu, čeprav se tu in tam poslužujeta spolnosti, kot načina občevanja. Sem kaj spregledal?

[attachment=3]MON – page 1.png[/attachment]

[attachment=2]MON – page 2.png[/attachment]

[attachment=1]MON – page 3.png[/attachment]

[attachment=0]MON – page 4.png[/attachment]

Vztrajaj! .

Uf, a celo ročni zapiski o domnevah o meni? ja kakšna čast 😁
No če je to tvoja pisava, moram reči, da za moškega lepo pišeš.

Pisala sem o kurbirjih, ki so meni povedali svoje osebne zgodbe ali pa sem jih brala. Črtice ali poželenje sta dve različni stvari. In tu so bile črtice v ospredju. Celo take zgodbe, kjer povedo, da so jo poseksali, ker so imeli korist (jih je bolje branila, so dobili denar, službo itd)
Kurbirji zaupanja vredni, če se navežem na tvoj predhodni post? Hahaha.
No, če te je vodil zapis o kurbirjih, da si me sploh citiral, je bolje, da demone iz preteklosti zdilaš s sabo ne pa kvasiš domneve o meni.

Predigra je vse kar se dogaja pred spolnim odnosom. V zvezi kar celotna veza-obnašanje do partnerja, izkazovanje nežnosti, ljubezni, spoštovanje, zvestoba itd.. Torej kot sam rečeš, da se začne 5 minut po orgazmu. Erotika je pa le delček te veze. In če je tebi bistvena le erotika, ja pa naj ti bo, pozabljaš pa na ostale aspekte. Meni je bistvo v celoti. Pa če to narobe razumeš, je zgolj zaradi tvojih izkušenj, ker si nedolgo nazaj pisal, da si ob svoji le potreba in ne želja. In tu se strinjam s tabo da je spolnost le to, da vaju obdrži skupaj. Jaz pa spolnosti nisem nikdar izkoriščala in je tudi ne bom. raje sama kot da nekoga zadržujem ob sebi, če noče biti tam.

V bistvu se nisem toliko osredotočil na domeve o tebi. Roko na srce, sem domneval, da pri tvojem značaju prevladuje plazilski del možganov in to je potem impliciralo, da kakršenkoli globlja debata ne pride v poštev, oz. se bo odbila…

… in se tudi je. Ni problema, lahko rečeva tudi kako o meni. A le, dokler boš kazala resnično zanimanje. Tole spreobrnjenje načela, da nekako pričakujem, da sem partnerici prioriteta in ne opcija v nekaj povsem drugega pa mi ne vliva ravno občutka, da bi obstajali kako iskreno zanimanje. 😉

Vztrajaj! .

Vidiš-domneve.
Z domnevami se ne da debatirat. Rečem kako je z mano, večkrat in tako enostavno brez nekega skrivanja med vrsticami, pa domnevaš ne bo hotel slišat, ker mu slišati ni v interesu.
Jaz rečem, da obožujem modro barvo, drug mi tumba, da sem za rdečo. Ni smisla ne 😁


Seveda.
Obstajajo pa taki, ki niso bili spočeti po klasični poti, preko spolnosti.
[/quote]

Jezus nisem.. vi pa tudi niste in-vitro bili spočeti.. niti nimate odnosa z epruveto, temveč z ljudmi, mar ne?

V času Jezusa, kot vseh 200 000 let obstoja Homo Sapiensa, človek obstaja ZARADI spolnosti.
Milijone let pa živa bitja, ki se spolno razmnožujejo SMO ODVISNA OD SPOLNOSTI za svoj obstoj.

Ni neke svobodne volje pri tem. Monogamija bi bila pa smrtno nevarna za ta ista živa bitja, zato se tudi večina ne ubada z njo… so si jo pa izmislili moški, da lahko nadzirajo rodno sposobnost žensk. Uspešno.

Nadlegovanje je pa za “pavzo”, ko pač nadleguješ druge ženske, kot svojo lastno ženo.. in s tem povečuješ preživetje lastnega sebičnega gena (Glej istoimensko knjigo Richarda Dawkinsa: Sebični gen)

Naldegovanja torej niso nič “osebnega”, temveč zgolj evolucija na delu.. potiho deluje že milijarde let in en človeček, prepojen s hormoni, vzgojo, religijo.. pač tega ne bo ustavil.. čeprav se navzven napihuje, da to zmore.

Ne moreš torej negirati ČLOVEŠKOSTI.. to je tiste nepredvidljivosti, ki je ne pokori noben razum, vzgoja, religija.. v tem smislu lahko potem damo prav Bibliji, da smo dejansko grešni.
Lahko si izmišljamo še tako dodelana pravila.. a jih bomo vedno grešili. Saj evolucijsko stvari lezejo popolnoma neosebno v vse smeri.. in ne veš katera od lastnosti oz. ravnanj se bo čez tisoč ali 10 000 let izkazala kot prednost?

Evgeniki so bili deterministični, kaj je prav in kaj ni.. Adolf Hitler, Benito Mussolini in Winston Churchill so bili goreči zagovorniki, da bi bilo potrebno pospraviti s tega planeta vso “okvarjeno” robo (ali vsaj prisilno sterilizirati, kot so to uzakonili v ZDA!).
Z dejanskim odkritjem DNK, genetike.. pa seveda čedalje bolj ugotavljamo, da se stvari prenašajo z “zamudo”.. lastnosti pra-babice in pra-dedka lahko priplavajo na površje pri vaših otrocih.. za fobije so pa že dokazali, da se prenašajo iz babic in dedkov na vnuke.
Stvari so visoko bolj kompleksne, kot si to ljudje pobožno simplistično tolažijo.

Nadlegovanje je in bo ostalo del človeške družbe.. kar pa ne pomeni, da jo lahko omejimo kolikor le zmoremo. Že primerjava različnih družb sedanjosti (kot preteklosti), nakazuje katere stvari so koristnejše. Bolj, ko je družba izenačena, egalitarna.. manj verjetnosti je, da bo nekdo izkoriščal svojo moč (saj bo ves čas pod demokratičnim nadzorom različnih skupin).
Na individualni ravni je pa tudi moč vzgoje zelo različna.. kjer v patriarhalnem svetu (večina Sveta) še vedno velja, da je deček več vreden in se bo lahko šolal… bo to moč kasneje izkoriščal tudi na spolno vsiljivem področju. Večvrednež je namreč vedno “dar” drugim, manjvrednim bitjem, kot so ženske.
Mgtowčki so npr. tako zelo užaljeni, ker niso prepoznani za Übermensch – a, da gredo v gozd živeti v jelenčkom (medtem, ko na MON izlivajo svoje fantazijske zgodbe James Bonda in Casanove v enem človeku).
Nadlegujejo s pasivnostjo. Z izsiljevanjem – igranjem vloge žrtve.

Kar je pa klasična, stereotipna vloga ženske.. ki bo zaigrala žrtev, če se moški ne zanima dovolj zanjo.. že zaradi maščevanja. Če ima pa moč, se bo končalo pa tako kot pri Salome in Janezu Krstniku.

De omnibus disputandum..

[attachment=0]MON – page 1.png[/attachment]
[attachment=3]MON – page 2.png[/attachment]
[attachment=2]MON – page 3.png[/attachment]
[attachment=1]MON – page 4.png[/attachment]

Vztrajaj! .

Vau, nekdo ima preveč časa :-))))

Pa ne da se te citirat po koščkih – mogoče je pa to namen tega truda 🙂

Joj… v bistvu gre zato, da hitreje pišem na roko, kot tipkam. Pa še bolj osebno je. Ker delam z e-papirjem in e-črnilom, pa je z vidika “prenosa podatkov” zadeva v bistvu povsem enaka. 🙂

P.S.: Nekaj sem pa tudi snoba in postavljanje z rokopisom na forumu je – roko na srce – vendar nekaj posebnega. 😉

Vztrajaj! .

Joj… v bistvu gre zato, da hitreje pišem na roko, kot tipkam. Pa še bolj osebno je. Ker delam z e-papirjem in e-črnilom, pa je z vidika “prenosa podatkov” zadeva v bistvu povsem enaka. 🙂

P.S.: Nekaj sem pa tudi snoba in postavljanje z rokopisom na forumu je – roko na srce – vendar nekaj posebnega. 😉
[/quote]

Eden od 51 znakov 🙂

[img]https://i.imgur.com/EVfuPks.png[/img]

Kar je pod 31, je za moškega premalo. :-)))

Vztrajaj! .

Sokratova metoda ne deluje na vseh ljudeh.. . zato so ga Atenčani, ki so ga imeli za zoprnega rušitelja tradicij ter posledično nespoštovanje do bogov obsodili.
Vprašanja so sicer slišali, a niso želeli slišati odgovorov (v njih samih).

De omnibus disputandum..

Jezus nisem.. vi pa tudi niste in-vitro bili spočeti.. niti nimate odnosa z epruveto, temveč z ljudmi, mar ne?

V času Jezusa, kot vseh 200 000 let obstoja Homo Sapiensa, človek obstaja ZARADI spolnosti.
Milijone let pa živa bitja, ki se spolno razmnožujejo SMO ODVISNA OD SPOLNOSTI za svoj obstoj.

Ni neke svobodne volje pri tem. Monogamija bi bila pa smrtno nevarna za ta ista živa bitja, zato se tudi večina ne ubada z njo… so si jo pa izmislili moški, da lahko nadzirajo rodno sposobnost žensk. Uspešno.

Nadlegovanje je pa za “pavzo”, ko pač nadleguješ druge ženske, kot svojo lastno ženo.. in s tem povečuješ preživetje lastnega sebičnega gena (Glej istoimensko knjigo Richarda Dawkinsa: Sebični gen)

Naldegovanja torej niso nič “osebnega”, temveč zgolj evolucija na delu.. potiho deluje že milijarde let in en človeček, prepojen s hormoni, vzgojo, religijo.. pač tega ne bo ustavil.. čeprav se navzven napihuje, da to zmore.

Ne moreš torej negirati ČLOVEŠKOSTI.. to je tiste nepredvidljivosti, ki je ne pokori noben razum, vzgoja, religija.. v tem smislu lahko potem damo prav Bibliji, da smo dejansko grešni.
Lahko si izmišljamo še tako dodelana pravila.. a jih bomo vedno grešili. Saj evolucijsko stvari lezejo popolnoma neosebno v vse smeri.. in ne veš katera od lastnosti oz. ravnanj se bo čez tisoč ali 10 000 let izkazala kot prednost?

Evgeniki so bili deterministični, kaj je prav in kaj ni.. Adolf Hitler, Benito Mussolini in Winston Churchill so bili goreči zagovorniki, da bi bilo potrebno pospraviti s tega planeta vso “okvarjeno” robo (ali vsaj prisilno sterilizirati, kot so to uzakonili v ZDA!).
Z dejanskim odkritjem DNK, genetike.. pa seveda čedalje bolj ugotavljamo, da se stvari prenašajo z “zamudo”.. lastnosti pra-babice in pra-dedka lahko priplavajo na površje pri vaših otrocih.. za fobije so pa že dokazali, da se prenašajo iz babic in dedkov na vnuke.
Stvari so visoko bolj kompleksne, kot si to ljudje pobožno simplistično tolažijo.

Nadlegovanje je in bo ostalo del človeške družbe.. kar pa ne pomeni, da jo lahko omejimo kolikor le zmoremo. Že primerjava različnih družb sedanjosti (kot preteklosti), nakazuje katere stvari so koristnejše. Bolj, ko je družba izenačena, egalitarna.. manj verjetnosti je, da bo nekdo izkoriščal svojo moč (saj bo ves čas pod demokratičnim nadzorom različnih skupin).
Na individualni ravni je pa tudi moč vzgoje zelo različna.. kjer v patriarhalnem svetu (večina Sveta) še vedno velja, da je deček več vreden in se bo lahko šolal… bo to moč kasneje izkoriščal tudi na spolno vsiljivem področju. Večvrednež je namreč vedno “dar” drugim, manjvrednim bitjem, kot so ženske.
Mgtowčki so npr. tako zelo užaljeni, ker niso prepoznani za Übermensch – a, da gredo v gozd živeti v jelenčkom (medtem, ko na MON izlivajo svoje fantazijske zgodbe James Bonda in Casanove v enem človeku).
Nadlegujejo s pasivnostjo. Z izsiljevanjem – igranjem vloge žrtve.

Kar je pa klasična, stereotipna vloga ženske.. ki bo zaigrala žrtev, če se moški ne zanima dovolj zanjo.. že zaradi maščevanja. Če ima pa moč, se bo končalo pa tako kot pri Salome in Janezu Krstniku.
[/quote]

Seveda. Vendar izhajaš iz napačne predpostavke mojih besed. Jaz pišem o razliki med potrebo in željo po spolnosti (ki je ogromna). Opažam da marsikdo ne loči med potrebo in željo. Tudi prenos genov je lahko nekaj od tega, ne nujno takoj potreba/odvisnost. Konec koncev obstajajo tudi ljudje, ni nimajo namena širit svojih genov, nimajo ali potrebe ali želje, da bi imeli otroka. In s tem ni nič narobe. Tako spolnost še vedno ni potreba telesa, ampak uma. Saj telo samo po sebi nima namena se razmnoževat, pa čeprav nam ženskam malo “ponagaja” v plodnih dneh in ob orgazmu dejansko razpre maternični vrat, da čim hitreje vsrka vase moško seme.
Sicer dandanes itak skoraj da križajo ženske brez otrok, čeprav se to drugih sploh ne tiče zakaj in kako se jim je življenje razpletlo (razen tistih, ki to morajo vedeti), da so tam kjer so. Po drugi strani pa omalovažujejo ženske z otroki, češ niso dobre za vezo, ker imajo prtljago. Prisotnost otrok ali ne-prtljago ima že vsak od 15 leta naprej odvisno od popotnice v odraščajočih letih. In kot sem že prej omenila- zato prastara ideja moških, da je treba čimveč žensk oplodit ne pije vode, ker moški ego enostavno ne prenese potomca drugega moškega, ženske pa nimajo namena biti zgolj maternica nekomu, ampak želijo partnerstvo, družino, ljubezen, predajo, skrb, varnost itd.

Da se povrnem k temi- Poznam primer-ko je 45+letnica snela jumfer še ne 15letniku. On ima dejansko izkrivljen pogled na ženske, to predatorsko pedofilko pa kuje v zvezde, brani, zagovarja, medtem ko poštene zveste kritizira in omalovažuje. ženske ima zgolj za sex itd.. zgolj nekaj posledic, kar pedofilska predatorka z seksualnimi manevri lahko naredi odraščajočemu fantu.
Ali je slab človek? Ni. še vedno je v njemu tisti del, ki je želel ljubezen, a je zaradi preživetja to moral pokopati globoko v sebe. Je pa zaradi te osebe razvil določene slabe lastnosti, manipulacijo, mimikrijo, laganje, zavajanje, da bi morebiti prišel do sexa (ali kakega drugega cilja). Kar pa seveda ni okej. ne za njega ne za ljudi ki si jih vzame za tarčo svojega cilja. Kot si ga je pred mnogimi leti vzela ta predatorka, ki ji je zadišalo mlado nedolžno meso.

In nekateri velikokrat omenjate evolucijo. Vendar je to le izgovor za vse. Za varanje je kriva evolucija. Za zapustitev je kriva evolucija. Za nadlegovanje je kriva evolucija. Za pedofilsko predatorstvo je kriva evolucija. Matr, še za laganje je kriva evolucija.
Pa ni. Vsak moment in vsak korak lahko narediš drugače. Se odločiš delovat drugače. Bolje.
Nismo zabetonirani v neki evoluciji. Gibljemo se dalje. In če smo nekoč telesno prišli iz jam, kaj ni že čas da tudi umsko in čustveno? Zakaj so ljudje danes čustveno hladni, nedostopni, neljubeči, zakaj se bojijo ljubezni? Kaj vraga jim je najlepša sila v vesolju naredila? Nič slabega, le pod vplivom neljubezni je dobil napačno podobo o ljubezni. Zato se jo bojijo ko hudič križa, jo ne priznavajo itd.

Mgtovčki, tej sodobni, so si dali napačni naziv. To naj bi pomenilo, da so šli svojo pot.. a dejsnko so šli prisilno saj je pritožujejo nad žensko populacijo. namesto da jim je vseeno za njo. manipulacija, mimikrija je tako aktualna pri obeh spolih. vse za dosego cilja. ne slišati, ne videti drugega-le vsiljevati svoje na raznorazne načine. Asertivne komunikacije je zelo malo- a le ta povezuje, ostale razdružujejo.

Eh, predolgo sem v tej temi, moram že povedat, da mi neka dolga virtualna pisanja ne sedejo, rada pa se dolgo pogovarjam v živo, ker je pogovor v živo čisto nekaj drugega kot tole klepetanje z monitorjem :D. Tako blizu a tako prekleto daleč. kdor bo razumel povedano. 😉


Okej, tu pa ne morem špegat na zapisano.. 😉

Tudi če gre povečini za domneve, meni le te niso zanimive. To ni asertivna komunikacija ampak vsiljevanje svojega prav (kar je manipulacija). V neki drugi temi si zapisal, da nimaš mnenja o določenih stvareh (modo si izpostavil) in da si vzameš čas da izoblikuješ mnenje (pišem po spominu, točno ne bom iskala kako si se izrazil) Vendar domnevanje o nekom sporoča ravno obratno. Jaz recimo pustim posamezniku , da se mi kar sam predstavi- pa ne na podlagi nekega foruma, ker tole nizanje besede marsikdo itak energijsko po svoje prevede. jaz sem živ dokaz, recimo obtožujejo me nekega skakanja v luft medtem ko pišem z nasmeškom na obrazu.. ;).. v živo pa vidiš ta nasmešek, to energijo, to živost v meni, iskro v očeh. Preko virtualnih besed to redkokdo začuti.. 😉
Ozavestit domneve o nekom-to je super. Stvar je v tem, da je tega malokdo sposoben, predvsem tule v virtuali, ko besedam energijo določi kar nasprotna stran in si jih še lažje po svoje prevede. Pogovor je dvostranska cesta-govoriti in slišati. ne le govoriti. Sploh pa ne o drugem. Matr, opravljanja tudi ne maram, zato sem netipična ženska predstavnica in pogosto glodana od tipičnih. Kaj te čemm 😁

Dvomiti o vsem, tudi o sebi? če se ti na tej točki poznaš (seveda ne veš kako se boš razvijal naprej pod vplivom življenjskih dogodkov iz prihodnosti), zakaj bi dvomil o sebi? Le zato, ker nisi ziher vase, ker nisi 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} iskren s seboj ?
Guru lahko le zase ve, kaj je najbolje, za sledilca ne more. Ni splošnega recepta za boljše življenje, kar enemu pomaga, ne bo drugemu, kar enega osrečuje, ne bo drugega. kar enemu naredi AHA moment, drugemu ne bo. Zato je to gurujsko vsesplošno vsiljevanje brezvezno. Ravno tako tudi v klasični medicini psihiatri in psihologi. je treba prisluhnit posamezniku, ne pa vsem isti recept ponujat.

Ljubezen. Univerzalna lepa sila. Ki živi v nas. Ki jo širimo iz nas na druge.
Obstaja več jezikov ljubezni. Pomembno je, da jih medsebojno znamo govoriti-z našimi ljubljenimi, ter da oni poznajo naše. Moški in ženska imasta drugačen pogled na ljubezen in spolnost. In razumevanje tega ter sodelovanje v povezovanju lahko reši marsikatero vezo. Ne varanje, čustvena hladnost med njima in živlejnje en mimo drugega. vendar je tako lažje, kot pa se povezat in sodelovat, vzajemno lepšat si življenje.
Ravno tako pa enačenje ljubezni do nebogljenega bitjeca, ki je popolnoma odvisno od nas (zaradi pomanjkanja ljubezni so novorojenčki tudi umirali) z ljubeznijo do odrasle osebe ni na mestu. Lahko ljubiš odraslega, a ob tem postavljaš meje, ki jih drugi nima kaj prestopat. Recimo z čustvenim ali celo fizičnim nasiljem. če jih prestopi greš iz ljubezni do sebe stran od tega človeka. Tu ni možnosti za brezpogojno ljubezen, ker v tem primeru bi pomenilo, da pustiš, da se v imenu ljubezni nekdo izživlja nad tako. A če to pustiš-se sploh ne gre za ljubezen, v nobeno smer. Ker le ta ne dopušča kakšnegakoli izživljanja nad drugim. Temveč je njena sestavina spoštovanje.

Kurbirje je lahko razumet-če poznaš njihovo zgodbo. Sem zgoraj volku opisala primer vezajoč na temo, ki smo jo vsak po svoje zapeljali v lastna zanimanja in med seboj nekako prepletli.

Ker zaradi določenega nedavnega dogodka težko tipkam, še težje pišem ročno (o pa obožujem ročno pisanje, lepe/zanimive bloke in pisala), naj bo to zaenkrat to, čeprav se da še marsikaj povedat.

Seveda. Vendar izhajaš iz napačne predpostavke mojih besed. Jaz pišem o razliki med potrebo in željo po spolnosti (ki je ogromna). Opažam da marsikdo ne loči med potrebo in željo. Tudi prenos genov je lahko nekaj od tega, ne nujno takoj potreba/odvisnost. Konec koncev obstajajo tudi ljudje, ni nimajo namena širit svojih genov, nimajo ali potrebe ali želje, da bi imeli otroka. In s tem ni nič narobe. Tako spolnost še vedno ni potreba telesa, ampak uma. Saj telo samo po sebi nima namena se razmnoževat, pa čeprav nam ženskam malo “ponagaja” v plodnih dneh in ob orgazmu dejansko razpre maternični vrat, da čim hitreje vsrka vase moško seme.
Sicer dandanes itak skoraj da križajo ženske brez otrok, čeprav se to drugih sploh ne tiče zakaj in kako se jim je življenje razpletlo (razen tistih, ki to morajo vedeti), da so tam kjer so. Po drugi strani pa omalovažujejo ženske z otroki, češ niso dobre za vezo, ker imajo prtljago. Prisotnost otrok ali ne-prtljago ima že vsak od 15 leta naprej odvisno od popotnice v odraščajočih letih. In kot sem že prej omenila- zato prastara ideja moških, da je treba čimveč žensk oplodit ne pije vode, ker moški ego enostavno ne prenese potomca drugega moškega, ženske pa nimajo namena biti zgolj maternica nekomu, ampak želijo partnerstvo, družino, ljubezen, predajo, skrb, varnost itd.

Da se povrnem k temi- Poznam primer-ko je 45+letnica snela jumfer še ne 15letniku. On ima dejansko izkrivljen pogled na ženske, to predatorsko pedofilko pa kuje v zvezde, brani, zagovarja, medtem ko poštene zveste kritizira in omalovažuje. ženske ima zgolj za sex itd.. zgolj nekaj posledic, kar pedofilska predatorka z seksualnimi manevri lahko naredi odraščajočemu fantu.
Ali je slab človek? Ni. še vedno je v njemu tisti del, ki je želel ljubezen, a je zaradi preživetja to moral pokopati globoko v sebe. Je pa zaradi te osebe razvil določene slabe lastnosti, manipulacijo, mimikrijo, laganje, zavajanje, da bi morebiti prišel do sexa (ali kakega drugega cilja). Kar pa seveda ni okej. ne za njega ne za ljudi ki si jih vzame za tarčo svojega cilja. Kot si ga je pred mnogimi leti vzela ta predatorka, ki ji je zadišalo mlado nedolžno meso.

In nekateri velikokrat omenjate evolucijo. Vendar je to le izgovor za vse. Za varanje je kriva evolucija. Za zapustitev je kriva evolucija. Za nadlegovanje je kriva evolucija. Za pedofilsko predatorstvo je kriva evolucija. Matr, še za laganje je kriva evolucija.
Pa ni. Vsak moment in vsak korak lahko narediš drugače. Se odločiš delovat drugače. Bolje.
Nismo zabetonirani v neki evoluciji. Gibljemo se dalje. In če smo nekoč telesno prišli iz jam, kaj ni že čas da tudi umsko in čustveno? Zakaj so ljudje danes čustveno hladni, nedostopni, neljubeči, zakaj se bojijo ljubezni? Kaj vraga jim je najlepša sila v vesolju naredila? Nič slabega, le pod vplivom neljubezni je dobil napačno podobo o ljubezni. Zato se jo bojijo ko hudič križa, jo ne priznavajo itd.

Mgtovčki, tej sodobni, so si dali napačni naziv. To naj bi pomenilo, da so šli svojo pot.. a dejsnko so šli prisilno saj je pritožujejo nad žensko populacijo. namesto da jim je vseeno za njo. manipulacija, mimikrija je tako aktualna pri obeh spolih. vse za dosego cilja. ne slišati, ne videti drugega-le vsiljevati svoje na raznorazne načine. Asertivne komunikacije je zelo malo- a le ta povezuje, ostale razdružujejo.

Eh, predolgo sem v tej temi, moram že povedat, da mi neka dolga virtualna pisanja ne sedejo, rada pa se dolgo pogovarjam v živo, ker je pogovor v živo čisto nekaj drugega kot tole klepetanje z monitorjem :D. Tako blizu a tako prekleto daleč. kdor bo razumel povedano. 😉
[/quote]

Potreba in želja sta pri spolnosti enaka stvar. Živo bitje potrebuje spolnost, ker se preko nje tudi udejani.
Oksitocin, Dopamin, Seratonin.. hormoni ljubezni se preko spolnosti še kako OJAČAJO.

Kot že povedano s strani antropologinje Helen Fisher: “Ne podcenjujte moč hormonov.”
Takoj zatem, ko je povedala, da se 1/3 vsej one-night-standov prelevi v zakonski stan v ZDA.

Židovsko Krščanska idelologija je stvari tako razklala.. na “umazano”: spolnost in “čisto”: ljubezen.
Antični Grki tele debate sploh ne bi imeli.. ker se jim spolnost ne bi zdela slabšalna.. kot jim tudi njihova telesa niso bila.

Evolucija NI IZGOVOR.. je neosebna in ji ni čisto nič mar do človeške popolnoma zgrešene ideolovije in vere. Na milijarde različnih oblik življenja je oblikovala preko nenehnih majhnih sprememb.
Že prvi gradnik “življenja”, virus lahko sedaj v prvi vrti gledamo, kako se evolucijsko ves čas spreminja. Ker je ta delček izredno majhen, so tudi majhne spremembe bolj očitne.

Prav zaradi evolucije so tudi nastale religije in verovanja.. ker skupina ljudi, če deluje v isto smer, doseže več, kot skupina individualcev. Okrilje skupnega delovanja pa je lažje doseči z VERO.
Evolucijsko so se ene oblike bolj izkazale, kot druge.

Glede “monogamnosti”, zvestobe.. pa zelo lepo paradoks te vere nakaže preprosta misel: “Če je monogamija naravna, zakaj jo je potem potrebno v dobršnem delu človeških družb uveljavljati pod grožnjo smrtne kazni?”

Če je nekaj naravno, se človek ne potrebuje vmešavati in siliti ljudi v takšno ravnanje. Obratno bi bil ukaz, da moraš biti promiskuiteten, če ne boš kaznovan.. popolnoma nesmiseln. 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi to že itak je.. od zaporedno monogamnih (torej zvestih znotraj kratkih intervalov skupnosti v dvoje… partnerje pa vseeno menja!), poliamornih, polgamnih, poliandričnih… edini, ki bi nekako najbolj nastradali so aseksualneži.

Nadlegovanja, varanja, laži.. vedno bodo. Zakaj?
Ker DELUJEJO. In ne samo delujejo, genetsko so vprogramirana v naša človeška bitja.. gen je namreč sebičen! Želi se razmnoževati, živeti, preživeti.. točno isto, kar počnejo virusi.

Alternativni pogled, ki nakaže našo nepomembnost (brez omembe, da človek obstaja med 0,2 do 0,0013{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obstoja življenja na Zemlji in predstavlja le 0,01{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} življenja na planetu) je zapisalKurt Vonnegut , v knjigi Galapagos: Zemlja je le oaza za viruse.
Vesoljska postaja, kjer se malce odpočijejo in namnožijo.

Vse skupaj ne pomeni, da ni dobro usmerjati ljudi od tega, da nadlegujejo druge ljudi, da so egocentrični in stvari grebejo zase (zgolj ameriški miljarderji bi lahko ukinili svetovno lakoto!), da varajo in lažejo..
Vendar, dokler so osnovne celice človeške družbe: družine v takšnem stanju, da je vsaka 4 do 7 ženska pretepena (v Turčiji 800 žensk na leto ubijejo njihovi možje, t.j. 2 na dan!) in je več kot ena tretjina žensk izpostavljena nadlegovanju.. se ne bo kaj dosti spremenilo.
Na konstrukt človeških združb imamo vpliv.. samo tisti, ki takšne družbe vodijo si tega niti najmanj ne želijo.

Recimo ZDA je 43,6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk in 21,3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moških doživelo spolno nadlegovanje. Pri čemer pa 97{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh posiljevlacev ne doživi nobenega korekcijskega ukrepa!
Večina žrtev doživi poizkous ali dejansko posilstvo do 25 leta starosti: https://worldpopulationreview.com/state-rankings/rape-statistics-by-state

ON TOPIC
Sem se spomnil na Colledge-u, da so bile tudi Angležinje dokaj vsiljive, praktično nadlegujoče (kam so njihove roke lezle).. še posebej pod okriljem alkohola. Se znajo selo nesramno napiti in podobno nesramno vsiljevati..
In vino veritas.

De omnibus disputandum..

New Report

Close